X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Mazwopka Autorytet
    Postów: 385 175

    Wysłany: 24 października 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamine D powinnismy suplementowac cały rok . Nie tylko w okresie jesienno-zimowym .
    Oczywiscie najpierw badamy jaki poziom tej witaminy mamy :)
    I bez znaczenia czy to Polska czy Norwegia

  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 października 2018, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny które miały krótki protokół - miałyście Cetrotide czy Orgalutran ?
    W Haugesund miałam orgalutran.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 października 2018, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    W Haugesund miałam orgalutran.


    A w Polsce ???


    e5skzzc.png


    [**]




  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 października 2018, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    A w Polsce ???
    Cetrotide ;)

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 października 2018, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Cetrotide ;)


    No właśnie ;-) Pati też za pierwszym razem miała Orgalutran i brak mrożaków a teraz tylko była zmiana na Cetrotide hmmmmmm wiem że to tylko lek zapobiegający pęknięciu pęcherzyków ale ....... Może dziewczyny które raz miały Orgalutran i nie wyszło powinny za drugim razem używać Cetrotide ;-) I na odwrót ;-) - tak sobie gdybam ;-)







    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 października 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    No właśnie ;-) Pati też za pierwszym razem miała Orgalutran i brak mrożaków a teraz tylko była zmiana na Cetrotide hmmmmmm wiem że to tylko lek zapobiegający pęknięciu pęcherzyków ale ....... Może dziewczyny które raz miały Orgalutran i nie wyszło powinny za drugim razem używać Cetrotide ;-) I na odwrót ;-) - tak sobie gdybam ;-)

    Alda ja też byłam przy Orgalutran stymulowana dwa dni dłużej niż za pierwszym razem.
    Nie wiem czy to też ma wpływ :-)

    k1iygdz.png
  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 października 2018, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ! :) Długo sie zastanawiałam czy pisać. ALe potrzebuje wspracia , rad.. Od 4 lat staramy sie o dzidziusia. W sierpniu poszłam do fastlege dostałam odrazu skierowanie do kliniki w Porsgrunn... 11 września miałam pierwsza wizytę. Cały wwyiad - przy usg okazało sie że lekarz coś tam widzi, podejrzewał polipa. Mąż miał bardzo złe nasienie. Kazał zgłosić sie zaraz po następnej miesiączce. Ja na sprwdzenie czy na polip a mąż na bdanie nasienia. Tylko że ja na 4 października byłam umówiona na inseminacje w Polsce. I ją zrobiliśmy.. Lekarz w Polsce nie widział żadnego polipa powiedzial że wszystko jest ok. Tylko sie nie udało z inseminacja.. w ten poniedziałek dostałam miesiączke , odrazu napisałam do kliniki do Porsgrunn co dalej. Zdziwiłam się bardzo bo odrazu odpisali że mam przyjechać 30 października na 13.00. Nie wiem czego sie spodziewać na tej wizycie. Wiem że polipa nie mam więc jeden stres mniej. Ale boje sie że bądą chdzieli zrobić mi badanie drożności bo lekarz ostatnio coś o tym wspomniał mimo że powiedziałam ze mialam w Polsce ... i wszystko było ok. Czy przed in vitro naprawde trzeba mieć robione badanie drożności jajowodów ? czy ktoś miał robione w Porgrunn??

    Pozdrawiam Was dziewczyny :)

    n59ymg7ygootc40w.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 października 2018, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziula witaj :-) Na naszym wątku nie ma nikogo kto robił drożność w Porsgrunn .

    Powiedziałaś lekarzowi że miałaś robioną drożność w Polsce a czy dałaś im wyniki tego badania???

    Ja miałam laparoskopię , drożność i histeroskopię robioną w Polsce ale wszystkie wyniki badań z tych zabiegów przetłumaczyłam i im dałam nie było problemu - nie chcieli robić mi tego w Porsgrunn .


    e5skzzc.png


    [**]




  • madziula_ Koleżanka
    Postów: 77 18

    Wysłany: 24 października 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak pokazałam mu ale nie było to przetłumaczone na norweski. Ale własnie dzwoniłam do babeczki i może uda mi się ogarnąć tłumaczenie do wtorku. Bardzo bym nie chciała prze to znowu przechodzić...

    n59ymg7ygootc40w.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 października 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy bolały was po transferze jajniki. Bo mnie od czasu do czasu zaboli dół brzucha i jajniki i mam wzdety brzuch.
    Normalne to czy raczej nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 października 2018, 18:00

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 października 2018, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    No właśnie ;-) Pati też za pierwszym razem miała Orgalutran i brak mrożaków a teraz tylko była zmiana na Cetrotide hmmmmmm wiem że to tylko lek zapobiegający pęknięciu pęcherzyków ale ....... Może dziewczyny które raz miały Orgalutran i nie wyszło powinny za drugim razem używać Cetrotide ;-) I na odwrót ;-) - tak sobie gdybam ;-)
    Na pewno wszystko ma znaczenie. Ja miałam zupełnie inny zestaw leków. Niby 2 razy krótki protokół ale wszystko przebiegało zupełnie inaczej i sama stymulacja raz 15 dni a kolejnym razem 8 dni. Długość stymulacji też ma znaczenie jeśli chodzi o jakość komórek.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 października 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czy bolały was po transferze jajniki. Bo mnie od czasu do czasu zaboli dół brzucha i jajniki.
    Normalne to czy raczej nie?
    Ciężko powiedzieć co jest normalne a co nie. Jeśli nie są to jakieś strasznie silne bóle to nie ma się czym przejmować . Stymulacja i leki to duże obciążenie nie wspomnę o punkcji.

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 24 października 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati mnie za każdym razem... Jajniki så mocno powiększone, ja długo dochodziłam do siebie

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 października 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mar2śka wrote:
    Ciężko powiedzieć co jest normalne a co nie. Jeśli nie są to jakieś strasznie silne bóle to nie ma się czym przejmować . Stymulacja i leki to duże obciążenie nie wspomnę o punkcji.
    Nie jest to jakiś straszny ból. Taki że czuje brzuch. Możliwe że po całym dniu pracy i tej ciężkiej punkcji wszystko wraca do normy. :-)

    k1iygdz.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 października 2018, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Nie jest to jakiś straszny ból. Taki że czuje brzuch. Możliwe że po całym dniu pracy i tej ciężkiej punkcji wszystko wraca do normy. :-)
    Też mi się tak wydaje, musisz dojść do siebie ;)

    pati1980 lubi tę wiadomość

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Mirandzia Autorytet
    Postów: 345 102

    Wysłany: 24 października 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny które miały krótki protokół - miałyście Cetrotide czy Orgalutran ?
    - pierwsza stymulacja - Gonal F+orgalutran (w apiece dostalam Framydel) zero Mrożków
    - Druga stymulacja - Menopur+ certotide jeden mrożek

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 października 2018, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Nie jest to jakiś straszny ból. Taki że czuje brzuch. Możliwe że po całym dniu pracy i tej ciężkiej punkcji wszystko wraca do normy. :-)
    Mnie też bolało, w sumie podobnie jak przy stymulacji. Ja po transferze pracowałam, a że praca siedząca za kierownicą to było to mało przyjemne, ale do przeżycia. Takie to były kłucia i ciągnęło mnie.

    pati1980 lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Aggga08 Autorytet
    Postów: 680 199

    Wysłany: 24 października 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirandzia wrote:
    - pierwsza stymulacja - Gonal F+orgalutran (w apiece dostalam Framydel) zero Mrożków
    - Druga stymulacja - Menopur+ certotide jeden mrożek

    Wydaje mi się że to przez menopur å nie przez certotide. Menopur jest uważany za lek dzięki któremu zarodki maja lepszą jakość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 października 2018, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Mnie też bolało, w sumie podobnie jak przy stymulacji. Ja po transferze pracowałam, a że praca siedząca za kierownicą to było to mało przyjemne, ale do przeżycia. Takie to były kłucia i ciągnęło mnie.

    Dokładnie mam ten sam ból. Ja pracuje w przedszkolu to cały dzień na nogach. Więc chyba dlatego mnie boli. Pielęgniarka w Porsgrunn powiedziała żebym nie dzwigala dzieci jak nie musze i też tak robię :-)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Hannanna Autorytet
    Postów: 409 132

    Wysłany: 24 października 2018, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny które miały krótki protokół - miałyście Cetrotide czy Orgalutran ?
    Dwa razy Orgalutran.

‹‹ 259 260 261 262 263 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ