X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Wróciłam :-) ale tutaj się pozytywnie dzieje :-) super :-)

    Gratuluje pozytywnych testów :-) i trzymam kciuki za następne :-)

    Ja wakacje spędziłam bardzo aktywnie - jeszcze tak "pozytywnie zmęczona " ;-) nie wracałam z wakacji ;-) codziennie gra w golfa , tenis, basen ..........

    Naładowałam baterie i co ........... po powrocie dostałam "kuksańca w nos " czekał na mnie list z wynikami badań które robiłam po
    ostatnim transferze - podwyższone TSH i anty-TPO ........

    Na drugi dzień byłam już w Polsce , powtórzyłam badania, zapiasłam się do endokrynologa - diagnoza hashimoto, niedoczynność tarczycy .

    Na wakacjach schudałam 4 kg ale endokrynolog powiedziała żebym przytyła z powrotem te 4kg ;-)
    i pozazdościła mi poziomu witaminy D , chociaż jakiś pozytyw :-)

    Miałam mieć transfer w czerwcu ale wszystko odwołałam żeby unormować tarczyce .

    Ale się rozpisałam ;-)
    W końcu do nas wróciłaś :)
    Witaj w gronie Hashi :/
    Tarczycę musisz unormowac. Dobrze że pojechałaś do Polski. Usg tarczycy też robiłaś?
    Hashimoto nie takie straszne. Dodatkowo zrób ft3 i ft4. Często pomijane ale bardzo ważna konwersja obydwu. W necie dużo info znajdziesz. Poza tym często są niedobory B12 i Wit D, ale D masz ok to super. No i żelazo i ferrytyna. Jakby co pytaj, gdybyś coś chciała wiedzieć.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Witaj !! Brakowało tu Ciebie ;) Jejku to chyba się robi jakaś choroba cywilizacyjna. Super, że udało się wyłapać przed transferem bo ta tarczyca potrafi namieszać. To teraz mamy tu małe trio posiadaczek hashi :P Ty, Zoja i Ja ;) Cieszę się, że udało Ci się naładować baterie. Pogoda w Norwegii dopisuje więc ładuj je dalej :)
    Chyba Hannanna jeszcze ma Hashi

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Chyba Hannanna jeszcze ma Hashi
    No to musimy jakiś klub założyć :P
    Zojka piękny suwaczek :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a wy te wszystkie badania na własną rękę robicie? Ostatnio chciałam sprawdzić Wit D , żelazo itp to fastlege bardzo ale to bardzo niechętnie się zgodził...

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    No to musimy jakiś klub założyć :P
    Zojka piękny suwaczek :)

    Tak klub, coraz więcej osób ma Hashi :/
    Tylko nie wiem czemu dni mi na suwaczku nie pokazuje. U Ciebie i Czarodziejki widać.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Już po usg. Jak na 9 dzien stymulacji to moim zdaniem słabo. Pęcharzyki 17,16,3szt-12,3szt-11 i cala masa 5-6mm. Stymulacje przedlużyli do soboty. Łäcznie 13 dni. Troche dluga stymulacja :( Punkcja w poniedziałek.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Dziewczyny a wy te wszystkie badania na własną rękę robicie? Ostatnio chciałam sprawdzić Wit D , żelazo itp to fastlege bardzo ale to bardzo niechętnie się zgodził...
    Praktycznie za każdym razem jak jestem w Polsce robię badania na własną rękę. Tutaj tylko wtedy gdy nie mam innej opcji. Póki co mój fastlege nie odmówił mi badań krwi. Zdziwił mnie tylko jak ostatnio zrobiłam progesteron, dostałam goły wynik bez jednostek, i na wizycie pytam czy mój wynik jest ok ja na pierwszy trymestr ciąży. On na to że on nie wie i nie zna widelek. Zna tylko normę dla osób które nie są w ciąży. Na stronach norweskich nie znalazłam norm. A w Polsce jest inna jednostka i tak dalej nic nie wiem :/

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Tak klub, coraz więcej osób ma Hashi :/
    Tylko nie wiem czemu dni mi na suwaczku nie pokazuje. U Ciebie i Czarodziejki widać.
    Może zrób raz jeszcze. Mi się kiedyś zawiesił. Chyba, że równo w 6 tyg jesteś bo tak pokazuje ;)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Praktycznie za każdym razem jak jestem w Polsce robię badania na własną rękę. Tutaj tylko wtedy gdy nie mam innej opcji. Póki co mój fastlege nie odmówił mi badań krwi. Zdziwił mnie tylko jak ostatnio zrobiłam progesteron, dostałam goły wynik bez jednostek, i na wizycie pytam czy mój wynik jest ok ja na pierwszy trymestr ciąży. On na to że on nie wie i nie zna widelek. Zna tylko normę dla osób które nie są w ciąży. Na stronach norweskich nie znalazłam norm. A w Polsce jest inna jednostka i tak dalej nic nie wiem :/
    Zojka oni w nmol podają :) miałam ten sam problem ale udało mi się uzyskać odpowiedź w recepcji u mojego lekarza. Jeśli chcesz wynik na ng przeliczyć bo tak najczęściej podają w PL to wystarczy pomnożyć przez 0,314

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Zojka oni w nmol podają :) miałam ten sam problem ale udało mi się uzyskać odpowiedź w recepcji u mojego lekarza. Jeśli chcesz wynik na ng przeliczyć bo tak najczęściej podają w PL to wystarczy pomnożyć przez 0,314
    Ooo dzięki, sprawdzę to dzisiaj.
    Faktycznie dzisiaj równo 6 tygodni hahaha

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ooo dzięki, sprawdzę to dzisiaj.
    Faktycznie dzisiaj równo 6 tygodni hahaha
    Hahahah gapa :P
    Kiedy się teraz na usg wybierasz??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 16:45

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Witaj w gronie Hashi :/
    Tarczycę musisz unormowac. Dobrze że pojechałaś do Polski. Usg tarczycy też robiłaś?
    Hashimoto nie takie straszne. Dodatkowo zrób ft3 i ft4. Często pomijane ale bardzo ważna konwersja obydwu. W necie dużo info znajdziesz. Poza tym często są niedobory B12 i Wit D, ale D masz ok to super. No i żelazo i ferrytyna. Jakby co pytaj, gdybyś coś chciała wiedzieć.


    Miałam USG lewy płat bardzo mały i stan zapalny :-(
    Ja zrobiłam wszystkie badania tarczycowe ;-) i wiele innych B12, D, żelazo i ferryryne wszystko w normie ale B12 i D biorę więc poziom jest Ok.


    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Dziewczyny a wy te wszystkie badania na własną rękę robicie? Ostatnio chciałam sprawdzić Wit D , żelazo itp to fastlege bardzo ale to bardzo niechętnie się zgodził...


    Ja robię prywatnie w Oslo :-) http://www.furst.no/
    Nie muszę się prosić ;-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Już po usg. Jak na 9 dzien stymulacji to moim zdaniem słabo. Pęcharzyki 17,16,3szt-12,3szt-11 i cala masa 5-6mm. Stymulacje przedlużyli do soboty. Łäcznie 13 dni. Troche dluga stymulacja :( Punkcja w poniedziałek.


    Pamiętaj nie liczy się ilość a jakość ;-) najlepszy przykład Mar2śka :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka , Zoja , Hannanna , Czarodziejka napiszcie czy brałyście Fructus femina , czy jadłyście ananasa ;-) ??????????? Trzeba prowadzić jakieś statystyki ........... ;-)


    Mar2śka i Zoja czy kolory suwaczków to przeczucie co do płci ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 16:59

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka kiedy kontrola ?

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka , Zoja , Hannanna , Czarodziejka napiszcie czy brałyście Fructus femina , czy jadłyście ananasa ;-) ???????????
    Ja brałam ! Co prawda nie cały czas , po pozytywnej becie przestałam.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja robię prywatnie w Oslo :-) http://www.furst.no/
    Nie muszę się prosić ;-)

    O.masz no tak, O Furst zapomnialam

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka , Zoja , Hannanna , Czarodziejka napiszcie czy brałyście Fructus femina , czy jadłyście ananasa ;-) ??????????? Trzeba prowadzić jakieś statystyki ........... ;-)


    Mar2śka i Zoja czy kolory suwaczków to przeczucie co do płci ;-)
    Przed pierwszym transferem brałam fructus femina,wywaliłam resztę ostatnio.
    Ostatni transfer - Nic nie brałam,nic specjalnego nie jadłam. Transfer miałam w czasie pogrzebu w rodzinie,wiec stres i dramat. Ponadto dzień po transferze zachorowałam (gorączka,katar,kaszel itp). Nie brałam nawet leków regularnie :/ Jak mi się przypomniało w sumie. Generalnie zapomniałam wtedy o sobie i o transferze.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hahahah gapa :P
    Kiedy się teraz na usg wybierasz??
    7 czerwca ;)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ