X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Dziekuje za rady:) Dowiedzialam sie, ze Szczesny jest na ponad półrocznym urlopie i bedzie dopiero po moim porodzie:D Chyba w Polsce na Wielkanoc zrobie usg i tyle.
    Ciaza liczy sie nastepujaco: od dnia punkcji odejmujesz dwa tygodnie.
    Luty coraz blizej Alda! Pewnie nie mozesz sie doczekac:)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:29

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za pozytywne wyniki Alda i niech ten czas szybko zleci Tobie do marca ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja grzecznie czekam na swoja kolej. Nie mozemy wszystkie rodzic w tym samym terminie bo zabraknie miejsca na porodowce ;-)

    Justi86 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 lutego 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi powodzenia na jutrzejszej wizycie :-) Daj znać co i jak ;-)

    Anulka jak samopoczucie po sprayu ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 2 lutego 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda pytasz jak po sprayu... mam się dobrze jedno co tylko dostałam katar nos zatkany i martwię się jak ma proces użycia sprayu w rzeczywistości. Starałam się oczyścić dobrze przed użyciem, ale kto to wie... mam nadzieję,że choć odrobina poszła tam gdzie trzeba ;) teraz jestem w oczekiwaniu na przyjście okresu jeszcze parę dni i potem zacznie się mała "Górka" zastrzyki... pozdrawiam serdecznie miłego dnia
    Justi trzymam kciuki za wizytę <3

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 2 lutego 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka ja ostatnio tez sie meczylam z katarem, nie chcial odpuscic. Okazalo sie ze mam za suche powietrze w mieszkaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 2 lutego 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda :) Wiesz ja kiedyś też o tym myślałam żeby kupić nawilżacz powietrza, ale jakoś nie byłam pewna bo różnie się znajomi wypowiadali dobrze,że zdaje dobry rezultat ;) no ja ogólnie pale w piecu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Wam! Jak milo, ze o mnie myslicie:) Wczorajsza wizyta poszla ok:) Zalozylam w koncu karte ciazy i wypelnilam z lekarzem podanie o miejsce do rodzenia na Ullevål. Spawdzali tez wage, cisnienie. Musialam przyniesc ze soba kubeczek z moczem i badali czy nie ma bakterii i krwi w moczu. Pobrali mi tez az trzy probowki krwi i beda badac rozne wirusy, grupe krwi, poziom heboglobiny, zelaza oraz witaminy D. Wszystko bylo ok, a wyniki krwi bede miec na kolejnej wizycie 26/2. Dostalam tez zwolnienie na 20% tak abym mogla sobie troszke dluzej pospac:) Jestem zadowolona!
    Idziemy prywatnie na usg w przyszla srode, dam znac jak tam dzidzia:) Moje samopoczucie nadal super, to juz 12 tydzien a ja nadal czuje sie jak przed ciaza! Znajomi mowia wrecz, ze lepiej wygladam i ze promienieje szczesciem:):):)
    Buziaki dla Was przyszle mamuski!

    alda, Anulka55 lubią tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 3 lutego 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi super ze wizyta przebiegla pomyslnie :-)


    Moze dowiecie sie w srode kto mieszka w brzuszku :-) Daj znac ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 17:30

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakupow jak na razie nie robie, jeszcze duzo czasu:)
    Mysle, ze na okreslenie plci jest za wczesnie, pewnie dopiero na usg polowkowym sie dowiemy.
    Caly czas o Was pamietam i Wam kibicuje!

  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 4 lutego 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się Justi że wizyta przebiegła pozytywnie miło to słyszeć <3 to trzymam kciuki za nudne objawy ciążowe i wpadaj tu i pisz do nas co nowego słychać kochana :) i... jak się czujecie , dzięki za kciuki za Nas ;)

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 lutego 2016, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi jak po USG?:-)


    Dziewczyny w ktorym dniu cyklu zaczynalyscie stosowac spray?

    e5skzzc.png


    [**]




  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 10 lutego 2016, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda u mnie była ;) Synarela była w 20 dniu cyklu licząc od dnia 1 -szego okresu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis bylismy na usg, wszystko ok z dzidzia! Ginekolog i moj luby widzieli siusiaka, na 65% bedzie chlopak!

  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 10 lutego 2016, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Gratuluję synka !! Justi <3 trzymam kciuki za Was :) pozdrawiam

  • Anulka55 Znajoma
    Postów: 23 8

    Wysłany: 17 lutego 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny :) coś tu jakoś ucichło... Jak przed burzą ;) co słychać u Was <3 pozdrawiam cieplutko

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi super bedzie chlopak :-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 lutego 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulka wyslalam wiadomosc ;-)

    e5skzzc.png


    [**]




  • Kaaaja Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 lutego 2016, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny!! :)
    Strasznie się cieszę, że znalazłam to forum i, że nie jestem jedyna która musi się zmierzyć z In vitro w Norwegii. Przeczytałam poprzednie wpisy, gratuluję wszystkim, którym udało się zajść w upragnioną ciążę!! Wiem, że nie jest to łatwa droga do pokonania.
    Mieszkamy z mężem w Norwegii około 3 lat, w okolicach Lillehammer. Oboje mamy mamy pozwolenie na pobyt jak i numery personalne, co jest chyba wymagane do leczenia In vitro. Staramy się o dziecko około 3 lat. Do tej pory chodziliśmy do lekarzy w Polsce i tam też robiliśmy badania. Ja robiłam badania hormonalne z których nie wynikały żadne przeciwwskazania do zajścia w ciąże w sposób naturalny. Niestety mój mąż ma bardzo niską jakość nasienia, lekarz prowadzący powiedział nam, że możemy mieć dzieci tylko przy pomocy In vitro. Z uwagi na to, że mieszkamy w No, tutaj też musimy zacząć się leczyć i odwiedzić lekarza. Nie wiem od czego powinniśmy zacząć... Nigdy nie byłam tutaj u lekarza i powiem, że jestem tym przerażona.
    Zastanawiam się czy jest możliwa pomoc tłumacza przy takich wizytach? Mówimy po norwesku w stopniu podstawowym, boję się, że nie zrozumiemy trudnej terminologii medycznej przez co nie zostaniemy potraktowani poważnie... Czy jest ktoś kto miał podobne doświadczenia? Może lepszym pomysłem jest znalezienie polskich lekarzy? Czy ktoś się orientuje czy leczenie metodą In vitro jest dostępne tylko w Oslo?
    Z góry dziękuję za wszystkie pomysły i wskazówki :)
    Pozdrawiam :)

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ