X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Norwegia- in vitro
Odpowiedz

Norwegia- in vitro

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 lutego 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kaaaja :-)

    Nasze podanie o in vitro wyslal moj lekarz (fastlege).

    Najlepiej zaczac od wizyty u fastlege. Zapisac wszystkie pytania na kartce zeby o niczym nie zapomniec ;-)

    Przy rejestracji do lekarza trzeba poprosic o tlumacza na wizyte. Przychodnia do ktorej jestes zapisana ma obowiazek zalatwic tlumacza.

    Czas oczekiwania jest dlugi wiec nie macie nad czym sie zastanawiac tylko zaczac dzialac w temacie in vitro :-)

    Jak masz pytania to pisz ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 marca 2016, 17:43

    Anulka55 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Kaaaja Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 22 lutego 2016, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź :-) Pytań pewnie będzie przybywać z każdym krokiem wtajemniczenia w in vitro :-)
    W takim razie informuj na bieżąco co u Ciebie, zawsze raźniej będzie :-)
    Pozdrawiam

  • madalada Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc dziewczynki mam pytanko czy któraś z Was szykuje sie w najblizszym czasie do in vitro w Norwegii?

    madalada
  • madalada Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macie moze jakies doswiadczenia w in vitro w Norwegii? jak to wszystko wyglada, udało sie? ile razy podchodziłyscie?
    ja sie szykuje i troszke sie boje

    madalada
  • madalada Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytałam Wasze posty i widze ze podchodziłyscie do programu i sie udało :) wielkie gratulacje dla szczesliwych
    Kaaaja jak tam u Was zaczynaliscie juz czy jeszcze próbujecie naturalnie ?
    pozdrawiam Was wszystkie serdecznie :) i zycze duzo szczescia w dążeniu do upragnionego celu jakim jest posiadanie dzieci/dziecka

    madalada
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Madalada :-)

    W jakim szpitalu będziesz startować z In Vitro ?

    e5skzzc.png


    [**]




  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, do In Vitro startujemy w Porsgrunn

    madlada123
  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    własnie od dzis zaczełam brac tabletki FEMAR , od jutra BEMFOLA

    madlada123
  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczynki takiego mam stresa zeby wszystko poszlo dobrze. Tak sie boje tego zebym czegos nie pomylila ;(
    jest moze JAKAS bratnia duszyczka ktora tez teraz startuje a moze juz jest w trakcie?

    madlada123
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madalada głowa do góry wszystko będzie dobrze :-) Justi też podchodziła w Porsgrunn i jej się udało :-)

    Ja też miałam Bemfole, jest bardzo wygodna bo jest gotowa do użycia nic nie trzeba mieszać ;-)


    Jak masz pytania to pytaj śmiało :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 20:04

    e5skzzc.png


    [**]




  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda dziekuje bardzo za słowa pocieszenia :)
    Super ze macie mrozaczka ,kiedy wracasz po Niego?
    Macie juz dzieciątko?
    Jak przechodziłas cała procedurę ?

    Pozdrawiam Was Wszystkie serdecznie i zycze miłego wieczorku a jak juz wstaniecie jutro to miłego piąteczku :)

    madlada123
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mamy dzieciątka, ja poroniłam dwa razy :-( ale mam nadzieję że teraz się uda :-)

    Całą poprzednią procedurę przechodziłam bardzo źle szczegòlnie wyciszenie sprayem Synarela brałam go 6 tygodnie i miałam chyba wszystkie efekty uboczne :-( bałam się zastrzykòw ale nie było czego - nic nie bolało :-)

    Finał całej stymulacji 3 pęcherzyki byłam załamana bo wiadomo nie w każdym pęcherzyku jest komòrka jajowa podczas punkcji (która mnie bardzo bolała aż poleciały łzy) okazało się że są 3 komòrki jajowe :-) i chyba największy stres to czekanie na telefon z laboratorium ile komòrek się zapłodniło i przetrwało noc jak usłyszałam 3 to dopiero cały stres odpuścił :-) Punkcja była w poniedziałek a transfer już w środę.

    Transfer nic nie boli trwa może 5 minut :-) Ja miałam transfer 1 zarodka, po 14 dniach test ciażowy - pozytywny . W 8 tygodniu ciąży pierwsze Usg niestety serduszko nie biło :-( Ale tym razem musi się udać ! :-)

    Pamiętaj pozytywne myślenie to połowa sukcesu :-)

    Ale się rozpisałam ;-)

    Trzymam za Was kciuki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2016, 20:05

    e5skzzc.png


    [**]




  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dzieki za opis co i jak , bardzo mi przykro z powodu Waszej straty WASZYCH WYCZEKIWANYCH MALUSZKÓW, wyobrazam sobie co mozesz czuc jak serce rozdziera od wewnatrz .Trzymaj sie kochana tak jak piszesz teraz musi sie Wam udac i ja tez za Ciebie trzymam kciuki i bede wspierać jak tylko bede mogła. Powodzenia i duzo szczescia zycze zeby we wrzesniu wszystko poszło zgodnie z planem i zakonczylo sie szczesliwą i donoszona ciążą.
    dzis mam pierwszy zastrzyk BEMFOLA bede go miała przez 9 dni a od 7 dnia dochodzi ORGALUTRAN , boje sie jak przejde cała procedure i zeby byly pęcherzyki no i komórki jajowe no itak jak piszesz to czekanie na informacje z laborarorium ile sie komorek zapłodni i przetrwa a pózniej czy wszystko bedzie dobrze i czy okarze sie ze będziemy szczesliwi.
    Jakie miałas leki do In Vitro? ja bede brała :
    Bemfola, Orgalutran, Femar, Ovitrelle, Lutinus

    Pozdrawiam

    madlada123
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 19 sierpnia 2016, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje leki : spray Synarela przez 6 tygodni , Bemfola przez 10 dni, Ovitrelle 1 raz i na koniec żel
    Crinone przez 14 dni. Po Crinone - to jest progesteron cały czas spałam ;-)

    Jaki jest u was problem ?

    U nas męża wyniki dobre ale ja mam endometriozę i liczne zrosty co jest niestety powodem korzystania z In Vitro.

    Trzeba wierzyć że wszystko będzie dobrze i doczekamy szczęśliwego zakończenia naszej walki :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 sierpnia 2016, 14:18

    e5skzzc.png


    [**]




  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 20 sierpnia 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dzieki za info.U męza wyszło słabe nasienie a u mnie jest ok. Zawsze komus cos dolega;(( Juz biore drugi dzien BEMFOLA myslałam ze bede moze ospała ale czuje sie dobrze , oby caly czas tak było.Troche sie stracham ale calutki czas zyje nadzieja ze rodzinka sie powiekszy i wszystko zrobie zeby tak było.
    Też mam taka nadzieję ze wszystko bedzie ok , i obie doczekamy sie naszych MALUTKICH SZCZĘŚĆ oby tak było , mam nadzieje ze sie uda :)

    Miłego weekendu, pozdrawiam :)

    madlada123
  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ,mam takie pytanko jak jest z ta darmowa karta ja kupiłam leki i przekroczylam juz 16000 i nic mi nie przyszło wiecie moze jak sie to załatwia? sami przysylaja czy ja musze sie upomniec o taka karte ( chodzi mi o ta ze jak sie przekroczy te 15887kr.)
    z góry dziekuje za odpowiedz :)
    miłej niedzieli

    madlada123
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 sierpnia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.

    To dużo już wydaliście my jeszcze nie przekroczyliśmy magicznej kwoty :-)

    Na ostatniej wizycie - to jest transfer - dostaniecie wszystkie dokumenty potrzebne do Helfo dotyczące procedury In Vitro i dopiero wtedy sami musicie ubiegać się o zwrot przekroczonej kwoty :-)









    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 20:51

    e5skzzc.png


    [**]




  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za informacje

    madlada123
  • madalada123 Znajoma
    Postów: 23 1

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dlugo trwa przygotowanie do calejprocedury?

    madlada123
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 22 sierpnia 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zależy od problemu danej pary, od reakcji na leki itd



    Po ilu dniach stosowania Bemfole masz kontrolne USG? Jaką dawkę Bemfole Ci zalecili ? Ja miałam 225.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2016, 20:52

    e5skzzc.png


    [**]




‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ