X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 30 marca 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudi wrote:
    Ja tak miałam, krótki protokół z antagonistą.

    Ja miałam tak samo jak Rudi

  • dreambaby Autorytet
    Postów: 906 220

    Wysłany: 30 marca 2016, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    A czemu kazali w drugą fazę cyklu? Mi o tym nie mówili i 25 kwietnia wypadnie mi raczej 1 dc :/ A cena za wizytę to mi powiedzieli 245 zł. Hmm skąd ta rozbieżność?

    Sama nie wiem czemu tak kazali. Może żeby od nowego cyklu podjąć jakieś działania? o to nie wiedziałam że u Lewandowskiego wizyty są droższe. Napisz czy jesteś zadowolona ze swojej wizyty. Ja pewnie i tak Najwcześniej pójdę w maju. 100 zł to spora różnica

    w57vpc0zzn2en7nx.png
    27.08.2015 (*) cb
    08.02.2016 (*) cb
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 30 marca 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    A czemu kazali w drugą fazę cyklu? Mi o tym nie mówili i 25 kwietnia wypadnie mi raczej 1 dc :/ A cena za wizytę to mi powiedzieli 245 zł. Hmm skąd ta rozbieżność?

    Lady pink bo pierwsza wizyta powinna być między 17-21 dc, jakoś tak, więc dlatego każą dzwonić w pierwszych dniach cyklu, żeby wiedzieć kiedy Ci te dni wypadną.
    Ja wczoraj bylam na wizyte startowej i zaplacilam 175 zł, myslalam ze tez zaplace około 250 zł ale miło się zdziwiłam :)

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 30 marca 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT też chciałam się się spytać u kogo byłaś na wizycie startowej, bo wcześniej byłaś chyba u Zygler. Ja powoli też przymierzam się do ivf, jeszcze chcę podejść raz do IUI. Jak dojazdy? Wiem że ty z moich okolic.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 30 marca 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak między Rzeszowem (trochę bliżej), a Lublinem:) ale Podkarpackie

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 30 marca 2016, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 16:01

    amygdala lubi tę wiadomość

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 30 marca 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Kurde to czemu mi w recepcji nie powiedziały o tym? :( spróbuję jutro jeszcze raz zadzwonić i dopytać się się szczegółów bo teraz mam już 5 dc

    A to będzie Twoja wizyta startowa?? Jeśli tak to musisz być w tych dniach czyli między 17-22 dc i najlepiej żebyś miała już większość badań. No chyba ze pójdziesz tak tylko żeby pogadać i ustalić ci dalej a potem dopiero się umówić na wizytę startowa. Laski w rejestracji nie zawsze o tym mówią. Kiedyś mnie wpisały na wizytę startowa do dr zygler na 20 min tylko, czyli jak na normalną wizytę i potem miały do mnie pretensje ze im nie powiedziałam ze to 1 wizyta, a mówiłam ale czasem nie słuchają.

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 30 marca 2016, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam znowu u dr Zygler, tylko na ostatniej wizycie okazało się ze mam cysterny i dostałam tabletki anty na cały miesiąc. Dr Zygler potraktowała to jako zwykła wizytę żebym nie płaciła niepotrzebnie więcej kasy. Wczoraj miałam kolejna wizytę, kontrolna czy cysta się wchłonela. Okazało się ze jest czysto wiec potraktowała to jako wizytę startowa, dostałam leki itd. Ja ze względu na niskie amh będę podchodzić na cyklu własnym, wiec od 3 dc mam brać Clo. 9 kwietnia kolejna wizyta i będzie decyzja czy dołoży jakieś zastrzyki.
    Odnośnie dojazdów to tym razem jeździmy samochodem cały czas, już się przyzwyczaiłam :) da się przeżyć :)

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 30 marca 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    A ten dzień cyklu jest taki istotny? Ja zapisywałam się w lutym i to był pierwszy wolny termin. Pani na recepcji powiedziała, że gdyby dr zadecydowała o krótkim protokole to idealnie jak przyjde w 1/2 dc, a jeśli długi protokół to nie da się przewidzieć. Z tego co czytałam, to przy niskim amh lekarze wybierają krótki protokół - czy u Was to się potwierdziło?

    Tak, to jest istotne, zawsze wizyty startowe są po owulacji żeby sprawdzić m.in. czy nie ma jakiejś cysty czy np nie peknietego pęcherzyka. Jak chcesz to idź tego 1 dc ale wcześniej to lepiej skonsultuj z lekarzem do którego się zapisałas. No i gdyby coś to wtedy musisz mieć już komplet badań i wszystkie muszą być ok :) pamiętaj ze musisz mieć zrobiona chlamydie metoda pcr, teraz jest taki wymóg.

    Aha,dr Tasxycka to bardzo dobry wybór :)
    Ja juz przerabialam dr Lewandowskiego, wojewódzkiego i właśnie dr Tasxycka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 marca 2016, 23:22

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 31 marca 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania T powiesz mi później ile wynosi Cię wszystko na cyklu naturalnym. Ja też mam b niskie AMH i myślę,że na cyklu naturalnym powinno być taniej. Po ostatnim Ivf mam ogromną dziurę budżetową

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Kurde no mówiłam tym laskom z recepcji, że to wizyta startowa do in vitro i mi powiedziała, że pierwszy wolny termin do dr T to 25 kwiecień i słowem nie pisnęła, że to ma być konkretny dzień cyklu :/ A na bank wpisały, że to wizyta startowa bo powiedziała, że najpierw około godziny spotkanie z położną i potem około godziny wizyta u dr :/ ehh jeszcze teraz zobaczyłam, że lekarz mi zrobił wymaz na tą chlamydię ale metodą IIFT, więc muszę powtórzyć.

    A może ma któraś z Was rozpiskę jakie badania trzeba i jaki jest ich okres ważności?

    Dziewczyny z krótkim protokołem - jakie macie poziomy AMH?

    Spotkanie godzinne z położną? w jakim celu? ja takiego nigdy nie miałam, chyba że teraz zmieniają system działania :) albo może żeby wytlumaczyły jak się nierze zastrzyki itd., ale to raczej najpierw powinnaś mieć leki rozpisane już, oj już sama nie wiem :)
    Kochana zadzwon tam lepiej i się upewnij, bo wtedy co ja się kapnęłam, że żle mnie zapisały, to było dzień przed wizytą i ozywście chciały mnie wcisnąć do kogos innego, o kim nigdy nie słyszałam, aż w końcu przesunęły mi wizyte o tydzień i to dr Zygler musiała mnie przyjąć w trakcie konsultacji telefonicznej swojej, bo nie było już miejsc.

    Odnośnie chlamydii PCR to najtaniej wychodzi w ALAB, ja płaciłam 69 zł. W Novum to badanie kosztuje 220 zł, więc lepiej zrób je wcześniej :)

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse wrote:
    Ania T powiesz mi później ile wynosi Cię wszystko na cyklu naturalnym. Ja też mam b niskie AMH i myślę,że na cyklu naturalnym powinno być taniej. Po ostatnim Ivf mam ogromną dziurę budżetową

    Marse ja mam jeszcze niższe amh niż TY, skrajnie niskie...mam problem z uzyskaniem komórek jajowych, więc dlatego podchodzę na cyklu własnym, bo na stymulowanym mega silnymi dawkami pęcherzyki po prostu się blokowały i przestawały rosnąc, no i były złej jakości.

    Od listopada biorę wit D, Q10 itd., nawet na ostaniej wizytcie dr Zygler zapytała czy biorę wit D.

    Póki co za leki teraz nie zapłacę nic, bo mam brać tylko CLO i encorton a mam je jeszze w domu z poprzediej stymulacji. Na następnej wizycie będzie decyzja czy dokładać zastrzyki.

    Musisz się zastanowić co dla Ciebie będzie najlepsze, tak żeby były efekty. Masz jeszcze jakieś mrozaczki?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady Pink a odnośnie badań w Novum, to chyba zależy na kogo właśnie trafisz, bo np. dr Wojewódzki wymaga o wiele wiele więcej badań, które wg mnie są niepotrzebne. NO ale tak czy tak na pewno muiszz mieć zrobione:
    - wszystkie wirusy: HIV, HBsAg, VDRL, anty HCV, anty HBs, anty HBc total (ważne 6 miesięcy)
    - przeciwciała w kierunku różyczki IgG
    - przeciwciała w kierunku toxoplazmozy, ja zrobiłam tylko IgG i wystarczyło, ale niektórzy wymagają też IgM
    - CMV IgG, CMV IgM
    - chlamydia, my metodą PCR i mąż chlamydia trachomatid IgG
    - cytologia
    - posiew z kanały szyjki macicy
    - posiew ze sklepienia pochwy
    No i przydałoby się TSH, żeby sprawdzić czy z tarczycą wszystko ok

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to super, że masz wszystkie badania :) daj znać co CI powiedzą w Novum :)

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 31 marca 2016, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na wizytę startową trzeba mieć jeszcze więcej rzeczy, niż tylko te badania z listy Ani.
    Ja jeszcze miałam AMH, FSH z 2-3dc, zaświadczenie od internisty (do tego zaświadczenia też trzeba porobić jakieś rzeczy w stylu morfologia, mocz), usg piersi nie starsze niż rok, cytologia. Pewnie i tak wszystkiego nie wymieniłam.
    Po to ta wizyta wstępna, żeby się wszystkiego dowiedzieć.
    U położnych nie spędziłam godziny, ale z 20 minut. Było ważenie, mierzenie ciśnienia, jakiś mały wywiad.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 31 marca 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i jeszcze Mężu mój, oprócz chlamydii, miał zrobić posiew nasienia i seminogram świeży - choć miał wtedy taki ostatni sprzed 2-3 miesięcy. Plus wirusy mężu musiał porobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2016, 14:44

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tak, zapomniałam o tych badaniach co ma_pi napisała :) choć amh nie zawsze wymagają

    mi np. nie kazano robić tym razem tej całej morfologii, moczu itd., u położnych też nie byłam, ale może dlatego że teraz mam podejście na cyklu własnym, nie wiem już sama
    mój mąż zrobił posiew i wirusy, seminogramu nie wymagała

    Lady pink ja zrobiłam tak, że zadzwoniłam na konsultacje telefoniczną do dr Zygler i powiedziałam jej, że jestem do niej umówiona na wizyte startową, że jestem z daleka i żeby mi powiedziała jakie badania mam zrobić, żeby nie jeździć w kółko

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 31 marca 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi a do kogo Ty chodzisz??

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 31 marca 2016, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Marse ja mam jeszcze niższe amh niż TY, skrajnie niskie...mam problem z uzyskaniem komórek jajowych, więc dlatego podchodzę na cyklu własnym, bo na stymulowanym mega silnymi dawkami pęcherzyki po prostu się blokowały i przestawały rosnąc, no i były złej jakości.

    Od listopada biorę wit D, Q10 itd., nawet na ostaniej wizytcie dr Zygler zapytała czy biorę wit D.

    Póki co za leki teraz nie zapłacę nic, bo mam brać tylko CLO i encorton a mam je jeszze w domu z poprzediej stymulacji. Na następnej wizycie będzie decyzja czy dokładać zastrzyki.

    Musisz się zastanowić co dla Ciebie będzie najlepsze, tak żeby były efekty. Masz jeszcze jakieś mrozaczki?


    Ania nie mam nic. Miałam 4 komórki i tylko 2 się zaplodnily z czego jedna analityka. AMH miałam 0.51 więc d... nie urywa

  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 31 marca 2016, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Z czego jedna slabiutka

‹‹ 42 43 44 45 46 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ