X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Raczej poczekam na wizytę u endokrynologa
    Masz rację. Zawsze warto słuchać się lekarza. W moim przypadku był to ginekolog-endokrynolog w Polsce i pani endokrynolog w Polsce. Obydwoje powiedzieli, że od testu pozytywnego mam brać półtorej dawki.
    Alda, jesteś niesamowita. Podziwiam pamięć i dziękuję za podsumowanie

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda a riks?

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Jak możecie to podpiszcie, temat nas też i może się w końcu coś zmieni na lepsze.
    https://www.petycjeonline.com/petycja_do_kancelarii_premiera_o_przygotowanie_ustawy_ktora_zapewniaby_refundacj_nfz_zabiegu_in_vitro_a_take_innych_metod_leczenia_niepodnoci?utm_source=whatsapp

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpisałam ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Alda a riks?

    Riks tylko ja : pierwszy transfer - ciąża ale poroniłam więc do statystyk się nie liczy ;-)

    Riks wypada bardzo słabo coś tam dzieje się „złego” ......, żeby trzem parom zarodki nie "przetrwały " rozmrażania ( nam 4, Wam 3 i WNadzieji)

    Mój „pierwszy raz ” ;-) w Riks był z zupełnie inna ekipą lekarzy i embriologów później już nigdy ich nie widziałam - może odeszli na emerytury ........



    Mam ndzieje że Ty rozpoczniesz dobrą passę Riks ;-) i go "odczrujesz” Trzymam kciuki :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 12:23

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tobie alda tez zarodki rozmrazania nie przetrwały???

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Tobie alda tez zarodki rozmrazania nie przetrwały???


    Tak 4 zarodki .


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jak zwykle nie odbywa się bez problemu . Wizyta do endokrynologa umówiona ale odmowa urlopu z pracy. Wiec pojechałam do firmy rozmawiać z szefową i tak mnie zezłościła ze aż się popłakałam . Usłyszałam ze nie dostanę i już bo oni teraz nie mają zastępst bo mają dużo pracy każdy wyjeżdża itd. Wiec jej tłumacze o co chodzi . A ona ze mam tutaj lekarza. Ze ona nie będzie szukac zastępstwa itd . Trochę się z nią pokłóciłam i stanęło na tym ze jutro zapyta jednej osoby i jeśli ona się nie zgodzi wsiąść zastępstwa to mi nie da! Usłyszałam ze my Polki wszystko wyolbrzymiamy itd. Wiem ze mogę iść do fastlege prosić o zwolnienie a jeśli nie dostanę . A jak dostanę to szefowa głupia nie jest zorientuje się co jest grane i jeszcze mnie podpierdzieli do Navu ze wyjeżdżam na zwolnieniu. Zamiast się cieszyć ciążą to same problemy. Spać nie mogę , wiem o ciąży 3dni i tylko się stresuje . Mogę się zwolnić ale i tak obowiązuje mnie wypowiedzenie wiec i tak mnie to jakoś nie ratuje .

    alda lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka nie miałam polubić :-(

    Jak będziesz miała wyniki od fastlege to ja Ci podam numer telefonu do mojej endokrynolog ! Nie denerwuj się !

    A zresztą już Ci podam tylko zaakceptuj zaproszenie :-)


    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Tak 4 zarodki .

    Wiesz co się stało? Jaki był powód?

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka nie miałam polubić :-(

    Jak będziesz miała wyniki od fastlege to ja Ci podam numer telefonu do mojej endokrynolog ! Nie denerwuj się !

    A zresztą już Ci podam tylko zaakceptuj zaproszenie :-)
    Kochana jesteś :) dziękuje aż się znowu poryczałam . Zaproszenie przyjęte :)

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka jak Ci się uda załatwić urlop to mimo wszystko napisz do endokrynolog ;-) no chyba że wyniki TSH będą idealne :-)


    TSH , ft4 ift3 w ciąży powinno się kontrolować co 4 tygodnie .

    W Oslo chociaż badania można robić prywatnie a Wy macie "problem" - szkoda gadać ! Co za kraj........







    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 13:19

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Wiesz co się stało? Jaki był powód?

    Coraz bardziej dochodzę do wniosku że wina leży po stronie embriologów , laboratorium . Rozumiem czasem się zdarza ale to jest za często ...........

    U nas na forum chyba tylko w Riksie mają takie wpadki ...... czy to nie dziwne ....... ?

    Rozumiem z 4 nie przetrwa 2 ale wszystkie .......... hmmmmmmm

    Zresztą na ostatniej wizycie w Riks miałam spięcie z panią embriolog na cały szpital mnie chyba słyszeli ;-) tak mi podniosła ciśnienie że szkoda słów ....


    Riks jest szpitalem Uniwersyteckim więc może studenci po części biorą udział w całym procesie - na "czymś" muszą się uczyć .......




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 czerwca 2018, 14:00

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jak Ci się uda załatwić urlop to mimo wszysko napisz do endokrynolog ;-) no chyba że wyniki TSH będą idealne :-)

    W Oslo chociaż badania można robić prywatnie a Wy macie "problem" - szkoda gadać ! Co za kraj........

    W Bergen tez można robić prywatnie ale... trzeba iść na wizytę lekarska żeby lekarz wypisał zlecenie. w Volvat ok 1500 nok wizyta +krew. rodzinny nie powinien robić problemu z badaniami kontrolnymi tarczycy jeśli ktoś ma problem i trzeba często kontrolować. Och tak co za kraj z medycyna daleko w tyle. U mnie tez nie mogą zrozumieć po co kontrolować dla dietetyka skoro nie tyje. A już krzywa insulinowa i cukrowa to osobny temat. Przecież cukier masz Ok a ze insulinę trzeba sprawdzić przy IO to się nie orientują. Lekarze w Pl wymyślają

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz patrzę że w Stavanger nie ma nawet prywatnego Volvat :-( to jest już naprawdę źle ...........





    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam info z kliniki ze mam im dac znać w październiku jak dostanę miesiączka. Recepty i reszta info przyjdą pocztą. Troche mnie podlamali że znów tyle muszę czekać. No ale co zrobić:-)

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka info dla Ciebie. Czy Ty jesteś pewna, że będziesz miała NIPT test? Ja trochę poszperalam w necie i owszem jest on zatwierdzony od marca 2017, ale na maj 2018 nie został jeszcze wprowadzony, bo przecież "potrzebują na to czasu" Link do artykułu:
    https://nhi.no/familie/graviditet/svangerskap-og-fodsel/sykdommer/undersokelser/dobbelttest-et-alternativ-til-fostervannsprove/

    A ja się doczytałam w wiadomości ze szpitala że teraz idę do nich na wstępne usg i badanie krwi a potem jeszcze raz w 12 tygodniu mam się stawić na tzw duo test zwany też KUB test.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    U mnie jak zwykle nie odbywa się bez problemu . Wizyta do endokrynologa umówiona ale odmowa urlopu z pracy. Wiec pojechałam do firmy rozmawiać z szefową i tak mnie zezłościła ze aż się popłakałam . Usłyszałam ze nie dostanę i już bo oni teraz nie mają zastępst bo mają dużo pracy każdy wyjeżdża itd. Wiec jej tłumacze o co chodzi . A ona ze mam tutaj lekarza. Ze ona nie będzie szukac zastępstwa itd . Trochę się z nią pokłóciłam i stanęło na tym ze jutro zapyta jednej osoby i jeśli ona się nie zgodzi wsiąść zastępstwa to mi nie da! Usłyszałam ze my Polki wszystko wyolbrzymiamy itd. Wiem ze mogę iść do fastlege prosić o zwolnienie a jeśli nie dostanę . A jak dostanę to szefowa głupia nie jest zorientuje się co jest grane i jeszcze mnie podpierdzieli do Navu ze wyjeżdżam na zwolnieniu. Zamiast się cieszyć ciążą to same problemy. Spać nie mogę , wiem o ciąży 3dni i tylko się stresuje . Mogę się zwolnić ale i tak obowiązuje mnie wypowiedzenie wiec i tak mnie to jakoś nie ratuje .
    Możesz jechać na zwolnieniu, trzeba tylko w formularzu wypełnić, że w tym i tym dniu masz zamiar opuścić kraj i nikt się nie przyczepi bo nie każde zwolnienie wymaga leżenia w domu

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Czarodziejka info dla Ciebie. Czy Ty jesteś pewna, że będziesz miała NIPT test? Ja trochę poszperalam w necie i owszem jest on zatwierdzony od marca 2017, ale na maj 2018 nie został jeszcze wprowadzony, bo przecież "potrzebują na to czasu" Link do artykułu:
    https://nhi.no/familie/graviditet/svangerskap-og-fodsel/sykdommer/undersokelser/dobbelttest-et-alternativ-til-fostervannsprove/

    A ja się doczytałam w wiadomości ze szpitala że teraz idę do nich na wstępne usg i badanie krwi a potem jeszcze raz w 12 tygodniu mam się stawić na tzw duo test zwany też KUB test.
    a ten duo to nie jest jak nasz polski Pappa??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    a ten duo to nie jest jak nasz polski Pappa??
    Chyba właśnie tak

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 205 206 207 208 209 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ