X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 19 września 2018, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Nie nie mam planienia tylko czasami takie cos mam...nie mam pojecia czy mam nadzerke...

    To jest normalne, nic się nie przejmuj

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 19 września 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie po co wy robicie te wszystkie badania...chodzi mi o dziewczyny ktore juz są wciazy...czy robiciw je bo lekarz wam kaze czy same chcecie bo mialyscie problemy z zajsciem wciaze...???

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 września 2018, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    Mialam ba mysli badania genetyczne. Oczywiscie nie sprecyzowalam krew w Diagnostyce zlecaja. Ja robilam w szpitalu ba wladna reke i wyszlo 500 zl taniej. Np Ana w Vitrolive 150 zl w szpitalu 17 zł :) teraz robilam bardzo duzy pakiet w szpitalu na Arkońskiej, jestem bardzo zadowolona. Bede tam robila tym bardziej ze wiekszosc robia na miejscu w swoim laboratorium.
    Harmony robiłam 3 tyg temu i już było w diagnostyce. Tam coś się pozmienialo bo nawet położna mi o tym mówiła. Czystość pochwy też mam wynik z diagnostyki.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 września 2018, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dokładnie tak jest . FT4 rośnie TSH się obniża przy nadczynności . Ja mam TSH 0,001 FT4 23.

    U Ciebie FT4 wskazuje nadal na niedoczynność ..........
    U mnie przy zmianie dawki też ft4 rosło, potem przy utrzymaniu dawki malalo. Teraz mam tsh na poziomie 0,5. Takiego przed ciążą nie miałam. TSH może wariować, ftp i ft3 jest dużo ważniejsze. Choć moja endokrynolog mówi że w ciąży to wszystko szaleje i patrzy tylko na TSH. Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym wyniki, bo TSH nie zawsze jest wiarygodne.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 20 września 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo TSH to marne odzwierciedlenie . Tsh to hormon przysadki mózgowej i generalnie to on moze sie wąchać diametralnie z dnia na dzień . Chociażby z powodu stresu, nieprzespanej nocy , cyklicznym niedoborze snu i innymi czynnikami wpływającymi na nas z zewnątrz .
    Ja bym powtórzyła badania

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 20 września 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Miałam wizytę kilka razy u Pawła w Riks... Nie poszłabym prywatnie do niego
    Nie ogarnia chłop sprawy czy idzie norweskim systemem sredniowiecznym ?

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 20 września 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka wrote:
    Nie ogarnia chłop sprawy czy idzie norweskim systemem sredniowiecznym ?

    Moim zdaniem taki mało zdecydowany....
    I tak, przesiakniety norweskim systemem.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 września 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie po co wy robicie te wszystkie badania...chodzi mi o dziewczyny ktore juz są wciazy...czy robiciw je bo lekarz wam kaze czy same chcecie bo mialyscie problemy z zajsciem wciaze...???
    a o jakie badania Ci chodzi? O tych o które pytałam? Część z nas ma np niedoczynnośc tarczycy i hashimoto. badamy bo musimy, nie dla przyjemności ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 września 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    U mnie przy zmianie dawki też ft4 rosło, potem przy utrzymaniu dawki malalo. Teraz mam tsh na poziomie 0,5. Takiego przed ciążą nie miałam. TSH może wariować, ftp i ft3 jest dużo ważniejsze. Choć moja endokrynolog mówi że w ciąży to wszystko szaleje i patrzy tylko na TSH. Ja na Twoim miejscu powtórzyłabym wyniki, bo TSH nie zawsze jest wiarygodne.
    A mi lekarz mówił, że w sumie w ciąży to całkowicie można nie badac tsh bo właśnie ze względu na hormony ciążowe jest niemiarodajne. Ważne ft4. No nic będę brała jak biorę teraz i na następnej wizycie skontroluję raz jeszcze. Może nie zdążyło jeszcze zareagować bo za szybko zbadałam po zmianie dawki...a tsh zwariowało po prostu ;) Jak tam urlop? Maluszek dokazuje ??

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 20 września 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Mar2śka ja Ci nie pomogę ;-) w ciąży postępowanie jest pewnie inne - burza hormonów itd

    Weryfikacje powinno się robić po 4 tygodniach od zmiany dawki. O ile zwiększyłaś dawkę ?

    Który lekarz kazał Ci zwiększyć dawkę - polski endokrynolog ?

    Jakie miałaś ostatnio FT4 przy TSH 2,7?
    Dokładnie nie pamiętam :/ jeszcze w normie ale niższe niż teraz. I własnie ze względu na spadające ft4 lekarz zasugerował żeby dawke podbić. Mówił,że ważniejsze od tsh jest właśnie ft4. Może ja po prostu tak świruję w ciąży i już :P. Będę brała bez zmian może sie unormuje i sprawdzę tak jak sie powinno po 4-6 tyg bo 2,5 to faktycznie się lekko wygłupiłam ;) Brałam 25 euthyroxu. Teraz mam przez 5 dni 50 a 2 dni 25. Tak mi zalecała wcześniej moja endo. Bo jak brałam sama 50tke to już w ogóle tsh leciało i się zaczęła dziwnie czuć. I wychodzi na to, że 50 za dużo a 25 za mało.Jak zmniejszyłam dawkę czułam sie ok. A podniesienie dawki zasugerował mój rodzinny. Więc postawiłam na rozwiązanie o którym mówiła endo w wypadku gdyby 50 było za dużo. Nie mam teraz kontaktu z endo w PL bo ona konsultacji telefonicznych nie udziela. Chyba zmienię lekarza.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 września 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciążą brałam 25, odkąd tylko wiem o ciąży biorę 37,5 (półtorej tabletki). Według zalecenia ginekologa-endokrynologa w Polsce i polskiej endokrynolog. Chyba się to sprawdza. Ale oczywiście każdy ma inne dolegliwości i trzeba słuchać specjalisty.

    mar2śka lubi tę wiadomość

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 21 września 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie jak sie teraz liczy w ktorym tygodniu ciazy jestem??

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 września 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie jak sie teraz liczy w ktorym tygodniu ciazy jestem??
    W którym dniu cyklu miałaś transfer? Cykl sztuczny czy naturalny? Ilu dniowy zarodek? Bo ja tak wszystkiego nie pamiętam ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 21 września 2018, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamietam w ktorym dniu. Na cyklu sztucznym, 5dniowy zarodek

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 września 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak się zastanawiam... Jeśli teraz się nie uda... Warto wogole próbować czy lepiej od razu dawczynie wybrać? Mam jedno podejście w Riks ale prawdopodobnie z niego zrezygnuje i wybiorę Danię.

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 września 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Nie pamietam w ktorym dniu. Na cyklu sztucznym, 5dniowy zarodek
    Ogólnie liczy się tak, że od dnia punkcji odejmujesz 14 dni bo zazwyczaj ok 14dc występuje owu. Ciażę liczy się od 1 dnia cyklu/miesiączki. U Ciebie w takim razie od dnia transferu odejmij 19 dni i to będzie tak jakby Twój 1dc.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 21 września 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja przed ciążą brałam 25, odkąd tylko wiem o ciąży biorę 37,5 (półtorej tabletki). Według zalecenia ginekologa-endokrynologa w Polsce i polskiej endokrynolog. Chyba się to sprawdza. Ale oczywiście każdy ma inne dolegliwości i trzeba słuchać specjalisty.
    majola a jak Ty się masz? Przypomnij na kiedy masz termin? Ja 2.10 idę na ostatnie usg. Ciekawa jestem jak wygląda moja Malutka bo to będzie już 30tc.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2018, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wiesz ze mocno ci kibicuje i mam nadzieje ogromne ze Tym razem sie uda
    Dania? Dawczyni skąd te plany w ogole ?
    Ja jestem przy drugim podejściu i juz wiem ze do końca bede próbować i wpływać na nich ze chce laparoskopię (jesli bede musiała)to nie jest normalne zeby przy każdej miesiączce miec cystę i ze nie ma to wpływu na zajście w ciąże,skąd wiem ze mam? Niestety ale widze kiedy kawał mięsa ze mnie wychodzi i jaka ulgę po tym odczuwam
    Nie moge pozwolić sobie na wyjazd do pl chociaż myślałam ze tak zrobię
    Alda jestem przy drugiej dawce gonal f (150) kontrol za tydzień w czwartek
    Pytanie mam takie czy zawsze pobieranie jajeczek odbywa sie rano ?
    Ja juz na przód myśle ;) ale musze hehe

  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 21 września 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd plany? Hm.. Ewidentnie coś jest nie tak skoro za mną już 3 próby i za każdym razem wszystko pięknie do 3 doby a pizniej klapa... Kariotypy zrobione, defragmentacja dna plemników też więc wychodzi na to że moje jajeczka są do d....

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 września 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny mam pytanie jak sie teraz liczy w ktorym tygodniu ciazy jestem??
    Od dnia punkcji odejmij mniej więcej dwa tygodnie i to jest początek ciąży wg wyliczeń lekarskich

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 243 244 245 246 247 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ