X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Chyba właśnie tak
    to przynajmniej jest jakieś narzędzie diagnostyczne :) te testy są tez ok mniej dokładne od nifty ale niektórzy ich w ogóle nie robią. Jak wyjdzie wątpliwy pappa to wtedy na pewno trzeba pogłębić diagnostykę.

    majola lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Coraz bardziej dochodzę do wniosku że wina leży po stronie embriologów , laboratorium . Rozumiem czasem się zdarza ale to jest za często ...........

    U nas na forum chyba tylko w Riksie mają takie wpadki ...... czy to nie dziwne ....... ?

    Rozumiem z 4 nie przetrwa 2 ale wszystkie .......... hmmmmmmm

    Zresztą na ostatniej wizycie w Riks miałam spięcie z panią embriolog na cały szpital mnie chyba słyszeli ;-) tak mi podniosła ciśnienie że szkoda słów ....


    Riks jest szpitalem Uniwersyteckim więc może studenci po części biorą udział w całym procesie - na "czymś" muszą się uczyć .......

    Tak samo i ja myślę... ze wina embriologow może byc...
    Dziwne to jest, naprawdę... zaczelam sie stresowac ze kiepskie zarodki, moje byly 3 dniowe a podobno po 3 dobie zarodka męska strona ma najwiekszy wpływ na jego jakosc. Zdziwilo mnie to bo partner wyniki idealne, wiec wydaje mi sie ze w moim przypadku albo coasting im zaszkodzil albo ktorys z embriologow...
    W sobotę puncja, mam nadzieję ze tym razem wszystko bedzie tak jak powinno byc

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Czarodziejka info dla Ciebie. Czy Ty jesteś pewna, że będziesz miała NIPT test? Ja trochę poszperalam w necie i owszem jest on zatwierdzony od marca 2017, ale na maj 2018 nie został jeszcze wprowadzony, bo przecież "potrzebują na to czasu" Link do artykułu:
    https://nhi.no/familie/graviditet/svangerskap-og-fodsel/sykdommer/undersokelser/dobbelttest-et-alternativ-til-fostervannsprove/

    A ja się doczytałam w wiadomości ze szpitala że teraz idę do nich na wstępne usg i badanie krwi a potem jeszcze raz w 12 tygodniu mam się stawić na tzw duo test zwany też KUB test.

    Z tego co mnie lekarka zapewniała, to będzie to usg genetyczne i nipt. Jutro chciałam sie wybrać do położnej, to zachaczę o moja lekarkę i jeszcze raz dopytam. Jeszcze sie zastanawiam czy będzie jakiś specjalista w szpitalu w lipcu, bo mi 12 tydzień wypada na 20 lipca. A wogole to jakie są norweskie normy czasowe na badanie usg genetyczne? 12t0d do ?

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Z tego co mnie lekarka zapewniała, to będzie to usg genetyczne i nipt. Jutro chciałam sie wybrać do położnej, to zachaczę o moja lekarkę i jeszcze raz dopytam. Jeszcze sie zastanawiam czy będzie jakiś specjalista w szpitalu w lipcu, bo mi 12 tydzień wypada na 20 lipca. A wogole to jakie są norweskie normy czasowe na badanie usg genetyczne? 12t0d do ?
    11-13 tydzień.
    Czarodziejka A przypomnij w jakim mieście wykonujesz badania?
    I jak się czujesz?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    W Bergen tez można robić prywatnie ale... trzeba iść na wizytę lekarska żeby lekarz wypisał zlecenie. w Volvat ok 1500 nok wizyta +krew.


    Mirandzia w Bergen też jest Furst i nie musisz mieć skierowania - zlecenia na badania od lekarza :-)

    http://www.furst.no/ta-prove-hos-oss/her-finner-du-oss/bergen---strandkaien/




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 21:11

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    11-13 tydzień.
    Czarodziejka A przypomnij w jakim mieście wykonujesz badania?
    I jak się czujesz?

    Badania robię w Tromso.

    Czuje sie w kratkę ;) jeden dzień umieram, a drugi w miarę. Jak nie mam odruchu wymiotnego, to jakoś jestem w stanie funkcjonować. Całe szczęście że mi się jutro zaczynaja długie wakacje. Dziś było bardzo źle. Co zjadłam to mnie muliło, bądź sprint to porcelany. A Ty jak się czujesz? Jesteś tydzień i jeden dzień do przodu. :)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Badania robię w Tromso.

    Czuje sie w kratkę ;) jeden dzień umieram, a drugi w miarę. Jak nie mam odruchu wymiotnego, to jakoś jestem w stanie funkcjonować. Całe szczęście że mi się jutro zaczynaja długie wakacje. Dziś było bardzo źle. Co zjadłam to mnie muliło, bądź sprint to porcelany. A Ty jak się czujesz? Jesteś tydzień i jeden dzień do przodu. :)
    W sumie tydzień przed Tobą ;) Muszę poprawić tą datę. Ja też czuję się w kratkę, każdy dzień inny, choć więcej tych gorszych. Dzisiaj bez bólu głowy i nawet całkiem dobrze, oby tak do końca dnia, to zrobię ciasto ;) Ja dostałam dzisiaj odpowiedź ze szpitala że tutaj w Stavanger nie robią testu NIPT. Także muszę zadowolić się podstawową diagnostyką prenatalną. W Polsce kosztują nifty 2500 zł. Chyba nie zdecyduje się jechać. Ja póki co na zwolnieniu i jak tak dalej pójdzie będę tak ciągnąć. A Ty fajnie masz z długimi wakacjami. A potem co, planujesz wrócić do pracy? Pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprosiłam dzisiaj wyniki:) Blodprøvesvar; TSH; 1,4, f-T4; 17, f-T3; 5,5. P-TPO; 12

    alda lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wyprosiłam dzisiaj wyniki:) Blodprøvesvar; TSH; 1,4, f-T4; 17, f-T3; 5,5. P-TPO; 12
    Pięknie Alutka. Super wyniki. Tsh ładnie spadło i reszta też bardzo dobrze. Hashimoto nie masz, tylko się cieszyć. Zostań na dawce 25 i co 4 tygodnie sprawdzaj trójce. W razie co masz normy wyników? bo w Norwegii ftp i ft4 w innych jednostkach są podawane. Jakby co to Ci mogę podać gdybyś nie miała.
    Super Alutka :)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu czuje ulgę :) jestem mocno zdziwiona i zadowolona że w tak krótkim czasie tsh spadło . Nie mam normy dla Ft3 . Fastlege mówiła że będziemy sprawdzać co 4 tygodnie .

    alda, Czarodziejka, Zoja36 lubią tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka super wyniki :-)


    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    W razie co masz normy wyników? bo w Norwegii ftp i ft4 w innych jednostkach są podawane. Jakby co to Ci mogę podać gdybyś nie miała.
    Ja bym prosiła

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    W sumie tydzień przed Tobą ;) Muszę poprawić tą datę. Ja też czuję się w kratkę, każdy dzień inny, choć więcej tych gorszych. Dzisiaj bez bólu głowy i nawet całkiem dobrze, oby tak do końca dnia, to zrobię ciasto ;) Ja dostałam dzisiaj odpowiedź ze szpitala że tutaj w Stavanger nie robią testu NIPT. Także muszę zadowolić się podstawową diagnostyką prenatalną. W Polsce kosztują nifty 2500 zł. Chyba nie zdecyduje się jechać. Ja póki co na zwolnieniu i jak tak dalej pójdzie będę tak ciągnąć. A Ty fajnie masz z długimi wakacjami. A potem co, planujesz wrócić do pracy? Pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia.

    Dziś od rana umieram, cieszę się że ten dzień się kończy i zaraz idę spać. W nocy nie ma nudności ;) ;) ja niestety muszę wrócić do pracy bo dostaje nowe umowy od 1sierpnia. Pracuje w 2 szkołach, z czego w jednej nie wiem dokładnie ile procent dostanę, bo to na roczne zastępstwo... znowu... Wiem że po 3 latach zastępstw, muszę dostać na stałe, wiec narazie sie uśmiecham, biorę wszystkie godziny i pracuje prawie bez zwolnień. Uściski przesyłam i oby nam szybko zmieniła się aura :) A kiedy masz termin prenatalnych?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po punkcji.... wymeczona


    http://m.invitrownorwegii.blogg.no

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2018, 11:34

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ja juz po punkcji.... wymeczona


    http://m.invitrownorwegii.blogg.no

    Odpoczywaj :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki :) ❤️

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18 jajeczek, ciekawe ile przezyje

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    18 jajeczek, ciekawe ile przezyje[/QUOTE
    Oby jak najwiecej ale nie ilość się liczy tylko jakość :) Kilka z nas jest tego przykładem !

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby jak najwiecej :) czytałam ze korzystasz z akupunktury ,masz jakis link zeby poczytać ?
    No i czy zaczyna sie z chwila startu stymulacji czy mozna przed ?
    Dobrze sie czujesz?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam przed, podczas i mam zamiar po transferze skorzystac.
    Na bloggu jakis artykul o akupunkturze zamiescilam jesli sie nie myle

‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ