X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 23 lipca 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Dziewczyny nie obrazicie się a może drugie forum o Waszych badaniach i dolegliwościach bo chyba główny temat tego się zatracił.
    Ja nie widzę w tym problemu, tylko jedno od siebie dodam. Jeśli zmienię wątek, to tutaj nie będę zaglądać. I jeśli któraś z dziewczyn będzie miała jakieś pytanie, po prostu przynajmniej ode mnie, nie uzyska odpowiedzi co równa się czasem pomoc. Rozumiem, że jeśli nam się udało, niektórym może być ciężko z tą myślą. Jednakże nadal jesteśmy w Norwegii i po in vitro.
    Proszę o opinie innych brzuchatek co sądzą o pomyśle drugiego forum.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 lipca 2018, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam takie samo zdanie co Zoja ale mii się wydaje że najważniejszy głos w tej sprawie ma założycielka tego forum czyli Alda i reszta staraczek! Może niech każdy się wypowie ! W tej chwili może i temat się zatracił ale tylko dlatego ze akurat w tej chwili żadna z dziewczyn nie podchodzi do próby !!

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 23 lipca 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi to bez roznicy, ciesze sie waszym szczesciem, ja narazie kompletnie odpuszczam nawet mysl i podejciu do kolejnego zabiegu jak pomysle ze znow tyle chemii mam przyjac, iii tu pytanie czy jesli mam mrozaczki to jak to wyglada ? Jak wyglada taki transfer ? I tak nie wiem kiedy to nastapi bo hematolog na wakacjach wiec nie wiem czy beda robic cos w kierunku tej mojej gestej krwi czy jak to tutaj prawie ze wszytskim czyli ze nic mi nie bedzie ...

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 23 lipca 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K- jeśli masz tylko gęstą krew to dostaniesz Albyl. E i to powinno wystarczyć ale jeśli będziesz miała przeciwciała lipidowe odpowiedzialne za zespół antyfosfolipidowy będziesz przyjmować w ciąży również zastrzyki z heparyny .Ale nie podchodź do próby przez 3 miesiące ponieważ po tym czasie będziesz miała robione jeszcze badania potwierdzające i wtedy heparynę dostaniesz od początku ciąży ale jeśli zajdziesz w ciąże przed próbka kontrolną mogą Ci robić problem z heparyną tak jak mi !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca 2018, 13:03

    K. lubi tę wiadomość

    Alutka
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 23 lipca 2018, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak mnie alda wygoni to sobie pójdę ;) Myślę, że w dalszym ciągu możemy pomóc bo mamy doświadczenia z różnych klinik i różnych protokołów/leków ale jeśli ktoś sobie nie życzy żebym pisała o ciąży i badaniach w trakcie to mogę zniknąć.

    Zoja36, K. lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 23 lipca 2018, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dla mnie to jest forum o in vitro w Norwegii. Mieszanie tego z ciążą,badaniami dotyczącymi ciąży itp jest bez sensu. Ale zostawiam to administratorce :)

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 23 lipca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna wrote:
    Jak dla mnie to jest forum o in vitro w Norwegii. Mieszanie tego z ciążą,badaniami dotyczącymi ciąży itp jest bez sensu. Ale zostawiam to administratorce :)
    Teraz przynajmniej wiem dlaczego Ciebie tutaj tak mało. Każdy ma prawo do swojego zdania.
    Ja jestem innego zdania bo ciąże nasze są wynikiem in vitro. Jak Mar2śka napisała, wiele z nas ma doświadczenie. Może ja mam zbyt mało podzielną uwagę. Piszę tylko tutaj i czuję się związana z Wami wszystkimi. Czytam każdą historię i jeśli znam odpowiedź, staram się rzetelnie jej udzielić. Akurat teraz żadna z dziewczyn nie podchodzi do procedury i być może zalalysmy Was ciążowymi sprawami. Ale to nadal jest w Norwegii, my też mamy pytania i pomagamy sobie nawzajem. Co oczywiście nie przeszkadza pomagać tym starającym się.
    Alda prosimy o wypowiedź, bo też nie chcę na siłę nikogo obarczac moimi dylematami ciążowymi.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lipca 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem z Wami od początku i smutno by było bez Was wszystkich :-)

    Czasami zastanawiam się co u innych dziewczyn : Justi, Farzi, Szmivers , Siv, Evveline czy wracają już po rodzeństwo dla swoich dzieci :-)

    Baczka , Pelaska czy Wam się udało ?


    Jak nas czytacie to napiszcie co u Was :-)



    Zoja36, Alutka 32, mar2śka lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 lipca 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jedno ;-) dobre rady powinny dawać dziewczyny którym się udało a nie taki forumowy "dinozaur" jak ja ........... ;-)




    Zoja36, Alutka 32 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 23 lipca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jeszcze jedno ;-) dobre rady powinny dawać dziewczyny którym się udało a nie taki forumowy "dinozaur" jak ja ........... ;-)
    Aaaa tam dinozaur ;) ktoś musi tu wszystko ogarniać bo my same się pogubimy :) Masz pamięć jak nikt inny! Też się czasami zastanawiam co u dziewczyn słychać. Jestem tu już tyle czasu, że żal mi uciekać i rezygnować z forum.

    K., Zoja36 lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 lipca 2018, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Teraz przynajmniej wiem dlaczego Ciebie tutaj tak mało. Każdy ma prawo do swojego zdania.
    Ja jestem innego zdania bo ciąże nasze są wynikiem in vitro. Jak Mar2śka napisała, wiele z nas ma doświadczenie. Może ja mam zbyt mało podzielną uwagę. Piszę tylko tutaj i czuję się związana z Wami wszystkimi. Czytam każdą historię i jeśli znam odpowiedź, staram się rzetelnie jej udzielić. Akurat teraz żadna z dziewczyn nie podchodzi do procedury i być może zalalysmy Was ciążowymi sprawami. Ale to nadal jest w Norwegii, my też mamy pytania i pomagamy sobie nawzajem. Co oczywiście nie przeszkadza pomagać tym starającym się.
    Alda prosimy o wypowiedź, bo też nie chcę na siłę nikogo obarczac moimi dylematami ciążowymi.

    Chodzi mi o to,że z chęcią się wypowiem(doradzę) jak będę miała pojęcie na jakiś temat dotyczący in vitro w Norwegii. Niewykluczone,że kiedyś znowu podejdę do ivf i fajnie będzie wracać tutaj częściej. Każda z nas ma inne doświadczenie,z którego warto skorzystać :) Jak któraś przetarła ścieżki ‚co dalej’ -jak już jest ciąża to tez fajnie wysłuchać porad. Nie każda przecież ogarnia ‚norweskie’podejscie do ciąży :)
    Tyle,że dla mnie pisanie o każdej bolączce dotyczącej ciąży nie ma sensu. Ja z chęcią będę tutaj dalej zaglądać,a nie robię teraz tego zbyt często bo jestem od dłuższego czasu w PL. Ale wyemigrować całkowicie z forum nie mam zamiaru :)))

    Zoja36 lubi tę wiadomość

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 lipca 2018, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Jeszcze jedno ;-) dobre rady powinny dawać dziewczyny którym się udało a nie taki forumowy "dinozaur" jak ja ........... ;-)
    Przeszłaś też sporo,więc porady zawsze pożądane i mile widziane ‚dinozaurze’ :))))

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 lipca 2018, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hannanna udanego urlopu! Ja też się wybieram za kilka dni na prawie 4 tygodnie- najdłuższe wakacje w życiu ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 lipca 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Hannanna udanego urlopu! Ja też się wybieram za kilka dni na prawie 4 tygodnie- najdłuższe wakacje w życiu ;)
    Dzięki i wzajemnie! Ja już 6 tygodni urlopuję ;)

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 25 lipca 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To są dopiero wakacje życia, co :) Super! Wypoczywaj ile się da . A w wolnej chwili opowiedz jak sprawa z zasiłkiem ciążowym, może się komuś przyda na przyszłość :)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 25 lipca 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    To są dopiero wakacje życia, co :) Super! Wypoczywaj ile się da . A w wolnej chwili opowiedz jak sprawa z zasiłkiem ciążowym, może się komuś przyda na przyszłość :)
    Dokładnie o tym samym myślałam. Hannanna jak możesz napisz co i jak. I oczywiście przyłączam się do życzenia udanego urlopu. Wypoczywajcie razem z maluszkiem.
    Nie przypominam sobie czy wspominałas. Znasz już płeć, pochwalisz się? ;)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 25 lipca 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam,wspominałam. Chłopak,tak jak sobie wymarzyłam ;)
    Zasiłek dostałam,bez problemu. Tyle,że czekałam na decyzję 6 tygodni. Postawa to dobrze wypisany wniosek przez polozna/lekarza. Nav mi w uzasadnieniu napisał ze spełniam wszystkie warunki uprawniające do zasiłku.

    Zoja36, majola, K., Czarodziejka lubią tę wiadomość

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 25 lipca 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aby nie powielać wypowiedzi innych,napiszę tylko tyle że to jedyne forum związane z Norwegią i invitro na które wchodzę i coś pisze. Informacje i doświadczenie innych pomogły mi przejść przez cały proces i nie uważam że teraz powinnam przestać się udzielać, tylko ze względu na to, że miałam to szczęście że zobaczyłam 2 kreski. Kibicuje wszystkim i wierzę, że wszystkim nam się uda. To tyle.

    Btw. Jestem po badaniach genetycznych i wyniki mam dobre.
    Nasze szczęście jest 7 centymetrowe, a my odpoczywamy w Polsce.

    Alutka 32, Zoja36, K. lubią tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka a wiesz już kto tam się skrywa w brzuszku? ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 26 lipca 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Czarodziejka a wiesz już kto tam się skrywa w brzuszku? ;)

    Nie wiem. Może się dowiemy za 5 tygodni na połówkowym.

‹‹ 218 219 220 221 222 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ