X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z wcześniejszych wizyt przed inseminacja tez stwierdzam ze zostałam potraktowana jak przy akordzie
    Pacjentka -hormony-insmeancja i do domu
    Po dwóch staraniach nikt nawet nie sprawdził Co i dlaczego jest nie tak :|
    Wiec w miarę możliwości jeżdżę do Polski i robię co rusz badania hormonalne teraz byłam u endokrynologa bo moze a nóż mam haszimoto czy inny problem z tarczyca.W tej kwestii tez wszystko Ok ..Ale tak samo jest dla mnie wręcz zaskakujące jak hurtowo jesteśmy traktowane jak juz wspomniałam wczesniej pierwsze i ostatnie badania hormonalne miałam dwa lata temu przed podejsciem do inseminacji potem czekałam 10miesiecy na pierwsze receptę A przeciez tyle zmian mogło zajść w moim organizmie
    I tak jak teraz czekam na rozpoczęcie całej procedury in vitro i czytam Was to trochę mnie przeszywa strach przed nie znanym przed bólem przed tym ze znow sie zawiodę
    Chciałam zapytać was rownież czy zastrzyki które braliście były w formie penów czy musiałyście mieszać je same?

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam podobne spostrzeżenia. niestety tutaj tak wygląda leczenie-mało wnikają co i jak. nie możesz mieć dzieci to bach! do kliniki, hormony i próbuj.
    ja jestem przed drugą stymulacją i nie zrobiono mi chociażby badań krwi, po przeszło roku od ostatniej kontroli. pewnie, że wiele mogło się zmienić, ale co ja mogę. tutaj nawet na własną rękę nie da się zrobić badania krwi :D :D :D
    Nie bój się, aż tak strasznie bolesne to wszystko nie jest (no chyba, że mówimy o bólu psychicznym, to dla mnie jak jakieś tortury). Ja zawsze miałam zastrzyki w formie penów. bardzo proste w użyciu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja sugerowałam pani doktor jakies dodatkowe badania To sie roześmiała Dziewczyno jestes zdrowa itp moge śmiało powiedzieć ze na pewno zajdziesz w ciąży taka kobieta jak ty jest jedna z młodszych ubaw w klinice -wtedy mi tak mówiła a miałam 31lat
    Hannanna pytałaś o dodatkowe badania?Chociaz podstawowe?
    Peny sa spoko ale jesli bede musiała mieszać to jest to dość stresujące jak w przypadku Menopuru
    Raz ze tylko powiedzieli w szpitalu jak mieszać ,dobrze ze pani w aptece dała mi link do filmu
    Stresuje mnie samo łamanie tej amupulki ze szkło mi wpadnie ,czasami np płynu nie mogłam wciągnąć na raz wpuszczałam znow i wciągałam No schiza
    Albo nie sprawdziłam w aptece co mi dali i wieczorem Igły latałam wymieniać bo dali mi za długie :| i taka to historia
    Wiec Oby to były Peny

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 13 lutego 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że pytałam. Absolutnie są niepotrzebne. :D Jakże by mogło być inaczej :) Pytałam się również, czy dając mi kolejne hormony są świadomi tego, że mam torbiel endometrialną i każdy kolejny okres znoszę bardzo źle. Oczywiście oni wszystko wiedzą, ale na razie ma być tak jak zadecydowała lekarka prowadząca. Najlepsze jest to, że widziałam ją jak do tej pory tylko raz :D Robiła mi pierwszy transfer. Teraz konsultuję się z nią tylko przez pielęgniarki :D A stwierdzili, że mam się zacząć martwić po trzech pełnych stymulacjach. Spoko... :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam ze powstaje wniosek zbiorowy przeciwko Nav
    Tylko czekać aż taki sam powstanie wobec szpitali ;)
    Jak sie dowiedziałam ze nas przyjęto do Riks to sobie pomyslałam ze złapałam pana Boga za nogi ;)
    Tez nigdy więcej nie widziałam Doktor prowadząca
    A przed inseminacja byłam na usg u jednej doktor dwa dni pózniej u drugiego trzy dni pózniej znow kto inny to tak jalbym wypuściła swoją Waginę w miasto ;) bez mojej kontroli ;)
    Bardzo mi podpasowala jedna Pani nie pamietam jak sie nazywa czarnoskóra (Riks) sympatyczna i ogolnie to ona jedna przed podjęciem drugiej inseminacji powiedziała mi Czy moze lepiej przejść odrazu do in vitro i ze jesteśmy juz w systemie wiec czas oczekiwania jest krótszy i faktycznie poszło jak po maśle
    Z nią rozmawiałam 9 grudnia,3 stycznia miałam wizytę a juz 22lutego zaczynam spray ..o ile recepta dojdzie na czas :| bo tez sie jakoś ociąga

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o tym wniosku, widziałam na fb. Jak dla mnie mocno przesadzony, ale to inna historia ;) Co do szpitali - 'tutejsi' nie wnikają co się dzieje, większość akceptuje sposób w jaki jest leczona(bo nie wiedzą, że można inaczej), więc myślę, że reszta nic nie zdziała ;) Wiesz, to jest nasz wybór,nikt nas nie zmusza do leczenia. A to, że mamy inne wyobrażenie o tym, czytaliśmy różne fora itp., ja mam znajome, które przeszły procedury w PL i wygląda to inaczej niż tutaj - raczej nikogo to nie interesuje.
    Mam nadzieję, że za jakieś dwa tygodnie zacznę stymulację. Nie wiadomo co z tym będzie, jak się potoczy, ale chcę spróbować, skoro mam taką szansę. Na razie nie myślę o tym co by było gdyby.. :)
    Nie stresujmy się, co ma być to będzie i tyle. Pewnych rzeczy nie przeskoczymy.

    WNadzieji lubi tę wiadomość

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    btw - mnie też za każdym razem 'oglądał' kto inny hahaha :D w ostatnim czasie najczęściej pokazywana lekarzom moja część ciała :D :D :D szczerze mówiąc przestało mnie to nawet stresować. w gabinecie gacie w dół i niech się dzieje. pełen luzik ;) :D

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Słyszałam ze powstaje wniosek zbiorowy przeciwko Nav
    Tylko czekać aż taki sam powstanie wobec szpitali ;)
    Jak sie dowiedziałam ze nas przyjęto do Riks to sobie pomyslałam ze złapałam pana Boga za nogi ;)
    Tez nigdy więcej nie widziałam Doktor prowadząca
    A przed inseminacja byłam na usg u jednej doktor dwa dni pózniej u drugiego trzy dni pózniej znow kto inny to tak jalbym wypuściła swoją Waginę w miasto ;) bez mojej kontroli ;)
    Bardzo mi podpasowala jedna Pani nie pamietam jak sie nazywa czarnoskóra (Riks) sympatyczna i ogolnie to ona jedna przed podjęciem drugiej inseminacji powiedziała mi Czy moze lepiej przejść odrazu do in vitro i ze jesteśmy juz w systemie wiec czas oczekiwania jest krótszy i faktycznie poszło jak po maśle
    Z nią rozmawiałam 9 grudnia,3 stycznia miałam wizytę a juz 22lutego zaczynam spray ..o ile recepta dojdzie na czas :| bo tez sie jakoś ociąga

    O a ja właśnie z niej nie byłam zadowolona ze względu na to jak mowila po norwesku... Miałam kontrolę codziennie przez pewien okres czasu i zawsze inny lekarz... No i pielęgniarka umówiła mnie na insett w niedzielę a lekarz w poniedziałek...oni sami między sobą dogadać się nie mogą....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 lutego 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie co lekarz to inne doświadczenie :) Damy radę dziewczyny trzeba uzbroić sie w cierpliwość i próbować :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 14 lutego 2018, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poniedziałek rozmawiałam z dr Lewandowskim, u mnie orgametril nie zadziałał. W następnym cyklu mam punkcje torbieli i start ze stymulacją. Mam nadzieję, że punkcja pomoże i stymulacja przebiegnie bez niespodzianek. Wygląda na to że marzec spędzę w Polsce.
    Czy któraś z Was miała punkcję torbieli przed samą stymulacją??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 15 lutego 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostanę okres w marcu to mam zacząć brać tabletki progynova. Brała któraś ten lek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 17:30

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 15 lutego 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Jak dostanę okres w marcu to mam zacząć brać tabletki progynova. Brała któraś ten lek?
    Ja brałam , skutków ubocznych chyba nie zauważyłam.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 lutego 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Jak dostanę okres w marcu to mam zacząć brać tabletki progynova. Brała któraś ten lek?


    Ja :-) dwa razy ;-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 15 lutego 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I z jakim skutkiem?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 lutego 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    I z jakim skutkiem?

    Od drugiego dnia cyklu brałam 3 tabletki dziennie - chyba 2 rano i 1 wieczorem nie pamiętam już ;-) po 9 dniach kontrola USG endometrium 12mm ( ja z grubością endometrium nie mam problemu ) . Po USG zaczęłam brać Crinone i za dwa dni transfer zarodka 2 dniowego . Po transferze nadal trzeba brać Progynove + Crinone . U mnie oczywiście ciąży brak więc leki do odstawienia . Przy pozytywnym wyniku chyba do 12 tygodnia ciąży bierze się Progynove + Crinone .


    Progynove brałam dwa miesiące - 2 razy po miesiącu i pojawił się ogromny cellulit :-( nigdy wcześniej go nie miałam, innych skutków ubocznych brak.




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lutego 2018, 18:43

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 15 lutego 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po Lutinusie mam ogromny cellulit! Masakra jakaś! No,ale nic. Powiedzmy,ze to przeżyje jakoś ;)

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 16 lutego 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wlasnie dostalam wiadomosc iz pobiora jajeczka w tyg 19, predzej dostane recepty i rozpiske ale mam pytanie odnosnie czy zaraz po transferze mozna latac aamolotem ? Mam komunie w pl i wypada wlasnie w tyg 19

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 16 lutego 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej tak... Wiele kobiet podchodzi do ivf piza NO i musi latac

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 16 lutego 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wizyte 23.02 w klinice...bo dostalam@ ale chyba nic z tego nie wyjdzie bo jak nie dostane owulwcji na weekend to mi znowu nie zrobia...juz nie wiem co robic I mysle...ryczec ciągle mi sie chce...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 16 lutego 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny chcialam Was sie zapytac jak wyglada pierwsza wizyta w klinice(ja mam w Porsgrunn).
    O co pytaja , o co ja mam ich pytac i czy beda mnie badac.Jak sie przygotowac? Wizyte mam dopiero 7 marca ale juz to czekanie tak mnie wnerwia (malo cierpliwa jestem hihi). Dziekuje bardzo za pomoc :-)

    k1iygdz.png
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ