X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was wszystkie serdecznie ;) powiem w skrócie my z mężem staramy się o maluszka mieszkamy w Norwegii i właśnie byliśmy w klinice w Porsgrunn moje pierwsze spotkanie było w zeszłym roku.Moje odczucia z pierwszej wizyty były dość pozytywne bardzo miła atmosfera. Obecnie czekam na list z kliniki jaki plan działania będzie tym razem. Już nie mogę się doczekać jestem szczęśliwa i z odrobiną strachu przed kolejnym nie powodzeniem... To będzie 3 podejście więc pozostaje mi tylko myśleć pozytywnie,że do trzech razy sztuka
    Witaj alda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 19:58

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Anulka :-)
    Przykro mi ze juz 2 razy sie nie udalo ale tak jak napisalas do 3 razy sztuka! :-)

    Anulka jaki jest u Was problem ze musicie korzystac z in vitro?
    Jak reagujesz na stymulacje? Ile macie sniezynek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2016, 19:54

    Anulka55 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Anulka! Ja uwazam, ze klinika w Porsgrunn to miejsce bardzo wyjatkowe! Super ludzie, pomocni, serdeczni i przesympatyczni! Mi transfer robil Erling i to byl szczesliwy transfer. A Ciebie kto tam prowadzi? Tez dojezdzacie z daleka? My jezdzilismy 200 km w jedna strone, ale warto bylo, bo klinika fantastyczna! Trzymam kciuki, by i Wam sie poszczescilo!

    Anulka55 lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi jak samopoczucie, nadal sennosc? :-) Kiedy wizyta u lekarza :-)

    Anulka chyba Ci sie posty kasuja...... ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:27

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Alda:) Samopoczucie nadal bez zmian! Jedyny objaw to sennosc po pracy, bez codziennej drzemki nie umiem funkcjonowac;) Ale w pracy daje rade, tylko droga 1,5 godziny w jedna strone mnie nieco dobija... Ale mam ambitny zamiar pracowac do konca czerwca:D
    Trzymam kciuki za Twoje jajniczki! Niech rusza ze zdwojona sila:D

  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj alda

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2016, 19:52

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W czwartek mam pierwsza svangerskapskontroll u lekarza rodzinnego, ciekawa jestem czy dowiem sie czegos interesujacego i jak ta kontrola wyglada. Dobranoc:*

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi z tego co mówiły mi dziewczyny to na pierwszej wizycie jest zakładana karta ciąży
    -helsekort for gravide.

    Daj znać jak to wyglądało u Ciebie :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:27

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    U nas problem tkwi w niskiej ilości nasienia ( słabo) po badaniu dr.Erling pokazał nam tabelę i odrazu zaproponował takie podejście do stymulacji. ICSI w pierwszej stymulacji było 6 jajeczek z tego - 1 dostałam dr. Powiedziała że pięknie się podzieliła aż na 8 a reszta mniej i jest jeszcze pod znakiem zapytania. .. czy przeżyją no i niestety nie dzieliły więc nie było co zamrozić  potem czekałam magiczne 14 dni ... taki był plan , ale niestety w 11 dniu zaczęłam plamienić zrobiłam test , ale moje przeczucia się potwierdziły była tylko jedna kreska . ( druga stymulacja ) była z dr.friber ona zwiększyła mi dawkę leku ze względu na większą ilość jajeczek .Drugie podejście.
    Co do stymulacji wydaje mi się iż było ok.  ale w drugiej poczułam troszkę bardziej ból podbrzusza gdyż zwiekszyli mi dawkę humoru zastrzyki z 225 na 450 wiec mi się wydaje ze byłam przestymulowana i odczuwałam ból podbrzusza już na koniec . Na usg pokazało że wychodowałam 20 sztuk jajeczek z tego 7 się zapłodniło potem 5 ale pewnych było 4 w dniu kiedy miałam przyjechać na transfer o 13:30 a 8:45 dostałam rano telefon z kliniki.... zastanawiając się chwilkę przed odebraniem pomyślałam że chcą się mnie zapytać ile embrionów chcę dostać. ..gdyż w pierwszej próbie takie było pytanie. ...ale muszę powiedzieć że to co usłyszałam w słuchawce nigdy bym się nie spodziewała. .. pielęgniarka powiedziała, że jajeczka obumarły. ... tego nawet nie brałam pod uwagę że aż tak może być. ..powiem Wam że przepłakałam ten dzień oczy były mokre jakby dziecku zabrali ulubioną zabawkę czy zwierzątko ... wiec teraz podejdę do 3 próby już z dystansem i spokojem postaram się nie nastawiać za wiele, choć z myślą pozytywną się postaram . Och ale się rozpisałam pozdrawiam serdecznie was dziewczyny miłego wieczoru

    Justi86 ja mam ponad 30 km więc nie narzekam :) kochana

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka az mi lezka poleciala. Przykro mi ze to wszystko Was spotkalo....
    Trzeba wierzyc ze tym razem los sie do Was usmiechnie :-) Trzymam za Was bardzo mocno kciuki :-)

    Anulka55 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 00:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za miłe slowa Alda ....
    jak widać życie ma na Nas czasem inny plan ... nie zawsze jest pięknie i kolorowo ... teraz pozostaje mi czekać na list z kliniki , choć coś im idzie to wolno bo w zeszłym tygodniu napisałam emalia no i odpowiedz dostałam , że za kilka dni wyślą plan na dalszą próbę podejścia, a jak do dzisiaj nie ma nic...a czas leci chyba napiszę jeszcze raz do nich, choć z jednej strony nie chciałabym być zbyt nachalna... a jak Wy uważacie poczekać cierpliwie.? W następnym tygodniu powinnam zacząć krople (nesespray) na szczęście mam jeszcze trochę z zeszłej buteleczki jeszcze to mogłabym zacząć bez stresu ze nie będzie przypadkiem w aptece, reszta może poczekać na wykupienie. Znów się rozpisałam ;) pozdrawiam

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka ja bym napisala jeszcze raz do nich emaila, tym bardziej ze w przyszlym tygodniu startujesz :-)

    Justi jak wizyta? :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka, pamietaj, ze tych kropli jest jakas scisle okreslona ilosc w buteleczce, i latwo to przeoczyc, bo buteleczka nie jest przezroczysta. Poczytaj o tym jak nie slyszalas wczesniej.

    Alda, jestem zawiedziona wizyta. Zle wyliczyli i okazalo sie, ze badanie krwi i moczu moga wykonac najwczesniej za okolo tydzien, bo dopiero wtedy bedzie pelne dziesiec tygodni ciazy. Mialam wiec super krotka rozmowe, przy czym pani doktor nie umiala odpowiedziec na zadne moje pytanie z listy, dostalam ulotki o ciazy i polecono mi, zebym chodzila do poloznej a nie do fastlege, bo polozna wiecej wie.... No wiec tyle i ha det. Porazka normalnie:(
    Kolejna wizyta 2/2.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2016, 20:09

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi rece opadaja.....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:28

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Albo do polskiego ginekologa Szczesnego z Sinsenklinikken. Wiecie moze cos na jego temat? Chodzi ktoras z Was do niego? Tylko on jest drogi, wizyty tylko prywatne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2016, 21:35

  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi86 - Ja nie wiem nic o nim niestety, ale jest jeszcze polka gin.Jolanta Majak jak dobrze pamiętam ona w Porsgrunn przyjmuje poszukaj może coś o niej, ja byłam tylko raz u niej na kontroli przed zabiegiem i wizytą w klinice. Trzymam kciuki za normalną wizytę kochana choć widać, że to tu graniczy czasem z cudem. pozdrawiam ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 05:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:28

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze jest Anker Legesenter tam przyjmuje Piotr Wolos i Dariusz Czekała. Ja u nich niestety nie byłam.
    Telefon : +47 22 209 001
    Adres: Hausmannsgate 8 0182 Oslo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:29

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi jak oni obliczaja poczatek ciazy przy IVF? Normalnie to data ostatniej @ a przy IVF? :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 23 stycznia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Życzę miłego weekendu dziewczyny :)

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ