X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    TSH 0,002 dwa razy byłam na pobraniu krwi - myślałam że to błąd. Robiłam wszystkie badania związane z tarczycą . Dobrze że mogę badania robić prywatnie i nikogo się nie muszę prosić a wyniki mam tego samego dnia .

    Diagnoza " Hashitoxicosis" nadczynność w każdej chwili może zmienić się w dużą niedoczynność dlatego na razie bez żadnych leków . Endokrynolog kazała odwołać transfer . Mam robić badania co 4 tygodnie , ten stan może trawać kilka miesięcy więc sobie jeszcze poczekam na transfer wrrrrrrrrr

    Kurde to niefajnie:( pierwsze słyszę o tej chorobie ! Przykro mi....

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ja wyrównywalam hormony nieco ponad rok. Życzę żeby u Ciebie było szybciej. A robisz też ft3 i ft4? To też jest ważne i warto wejść w kalkulator konwersji. Jeśli obydwa są na poziomie 50-60 % to by mogło świadczyć że wcale nie masz nadczynności. Poczytaj też qchenne inspiracje. Według mnie dietetyczka tą najlepiej opisuje hormony tarczycy.
    Trzymam kciuki.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    A robisz też ft3 i ft4? To też jest ważne i warto wejść w kalkulator konwersji. Jeśli obydwa są na poziomie 50-60 % to by mogło świadczyć że wcale nie masz nadczynności.


    Zoja robiłam wszystkie badania łącznie z przeciwciałami . FT3 i FT4 w normie ale niestety górna granica :-( Wszystkie wyniki przesłałam do mojej endokrynolog. Robiłam teź TRAb żeby wykluczyć chorobe Gravesa-Basedowa. Na szczęście nie wykryto przeciwciał - chociaź tyle .

    Nie pozostaje mi nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość .

    Niestety leki przy nadczynności źle wpływają na ciąże więc nie wiem co zrobię jeżeli ten "stan" nie minie sam ..........





    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 7 sierpnia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojoj, czyli jak górna granica to nie bardzo. Ale i ft3 i 4?

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Ojoj, czyli jak górna granica to nie bardzo. Ale i ft3 i 4?


    Tak



    e5skzzc.png


    [**]




  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff Alda współczuję... Trzymam kciuki żeby wszystko się szybko uregulowalo

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dostalam list z kliniki przepisali mi plastry estradot i lutinus....i zglupialam....bo myslalam ze beda mi pobierac jajeczka a wychodzi na to ze beda mi aplkowac ostatni zarodek co mi zostal....czy dobrze mysle....? :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny dostalam list z kliniki przepisali mi plastry estradot i lutinus....i zglupialam....bo myslalam ze beda mi pobierac jajeczka a wychodzi na to ze beda mi aplkowac ostatni zarodek co mi zostal....czy dobrze mysle....? :)
    Chyba musisz zadzwonić do kliniki i to wyjaśnić .

    Alutka
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pisalam do kliniki I napisali ze bedzie aplikacja ostatniego zarodka co jest zamrożony

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pisalam do kliniki I napisali ze bedzie aplikacja ostatniego zarodka co jest zamrożony

    Super nie będziesz musiała znowu się kłuć. Trzymam kciuki :)

    Alda przykro mi z powodu tarczycy.Jak maja się twoje jelita, masz jakieś problemy , nietolerancje pokarmowe? Sprawdzałaś mikroflorę jelit? Cały problem z auto immunologia zaczyna się w jelitach. Wiem ponieważ "leczę" się w tym kierunku.
    Mam tu taki mały artykuł może coś tobie podpowie. Własnie jestem w trakcie czytania mąż mi zapodał lekturę :)

    http://sekretyhipokratesa.pl/wp-content/uploads/2017/07/Protok%C3%B3%C5%82-leczenia-tarczycy-1.pdf

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja badałam TSH , FT3,FT4 dwa razy w roku przez ostatnie 4 lata zawsze wyniki były dobre . TSH około 1 , FT3 i FT4 też ok. W maju przed transferem brałam Letrozol i zaczęły się problemy z TSH ........... więc myśle że to ten lek mi "namieszał" .

    Nie mam problemów z jelitami jeżeli chodzi o nietolerancję pokarmowe to nigdy nie robiłam testów alergicznych , testów na nietolerancję pokarmową ale nie odczuwam żadnego dyskomfortu związanego z jedzeniem .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2018, 21:43

    e5skzzc.png


    [**]




  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pisalam do kliniki I napisali ze bedzie aplikacja ostatniego zarodka co jest zamrożony
    Powodzenia! :)

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie czy te plastry trzeba trzymac w lodowce bo juz nie pamietam?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 11 sierpnia 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba.

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 02:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pisalam do kliniki I napisali ze bedzie aplikacja ostatniego zarodka co jest zamrożony
    Trzymam kciuki ! Mam
    Nadzieje ze to bedzie wlasnie ten zarodek !!

    kaktus85 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 12 sierpnia 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Pisalam do kliniki I napisali ze bedzie aplikacja ostatniego zarodka co jest zamrożony
    Powodzenia!!!

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 13 sierpnia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co nowego dziewczyny? Ja już pierdolca dostaje, pod koniec miesiąca okres i zaczynam kolejny krótki protokół, tym razem z menopur em. Mam nadzieję że zmiana leku zaowocuje ciąża

    Alutka 32, Zoja36 lubią tę wiadomość

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny jestem po Usg w 12 tygodniu :) wszystko wskazuje że maluszek rozwija się prawidłowo :):)

    pati1980, alda, majola, Hannanna, Zoja36, WNadzieji, Czarodziejka, K. lubią tę wiadomość

    Alutka
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Alutka!!!

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczynam 3/9 długi protokół ..koleżanka poleciła mi ginekolog w stavanger
    Czy mam iśc do lekarza ogólnego i poprosić ja zeby mnie wysłała do niej czy bezpośrednio moge iśc do ginekologa po uprzednim umówieniu sie?
    W Riksie nie robili problemu zanotowano ze kontrole chce przeprowadzić ”we własnym zakresie”
    Do transferu jeszcze dłużej niż bliżej Ale czy mozna jakoś wpłynąć na nich i otrzymać dwa zarodki ???
    Czy Musze spełniać ten głupi warunek i miec 35 lat (mam 33)

    Nie ma we mnie grama entuzjazmu ..nie to ze nie chce byc w ciąży tylko ze znowu mam wisielczy humor
    Wiec wspomagam sie persenem :|
    Pozdrawiam Was :* <3

‹‹ 223 224 225 226 227 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ