X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 października 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda super wpis i pamięć :)

    Mazwopka lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 11 października 2018, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jyz 2 tygodnie i krew robili w klinice. Dzwonili ze jest negatywny, ja nawet nie sikalam w domu bo nie bylo sensu. Co prawda krwawienia nie na ale wsxystko wskazuje ze lada moment.
    Czy ktoras z was pamieta jak wyglada transfer mrozaka ? Jakies leki przed podaja? I czy komus sie udalo z mrozaka?

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Transfer mrożaczka :

    Na cyklu naturalnym nie trzeba brać żadnych leków , robi się kontrolne USG i testy owulacyjne na tej podstawie wyznacza się termin transferu.

    Na cyklu stymulowanym bierze się tabletki ( np.letrozol )od 3 dnia cyklu tylko przez 5 dni , tutaj też się robi kontrolne USG i też stosuje się testy owulacyjne .

    Na cyklu sztucznym bierze się Estradiol - tabletki - Progynova lub plasterki od 1 lub 2 dnia cyklu . Po 9-11 dniach robi się USG i sprawdza się grubość endometrium jeżeli jest ok zaczyna się brać progesteron i wyznacz się datę transferu.








    e5skzzc.png


    [**]




  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 11 października 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dziekuje za inf a od czego zalezy czy na naturalnym czy na sztucznym. Na podstaeie czego decyduja ?

  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 11 października 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    U mnie jyz 2 tygodnie i krew robili w klinice. Dzwonili ze jest negatywny, ja nawet nie sikalam w domu bo nie bylo sensu. Co prawda krwawienia nie na ale wsxystko wskazuje ze lada moment.
    Czy ktoras z was pamieta jak wyglada transfer mrozaka ? Jakies leki przed podaja? I czy komus sie udalo z mrozaka?

    Ja za miesiac mam transfer mrozaczna. postanowiono u mnie na cykl sztuczny. pierwszego dnia cyklu zaczynam brac tabletki progynova, musze poinformowac pielegniarke o tym ze dostalam miesiaczke i zaczelam brac tabletki no i czekac na wyznaczenie przez nia terminu kontroli.

    ja nie wiem na jakiej podstawie decyduja o tym czy robia cykl naturalny czy szctuczny.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2018, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    od czego zalezy czy na naturalnym czy na sztucznym. Na podstaeie czego decyduja ?


    Szczerze to chyba chybił trafił .......


    Ja w Oslo zawsze miałam na sztucznym a w Porsgrunn za pierwszym razem na stymulowanym a teraz mam mieć na sztucznym ;-)




    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 października 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ostatnio pisałam jak to spokojnie poszłam na kontrole w Oslo. Tym razem obdzwonilam cztery różne kliniki i nikt mnie nie chciał przyjąć na kontrole w poniedziałek. Ostatecznie musiał Porsgrunn zadziałać i mam w Smestadgynekologene. Zobaczymy co bedzie w poniedziałek :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati ja zawsze myślałam że kliniki same szukają wolnych terminów u ginekologa w miejscu zamieszkania pacjenta ;-) - naiwna ja ;-)

    Jak się czujesz ?



    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 października 2018, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idą na łatwiznę i każą samemu dzwonić do tych klinik co z nimi współpracują. Tyle że ja zadzwoniłam do czterech i nic z tego. Jak by nie było gdzie to bym musiała jechać do Porsgrunn. :-)

    Czuje się póki co ok. Tylko zawsze po tym zastrzyku Menopur mnie mdli i muszę poleżeć 30min.
    A Ty jak się miewasz.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati a dostałaś z Porsgrunn namiary do ginekologów czy musiałaś szukać w internecie ?

    U mnie ok. TSH po 5 miesiącach w końcu się unormowało :-)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2018, 21:54

    Aggga08 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 października 2018, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dostałam od nich listę gdzie mogę dzwonić. Raptem cztery kliniki w Oslo.

    Trzymam za Ciebie kciuki, mam nadzieję że tym razem nam się uda :-) :-)

    k1iygdz.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 14 października 2018, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.facebook.com/Atomic.Holistic.Lifestyle/posts/1840431842699026?__xts__[0]=68.ARADzmfBu9SRsD3n-U-EMM9S3ttIRUa8Vlny8FTFAmcye9mWHpr9XOhKNSwSaH0fpPUK3YJxbFQZ5DLCKAg2WSm5oKej4z1-wY0JdnOPQwFmnkS8paC4-NYQyj9AywMjLvqy2wr1J461x6zKPqYiLCvHrAyOUzZrnxe79JefPw0oBNiKcoI79w&__tn__=C-R



    cos o endometriozie

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 14 października 2018, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny robilam badania w polsce podam co mi wyszlo i powiedcie czy jest ok
    TSH 1,282 (0,350-4,940)
    FT3 2,17 (1,71-3,71)
    FT4 0,95 ( 0,70-1,48)
    anty-TPO 0,16 (0,00-5,61)
    anty -TG 1,04 ( 0,00-4,11)
    Insulina 4,7 ( 2,0-25,0)
    Witamina D3 metabolit 25(OH) 19,90 / niedobor 10, poziom niewtstarczajacy 10-30 ng/ml
    pozim wystarczajacy30-10
    Helicobacter pylori IgG 0,11 / wynik ujemy ponizej 0,80
    wynik niejednoznaczny 0,80-0,90
    wynik dodtani powyzej 0,90
    Glukoza 85,0 ( 70,0-99,0)
    Nie wiem co myslec i co robic czekam na reszte wynikow i przesle do lekarza w Polsce zeby je przeanalizowal

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 października 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mazwopka też masz endometriozę ?



    Pati "owocnego" podglądu ;-) czekamy na wieści .


    Kaktus daj znać po jutrzejszej wizycie :-)


    WNadzieji co u Ciebie ?



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2018, 19:09

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 października 2018, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus bierzesz witaminę D ? Masz za niską wartość .


    Reszta wyników jest ok.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 października 2018, 19:12

    kaktus85, Zoja36 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 14 października 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Kaktus bierzesz witaminę D ? Masz za niską wartość .


    Reszta wyników jest ok.

    Ok dzieki :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 14 października 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati "owocnego" podglądu ;-) czekamy na wieści.

    Dzięki Alda :-). Dzisiaj wszystko mnie boli brzuch,jajniki i plecy jakiś koszmar.
    A nerwy mam takie że nawet mąż za głośno oddycha :-) :-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 października 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    nerwy mam takie że nawet mąż za głośno oddycha :-) :-)



    Ha ha ha też tak miałam :-) :-) :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 14 października 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam jutro pierwsze USG i sie tak denerwuje ze chyba nie zasne dzis, masakra same czarne mysli bo od 2 tyg czuje sie wrecz fantastycznie ...

    mar2śka lubi tę wiadomość

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 14 października 2018, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, ja nie mam endometriozy. wyslalam informacyjnie.
    moze ktorejs sie przyda.

‹‹ 253 254 255 256 257 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ