X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Byłam dzisiaj u lekarza. Dostałam zwolnienie do 7 czerwca do dnia usg.
    Przepisał mi też tabletki na mdłości o nazwie Postafen. One są bez recepty.
    Mar2śka i Hannanna Wy też je dostałyście?
    Mar2śka ginekolog umówiła Cię na kolejne usg? I jak Twoja torbiel?
    Jak się czujecie?
    Czarodziejka jutro wynik bety?
    Mój chciał mi coś dać ale ja się bałam :P Jak wspominałam nie do końca mi się wydaje, że on ogarnia. Stwierdziłam, że trzeba to jakoś przeżyć. Mam zwolnienie, jestem w domu więc się przemęczę. A masz mdłości?? To dobry znak ;) Mi pomagają np cukierki, gumy i takie tam , ciągle coś trzeba ssać albo rzuć i przynosi ulgę. W ciągu dnia już czuję się lepiej ale w dalszym ciągu wymiotuję wieczorami. Miałam 2 usg u niej teraz po tym ostatnim powiedziała, że jeśli będę miała potrzebę to zawsze mogę zadzwonić i się zapisać. Nie zapisywałam się póki co bo za tydzień mam prenatalne a potem się zobaczy. Chyba już wytrzymam do tego połówkowego. Co do torbieli to nie mam pojęcia bo tak się przejęłam tym małym dzieciaczkiem, że zapomniałam o wszystkim ;) teraz skontroluję ale chyba ok bo nie czuję bóli. Przy pierwszym usg były mniejsze.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja jakbyś chciała z Polski jakieś leki to mogę Ci kupić. Warto mieć nospę i espumisan. Całkowicie bezpieczne w ciąży a potrafią życie uratować ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po usg, wszystko niby ok. 3 jajeczka ok 9mm i po jednym 13,14,16,17. I kolejne 7 ok 10mm i kolejne 11,16. Tylko nic mi nie pisza ze szpitala i nie wiem co dalej robic czy brać zastrzyki czy nie. Ah ciągle coś:-)

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja juz po usg, wszystko niby ok. 3 jajeczka ok 9mm i po jednym 13,14,16,17. I kolejne 7 ok 10mm i kolejne 11,16. Tylko nic mi nie pisza ze szpitala i nie wiem co dalej robic czy brać zastrzyki czy nie. Ah ciągle coś:-)
    A który to Twój dzień stymulacji?

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A który to Twój dzień stymulacji?
    Dzisiaj będzie 7 dzień stymulacji. Dzwonili że szpitala dzisiaj i jutro ostatnie zastrzyki, jutro wieczorem Ovitrelle. Pobranie w czwartek rano. Trzymajcie kciuki :-)

    Zoja36, mar2śka, Alutka 32 lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Zoja jakbyś chciała z Polski jakieś leki to mogę Ci kupić. Warto mieć nospę i espumisan. Całkowicie bezpieczne w ciąży a potrafią życie uratować ;)
    Dziękuję Mar2śka za rady,
    Nospe mam, paracetamol też. Espumisan nie ale załatwię. A Ty jakbyś chciała i miała czas to możemy umówić się na jakiś spacer. Z tego co pamiętam masz psa. A ja mam dwa. Napiszę na priv Ci mój numer telefonu ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Dziękuję Mar2śka za rady,
    Nospe mam, paracetamol też. Espumisan nie ale załatwię. A Ty jakbyś chciała i miała czas to możemy umówić się na jakiś spacer. Z tego co pamiętam masz psa. A ja mam dwa. Napiszę na priv Ci mój numer telefonu ;)
    Paracetamolu nie bierz, przynajmniej nie na początku. Ja się staram żadnych leków nie brać, w ostateczności po 12 tygodniu. Nie było łatwo bo mnie czasami migrena męczyła i to tak konkretnie. W ciąży często jakieś problemy jelitowe są, mi bardzo pomagał jak brzuch wariował. I nospa oczywiście!! Ja do 10 tyg miałam bóle takie jakby miesiączkowe i nospa bardzo pomagała + chwila leżenia. Pewnie możemy się wybrać :). A jakie masz psiaki??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzisiaj będzie 7 dzień stymulacji. Dzwonili że szpitala dzisiaj i jutro ostatnie zastrzyki, jutro wieczorem Ovitrelle. Pobranie w czwartek rano. Trzymajcie kciuki :-)
    To trzymam &&& ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dzisiaj będzie 7 dzień stymulacji. Dzwonili że szpitala dzisiaj i jutro ostatnie zastrzyki, jutro wieczorem Ovitrelle. Pobranie w czwartek rano. Trzymajcie kciuki :-)
    Trzymam kciuki &&. Ubierz sobie coś luźnego w czwartek i weź jakiś słodki napój, gdyby było Ci słabo. Mi było bardzo słabo po i nie mogłam dojść do siebie, bo właśnie zabrakło mi takiego napoju. Dowiedziałam się już po, Hannanna polecała. Powodzenia.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Paracetamolu nie bierz, przynajmniej nie na początku. Ja się staram żadnych leków nie brać, w ostateczności po 12 tygodniu. Nie było łatwo bo mnie czasami migrena męczyła i to tak konkretnie. W ciąży często jakieś problemy jelitowe są, mi bardzo pomagał jak brzuch wariował. I nospa oczywiście!! Ja do 10 tyg miałam bóle takie jakby miesiączkowe i nospa bardzo pomagała + chwila leżenia. Pewnie możemy się wybrać :). A jakie masz psiaki??
    No właśnie też mam takie bóle podbrzusza jak na okres, ale są na tyle znośne, że nic nie biorę. Tylko w pracy się nasilaly bo pozycja siedząca za kółkiem. Rano jak wstaje jest mi słabo, czasami w ciągu dnia. Mdłości też się pojawiają. Każdy dzień inny. Dzisiaj czuje się bardzo słabo.
    Mam chłopaka 11 lat West highlanda i 4,5 miesięczna dziewczynkę Cairn terrier. Jest wesoło hihihi ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Trzymam kciuki &&. Ubierz sobie coś luźnego w czwartek i weź jakiś słodki napój, gdyby było Ci słabo. Mi było bardzo słabo po i nie mogłam dojść do siebie, bo właśnie zabrakło mi takiego napoju. Dowiedziałam się już po, Hannanna polecała. Powodzenia.
    Dziękuję Zoja. Czytałam kiedyś że polecacie się ubrać luźno. Tak ciepło to może luzna sukienkę ubiore :-)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 28 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Ja juz po usg, wszystko niby ok. 3 jajeczka ok 9mm i po jednym 13,14,16,17. I kolejne 7 ok 10mm i kolejne 11,16. Tylko nic mi nie pisza ze szpitala i nie wiem co dalej robic czy brać zastrzyki czy nie. Ah ciągle coś:-)
    Pati ale hodowla :) Ja jutro idę zobaczymy czy coś jest. Trzymam kciuki.

    Dziewczynki orientujecie się jak to jest z tymi lekami przed punkcja.
    Chodzi mi o 4*500 mg paracetamolu, obawiam się ze mój słaby żołądek nie da rady.Nie chcę się męczyć dodatkowo z dolegliwościami żołądkowymi. Czy można poprosić o coś dożylnie, ewentualnie czopki myślicie ze to dobry pomysł ?

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Byłam dzisiaj u lekarza. Dostałam zwolnienie do 7 czerwca do dnia usg.
    Przepisał mi też tabletki na mdłości o nazwie Postafen. One są bez recepty.
    Mar2śka i Hannanna Wy też je dostałyście?
    Mar2śka ginekolog umówiła Cię na kolejne usg? I jak Twoja torbiel?
    Jak się czujecie?
    Czarodziejka jutro wynik bety?

    Odebrałam dziś wyniki bety. W 11 dpt było 380 :D

    pati1980, Zoja36, WNadzieji lubią tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziękuję Zoja. Czytałam kiedyś że polecacie się ubrać luźno. Tak ciepło to może luzna sukienkę ubiore :-)
    Sukienka będzie dobra :) ja poszłam w legginsach i było mega wygodnie. Brzuch niestety puchnie, a jak jest gorąco to może być jeszcze większy! Kciuki !

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Paracetamolu nie bierz, przynajmniej nie na początku. Ja się staram żadnych leków nie brać, w ostateczności po 12 tygodniu. Nie było łatwo bo mnie czasami migrena męczyła i to tak konkretnie. W ciąży często jakieś problemy jelitowe są, mi bardzo pomagał jak brzuch wariował. I nospa oczywiście!! Ja do 10 tyg miałam bóle takie jakby miesiączkowe i nospa bardzo pomagała + chwila leżenia. Pewnie możemy się wybrać :). A jakie masz psiaki??
    A czemu nie brać paracetamolu?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Znalazlam na forum norweskim ze nie polecaja tego brać...

    O? Dziwne, bo ją gdzie nie czytam to zachwalaja. Na grupie onskebarn na fejsie tez

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 28 maja 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    O? Dziwne, bo ją gdzie nie czytam to zachwalaja. Na grupie onskebarn na fejsie tez

    Ja też w wielu miejscach widziałam pozytywne opinie. Gdzieś nawet pisali że w Danii każdej kobiecie po zabiegu lekarze zalecają ten preparat.To jest homeopatyczne podobno wiec szkody nie zrobi.Jeśli nie pomoże to nie zaszkodzi. Zachwalają dziewczyny którym udało się zajść w ciążę z preparatem a te którym nie udało się będą mówiły że nie pomaga.Jak ze wszystkim klinikami, suplemantami itd......

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Odebrałam dziś wyniki bety. W 11 dpt było 380 :D
    A ja miałam 339 w 12 dpt 2 dniowego zarodka. Dzisiaj powtórzyłam betę, w środę wynik.
    Super Czarodziejka, gratulacje :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    A czemu nie brać paracetamolu?
    Mnie boli gardło, chyba mnie wczoraj przewialo. I właśnie paracetamol mi zalecił lekarz, byle nie Ibuprom. Póki co nie biorę, ale ja właśnie słyszałam że paracetamol można w ciąży.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 28 maja 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mnie boli gardło, chyba mnie wczoraj przewialo. I właśnie paracetamol mi zalecił lekarz, byle nie Ibuprom. Póki co nie biorę, ale ja właśnie słyszałam że paracetamol można w ciąży.
    To prawda, że w ostateczności można ale po 3 miesiącu. Czytałam, że może powodować wady płodu a do 12 tyg maluch jest bardzo delikatny. Mi lekarz w Polsce mówił żeby nie brać żadnych leków. W szpitalu dozwoloną miałam tylko nospę i espumisan. Nic innego przeciwbólowego mi nie dali w obawie o malucha. A na przeziębienie w ciąży świetny jest syrop z cebuli ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2018, 18:16

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 182 183 184 185 186 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ