X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ile placila za to badanie histeroskopi w Ppolsce?

    K. lubi tę wiadomość

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Histeroskopia zabiegowa w znieczuleniu ogólnym 2500 PLN ;-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinka0208 wrote:
    Hej. Dziewczyny która z Was miała in vitro w Bergen ? Ja właśnie zaczynam i chciałam dowiedzieć się kilka rzeczy ;) proszę o pomoc ;)


    Mirandzia chyba ma IVF w Bergen . Powodzenia oby udało się za pierwszym razem . :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 20 sierpnia 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Histeroskopia zabiegowa w znieczuleniu ogólnym 2500 PLN ;-)
    Chyba zartujesz ze to taka cena jest !!!!

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 06:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Histeroskopia zabiegowa w znieczuleniu ogólnym 2500 PLN ;-)


    a orientujesz sie jak cenowo wyglada to tu w Norwegi? Czy jak dostane skierowanie od ginegologa to bedzie mniej platne albo wcale?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli przez państwowy szpital to za darmo, placi się tylko jakiś egenandel chyba.
    Warto zrobić przed ivf, fastlege albo ginekolog może skierowanie wypisać

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Jeśli przez państwowy szpital to za darmo, placi się tylko jakiś egenandel chyba.
    Warto zrobić przed ivf, fastlege albo ginekolog może skierowanie wypisać



    No to dobrze ze chociaz w NO jest poczesci za darmo...wiec poczekam na wizyte u ginegologa troche pozno mam ale nic na to nie poradze, mam dopiero na 29 pazdziernika....:( chyba ze znacie jakiegos co przyjmuje prywatnie i moglby mi wsyatwic zaswiadczenie okoloce Skien, Porsgrunn

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam w no nawet ze względu na to że nie każdy lekarz akceptuje operacje/zabiegi robione w innym kraju.

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zadzwonic do szpitala w którym chce sie robic i zapytac poniewaz jest roznica w cenie między szpitalami nawet w tym samym miescie.

    - hsg ok 1000 pln
    - histeroskopia ok 1000 pln
    - laparoskopia ok 3200 pln

    Mi zalezalo na czasie z uwagi na wiek dlatego nie czekalam na tutejsze skierowania. Tym bardziej ze na zwykla wizyte czeka sie miesiacami. Na zabieg kolejne kilka miesiecy a czas ucieka :(
    Badania krwi zlecone przez klinike polska robilam w szpitalu prywatnie z uwagi na duza różnicę w cenie nawet 500 zl za ten sam pakiet. Kliniki doliczaja sobie sporo. Przyklad badanie ANA klinika 150 zl, szpital 17 zł. Tak dobrze czytacie to nie jest pomyłka.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pamiętaj że polskie wyniki nie odpowiadają norweskim!!! jest inny przelicznik. Np amh. W polsce wyszło mi 3,3 a jak robiłam tu w no to wynik miałam 17

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyniki z krwi maja inne normy lub jednostki, które przeliczają. Mi uznali wszystkie tłumaczenia ze szpitala polskiego. Co innego krew i norma a co innego zabieg diagnostyczny. W badaniach diagnostycznych -inwazyjnych nie ma rozbieżności albo masz jakiś problem Np brak drożności albo nie . Takie jest moje zdanie , może się mylę.
    Ja jestem zadowolona ze zrobiłam wszystko i mam to uznane. Robiłam tez min dlatego ze gdybym chciała zrezygnować i szybko podejść w Pl bez tych badań nie ma rozmowy o in vitro, jest to wymagane. Od wysłania skierowanie w No do transferu upłynęło 11 miesięcy , ja nie potrafiłam siedzieć i czekać. Sama zrobiłam sporo badań nie patrząc na koszt.
    Oczywiście jest to indywidualna decyzja każdej z nas.

  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinka0208 wrote:
    Hej. Dziewczyny która z Was miała in vitro w Bergen ? Ja właśnie zaczynam i chciałam dowiedzieć się kilka rzeczy ;) proszę o pomoc ;)
    Ja podchodziłam w Bergen. Pytaj jak masz wątpliwości.

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Wyniki z krwi maja inne normy lub jednostki, które przeliczają. Mi uznali wszystkie tłumaczenia ze szpitala polskiego. Co innego krew i norma a co innego zabieg diagnostyczny. W badaniach diagnostycznych -inwazyjnych nie ma rozbieżności albo masz jakiś problem Np brak drożności albo nie . Takie jest moje zdanie , może się mylę.
    Ja jestem zadowolona ze zrobiłam wszystko i mam to uznane. Robiłam tez min dlatego ze gdybym chciała zrezygnować i szybko podejść w Pl bez tych badań nie ma rozmowy o in vitro, jest to wymagane. Od wysłania skierowanie w No do transferu upłynęło 11 miesięcy , ja nie potrafiłam siedzieć i czekać. Sama zrobiłam sporo badań nie patrząc na koszt.
    Oczywiście jest to indywidualna decyzja każdej z nas.

    Mi nie chcieli nic z Polski uznać. Pewnie zależy na kogo się trafi.
    Byłam teraz w Polsce w klinice, kazali zrobić kariotypy skoro badania w no te główne były w porządku. I jeśli się zdecyduje na Polskę to od razu zaczynamy procedurę, bez żadnych badań przed bo doktor stwierdził że bez sensu wydawać na badania które mam robione już w No. Jedynie powiedział żebym je powtórzyła ewentualnie przed wizytą u nich bo powiedziałam że mam w no za darmo (mam frikort)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie było nigdy problemu że badania robiłam w Polsce.

    Histeroskopie w Norwegii chcieli mi robić na żywca i bez pobrania wycinka do badania więc im podziękowałam .

    Przed laparoskopią miałam w Norwegii rezonans magnetyczny , norweski ginekolog powiedział żebym poszukała sobie dobrego ginekologa w Polsce ze względu na liczne zrosty bo tutaj mogą mi "zaszkodzić " i uszkodzić jelita .

    W takich sytuacjach nie patrzy się na koszty .


    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Mi nie chcieli nic z Polski uznać. Pewnie zależy na kogo się trafi.
    Byłam teraz w Polsce w klinice, kazali zrobić kariotypy skoro badania w no te główne były w porządku. I jeśli się zdecyduje na Polskę to od razu zaczynamy procedurę, bez żadnych badań przed bo doktor stwierdził że bez sensu wydawać na badania które mam robione już w No. Jedynie powiedział żebym je powtórzyła ewentualnie przed wizytą u nich bo powiedziałam że mam w no za darmo (mam frikort)

    Mi doktor w Pl dała listę badań potrzebnych i wymaganych w Pl. Powiedziała ze mogę je zrobić w No bo wie ze tam jestem ubezpieczona i będzie taniej dla mnie. Muszę tylko pilnować ważności badań, niektóre 3 mce niektóre 6 mcy. Nie ma jakiegoś większego problemu z uznawaniem badań w obie strony tak mi się wydaje. Wiedza ze nie siedzimy i nie czekamy tylko szukamy na własna rękę badań żeby znaleźć problem, przyspieszyć. Ja do tej pory z niczym nie miałam problemu tylko pamiętać o tłumaczeniach. Mało tego rodzinny sam zasugerował żeby w Pl bo będzie szybciej. Dał mi nawet zwolnienie na ten czas za które zapłacili.

    Pinka0208 lubi tę wiadomość

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... Zapytam jak to jest z badaniami z Polski jak będę teraz w Riks.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie sa wskazania do histeroskopii?
    Alda od czego liczne zrosty , czy na zwykłym usg lekarz jest w stanie je zobaczyć ?
    Ja zaczynam spray 2go od czasu miesiączki ciagle boli mnie brzuch jak zwykle z prawej strony wiec jak zwykle domyślam sie ze znowu mam cystę :/

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z prawej? mnie co miesiąc boli najbardziej z prawej, nie mam ani nie miałam cyst nigdy. U mnie to tłumacza endometrioza.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z prawej a czy podczas badania usg z kontrastem mozna określić endometriozę ??
    Ostatni raz na badaniu ginenkoligcznym byłam w czerwcu tez zgłaszałam ten ból ..nic nie było widać na usg :|

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Jedyna najpewniejsza metoda jest laparoskopia

‹‹ 225 226 227 228 229 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ