X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 maja 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka, Hannanna jak liczycie tygodnie ciąży. Od dnia punkcji czy dwa tygodnie wstecz jak liczą lekarze?
    Mar2śka masz fajny pasek, jak jest na nim liczone?

    W którym tygodniu byłyście na pierwszym usg?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 18 maja 2018, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ja zrobiłem 11 dni po punkcji i wyszła słaba kreska, ale dzisiaj też słaba po 16 dniach od punkcji. No jak widać po Hannannie, u niej dopiero po 19 dniach. Także jak Mar2śka pisze sprawa indywidualna.
    K. A Ty dostałaś zwolnienie od fastlege?
    Tak mam zwolnienie do dnia testu czyli 22.5, ja mam szybkie tempo pracy, stres, i ciezko wiec poprosilam o zwolnienie aby moc ten czas miwc dla siebie a przedewszytkim dojsc do siebie po tej punkcji, zmieniaj lekarza bo to jakis niedouczony cymbal jast ! Ludzie nie rozumieja ze nasze ciaze sa wyczekane i pragniemy jak najbardziej uchoronic i siebie i dziecko a tak on naraza cie na okropny stres dotego poprostu brak slow !

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 18 maja 2018, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym zmieniła lekarza. W moim przypadku zarówno polozna jak i fastlege powiedzieli mi ze mam traktować ciąże jak ciąże wysokiego ryzyka. Tyle czasu się starałam a teraz co? Nie robię z siebie sieroty,ale pracować nie będę,trudno. Kasa nie jest najważniejsza. Moja szefowa tez mi mówi żebym była na zwolnieniu.
    Ja pierwsze usg miałam między 7a 8 tygodniem. Miałam skierowanie z kliniki. W przyszłym tygodniu idę na badanie krwi do fastlege. Polozna liczy od tygodnia przed transferem. :/ A ja po odstawieniu progesteronu czuje się bez zmian,żadnych plamien czy coś. Ale od popołudnia jestem nie do życia,muli mnie.

    Zoja36, Alutka 32 lubią tę wiadomość

  • Avva Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 18 maja 2018, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja polecam testy które pokazują tygodnie ciąży :-) Clearblue Digital med Ukeindikator 2pk


    https://www.vitusapotek.no/clearblue-digital-med-ukeindikator-2pk/p/897990


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2018, 21:09

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 maja 2018, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avva wrote:
    Zoja polecam testy które pokazują tygodnie ciąży :-) Clearblue Digital med Ukeindikator 2pk


    https://www.vitusapotek.no/clearblue-digital-med-ukeindikator-2pk/p/897990
    Dziękuję, ale wiesz przy in vitro dokładnie wiadomo kiedy nastąpiło zapłodnienie ;) Zastanawiam się tylko czy tutaj liczą tak jak w Polsce, od pierwszego dnia miesiączki, a w przypadku in vitro odejmuje się dwa tygodnie od punkcji ze względu na przesunięty cykl, bo tak jest w przypadku długiego protokołu :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 19 maja 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mar2śka, Hannanna jak liczycie tygodnie ciąży. Od dnia punkcji czy dwa tygodnie wstecz jak liczą lekarze?
    Mar2śka masz fajny pasek, jak jest na nim liczone?

    W którym tygodniu byłyście na pierwszym usg?
    Ja na pasku mam od 1go dnia ostatniej miesiączki . Punkcję miałam już w 11 dc więc tak jak patrzę na info z paska i pomiary na usg to chyba ciąża starsza trochę. Na pasku z automatu chyba owulację liczą 14dc a u mnie była tak jakby 11dc ale to mała różnica .

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Avva Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 19 maja 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Dziękuję, ale wiesz przy in vitro dokładnie wiadomo kiedy nastąpiło zapłodnienie ;)

    Chodziło mi bardziej o przyrost bHCG ;-)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Avva Debiutantka
    Postów: 11 4

    Wysłany: 19 maja 2018, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    w przypadku in vitro odejmuje się dwa tygodnie od punkcji ze względu na przesunięty cykl, bo tak jest w przypadku długiego protokołu :)


    Mi policzyli od pierwszego zastrzyku do stymulacji ;-) ( długi protokół )




    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 19 maja 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam dodać, że na usg byłam 28 dni po transferze, licząc od miesiączki 6 tydzień to był równo.
    Też używałam tych testów własnie żeby zobaczyć czy beta przyrasta bo miałam możliwość jej zbadania w NO dopiero 23dpt.

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 19 maja 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avva wrote:
    Chodziło mi bardziej o przyrost bHCG ;-)
    O tym nie pomyślałam, dziękuję za radę w takim razie kupię sobie te testy :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 19 maja 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Badania krwi można od 10 tygodnia robić. Ja zamierzam zrobić badania krwi i usg jednocześnie więc będę robiła w 12 tyg. Mój dr z kliniki powiedział, że wtedy wszystko lepiej widać i łatwiej zrobić pomiary. Co do samopoczucia to śmieję się, że z każdym dniem jestem bardziej w ciąży. Mdłości codziennie, wymioty codziennie. Cieszę się, że mogę to wszystko przechodzić spokojnie w domu bo w pracy bym nie dała rady. Wczoraj do 23 wymiotowałam a dzisiaj rano nie mogłam się podnieść. No nic, najważniejsze żeby dzidzia rosła zdrowo, resztę mogę jakoś przeżyć :)
    A jak Ty się masz?? Masz zamiar robić betę 25 czy może wcześniej spróbujesz tradycyjny test??

    Betę zrobię 25, a test chciałabym zrobić tez 25 lub 26 jak moja małżowina przyleci. Bardzo mnie naciska aby na niego poczekać.
    Progesteron mam do środy i tak się zastanawiam czy to nie za mało? A jak się nie udało, to kiedy mogę się spodziewać okresu?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 19 maja 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Betę zrobię 25, a test chciałabym zrobić tez 25 lub 26 jak moja małżowina przyleci. Bardzo mnie naciska aby na niego poczekać.
    Progesteron mam do środy i tak się zastanawiam czy to nie za mało? A jak się nie udało, to kiedy mogę się spodziewać okresu?
    W cale się nie dziwię, że chce w tym uczestniczyć :) To sprawa indywidualna, możesz dostać jeszcze przed testowaniem albo dopiero po odstawieniu progesteronu bo on może zatrzymać miesiączkę.

    Czarodziejka lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 19 maja 2018, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do progesteronu, to nie wiem jak wy, ale ja strasznie bekam i mnie muli. Mój M. śmieje się ze że bekam jak jego Babcia ;)

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 19 maja 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    A co do progesteronu, to nie wiem jak wy, ale ja strasznie bekam i mnie muli. Mój M. śmieje się ze że bekam jak jego Babcia ;)
    Hahah usmialam sie :), ja nie odczuwam wogole tego crinonu, i wszelkie bole brzucha odeszly, wiec juz sama nie wiem, a juz niedlugo testujemy czarodziejko

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 19 maja 2018, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Tez bym zmieniła lekarza. W moim przypadku zarówno polozna jak i fastlege powiedzieli mi ze mam traktować ciąże jak ciąże wysokiego ryzyka. Tyle czasu się starałam a teraz co? Nie robię z siebie sieroty,ale pracować nie będę,trudno. Kasa nie jest najważniejsza. Moja szefowa tez mi mówi żebym była na zwolnieniu.
    Ja pierwsze usg miałam między 7a 8 tygodniem. Miałam skierowanie z kliniki. W przyszłym tygodniu idę na badanie krwi do fastlege. Polozna liczy od tygodnia przed transferem. :/ A ja po odstawieniu progesteronu czuje się bez zmian,żadnych plamien czy coś. Ale od popołudnia jestem nie do życia,muli mnie.
    To naprawdę jakieś żarty z tymi porannymi mdłościami ;) ja też od południa czuję się źle a od ok tygodnia codziennie wymiotuję i pogorszyło mi się samopoczucie. Mam nadzieję, że ok 12 tygodnia zacznie być łatwiej. Pisz jak tylko będziesz się lepiej czuła bo chyba jesteś 2 tyg do przodu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2018, 19:50

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Mam pytanie dzisiaj dostałam okres, od wtorku mam zacząć zaszczyki Menopur. Czy jak napisze do kliniki wiadomość to starczy taka informacja czy zadzwonić jeszcze we wtorek. No i mam nadzieję że mi nie odwołają wszystkiego bo okres przyszedł 4 dni za wcześnie. Pozdrawiam w ten słoneczny dzień:-)

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Hej dziewczyny. Mam pytanie dzisiaj dostałam okres, od wtorku mam zacząć zaszczyki Menopur. Czy jak napisze do kliniki wiadomość to starczy taka informacja czy zadzwonić jeszcze we wtorek. No i mam nadzieję że mi nie odwołają wszystkiego bo okres przyszedł 4 dni za wcześnie. Pozdrawiam w ten słoneczny dzień:-)
    Nie wiem jak w innych klinikach ale ja zawsze załatwiam telefonicznie w Haugesundzie

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Alutka :-) Ja w Porsgrunn mam taki czat i tam dzisiaj napisałam tyle że przez święta nikt tego nie odczyta ale i tak zadzwonię we wtorek.

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam jeszcze jedno. Czy gotowy Menopur trzymacie w lodówce? I jakie samopoczucie mialyscie po tym leku?

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 maja 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie jestem pewna bo menopuru nigdy nie miałam ale chyba gdzieś czytałam ze powinno byc w lodowce.

    Alutka
‹‹ 177 178 179 180 181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ