X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam punkcję we wtorek, a transfer już w czwartek. Może dlatego miałyśmy taką różnicę w beta. Tak się zastanawiam tylko. Najgorsze, że nie mam możliwości zrobić beta po 48 godzinach. Bo w szpitalu juz mi nie zrobią. Mój lekarz ma urlop do 4.01, nie ma zastępstwa. W nagłych przypadkach legevakt! Wczoraj zrobili wyjątek, ante drugi raz tego na to nie pójdą bez skierowania :-( Masakra! Jutro zrobię kolejny test, bo nie wytrzymam. Nawet nie przypuszczałam, że tak to będę przeżywać...


  • Mickeyla Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :)

    Dzięki przeogromne za wszystkie odpowiedzi :)
    Niestety z tego co piszecie, już nie załapię się na leczenie niepłodności w Norwegii bo we wrześniu skończyłam czterdziechę.... :( Zostaje mi opcja prywatnie, ale nie wiem czy będzie mnie na nią stać :( Mieszkam tu ponad dwa lata na stałe, ale nie mam jeszcze stałego pobytu. Więc może z tym nie będę miała problemu. Teraz siedzę u rodziców w Niemczech, ale zaraz po powrocie do domu pójdę do swojego lekarza i dowiem się co i jak. Mieszkam nie daleko Oslo, pomiędzy Honefoss a Vikersund. Mam też blisko do Drammen, więc myślę, że będzie jakiś wybór klinik.

    Trzymam za Was wszystkie kciuki i życzę spełnienia tego najważniejszego marzenia w nadchodzącym nowym roku !!! :) :) :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 grudnia 2015, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja goraco polecam klinike w Porsgrunn:)

    Madzia, ja robilam bete w prywatnym laboratorium Furst. Nie maja oddzialu u Ciebie? Mimo, ze prywatnie, to tez mnie przeganiali i komentowali, ze jestem panikara i ze nie mam norweskiego podejacia do ciazy.... Ale placilam, wiec robili (koszt 180kr). Robilam bete tylko dwa razy. Co tydzien robie elektroniczny test Clearblue, ktory pokazuje tydzien ciazy. Co tydzien jest o tydzien wyzej, wiec nie pozostaje mi nic innego, niz uwierzyc, ze wszystko jest na dobrej drodze:) Czego i Tobie zycze!

    Madzia_wro lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 30 grudnia 2015, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi dobry pomysł z elektronicznym testem Clearblue, tym bardziej że pokazuje tydzień ciąży. Madzia może spróbuj w ten sposób. Trzeba sobie jakoś radzić w tym kraju ;-)

    Justi86, Madzia_wro lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki w Nowym Roku.
    Zrobiłam wczoraj test Clearblue. Wynik GRAVID 1-2 czyli 3-4 tydzień. Niestety dzisiaj pojawiły się lekkie plamienia. A najgorsze, że nie mam możliwie skonsultować się z lekarzem, aż do poniedziałku. Pobolewają mnie jajniki,tak jak przed @. Znowu trzeba czekać. W poniedziałek pójdę na kolejną beta. Może wyproszę zwolnienie jeśli dalej będą plamienia. Czytałam też, że to normalne. Nawet Nie wiem który to dzuen cyklu, bo pozmieniało mi się w czasie brania hormonów. Ostatni @ miałam 13.11.


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madziu, gratulacje! Mam nadzieje, ze plamienia mina..... Podejrzewam, ze na plamienia nic Ci nie doradza, tutaj maja podejscie, ze jak cos jest nie tak, to tak ma byc....:/ Oby minely jak najszybciej!
    Ja mialam ostatni okres tego samego dnia co Ty! Cykl jest bardzo zaburzony, wiec ja tez do tej pory nie wiem jak liczyc. Jak pytalam w klinice po transferze kiedy moze przyjsc okres, to mowili ze na pewno nie wczesniej niz 14 dni po transferze (Lutinus blokuje okres). A Ty bierzesz nadal Lutinus? Ja sie balam odstawic, no ale na szczescie okres nie przyszedl...

  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz nie biorę. Skończyłam 29.12. Miałam tylko na 2 tygodnie.


  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Szczęśliwego Nowego Roku, spełnienia najskrytszych marzeń.

    Madzia gratuluje wyniku :-) Trochę stresujący masz początek ciąży ale później będzie już z górki zobaczysz ;-) Mam nadzieję że plamienia szybko ustąpią. Myśl pozytywnie to połowa sukcesu :-) Będzie dobrze.

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 2 stycznia 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Ci Alda <3 Oj mam taką nadzieję, bo coraz częściej myślę że się nie udało. Podeszłam do tego tak na luzie. Będzie co ma być. Zobaczyłam taką nadzieję w oczach męża, a teraz wszystko mi puszcza. Chyba przez odstawienie tych wszystkich leków. Musze być dobrej myśli. Wszystko będzie dobrze, musi być. Życzę Wam szczęścia w Nowym Roku. Niech przyniesie nam to czego pragniemy najbardziej <3


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia, jak samopoczucie? Plamienia minely? Mam nadzieje, ze wszystko jest ok:)
    Ja jade w czwartek na pierwsze usg do Porsgrunn, nie moge sie doczekac, dni tak wolno leca....

  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Justi, nie dziwie się ze nie możesz ductless się pierwszego usg. To super przeżycie. Tylko nie laminuj zdjęć z usg hihi bo ja chciałam swoje tak zabezpieczyć i pod wpływem ciepła całe czarne się zrobiły. Uplakalam się strasznie, że to jakiś zły znak ;-)
    Plamienia niestety nie minęły. Ale to nie jest okres. Brzuch mnie nie boli. Oszczędzałam się cały weekend. Jutro pójdę zrobić beta mimo wszystko. Będzie dobrze <3

    Justi86 lubi tę wiadomość


  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doczekać* miało być hihi


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubie za pozytywne myslenie:)

    Madzia_wro lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia trzymam MOCNO kciuki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:23

    Madzia_wro, Justi86 lubią tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:24

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 4 stycznia 2016, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:24

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia jak wizyta u lekarza? Jak beta?

    Justi czekam na relacje z jutrzejszego dnia :-) ale beda emocje :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Madzia, jak beta?
    Ja wzielam wolne na jutro, bo za duzo emocji i nie wysiedzialabym w pracy;) dam znac pod wieczor! Trzymajcie kciuki!!!!

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kciuki ✊✊✊✊ trzymam caly czas :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Madzia_wro Koleżanka
    Postów: 38 5

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczynki, wynik bety dostałam dopiero dzisiaj rano. 18dpt beta 254. Uffff poszła w górę. Ale nie będę już robiła kolejnej. 1.02 mam wizytę w Ullevålsykehus i pierwsze USG. Będzie dobrze. Nie zakładam innego wyniku :-) <3 Justi czekamy na wiadomości :-) oj to takie ekscytujące!

    alda lubi tę wiadomość


‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ