X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 26 lipca 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie taki byl zamysl mojego pytania o drugi wątek, żebyście się oburzaly “ to przestane się udzielac” itp
    Ja tylko grzecznie zapytałam bo widząc ilość postów o waszych pawiach,, ściskaniu kibelka , dolegliwościach i badaniach prenatalnych .... ciężko się przedrzeć do konkretnych informacji. Ktoś kto dołączy do nas szybko się zniechęci.
    Oczywiście ze są to bardzo ważne inf ale na późniejszym etapie a nie w trakcie starań, procedur Ivf. po prosty nie na temat. Każda z nas się cieszy ze Wam się udało, bo daje to jakaś nadzieje dla reszty ale ciagle czytanie o tym tez jest dla starających bardzo bolesne.
    Nie chciałam nikogo urazić. W sumie to ja dołączyłam najpóźniej i mogę zrezygnować.
    Pozdrawiam i życzę każdej z Was miłych wakacji i spokojnego czasu oczekiwania na szczęśliwe rozwiązania lub dwie kreski ;)

    Hannanna lubi tę wiadomość

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 29 lipca 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w nastepnym tyg mam hematologa, zobaczymy co powie na ta moja krew, uprzedzilam juz ich opieszalosc i 3 tydz biore acard :D tym ktore sie urlopuja zycze nadal duzo slonca i relaxu, i wogole jak sie czujecie dziewczyny ? Agaaa08 wrocilas juz ? Bedziesz znow podchodzic? Pozdrawiam wszystkie nasze brzuchatki

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 lipca 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny gartuluje tym co sie udalo a te co dalej walcza to trzymam kciuki. Mam pytanie moj maz ma cukrzyce myslicie ze to tez moze byc duzy problem ze nam sie nie udaj? ewentualnie moze wiecie jakie badania mozemy zrobic w tym kierunku zeby to sprawdzic. My probujemy od kwietnia naturalnie ale nic nam nie wychodzi i zastanawiamy sie nad ponownym podejsciem ale mam strasznie miesane uczucia....doradzcie cos bo juz sama nie wiem co mam robic :(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 lipca 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus


    "Mężczyźni chorujący na cukrzycę mogą mieć problemy płodnością. Jak się okazuje zależność ta wynika z faktu, iż rozwój miażdżycy tętniczek jądrowych doprowadza do pomniejszenia warstwy nabłonka plemnikotwórczego odpowiadającego w jądrze za powstawanie plemników. Ich jakość i ilość jest zatem zmieniona"

    Najlepiej zrobić rozszerzone badania nasienia , fragmentacje DNA plemników .

    Jechać do Polski i porobić badania zarówno Ty i mąż.

    Bez wyników badań można "wróżyć z fusów". Tutaj nie da się zrobić wszystkich badań więc pozostaje diagnostyka w Polsce albo próbować w ciemno następną stymulację może się uda .............

    Ja bym się dokładnie przebadała przed następnym faszerowaniem się lekami ...........








    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 18:47

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 29 lipca 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Kaktus


    "Mężczyźni chorujący na cukrzycę mogą mieć problemy płodnością. Jak się okazuje zależność ta wynika z faktu, iż rozwój miażdżycy tętniczek jądrowych doprowadza do pomniejszenia warstwy nabłonka plemnikotwórczego odpowiadającego w jądrze za powstawanie plemników. Ich jakość i ilość jest zatem zmieniona"

    Najlepiej zrobić rozszerzone badania nasienia , fragmentacje DNA plemników .

    Jechać do Polski i porobić badania zarówno Ty i mąż.

    Bez wyników badań można "wróżyć z fusów". Tutaj nie da się zrobić wszystkich badań więc pozostaje diagnostyka w Polsce albo próbować w ciemno następną stymulację może się uda .............

    Ja bym się dokładnie przebadała przed następnym faszerowaniem się lekami ...........


    Dziekuje ALda za pomoc...a mozesz mi doradzic jakie ja mam sobie porobic badania?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 lipca 2018, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam :

    Kariotyp (oboje).
    Wymaz bakteriologiczn z kanału szyjki macicy .
    Wymaz na Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma


    Trombofilia :
    czynnik V Leiden
    mutacja genu protrombiny 20210
    wariant C677T genu MTHFR
    wariant A1298C genu MTHFR
    PAI-1 / SERPINE1
    V R2.
    Biało C
    Białko S

    Zespół antyfosfolipidowy:
    antykoagulantu toczniowego
    Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM
    Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych)


    Poziom witaminy D ,żelazo. TSH, ft4, FT3 USG tarczycy, homocysteine, glukozę , insulinę , prolaktyne, progesteron .

    Miałam laparoskopię , histeroskopię .


    Wy macie już dziecko więc nie wiem jakie badania powinnaś zrobić ;-) Jak będziecie w Polsce to poszukaj dobrego ginekologa który Ci podpowie jakie badania są wskazane .

    Z tego co pamiętam to Wasze zarodki dotrwały do 5 doby więc może jest problem z implantacją zarodka ??? Może w tym wypadku zrobić histeroskopie ...............


    Zbadaj : poziom witaminy D , (umów się na USG tarczycy ) , TSH , FT4, Ft3 , homocysteine, glukozę , insulinę , prolaktyne , progesteron .






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 lipca 2018, 20:09

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 30 lipca 2018, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Dziewczyny w nastepnym tyg mam hematologa, zobaczymy co powie na ta moja krew, uprzedzilam juz ich opieszalosc i 3 tydz biore acard :D tym ktore sie urlopuja zycze nadal duzo slonca i relaxu, i wogole jak sie czujecie dziewczyny ? Agaaa08 wrocilas juz ? Bedziesz znow podchodzic? Pozdrawiam wszystkie nasze brzuchatki

    Jeśli nie będą chcieli dać heparyny to nie stresuj się i wykup ja w Polsce. NEOPARIN to ten sam lek co Clexane, Fragmin itd a dużo tańszy. Nawet jak będziesz miała odpłatność 100% w Polsce, może warto zamiast się stresować i niepokoić. Powodzenia u hematologa, mam nadzieje ze poważnie podejdzie do sprawy ;)

    K. lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 lipca 2018, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia kiedy startujesz ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 30 lipca 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Jeśli nie będą chcieli dać heparyny to nie stresuj się i wykup ja w Polsce. NEOPARIN to ten sam lek co Clexane, Fragmin itd a dużo tańszy. Nawet jak będziesz miała odpłatność 100% w Polsce, może warto zamiast się stresować i niepokoić. Powodzenia u hematologa, mam nadzieje ze poważnie podejdzie do sprawy ;)

    W Pl receptę wypiszą jej na piękne oczy ??? Tak na słowo ? Moim zdaniem lepiej poczekać na wyniki badań i później na ich potwierdzenie jeśli będzie z wynikami coś nie tak.

    Alutka
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 30 lipca 2018, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja badałam :

    Kariotyp (oboje).
    Wymaz bakteriologiczn z kanału szyjki macicy .
    Wymaz na Chlamydia trachomatis, Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma


    Trombofilia :
    czynnik V Leiden
    mutacja genu protrombiny 20210
    wariant C677T genu MTHFR
    wariant A1298C genu MTHFR
    PAI-1 / SERPINE1
    V R2.
    Biało C
    Białko S

    Zespół antyfosfolipidowy:
    antykoagulantu toczniowego
    Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM
    Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych)


    Poziom witaminy D ,żelazo. TSH, ft4, FT3 USG tarczycy, homocysteine, glukozę , insulinę , prolaktyne, progesteron .

    Miałam laparoskopię , histeroskopię .


    Wy macie już dziecko więc nie wiem jakie badania powinnaś zrobić ;-) Jak będziecie w Polsce to poszukaj dobrego ginekologa który Ci podpowie jakie badania są wskazane .

    Z tego co pamiętam to Wasze zarodki dotrwały do 5 doby więc może jest problem z implantacją zarodka ??? Może w tym wypadku zrobić histeroskopie ...............


    Zbadaj : poziom witaminy D , (umów się na USG tarczycy ) , TSH , FT4, Ft3 , homocysteine, glukozę , insulinę , prolaktyne , progesteron .


    Alda jestes boska ja nie wiem jak Ty to wszystko ogarniasz....:) a te ostatnie badania co mi napisalas to lekarz rodzinny moze mi zrobic tutaj naprzyklad?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 lipca 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    te ostatnie badania co mi napisalas to lekarz rodzinny moze mi zrobic tutaj naprzyklad?


    Tak :-)

    Tylko krew na badanie homocysteiny powinno się oddawać w miejscu gdzie jest laboratorium - próbkę krwi powinno się badać od razu po pobraniu. Jeżeli próbka nie będzie zbadana od razu to wynik jest niemiarodajny ...........



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 16:42

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 30 lipca 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mirandzia kiedy startujesz ?

    Jak wszystko będzie ok to wrzesień, druga połowa.
    Chcem wyskoczyć do Pl przed i przebadać się u ginekologa. Sprawdzić jak jajniki po tamtej stymulacji się maja. Tutaj niestety dają kolejna rozpiskę leków nie interesując się czy ok, czy nie ma torbieli co się często zdarza pi stymulacjach. Dla tzw świetego spokoju wole to zrobić i spać spokojnie. Skutkami recepty nikt nie wypisze na piękne oczy ale na podstawie wyników które ma jak najbardziej.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 lipca 2018, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia jakie Ty robiłaś do tej pory badania ? Chyba też było tego sporo ............


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 lipca 2018, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja juz po urlopie, który był bez trosk i myślenia o tym wszystkim co się wydarzyło. Dostałam nowa rozpiske zaczynam w październiku. W Polsce zrobilam dodatkowe badania i mój partner też no i wszystko ok ( ja usg tarczycy i ginekolog, on fragmentacje dna plemniki wyszło 11% czyli ok) Nie robilam kariotyp lekarz mi powiedział że jeśli mamy zdrowe dziecko to niby nie trzeba, teraz sama nie wiem czy dobrze zrobilam.
    Pozdrawiam Was wszystkie

    k1iygdz.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 30 lipca 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Moje badania hmmm, było dużo i kosztownie :( a jak widać jestem tutaj. Wszystkie robione w Pl, tutaj tylko te standardowe przed zabiegiem.

    - HSG,
    - Histeroskopia ( po łyżeczkowanie),
    - laparoskopia

    - Kariotyp (oboje).
    - Wymaz bakteriologiczn z kanału szyjki macicy .
    - Wymaz na Chlamydia trachomatis +mocz

    Trombofilia :
    - czynnik V Leiden
    - mutacja genu protrombiny 20210A
    - wariant C677T genu MTHFR

    Zespół antyfosfolipidowy:
    - antykoagulant toczniowy
    - PTT-LA
    - APTT ( czas krzepliwości krwi)
    - INR ( czas protrombinowy oznaczany tez PT)
    - Przeciwciała antykardiolipinowe w klasie IgG lub IgM
    - Przeciwciała przeciw β2-glikoproteinie

    Oznaczenie przeciwciał ANA (przeciwciał przeciwjądrowych)
    * ANA-1
    * ANA-2

    P/c beta-2-glikoproteinie IgG
    P/c beta-2-glikoproteiny IgM

    - androstendion, estradiol, SHBG, DHEA-S, testosteron, kortyzol, prolaktyna, progesteron
    - kwas foliowy (z uwagi na mutacje muszę brać foliany - a i tak jest ciagle ponad normę),
    - krzywa cukrowa i insulinowa 3pkt,
    - LH, FSH, AMH,
    - witaminy D, B12
    - TSH, ft4, FT3 , Anty TPO, anty TG, USG tarczycy,
    - homocysteina , crp, morfologia przy każdej kontroli,
    - żelazo i ferrytyna ale to przy wypadaniu włosów i podejrzeniu anemii

    To jest to co pamietam i mam kopie w domu, coś miałam jeszcze robione ale wyniki są w karcie w klinice polskiej. Nie wiem dokładnie co, tego było już tyle ze głowa puchnie.


  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia Oj nas też to kosztowało tym bardziej że laparoskopię i histeroskopie robiłam prywatnie .

    Ja nie mam mutacji a kwas foliowy też miałam bardzo wysoki nie miało znaczenia czy brałam zwykły czy foliany . Teraz biorę jak mi się przypomni ;-)




    Pati jaki teraz plan , jakie leki , jakie dawki ?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 20:41

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ja wszystkie zabiegi prywatnie hsg, histeroskopia, laparoskopia. Łyżeczkowanie zrobili mi na kartę akurat byłam w Pl. Lekarz powiedział ze jak Najbardziej w tym przypadku mogę użyć karty helfo

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 lipca 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jaki teraz plan , jakie leki , jakie dawki ?[/QUOTE]

    Alda mam co innego teraz czyli:
    Menopur 600 po 150 od 3 dnia cyklu
    Orgalutran 0,25mg od 5 dnia cyklu.
    Nie wiem czy to źle czy dobrze :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 20:48

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 lipca 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:


    Menopur 600 po 150 od 3 dnia cyklu
    Orgalutran 0,25mg od 5 dnia cyklu.


    Ostatnio chyba też miałaś Menopur dawkę 150 , a Orgalutran ma takie samo zadanie jak Cetrotide - zapobiegają pęknięciu pęcherzyków . Orgalutran jest wygodniejszy - nie trzeba go rozrabiać ;-)

    Może po wakacjach uda się naturalnie - trzymam kciuki :-)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 21:18

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 30 lipca 2018, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ostatnio chyba też miałaś Menopur dawkę 150 , a Orgalutran ma takie samo zadanie jak Cetrotide - zapobiegają pęknięciu pęcherzyków . Orgalutran jest wygodniejszy - nie trzeba go rozrabiać ;-)

    Może po wakacjach uda się naturalnie - trzymam kciuki :-)
    Tak miałam tak samo, czyli nic mi nie zmienili.
    Oj oby się udało bo starania naturalne nadal sa :-) tyle że podczas urlopu nie prowadziłam zbyt zdrowego trybu życia:-) :-) ale chyba tego potrzebowałam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 lipca 2018, 22:02

    k1iygdz.png
‹‹ 219 220 221 222 223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ