X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Pati żeby tutaj w tym klimacie uzupełnić niedobór to trzeba brać spora dawkę wit D. Ja brałam 10 000 IU+ Wit. K2. Teraz mam nadwyżkę spora ;)
    O matko z corka aż tyle mam tego brać:-)

    k1iygdz.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka jak wyniki TSH ? Jak się czujesz ?
    Hej Alda . Tsh w idealnym porządku. 1.6 . Czuje się dobrze oprócz ogólnego zmęczenia brak innych dolegliwości ciążowych . A u Ciebie? Latałaś po lekarzach czy urlopowałaś ?

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    O matko z corka aż tyle mam tego brać:-)
    Można brać taką dawkę ale niezbyt długo max miesiąc. Generalnie ja też mam mało Wit D i brałam 4 tyś. W tej chwili w ciąży biorę 2 tyś. Tak zaleciła endokrynolog. Na stronie u dietetyk która poleciłam jest świetny artykuł o witD. Kiedy brać z K plus A kiedy samą.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Można brać taką dawkę ale niezbyt długo max miesiąc. Generalnie ja też mam mało Wit D i brałam 4 tyś. W tej chwili w ciąży biorę 2 tyś. Tak zaleciła endokrynolog. Na stronie u dietetyk która poleciłam jest świetny artykuł o witD. Kiedy brać z K plus A kiedy samą.
    Dziękuję zaraz wejdę na stronę i poczytam. Ja też biorę 4tys tak mi zalecił lekarz.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Hej Alda . Tsh w idealnym porządku. 1.6 . Czuje się dobrze oprócz ogólnego zmęczenia brak innych dolegliwości ciążowych . A u Ciebie? Latałaś po lekarzach czy urlopowałaś ?

    Super Alutka :-) Dalej na zwolnieniu ? Kiedy następne USG ?


    To są pierwsze wakacje od 4 lat kiedy odpuściłam wizyty u lekarzy - kiedyś trzeba powiedzieć dość .......... Głową muru nie przebije co ma być to będzie.

    Transfer "mrożaczka" wrzesień / październik o ile przetrwa rozmrażanie . Jeżeli się nie uda z "mrożaczkami" to "składam broń" i mówię dość i liczę na naturalny cud .........







    K., Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=alda


    To są pierwsze wakacje od 4 lat kiedy odpuściłam wizyty u lekarzy - kiedyś trzeba powiedzieć dość .......... Głową muru nie przebije co ma być to będzie.

    Transfer "mrożaczka" wrzesień / październik o ile przetrwa rozmrażanie . Jeżeli się nie uda z "mrożaczkami" to "składam broń" i mówię dość i liczę na naturalny cud .........[/QUOTE]

    Usg za dwa tygodnie :)
    Bardzo dobrze . Czasem trzeba trochę odpocząć i dać na luz !!!!
    Mrożak przetrwa trzeba w to wierzyć. Będę mocno trzymać kciuki aby tym razem było inaczej !!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2018, 21:53

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Super Alutka :-) Dalej na zwolnieniu ? Kiedy następne USG ?


    To są pierwsze wakacje od 4 lat kiedy odpuściłam wizyty u lekarzy - kiedyś trzeba powiedzieć dość .......... Głową muru nie przebije co ma być to będzie.

    Transfer "mrożaczka" wrzesień / październik o ile przetrwa rozmrażanie . Jeżeli się nie uda z "mrożaczkami" to "składam broń" i mówię dość i liczę na naturalny cud .........

    Alda a jak wyglada transfer mrozaczka ? Znow trzeba sie kluc i stymulowac ?

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 sierpnia 2018, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Alda a jak wyglada transfer mrozaczka ? Znow trzeba sie kluc i stymulowac ?

    Nie trzeba się kłuć ;-)




    Transfer mrożaczka :

    Na cyklu naturalnym nie trzeba brać żadnych leków , robi się kontrolne USG i testy owulacyjne na tej podstawie wyznacza się termin transferu.

    Na cyklu stymulowanym bierze się tabletki tylko przez 5 dni , tutaj też się robi kontrolne USG i też stosuje się testy owulacyjne .

    Na cyklu sztucznym bierze się tabletki (Progynova ) lub plasterki ( ja teraz pierwszy raz będę miała plastry zawsze miałam Progynove ) i dodatkowo progesteron . Wszystko bierze się do 12 tygodnia ciąży :-) Po 9-11 dniach robi się USG i sprawdza się grubość endometrium jeżeli jest ok to wyznacz się datę transferu jeźeli jest za cienkie zwiększa się dawki leków .







    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 09:04

    K. lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny co w przypadku jak fragmentacja DNA plemników wyjdzie kiepska. Jakie jest dalsze postępowanie? Co to badanie nam powie i do czego ta wiedzą mogą tutaj wykorzystać ?
    Zastanawiam się czy nie podawać mężowi Fertilman Plus już bo nie wiem kiedy będzie mógł polecieć na badanie do Pl. Może szkoda czasu na czekanie i wdrożyć bez badania? Myślę że nie zaszkodzi. Co o tym sądzicie ?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia ja za bardzo nie interesowałam się tym tematem bo nas nie dotyczy . Wydaje mi się że przy bardzo dużej fragmentacji i braku reakcji na "leczenie" pozostaje dawca nasienia .
    Nie ma sensu faszerować kobiety hormonami skoro fragmentacja DNA plemników znacznie wpływa na zdolność rozrodu. Plemniki z wysoką fragmentacją / stopniem uszkodzeń w DNA, są zdolne do zapłodnienia komórek jajowych, lecz rozwój zarodka może ulec zatrzymaniu jeszcze przed jego implantacją. W przypadku implantacji zaś prawdopodobieństwo wczesnego poronienia jest bardzo wysokie.

    "Leczenie, a dokładniej zminimalizowanie poziomu fragmentacji zależy od czynnika sprawczego. Jeśli przyczyną uszkodzeń w chromatynie był stres oksydacyjny, zmiana stylu życia oraz zbilansowana dieta mogą przyczynić się do obniżenia stopnia uszkodzenia DNA.

    Stosowanie antybiotykoterapii w przypadku stanów infekcyjnych również powinno poskutkować obniżeniem poziomu fragmentacji.


    W przypadkach słabych wyników badania chromatyny plemnikowej u danego pacjenta, przed użyciem jego nasienia w technikach wspomaganego rozrodu stosuje się procedury poprawiające odsetek plemników ruchliwych w próbce nasienia (np. swim-up, wirowanie w gradiencie gęstości). Ich zastosowanie przyczynia się co prawda do obniżenia odsetka plemników o nieprawidłowej chromatynie w próbce, jednak istnieją badania dowodzące, że nie powoduje to zwiększenia szansy na zapłodnienie."

    Jeżeli chodzi o sztuczne witaminy to ja mówię NIE ;-) lepiej poczytać co zawiera dany produkt i wdrażać go do jadłospisu ;-) np . Orzechy brazylijskie itd ale to moje zdanie ;-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 13:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "FertilMan Plus™ powinien być przyjmowany przed staraniami o dziecko przez mężczyzn. Wysokojakościowy skład bogaty w L-karnitynę, L-argininę, Cynk, Selen, Witaminę A, Witaminy z grupy B, Witaminę E, Glutation, Koenzyn Q10 oraz Kwas Foliowy. "

    Poszukaj tych wszystkich składników w naturalnych produktach , więcej się przyswoi niż z tabletki ;-)



    Jedzcie Wszystkie jajka na miękko to jest najzdrowsze co może być i zawiera wszystkie składniki oprócz Wit. C :-)






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2018, 17:21

    majola lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Aggga08 a możesz napisać co zlecili partnerowi ?


    U niego kariotyp i badanie dna plemników. Resztę badań dodatkowych partner chciał sam. Na blogu wrzucę dokładniejszy post na dniach

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji gdzie kupowałaś sok z buraka ? W butelce czy kartoniku ? Nie mogę go znaleźć.........








    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda w coop mega w butelce ,bede dzis w coop prix to tez sprawdzę cxy maja

    Ja sie chciałam Was spytać w takiej sprawie
    Do tej pory cała procedurę z kontrolami miałam w Oslo
    Teraz jestem znow w stavanger ,jesli zacznę protokół we wrześniu to czy moge Iśc na kontrole tutaj do ginekologa?
    Czy mam sie sama skontaktować z ginekologiem czy najpierw do fastlege

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:

    Ja sie chciałam Was spytać w takiej sprawie
    Do tej pory cała procedurę z kontrolami miałam w Oslo
    Teraz jestem znow w stavanger ,jesli zacznę protokół we wrześniu to czy moge Iśc na kontrole tutaj do ginekologa?
    Czy mam sie sama skontaktować z ginekologiem czy najpierw do fastlege


    Napisz do Riks czy oni się zgodzą na kontrole w innym miejscu . Aggga nie mogła mieć kontroli w innym miejscu .



    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ok dzięki

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Ja sie chciałam Was spytać w takiej sprawie
    Do tej pory cała procedurę z kontrolami miałam w Oslo
    Teraz jestem znow w stavanger ,jesli zacznę protokół we wrześniu to czy moge Iśc na kontrole tutaj do ginekologa?
    Czy mam sie sama skontaktować z ginekologiem czy najpierw do fastlege[/QUOTE]

    Aggga nie mogła bo chciała w Polsce . Nie sadze żeby to był problem jest to ciàgle w Norwegi i tak ginekolog wysyła wyniki internetowo . Każda sama wybiera ginekologa do kontroli ale lepiej napisz do kliniki żebyś miała pewność

    Alutka
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Napisz do Riks czy oni się zgodzą na kontrole w innym miejscu . Aggga nie mogła mieć kontroli w innym miejscu .
    Ja moglam miec kontrol w innym miejscu niz riks, sami proponowali bo mam dosc daleko ale ja wolalammjedzic juz do nich

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny bylam dzisiaj u fastlege jeszcze gorszy niz norwedzy!!!!! tysiac pytan do ....po co mi te badania skoro klinika nic nie kazala robic itp itd...oczywiscie sie z nim poklucilam i powiedzial ze albo mi da skierowanie do ginekologa albo opisze go i poradnie od in vitro w gazecie ...ze robia z sobie z ludzi jaje i ktoliki doswiadczalne.... no to mi wypisal....:) wiec czekam teraz na time do ginekologa....:)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 sierpnia 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny bylam dzisiaj u fastlege jeszcze gorszy niz norwedzy!!!!! tysiac pytan do ....po co mi te badania skoro klinika nic nie kazala robic itp itd...oczywiscie sie z nim poklucilam i powiedzial ze albo mi da skierowanie do ginekologa albo opisze go i poradnie od in vitro w gazecie ...ze robia z sobie z ludzi jaje i ktoliki doswiadczalne.... no to mi wypisal....:) wiec czekam teraz na time do ginekologa....:)


    A zrobiaś chociaż badanie krwi ?



    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 221 222 223 224 225 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ