X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    (...) Ręce, cycki opadają, co to za kraj??? :/

    Hehe cycki to Ci raczej teraz w ciąży tak szybko nie opadną :-p

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia super :) to zaczniemy razem we wrześniu :) ja wczoraj dostałam wiadomość a dzis juz poczta przyszło wszystko :)
    Mam tylko potwierdzić miesiączkę w sierpniu zeby zaczac spray przed wrześniowa miesiączka

  • malgorzatanojsiewicz Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Wiadomość została wyedytowana przez moderatora forum z powodu łamania zasad regulaminu- reklama.

    Wiadomość wyedytowana przez moderatora forum: 5 września 2018, 23:22

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malgorzatanojsiewicz wrote:
    A ja mam odwrotną sytuację : przeprowadzam się do Polski z Norwegii. Ponad 15 lat tam mieszkałam i nie za bardzo orientuję się w klinikach.. Jestem gotowa do zapłodnienia in vitro, tylko tych opinii w internecie jest tak dużo, że ja się gubię. Powiedźcie mi proszę, do której kliniki pójść w Gdańsku lub Wrocławiu (mam w tym mieście rodzinę, ewentualnie mogłabym tam pojechać)?
    Witam! Na pewno odnośnie leczenia w PL dowiesz się więcej na wątku IVF . Polecane jest np Novum Warszawa i dr Lewandowski, Zamora. Oraz Provita Katowice i dr Paliga. Przy wyborze lepiej kierować się kliniką i doświadczeniem lekarzy niż miejscem zamieszkania czy pobytu.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Mirandzia super :) to zaczniemy razem we wrześniu :) ja wczoraj dostałam wiadomość a dzis juz poczta przyszło wszystko :)
    Mam tylko potwierdzić miesiączkę w sierpniu zeby zaczac spray przed wrześniowa miesiączka
    Nie będę sama, będzie raźniej :) ja tez mam zadzwonić lub napisać w sierpniu. Mam nadzieje ze ja będę na krótkim protokole tak jak teraz miałam. Teraz to już tylko zbierać siły na wrzesień. Mam nadzieję,że pójdzie lepiej i w końcu dołączymy do brzuchatych ;)
    Co do kliniki to faktycznie ciężko podjąć decyzję. W Polsce jest ich bardzo dużo, tutaj nie mamy zbytniego wyboru. Ile ludzi tyle opinii. Dziewczyny którym się udało będą polecały, te którym się nie udało odradzały. Ale Mar2śka ma napewno racje ze czasami nie ma co patrzeć na miejsce zamieszkania tylko kadrę lekarska. Popatrz na klinikę kto tam pracuje a potem, na znanylekarz.pl poczytaj opinie o lekarzu którego bierzesz pod uwagę. Może to pomoże podjąć decyzje. Wiem od koleżanki ze jak chodziła do lekarza który pracował oprócz kliniki jeszcze w szpitalu to na wszelkie zabiegi diagnostyczne kierował do siebie na oddział w ramach NFZ.

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zoja Ty masz długi staż tarczycowy wzięłabyś na moim miejscu dwie tabletki na własną rękę . Mam dawkę 25
    Ja przy Hashimoto i TSH około 1 miałam brać półtorej dawki od początku ciąży, czyli 37,5. TSH powoli rośnie, ale jest w normie. Obecnie około 1,4 (w tygodniu 22 to było)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2018, 19:13

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny !
    Gratuluje tym co sie udalo i trzymam kciuki za resztę dziewczyn ;)
    Wreszcie przyszła i na nas pora ;)
    Pierwsze spotkanie mieliśmy w styczniu (Riks)
    Dostałam informacje ze 30 lipca zaczynam sprey do nosa a punkcja w 35 tygodniu.
    Wszystkie pozostałe informacje idą do mnie poczta ( podobno) a wiec czekam na list i instrukcje co i jak...
    czytam wasze wiadomości i szczerze.... czasami niewierze , ze dzieją sie takie dziwne rzeczy lub to , ze nie potrafią lekarze odpowiedzieć na wasze pytania . oczywiście nastawiam sie na wszystko pozytywnie i dbam o siebie najlepiej jak tylko sie da . Resztę zostawiam im( lekarzom ) bo to wszystko w ich rękach.
    Niedługo jadę na wakacje i mam zamiar zrobić wszystkie badania jakie tylko możliwe . Cieszę sie , ze zrobię to przed zaczęciem pierwszej stymulacji.
    Generalnie badam sie dość systematycznie , wiec mam nadzieje ze wszystko jest w normie funkcjonalnej ( nie laboratoryjnej :/ ) tak jak było to wcześniej ;)

    Alutka 32, mar2śka lubią tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja przy Hashimoto i TSH około 1 miałam brać półtorej dawki od początku ciąży, czyli 37,5. TSH powoli rośnie, ale jest w normie. Obecnie około 1,4 (w tygodniu 22 to było)
    Raczej poczekam na wizytę u endokrynologa . Na własna rękę chyba nic brać nie będę. Wiem ze jest ustawowe poniżej 2.5 ale jak pomyśle to co wszystkie Kobiety tracą ciąże albo rodzą chore dzieci przez tarczyce w Norwegi. Znalazłam tez wiele informacji ze często nawet w Polsce mają w ciąży dużo więcej . Może nie bez powodu są normy w końcu może jednak po coś są ! Nie wiem mam wielki dylemat bardzo chce żeby wszystko było dobrze , niestety u endokrynologa nie ma wizyty na już . Czekam jeszcze na telefon od Fastlege z wynikami anty TPO i będę ja maltretować żeby przesłała mi wyniki.

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka witamy w gronie :) rownież trzymam kciuki :)

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki może „starsze forumowiczki” w wolnej chwili napiszą w jakimś zestawieniu kto po jakim czasie (ilu próbach) ma fasolkę. Może nam świeżakom i niedowiarkom dodacie otuchy ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąże z "naszego" forum ;-)

    3 ciąże z Porsgrunn wszystkie z pierwszego transferu :-)

    1 ciąża z Bergen pierwszy transfer :-)


    1 ciąża z Oslo Ullevål po drugiej stymulacji 1 transfer - w sumie 3 transfer :-)


    1 ciąża z Universitetssykehuset Nord-Norge- Tromsø po drugiej stymulacji 1 transfer - w sumie 5 transfer :-)



    Haugesund sykehus- Helse Fonna - 2 ciąże :

    pierwsza ciąża pierwszy transfer ,

    druga ciąża po drugiej stymulacji 1 transfer - w sumie 4 transfer :-)



    Haugesund 2 stymulacje 0 transferu ,Zmiana kliniki - nOvum pierwszy transfer ciąża :-)



    1 ciąża Prywatna klinika pierwszy transfer :-)







    Kogoś pominęłam ? :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2018, 20:44

    pati1980, mar2śka, Zoja36, WNadzieji, majola lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda Ty to masz pamięcć :):):)

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda teraz to mnie zamurowało , jak Ty to ogarniasz :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Raczej poczekam na wizytę u endokrynologa . Na własna rękę chyba nic brać nie będę. Wiem ze jest ustawowe poniżej 2.5 ale jak pomyśle to co wszystkie Kobiety tracą ciąże albo rodzą chore dzieci przez tarczyce w Norwegi. Znalazłam tez wiele informacji ze często nawet w Polsce mają w ciąży dużo więcej . Może nie bez powodu są normy w końcu może jednak po coś są ! Nie wiem mam wielki dylemat bardzo chce żeby wszystko było dobrze , niestety u endokrynologa nie ma wizyty na już . Czekam jeszcze na telefon od Fastlege z wynikami anty TPO i będę ja maltretować żeby przesłała mi wyniki.
    Koniecznie maltretuj, bo normy są ogólne dla wszystkich. Nie ma podziału dla dzieci, kobiet w okresie rozrodczym, kobiet w ciąży, osób starszych i to jest złe bo taki niedoinformowany fastlege potem mówi, że jest w normie. Ja po podwyższeniu dawki z 3,6 zeszłam na 1,2. Kolejną kontrola po 4 tygodniach i info do endo. Alutka mam nadzieję że fajną endo będziesz miała i właśnie mailowo albo telefonicznie podasz wyniki A on/ona tylko powie jaką dawkę brać. To bardzo ważne teraz. Trzymam kciuki, żebyś dostała wyniki i napisz tutaj a wtedy coś doradze. A swoją drogą dziwne że antyTPO jeszcze nie masz. Ja miałam od razu z trojca tarczycową.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda rozbrajasz, serio. Robisz notatki czy masz taką pamięć? Wow :0

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda A w Riks żadnej ciąży?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z dziewczyn bedzie miała ochotę sie spotkać np. w sierpniu ? Stavanger i okolice :)

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 20 czerwca 2018, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda szacun ;) wielkie dzięki
    Porsgrunn robi wrażenie

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Czy ktoras z dziewczyn bedzie miała ochotę sie spotkać np. w sierpniu ? Stavanger i okolice :)
    Ja chętnie :)

    WNadzieji lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 05:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też jak tylko dziecko da mi żyć :P

    WNadzieji, Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
‹‹ 204 205 206 207 208 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ