X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 21 września 2018, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    A mi lekarz mówił, że w sumie w ciąży to całkowicie można nie badac tsh bo właśnie ze względu na hormony ciążowe jest niemiarodajne. Ważne ft4. No nic będę brała jak biorę teraz i na następnej wizycie skontroluję raz jeszcze. Może nie zdążyło jeszcze zareagować bo za szybko zbadałam po zmianie dawki...a tsh zwariowało po prostu ;) Jak tam urlop? Maluszek dokazuje ??
    Urlop zakupowy hihihi. Maluch dokazuje tak fajnie :) Ja mam taką endo co na maila wysyłam wyniki A ona mi pisze jaką dawkę dalej brać. Póki co wyniki mam super, lepiej niż przed ciążą. Chyba dlatego że nie pracuje, stresu nie mam i jakoś tak spokojnie jest.
    Mar2śka A usg robisz prywatnie czy dostałaś skierowanie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 18:33

    mar2śka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 września 2018, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Pytanie mam takie czy zawsze pobieranie jajeczek odbywa sie rano ?


    Raczej tak , zależy która będziesz w kolejce ;-) ale punkcję są do południa ;-)



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 września 2018, 18:44

    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 21 września 2018, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Urlop zakupowy hihihi. Maluch dokazuje tak fajnie :) Ja mam taką endo co na maila wysyłam wyniki A ona mi pisze jaką dawkę dalej brać. Póki co wyniki mam super, lepiej niż przed ciążą. Chyba dlatego że nie pracuje, stresu nie mam i jakoś tak spokojnie jest.
    Mar2śka A usg robisz prywatnie czy dostałaś skierowanie?
    Byłam u lekarza w zeszłym tygodniu i zapytałam o usg i wysłał mi skierowanie do dr Tone :) A ona tego samego dnia wysłała mi już termin wizyty na 2.10 wiec przyzwoicie. We wtorek robilm też u niego glukozę z obciążeniem i jest Ok , cukrzyca nam nie grozi :) Te pierwsze kopniaczki cieszą niesamowicie ! Tzn później też cieszą ale mnie Mała czasami nokautuje ;)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 21 września 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    majola a jak Ty się masz? Przypomnij na kiedy masz termin? Ja 2.10 idę na ostatnie usg. Ciekawa jestem jak wygląda moja Malutka bo to będzie już 30tc.
    Ja mam termin na za około 3 tygodnie. Zleciało. Całą ciążę wspominam super. Jakieś drobne dolegliwości, ale do zniesienia.
    Czemu akurat trzydziesty tydzień wybrałaś na USG? Nie wolisz później, żeby zobaczyć, czy jest już dziecko przekręcone? Ja czułam jak się Mały układał głową w dół. Na USG poszłam w 34 tygodniu, choć i tak dalej bałam się, że mi się przekręci jeszcze przed porodem.
    Póki co brzuch mam wysoko, więc Młody nie śpieszy się na świat.
    Jak znosisz ciążę?

  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 21 września 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Skąd plany? Hm.. Ewidentnie coś jest nie tak skoro za mną już 3 próby i za każdym razem wszystko pięknie do 3 doby a pizniej klapa... Kariotypy zrobione, defragmentacja dna plemników też więc wychodzi na to że moje jajeczka są do d....
    Mam nadzieje ze to bedzie nie potrzebne, trzymam kciuki za poniedzialkowe testownie

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 22 września 2018, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Ja mam termin na za około 3 tygodnie. Zleciało. Całą ciążę wspominam super. Jakieś drobne dolegliwości, ale do zniesienia.
    Czemu akurat trzydziesty tydzień wybrałaś na USG? Nie wolisz później, żeby zobaczyć, czy jest już dziecko przekręcone? Ja czułam jak się Mały układał głową w dół. Na USG poszłam w 34 tygodniu, choć i tak dalej bałam się, że mi się przekręci jeszcze przed porodem.
    Póki co brzuch mam wysoko, więc Młody nie śpieszy się na świat.
    Jak znosisz ciążę?
    W sumie nawet się nie spodziewałam, że uda się dostać skierowanie na usg. W każdym razie z tym obracaniem tak jak piszesz. Czasami w ostatniej chwili się dziecko przekręci. Na spotkaniu w szpitalu położna mówiła, że one są w stanie wybadać jak ułożone jest dziecko. Wierzę na słowo ;) 3 prenatalne wykonuje się między 28-32tc i tym się kierowałam. Z reszta ja po stymulacjach miałam torbiele. W 12 tygodniu dalej były. Jest szansa, że sie wchłonęły ale równie dobrze mogły urosnąć. Chce mieć czas na ewentualną konsultacje z innym lekarzem. Miałam z tym kiedyś problem i torbiel urosła do 15 cm. Trzeba było usunąć operacyjnie. Z dużymi torbielami nie ma szans na poród sn.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 22 września 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Skąd plany? Hm.. Ewidentnie coś jest nie tak skoro za mną już 3 próby i za każdym razem wszystko pięknie do 3 doby a pizniej klapa... Kariotypy zrobione, defragmentacja dna plemników też więc wychodzi na to że moje jajeczka są do d....
    Spokojnie. Czasami wystarczy zmiana kliniki. U mnie przecież była taka sama historia. Nawet transferu nie doczekałam żadnego. Postaraj się skonsultować z innym lekarzem. Pogłębić diagnostykę, może suplementacja pomoże. Bardzo istotne jest też lab i warunki w jakich przebywają zarodki. Przy komórkach/zarodkach gorszej jakości ma to bardo duże znaczenie.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 22 września 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wytrzymalam i zrobiłam test, i tak jak się spodziewałam negatywny.

    Naztepna próba Dania, tylko nie mogę się zdecydować która klinikę wybrać....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 przykro mi :(

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 września 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08 wrote:
    Nie wytrzymalam i zrobiłam test, i tak jak się spodziewałam negatywny.


    :-(



    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 22 września 2018, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zmiana kliniki do dobra decyzja .

    Ja bym jeszcze nie myślała o dawczyni , może "lekka" stymulacja na minimalnych dawkach żeby uzystać mało jajeczek ale lepszej jakości, może punkcja na naturalnym cyklu ...........
    Też uważam to za dobre rozwiązanie!

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 22 września 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Od dnia punkcji odejmij mniej więcej dwa tygodnie i to jest początek ciąży wg wyliczeń lekarskich


    Ale ja mialam mrozaka nie swizaka

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 23 września 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aggga08

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 23 września 2018, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Ale ja mialam mrozaka nie swizaka
    Czyli tak jak Mar2śka Ci policzyła będzie dobrze :)

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to pogoda tak na mnie wpływa czy większa dawka gonal ? Kładę sie spać boli mnie głowa wstaje boli dalej ..aż mdli :/

  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 23 września 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak miałam po gonalu. Głowa bolała,cała spuchnięta chodziłam(zatrzymana woda),generalnie samopoczucie do dupy.

  • Czarodziejka Ekspertka
    Postów: 154 124

    Wysłany: 23 września 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyszłe i obecne mamy :)
    Wybieram się na ostatnią przed porodem wizytę w Polsce i tak się zastanawiam co kupić z apteczno-drogeryjnych produktów? Czy jest coś dla dziecka ew. mnie, co polecacie, lub wiecie że jest lepsze? Chodzi mi o ten stricto porodowy i poporodowy czas. Sorry za off topic, ale zupełnie nie wiem kogo pytać.

    Mazwopka lubi tę wiadomość

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 23 września 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WNadzieji wrote:
    Czy to pogoda tak na mnie wpływa czy większa dawka gonal ? Kładę sie spać boli mnie głowa wstaje boli dalej ..aż mdli :/
    Ciężko powiedzieć. Może hormony może pogoda. I jedno i drugie może mieć wpływ. Mnie dzisiaj też głowa od rana bolała aż zwymiotowałam :/ wiem co czujesz, oby szybko przeszło.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1507

    Wysłany: 23 września 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarodziejka wrote:
    Przyszłe i obecne mamy :)
    Wybieram się na ostatnią przed porodem wizytę w Polsce i tak się zastanawiam co kupić z apteczno-drogeryjnych produktów? Czy jest coś dla dziecka ew. mnie, co polecacie, lub wiecie że jest lepsze? Chodzi mi o ten stricto porodowy i poporodowy czas. Sorry za off topic, ale zupełnie nie wiem kogo pytać.
    Jutro jak się będę lepiej czuła to napiszę Ci co ja kupowałam ;)

    Czarodziejka, K. lubią tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 września 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja rada nie kupujcie za duzo o nie wymyslajcie bo potem polowy rzeczy nie uzyjecie...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
‹‹ 244 245 246 247 248 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ