X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Chyba właśnie tak
    to przynajmniej jest jakieś narzędzie diagnostyczne :) te testy są tez ok mniej dokładne od nifty ale niektórzy ich w ogóle nie robią. Jak wyjdzie wątpliwy pappa to wtedy na pewno trzeba pogłębić diagnostykę.

    majola lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Coraz bardziej dochodzę do wniosku że wina leży po stronie embriologów , laboratorium . Rozumiem czasem się zdarza ale to jest za często ...........

    U nas na forum chyba tylko w Riksie mają takie wpadki ...... czy to nie dziwne ....... ?

    Rozumiem z 4 nie przetrwa 2 ale wszystkie .......... hmmmmmmm

    Zresztą na ostatniej wizycie w Riks miałam spięcie z panią embriolog na cały szpital mnie chyba słyszeli ;-) tak mi podniosła ciśnienie że szkoda słów ....


    Riks jest szpitalem Uniwersyteckim więc może studenci po części biorą udział w całym procesie - na "czymś" muszą się uczyć .......

    Tak samo i ja myślę... ze wina embriologow może byc...
    Dziwne to jest, naprawdę... zaczelam sie stresowac ze kiepskie zarodki, moje byly 3 dniowe a podobno po 3 dobie zarodka męska strona ma najwiekszy wpływ na jego jakosc. Zdziwilo mnie to bo partner wyniki idealne, wiec wydaje mi sie ze w moim przypadku albo coasting im zaszkodzil albo ktorys z embriologow...
    W sobotę puncja, mam nadzieję ze tym razem wszystko bedzie tak jak powinno byc

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Czarodziejka info dla Ciebie. Czy Ty jesteś pewna, że będziesz miała NIPT test? Ja trochę poszperalam w necie i owszem jest on zatwierdzony od marca 2017, ale na maj 2018 nie został jeszcze wprowadzony, bo przecież "potrzebują na to czasu" Link do artykułu:
    https://nhi.no/familie/graviditet/svangerskap-og-fodsel/sykdommer/undersokelser/dobbelttest-et-alternativ-til-fostervannsprove/

    A ja się doczytałam w wiadomości ze szpitala że teraz idę do nich na wstępne usg i badanie krwi a potem jeszcze raz w 12 tygodniu mam się stawić na tzw duo test zwany też KUB test.

    Z tego co mnie lekarka zapewniała, to będzie to usg genetyczne i nipt. Jutro chciałam sie wybrać do położnej, to zachaczę o moja lekarkę i jeszcze raz dopytam. Jeszcze sie zastanawiam czy będzie jakiś specjalista w szpitalu w lipcu, bo mi 12 tydzień wypada na 20 lipca. A wogole to jakie są norweskie normy czasowe na badanie usg genetyczne? 12t0d do ?

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Z tego co mnie lekarka zapewniała, to będzie to usg genetyczne i nipt. Jutro chciałam sie wybrać do położnej, to zachaczę o moja lekarkę i jeszcze raz dopytam. Jeszcze sie zastanawiam czy będzie jakiś specjalista w szpitalu w lipcu, bo mi 12 tydzień wypada na 20 lipca. A wogole to jakie są norweskie normy czasowe na badanie usg genetyczne? 12t0d do ?
    11-13 tydzień.
    Czarodziejka A przypomnij w jakim mieście wykonujesz badania?
    I jak się czujesz?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    W Bergen tez można robić prywatnie ale... trzeba iść na wizytę lekarska żeby lekarz wypisał zlecenie. w Volvat ok 1500 nok wizyta +krew.


    Mirandzia w Bergen też jest Furst i nie musisz mieć skierowania - zlecenia na badania od lekarza :-)

    http://www.furst.no/ta-prove-hos-oss/her-finner-du-oss/bergen---strandkaien/




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 21:11

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    11-13 tydzień.
    Czarodziejka A przypomnij w jakim mieście wykonujesz badania?
    I jak się czujesz?

    Badania robię w Tromso.

    Czuje sie w kratkę ;) jeden dzień umieram, a drugi w miarę. Jak nie mam odruchu wymiotnego, to jakoś jestem w stanie funkcjonować. Całe szczęście że mi się jutro zaczynaja długie wakacje. Dziś było bardzo źle. Co zjadłam to mnie muliło, bądź sprint to porcelany. A Ty jak się czujesz? Jesteś tydzień i jeden dzień do przodu. :)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Badania robię w Tromso.

    Czuje sie w kratkę ;) jeden dzień umieram, a drugi w miarę. Jak nie mam odruchu wymiotnego, to jakoś jestem w stanie funkcjonować. Całe szczęście że mi się jutro zaczynaja długie wakacje. Dziś było bardzo źle. Co zjadłam to mnie muliło, bądź sprint to porcelany. A Ty jak się czujesz? Jesteś tydzień i jeden dzień do przodu. :)
    W sumie tydzień przed Tobą ;) Muszę poprawić tą datę. Ja też czuję się w kratkę, każdy dzień inny, choć więcej tych gorszych. Dzisiaj bez bólu głowy i nawet całkiem dobrze, oby tak do końca dnia, to zrobię ciasto ;) Ja dostałam dzisiaj odpowiedź ze szpitala że tutaj w Stavanger nie robią testu NIPT. Także muszę zadowolić się podstawową diagnostyką prenatalną. W Polsce kosztują nifty 2500 zł. Chyba nie zdecyduje się jechać. Ja póki co na zwolnieniu i jak tak dalej pójdzie będę tak ciągnąć. A Ty fajnie masz z długimi wakacjami. A potem co, planujesz wrócić do pracy? Pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprosiłam dzisiaj wyniki:) Blodprøvesvar; TSH; 1,4, f-T4; 17, f-T3; 5,5. P-TPO; 12

    alda lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Wyprosiłam dzisiaj wyniki:) Blodprøvesvar; TSH; 1,4, f-T4; 17, f-T3; 5,5. P-TPO; 12
    Pięknie Alutka. Super wyniki. Tsh ładnie spadło i reszta też bardzo dobrze. Hashimoto nie masz, tylko się cieszyć. Zostań na dawce 25 i co 4 tygodnie sprawdzaj trójce. W razie co masz normy wyników? bo w Norwegii ftp i ft4 w innych jednostkach są podawane. Jakby co to Ci mogę podać gdybyś nie miała.
    Super Alutka :)

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu czuje ulgę :) jestem mocno zdziwiona i zadowolona że w tak krótkim czasie tsh spadło . Nie mam normy dla Ft3 . Fastlege mówiła że będziemy sprawdzać co 4 tygodnie .

    alda, Czarodziejka, Zoja36 lubią tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka super wyniki :-)


    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    W razie co masz normy wyników? bo w Norwegii ftp i ft4 w innych jednostkach są podawane. Jakby co to Ci mogę podać gdybyś nie miała.
    Ja bym prosiła

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    W sumie tydzień przed Tobą ;) Muszę poprawić tą datę. Ja też czuję się w kratkę, każdy dzień inny, choć więcej tych gorszych. Dzisiaj bez bólu głowy i nawet całkiem dobrze, oby tak do końca dnia, to zrobię ciasto ;) Ja dostałam dzisiaj odpowiedź ze szpitala że tutaj w Stavanger nie robią testu NIPT. Także muszę zadowolić się podstawową diagnostyką prenatalną. W Polsce kosztują nifty 2500 zł. Chyba nie zdecyduje się jechać. Ja póki co na zwolnieniu i jak tak dalej pójdzie będę tak ciągnąć. A Ty fajnie masz z długimi wakacjami. A potem co, planujesz wrócić do pracy? Pozdrawiam i życzę poprawy samopoczucia.

    Dziś od rana umieram, cieszę się że ten dzień się kończy i zaraz idę spać. W nocy nie ma nudności ;) ;) ja niestety muszę wrócić do pracy bo dostaje nowe umowy od 1sierpnia. Pracuje w 2 szkołach, z czego w jednej nie wiem dokładnie ile procent dostanę, bo to na roczne zastępstwo... znowu... Wiem że po 3 latach zastępstw, muszę dostać na stałe, wiec narazie sie uśmiecham, biorę wszystkie godziny i pracuje prawie bez zwolnień. Uściski przesyłam i oby nam szybko zmieniła się aura :) A kiedy masz termin prenatalnych?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz po punkcji.... wymeczona


    http://m.invitrownorwegii.blogg.no

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 czerwca 2018, 11:34

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Ja juz po punkcji.... wymeczona


    http://m.invitrownorwegii.blogg.no

    Odpoczywaj :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki :) ❤️

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    18 jajeczek, ciekawe ile przezyje

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    18 jajeczek, ciekawe ile przezyje[/QUOTE
    Oby jak najwiecej ale nie ilość się liczy tylko jakość :) Kilka z nas jest tego przykładem !

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby jak najwiecej :) czytałam ze korzystasz z akupunktury ,masz jakis link zeby poczytać ?
    No i czy zaczyna sie z chwila startu stymulacji czy mozna przed ?
    Dobrze sie czujesz?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 23 czerwca 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczelam przed, podczas i mam zamiar po transferze skorzystac.
    Na bloggu jakis artykul o akupunkturze zamiescilam jesli sie nie myle

‹‹ 206 207 208 209 210 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ