X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 grudnia 2015, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rodzice nie mogli sobie wymarzyc lepszego prezentu na Święta :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:21

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 22 grudnia 2015, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czuję się super. Bolą mnie troszkę jajniki, ale to po progesteronie. I jak do tej pory czas uciekał mi przez palce, tak teraz się wlecze. Życzę Wam wszystkim Wesołych Świąt w gronie najbliższych :-)
    My spędzamy je tutaj w domku. Skąd z Norwegii jesteście? Ja mieszkam ok. 60 km od Oslo na północ w Hønefoss :-)


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2015, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez czas do 8dpt szybko i beztrosko mijal, po czym zaczelam rozmyslac no i test zamiast 14dpt jak bylo w planach, zrobilam 9dpt ;)
    Ja mieszkam 30 km od Oslo w strone Ski.
    God jul!!!!!!

  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam test 8dpt. Nie wytrzymałam. Wyszedł pozytywny. Dzisiaj jest 11dpt i czekam na wyniki beta. Nie było łatwo zrobić bez skierowania. Mój fastlegge ma zamknięte do 4.01. Ale pani w laboratorium poszła mi na rękę i wynik będzie po 14. Już mnie nosi. Mam straszne bóle pleców. Brzuch też mnie pobolewa. Zostały mi jeszcze 3 tabletki Lutinus. Jednak żadnych krwawień. To chyba dobrze wróży, mam taką nadzieję. Trzymajcie się. Odezwę się jak już ochłonąć po odebraniu wyników, jakie by one nie były.

    Justi86, alda lubią tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, to bardzo dobre wiesci, ze test byl pozytywny!:) Ovitrelle utrzymuje sie do 10 dni, wiec to na pewno nie Ovitrelle!
    Ja 11dpt mialam bete 98. Mam usg 7/1 w Porsgrunn, nie moge sie doczekac! Swietnie sie czuje i poza czestym oddawaniem moczu i obolalych piersi nie mam zadnych ciazowych objawow.... Oczywiscie zamiast sie cieszyc, martwie sie...;)
    Trzymam kciuki za bete! Sprawdz pozniej przyrost (pojutrze). Ale wiesz to pewnie.
    Fastlege nie zalozy Ci karty ciazy wczesniej niz przes 10 tygodniem... Przynajmniej mi tak przekazali i dali mi wizyte dopiero na 21/1....
    Alda, a co u Ciebie? Jak minely swieta?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 grudnia 2015, 18:23

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :-)

    Madzia daj znać bo ja tu nie wysiedzę tuptup.gif



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:22

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak Wam minęły święta ? Zapomniałam napisać u mnie dwie kuzynki w ciąży więc było co świętować alcoolique.gif

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie święta minęły fantastycznie. Męża i moi rodzice byli u nas przez tydzień, było bardzo rodzinnie, dużo kolędowania i radości. Przyszłe babcie już chcą bilety na poród zamawiać, a ja jeszcze na usg nie byłam;) Mamy bardzo wesoło:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uśmiałam się z tych biletów ;-) Ale po porodzie każda pomoc będzie na wagę złota :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczynki, no beta nie wygląda najlepiej 17,98. Słabiutki wynik. No, ale się nie załamuję. BĘDZIE DOBRZE. Wynik powyżej 5 daje nadzieję <3


  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia musi być dobrze. Ważny jest przyrost bety..... Jeszcze mocniej zaciskam kciuki za 100% przyrostu :-) Trzeba być dobrej myśli. BĘDZIE DOBRZE

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, tez trzymam kciuki! Ja tez się przejmuje, ze mam niska betę, ale jak przyrasta powyżej 66% co 48h to jest ok. Zobaczysz, niebawem ładnie podskoczy:)

  • Mickeyla Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)

    Wszystkim Wam gratuluję i trzymam kciuki :) !!!
    Ja też mieszkam obecnie w Norwegii i borykam się z niepłodnością od wielu lat.
    Czy któraś z Was orientuje się, czy są ograniczenia wiekowe by móc przystąpić do procedury in vitro ? Czytałam w necie, że w Norwegii można tylko do 40-stego roku życia...To prawda ?
    Jestem po dwóch transferach w Polsce...
    Jak rozpocząć całą procedurę w Norwegii ??? Od czego mam zacząć, jakie badania wykonać ??? Czy osoba samotna również może przystąpić do programu in vitro ???
    Trzeba mieć stały pobyt ???
    Dużo pytań i jeszcze więcej wątpliwości, ale muszę spróbować...to mój ostatni dzwonek...
    Wesołego po świętach :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 grudnia 2015, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mickeyla, witaj na forum:) Coraz wiecej nas tutaj!:)
    Z tego co ja wiem, górna granica to 38 lat. Moja znajoma ma 36 i powiedziano jej w klinice, ze zostały jej dwa lata prób. Myśle jednak, ze dużo zależy od kliniki. Prywatnie pewnie są bardziej elastyczni co do wieku.
    Nie mam pojęcia, osoba samotna może podchodzić. Poczytaj na stronach klinik, tam jest dużo informacji. Co do stałego pobytu, to myśle, ze wystarczy, ze masz przydzielony registreringsnummer, czyli ze masz pobyt na czas nieokreślony.
    U mnie badania polegały na tym, ze prywatnie ginekolog wysłał mnie na badania hormonów w odpowiednich dniach cyklu, zrobił cytologię oraz biocenozę pochwy. Narzeczony przeszedł tez jakieś badania krwi i dostał skierowanie na badanie nasienia. Po jednej prywatnej wizycie dostaliśmy wszystkie skierowania, poszło szybko, i od razu wyszło, ze problem z plemnikami i na drugiej wizycie ginekolog wypisał skierowanie na in vitro z dołączonymi wynikami badań. Wybraliśmy klinikę położona daleko, ale z mniejszymi kolejkami. Podanie wysłane zostało pod koniec lipca, a w październiku już byliśmy w klinice. Jesteśmy szczęściarzami, bo udało się za pierwszym razem:) Czego i Tobie w Norwegii życzę:)
    Pytaj jaj masz jakieś watpliwości:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Mickeyla :-)
    Nam skierowanie do kliniki wysłał mój fastlege.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:22

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Mickeyla, ja zaczęłam od wizyty u fastlegge. Ona wysłała skierowanie na oddział ginekologii w moim szpitali. Tam miałam kilka razy robione usg, badania krwi moje i męża, z tamtąd dostałam skierowanie na laperoskopie. Sprawdzali czy jajowody są drożne. Następnie kolejna wizyta i skierowanie do Rikshospitalet w Oslo. I później juz poszło. Ogólnie trwało to razem ok.1,5 roku. Tak jest w Norwegii granicą wieku, to do ukończenia 39 lat. Bałam się, że się nie załapię bo w przyszłym roku w marcu kończę 39. Pierwszy list z Oslo dostaliśmy z informacja ze termin powinniśmy dostać najpóźniej do maja 2016. Załamałam się ze nie udało się. Ale 2 tygodnie później dostałam kolejny list z konkretnym terminem. Jeśli dostaniesz się do programu zanim uskończysz 39 lat to masz 3 próby. Choć jeśli będzie przerwa powyżej roku między próbami to trzeba składać podanie na nowo. Aha żadnych dokumentów odnośnie naszych problemów z zajściem w ciążę nie miałam. Mam córkę z poprzedniego związku. Powiedziałam, ze staramy sie od 2009 roku i niestety efektów brak.


  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze pytałaś o stały pobyt. W moim szpitalu zanim dostałam skierowanie do Oslo pytali o nasz status w Norwegii. Z tego co się orientuje trzeba mieszkać tutaj na stałe. Ty lub partner.


  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę Ci powodzenia <3 ja wciąż czekam, a te dni jak na złość się dłużą. Życzę Wam wszystkim spełnienia tych najskrytszych marzeń w przyszłym roku <3


  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi, zapomniałam zapytać. Ilu dniowy miałaś zarodek? Ja dostałam 2-dniowy. Taki młodziutki, Ty też? Każdy szpital ma inne praktyki.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam punkcję w poniedziałek, a transfer w piątek. Zarodek miał wiec ponad trzy doby.

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ