X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka , Zoja , Hannanna , Czarodziejka napiszcie czy brałyście Fructus femina , czy jadłyście ananasa ;-) ??????????? Trzeba prowadzić jakieś statystyki ........... ;-)


    Mar2śka i Zoja czy kolory suwaczków to przeczucie co do płci ;-)
    Fructus femina nie brałam, ananasa jadłam ale już po transferze. Piłam też wino czerwone polslodkie przed i po transferze pół lampki co drugi trzeci dzień. Pije też od ok 3 miesięcy sok z kwaszonych buraków, w sumie w innym celu, a ostatnio dowiedziałam się, że to też poprawia ukrwienie macicy ;). I to tyle.
    Kolor suwaczka, nic nie przewiduje, po prostu mi się podobał :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pamiętaj nie liczy się ilość a jakość ;-) najlepszy przykład Mar2śka :-)
    Tak, też się z tym zgadzam. U mnie pobrali 6 komórek, 3 się zaplodnily, jedna podzieliła się tylko w pierwszym dniu A dwie jeszcze w drugim i te dwie zabrałam

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Zojka oni w nmol podają :) miałam ten sam problem ale udało mi się uzyskać odpowiedź w recepcji u mojego lekarza. Jeśli chcesz wynik na ng przeliczyć bo tak najczęściej podają w PL to wystarczy pomnożyć przez 0,314
    Czyli progesteron u mnie w górnej granicy Super :)

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka kiedy kontrola ?
    Kontrola w Piątek !
    A u Ciebie może właśnie się znalazł winowajca !u Mar2ski zdiagnozowali Hashi i zaraz była w ciąży moze i w Twoim przypadku tak będzie:)

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Kontrola w Piątek !
    A u Ciebie może właśnie się znalazł winowajca !u Mar2ski zdiagnozowali Hashi i zaraz była w ciąży moze i w Twoim przypadku tak będzie:)


    Alutka trzymam bardzo mocno kciuki za Was :-)



    Endokrynolog powiedziała mi że poziom TSH powinnam badać podczas przyjmowania leków do stymulacji bo one mogą podwyższać TSH - prawie się popłakałam - dlaczego tego mi nikt nie powiedział wcześniej ja jestem juz po trzeciej stymulacji ......

    Jak do tej pory TSH miałam ok 1,7 ale wyniki robiłam zawsze przed stymulacją a powinnam robić podczas stymulacji i przed transferem ..........

    Teraz będę to kontrolować i mam nadzieje że się uda !





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 18:32

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka trzymam bardzo mocno kciuki za Was :-)



    Endokrynolog powiedziała mi że poziom TSH powinnam badać podczas przyjmowania leków do stymulacji bo one mogą podwyższać TSH - prawie się popłakałam - dlaczego tego mi nikt nie powiedział wcześniej ja jestem juz po trzeciej stymulacji ......

    Jak do tej pory TSH miałam ok 1,7 ale wyniki robiłam zawsze przed stymulacją a powinnam robić podczas stymulacji i przed transferem ..........

    Teraz będę to kontrolować i mam nadzieje że się uda !
    Mi endokrynolog tego akurat nie powiedziała. Co prawda ja akurat byłam w Polsce podczas stymulacji ( spray) i jak zawsze zbadalam trójce tarczycową. Tylko trochę mi podskoczylo. Za to dwa tygodnie po transferze poskoczylo jeszcze więcej i też od razu hormoni biorę większą ilość. Na szczęście mam kontakt mailowy z endokrynolog z Polski, bo inaczej tego sobie nie wyobrażam. Według fastlege TSH w normie, śmiech na sali, nie wiadomo płakać czy się śmiać.
    Alda może faktycznie u Ciebie Hashi namieszalo.

    Mar2śka A Ty jak z TSH? Podskoczylo Ci w czasie ciąży? Bierzesz hormon?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Na szczęście mam kontakt mailowy z endokrynolog z Polski, bo inaczej tego sobie nie wyobrażam.

    Mi dała swój numer telefonu i będziemy ustalać dawki "na odległość" ;-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2018, 18:43

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka , Zoja , Hannanna , Czarodziejka napiszcie czy brałyście Fructus femina , czy jadłyście ananasa ;-) ??????????? Trzeba prowadzić jakieś statystyki ........... ;-)


    Mar2śka i Zoja czy kolory suwaczków to przeczucie co do płci ;-)


    Nie brałam ff i nie jadłam ani grama ananasa. Za to obrzeralam się sushi :)
    Piłam wino czerwone praktycznie lampkę, dwie co drugi dzień. Ostatni raz w przedostatni dzien przed transferem.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka i Zoja czy kolory suwaczków to przeczucie co do płci ;-)
    Czysty przypadek ;) Zobaczymy co z tego wyjdzie :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka trzymam bardzo mocno kciuki za Was :-)



    Endokrynolog powiedziała mi że poziom TSH powinnam badać podczas przyjmowania leków do stymulacji bo one mogą podwyższać TSH - prawie się popłakałam - dlaczego tego mi nikt nie powiedział wcześniej ja jestem juz po trzeciej stymulacji ......

    Jak do tej pory TSH miałam ok 1,7 ale wyniki robiłam zawsze przed stymulacją a powinnam robić podczas stymulacji i przed transferem ..........

    Teraz będę to kontrolować i mam nadzieje że się uda !
    Tak to jest z tymi lekarzami :( Ciężkie nasze życie !!

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Kontrola w Piątek !
    A u Ciebie może właśnie się znalazł winowajca !u Mar2ski zdiagnozowali Hashi i zaraz była w ciąży moze i w Twoim przypadku tak będzie:)
    U mnie trochę inna historia ale tarczyce zawsze warto trzymać w ryzach :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 29 maja 2018, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Już po usg. Jak na 9 dzien stymulacji to moim zdaniem słabo. Pęcharzyki 17,16,3szt-12,3szt-11 i cala masa 5-6mm. Stymulacje przedlużyli do soboty. Łäcznie 13 dni. Troche dluga stymulacja :( Punkcja w poniedziałek.

    Tez miałam długą stymulację i patrz jaki efekt noszę teraz w brzuchu ;) trzymam kciuki!
    Najważniejsze żeby wychodować tą jedną jedyną co będzie najlepsza.
    Mi przetrzymali komórki do 5/6 doby i tylko 1 embrion przetrwał z 12 zapłodnionych na starcie.
    Ryczałam jak bóbr, ze słowami na ustach: nie chce więcej stymulacji!

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 29 maja 2018, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Już po usg. Jak na 9 dzien stymulacji to moim zdaniem słabo. Pęcharzyki 17,16,3szt-12,3szt-11 i cala masa 5-6mm. Stymulacje przedlużyli do soboty. Łäcznie 13 dni. Troche dluga stymulacja :( Punkcja w poniedziałek.
    Mirandzia trzymam kciuki za Ciebie. Ja dam znać w czwartek po punkcji.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 maja 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati powodzenia jutro :-) czekamy na relację ;-)


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 30 maja 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, mam betę z poniedziałku 24dpt 13382. Według kalkulatora rośnie w normie na podstawie dwóch wyników :)

    Alutka 32, alda, pati1980, Czarodziejka lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 30 maja 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati trzymam kciuki za jutro :)

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dziękuję za kciuki. Czy prócz słodkiego picia i luźnych ciuchów, coś muszę zabrać lub jakoś się przygotować na punkcje. Coś polecacie lub nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 19:31

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możesz zabrać swoją podpaskę ;-) po punkcji możesz krwawić . W klinice oczywiście dostaniesz ale ja wolałam swoje ;-) tym bardziej że do domu 2 godziny ;-)


    Zoja36 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na transfer czy na pobranie jajeczek ? Bo jesli to drugie to gatki :) w których ułożysz sobie podpaske bo mozesz lekko plamić

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 maja 2018, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I jeszcze jedno nie zapomnij o skarpetkach ;-) w pomieszczeniu ( blok zabiegowy ) gdzie jest punkcja wchodzi się bez butów zarówno Ty jak i mąż ;-) tak jest w Porsgrunn ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2018, 19:30

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 185 186 187 188 189 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ