X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 23 lutego 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    A czy lekarze z novum wypisują skierowania na badania? Mam pakiet z pracy na luxmed tylko konieczne jest posiadanie skierowania od lekarza.

    Tego nie wiem, może inne Dziewczyny mają z tym doświadczenie. Ja za badania sama płacę, nie mam pakietu. Ale też nie robię tych badań w novum, tylko w laboratoriach typu diagnostyka.
    Z moich doświadczeń, to np. lekarka z novum wypisałam skierowanie na histeroskopię i mogłam robić na nfz. Ostatecznie zrobiłam w novum, ale wybór miałam.

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 23 lutego 2016, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem, zapytaj. To zależy od tego jak masz umowę zawartą.

    Mi skierowanie na badania wypisał zwykły prywatny gin i takie skierowanie zrealizowali bez problem. Natomiast ze skierowaniem z Novum kazali mi zapłacić za wszystko, więc zrezygnowałam i wróciłam z drugim skierowaniem.

    Tłumaczyli się tym, że nie leczą niepłodności. Więc w sumie chodzi tylko o to na jakim papierku masz to wypisane.

    Ze skierowaniem do szpitala jest inaczej - może Ci je wypisać dowolny lekarz mający podpisaną umowę z NFZ. I wtedy realizujesz je za free w szpitalu.
    Nie dotyczy to natomiast sierowań na badania krwi. Jeżeli chcesz je mieć za darmo, to musi być wypisne przez lakarza POZ lub specjalistę pracującego w publicznej przychodni mającej kontrakt z NFZ na wykonywanie badań i zwykle tylko w tej przychodni możesz zrealizować to skierowanie.
    lady_pink wrote:
    Źle się wyraziłam - mam pakiet z pracy w signal iduna a badania zawsze wykonuje w luxmedzie. Myślę, że luxmed nie ma prawa mi podważyć słuszności skierowania?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2016, 13:35

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mam pytanue: robiłam teraz posiewy i wyszło mi ze mam streptococcus agalactiae czyli paciorkowiec. Czy w Novum jakoś to leczą przed in vitro? Bo wiem ze niektórzy lekarze w ogóle nie zwracają uwagi na ta bakterie a inni przepisuje antybiotyki.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 23 lutego 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dziewczynki mam pytanue: robiłam teraz posiewy i wyszło mi ze mam streptococcus agalactiae czyli paciorkowiec. Czy w Novum jakoś to leczą przed in vitro? Bo wiem ze niektórzy lekarze w ogóle nie zwracają uwagi na ta bakterie a inni przepisuje antybiotyki.

    Ja w takiej sytuacji umówiłabym się na konsultację telefoniczną jutro.

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umówili mnie na dzisiaj, niestety nie do mojej ale nieważne, może coś mi konkretnego powie.

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok, dodzwoniłam się i dr Lewicka powiedziała, że można z tą bakterią podchodzić do in vitro, na całe szczęście :)

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi czy po gonalu i menopurze też bolał was tak brzuch?Ja czuje się jakby ktoś mnie z bejsbolem po brzuchu zbil :(

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse ale to jest ból w miejscu robienia zastrzyków? czy ból związany z rośnięciem pęcherzyków np.?

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miejsca nazwijmy to, bo boli mnie jeden i drugi bok ale tak jak bym miała zakwasy

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm może CI się jakieś zrosty zrobiły albo coś, a zastrzyki przeciwzakrzepowe też bierzesz?

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko gonal i menopur... :( ja to zawsze jakiś problemy mam. U mnie to tak zawsze inaczej niż u wszystkich :p

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm, no czasem tak niestety bywa, a zmieniasz za każdym razem miejsca wkłucia? to pewnie Ci się siniaki porobiły?

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dopiero 2gi dzień a ja już mam dość :/ czyli obydwie strony mnie bolą. Siniakow nie mam ale czuje tak jak bym miała. Ale co tam to też wytrzymam ! :D

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojj Bidulko, no musisz wytrzymać :) zmieniaj za każdym razem miejsce wkłucia, oby z każdym dniem było mimo wszystko lepiej :)

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dam radę zniose wszystkie bóle ;)
    Jeszcze nam pytanie czy za punkcje się coś płaci czy to jest wliczone jako koszt ivf ?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a TY podchodzisz komercyjnie? płaciłaś już coś?

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komercyjnie tylko za leki. Teraz na pierwszej kontroli muszę przynieść zaliczkę 1000. Nie wiem co dalej ?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    za leki komercyjnie tylko? czyli reszta z programu MZ? za co w takim razie ta zaliczka???

    ana1122 lubi tę wiadomość

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strasznie chaotyczna jestem. Podchodzę komercyjnie. Do tej pory oprucz wizyty musiałam wykupić leki i powiedziano mi, że jak przyjdę w 6wc do kontroli to muszę przynieść zaliczkę 1000 i przygotować się na ewentualny zakup kolejnych lekow to wszystko s-f o tego jest dla mnie jasne, tylko zastanawiam się czy punkcja jest dodatkowo płatna czy to wchodzi w koszt Icsi, co byłoby logiczn

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 23 lutego 2016, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znowu jakieś dziwne znaki mi się wpisały... Sorki dziewczyny tak to jest jak jedns ręka robi się kolacje a druga pisze w telefonie

‹‹ 24 25 26 27 28 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ