X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Xena86 Autorytet
    Postów: 295 171

    Wysłany: 22 marca 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rudi wrote:
    Kilku miałam w sumie.
    dr Obuchowska, potem dr Starosławska, dr Taszycka
    i na końcu zajął się mną dr Lewandowski.
    Pisałam już wcześniej, że lekarze chcieli przerwać moją stymulację, bo nie reagowałam na leki. Ja się na to nie zgodziłam i wtedy trafiłam do dr Lewandowskiego. Walczyliśmy z dr L. o 2 komórki a okazało się, że wyprodukowałam 6 dojrzałych ;)

    Super, że się nie poddałaś i walczyłaś. Jeszcze raz wielkie gratulacje. Teraz dbaj o siebie i bąbelki

    rudi lubi tę wiadomość

  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 24 marca 2016, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem w programie rządowym, ostatnio na wizycie dowiedziałam się że powinnam zrobić scratching endometrium ale odpłatnie nie mogę tego zrobić u nich skoro jestem w programie... Czy nie jest tak że powinni mi to zrobić bezpłatnie w ramach programu???

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka wrote:
    Dziewczyny jestem w programie rządowym, ostatnio na wizycie dowiedziałam się że powinnam zrobić scratching endometrium ale odpłatnie nie mogę tego zrobić u nich skoro jestem w programie... Czy nie jest tak że powinni mi to zrobić bezpłatnie w ramach programu???

    W jednej klinice da się zrobić wszystko, a w innej nie da się zrobić nic. Przepisy są dla wszystkich takie same, ale interpretacja przepisów to co innego ;)
    Ja miałam dwa dni temu scratching w novum. Zapłaciłam 270zł.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka wrote:
    Dziewczyny jestem w programie rządowym, ostatnio na wizycie dowiedziałam się że powinnam zrobić scratching endometrium ale odpłatnie nie mogę tego zrobić u nich skoro jestem w programie... Czy nie jest tak że powinni mi to zrobić bezpłatnie w ramach programu???

    Ja w Katowicach w GynC miałam scratching, AH, EG za darmo w ramach programu. Tak więc ma_pi ma rację, że to kwestia podejścia kliniki.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 25 marca 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja też jestem w Novum i dr powiedział mi że nie mogę tego zrobić nawet prywatnie... a orientujecie się czy biopsja endometrium to jest to samo co scratching? bo to odpłatnie mogę u nich zrobić...

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka, podpytałabym wprost lekarki na konsultacji telefonicznej, czy jak wykupisz biopsję, to zrobi Ci bardziej scratching.
    Teoretycznie te dwa zabiegi wyglądają podobnie. Przy biopsji jest jeszcze oddawany materiał do histo-pato, a ten materiał jest pobierany przez scratching endometrium przecież.
    Tylko teraz pytanie, czy biopsja nie jest droższa w cenniku?

  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 25 marca 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biopsja kosztuje u nich 326 zł podpytam na kolejnej wizycie, sama na razie jestem w kropce bo właściwie czekam na crio ale nie wiadomo czy odbędzie się w tym cyklu, jeśli nie to na 99% zrobię tę biopsję...

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 25 marca 2016, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się ze zdaniem Anatolki. W mojej klinice też nic się nie da zrobić w ramach programu. Za każdy " wspomagacz" każą sobie płacić. Póki co grzecznie płacę ale po zakończeniu 3 - go podejścia równie grzecznie się o to upomnę. U mnie jest problem z implantacja więc jasnym by było, żeby wykonać u mnie scratching ale mój prof. " zwala" winę na komórki ( moje dochodzą do stadium blastki więc wtf? ) i nie widzi powodu aby go u mnie wykonywać. Tak się wkurzyłam, że zrobię to na własny koszt i bez wiedzy mojego prof. Nie wsponę o tym, że po tym jak mi odmówił napisałam do MZ i mam odpowiedź, że wszelkie metody wspomagające są pokrywane przez MZ. Pomijam fakt, że to będzie mój 5 transfer ( nieudany) więc wszelkie metody należą mi się jak psu kość :) Dlatego nie poddajemy się i bierzemy co swoje prawda ?

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 25 marca 2016, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im mniej dadzą w rządówce tym więcej z ryczaltowej opłaty za procedurę im zostanie w kieszeni. Tylko o to chodzi. Nie oszukujmy się, że to, że np klej kosztuje w klinikach około 300zł to tyle wynosi jego realna wartość... Wartość wytworzenia i zakupu dla kliniki hurtowo. To samo z intralipidem. Sam lek kosztuje grosze a reszta to zarobek kliniki (ok jeszcze wenflon i pościel po pacjentce muszą wymienić :-P ). Z każdym dodatkiem tak jest... Niepłodność to biznes. Przykre ale prawdziwe. Zbierajcie faktury za opłacone w klinice dodatki. Może po zakończeniu tej przygody uda się odzyskać kasę albo chociaż jej cześć, bo kliniki nie mają prawa pobierać opłat od pacjentów zakwalifikowanych do programu MZ. Program nie przewiduje wspolfinansowania przez pacjenta a wszystko co potrzebne do przeprowadzenia skutecznej procedury zapłodnienia pozaustrojowego jest refundowane. Takie jest oficjalne stanowisko MZ. Też mam je na piśmie.

    never give up, Elmirka lubią tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 26 marca 2016, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Świadomość tego, że na nas zarabiają nie wkurza mnie tak jak fakt, że idziesz do guru od ivf po pomoc a otrzymujesz w zamian coś w stylu pomoc " z łaski na uciechę".

    P.s. Z racji tego, że uwielbiam bajkę Masza i niedźwiedź będę teraz przy moim ostatnim podejściu równie upierdliwa co ona. Zapamiętają mnie w tej klinice na dłuuuuugie lata ;) oj zapamiętają ;)

    Elmirka lubi tę wiadomość

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 marca 2016, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz w pierwszej klinice powiedział "mam z panią 7 światów" ;-) okazało się, że ja miałam z nim jednak więcej problemów, ale cóż było minęło...

    A Masza powróci (w ostatnim odcinku odjechała pociągiem). Czytałam niedawno na jakiejś rosyjskiej stronie, że (o ile dobrze liczby zapamiętałam) w ciągu 3 lat na powstać 20 nowych odcinków :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2016, 06:43

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • never give up Autorytet
    Postów: 455 232

    Wysłany: 26 marca 2016, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaa mój jak słyszy mój głos przez tel to na dzień dobry wysypki dostaje ;) A ponieważ to jeszcze nie koniec naszych wspólnych zmagań to chyba mu wapno kupię. Nikt nie powiedział, że będzie łatwo ;)

    Anatolka może i ja stara jestem ale ukochałam sobie tą bajkę do tego stopnia, że moje aktualne postanowienie to obejrzeć wszystkie od początku. Oglądamy tą bajke zawsze przy okazji odwiedzin naszych znajomych, którzy mają 2 letniego synka ( z tym, że wyrywkowo i nie zawsze po polsku więc obowiązkowo muszę nadrobić te odcinki których nie znam :) no i te po polsku bo ja po rosyjsku to nie za bardzo ;) Zanim Masza wróci nardobię z pewnością wszystko :)

    relghdgenv7rm5nv.png
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 26 marca 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never give up wrote:
    Zgadzam się ze zdaniem Anatolki. W mojej klinice też nic się nie da zrobić w ramach programu. Za każdy " wspomagacz" każą sobie płacić. Póki co grzecznie płacę ale po zakończeniu 3 - go podejścia równie grzecznie się o to upomnę. U mnie jest problem z implantacja więc jasnym by było, żeby wykonać u mnie scratching ale mój prof. " zwala" winę na komórki ( moje dochodzą do stadium blastki więc wtf? ) i nie widzi powodu aby go u mnie wykonywać. Tak się wkurzyłam, że zrobię to na własny koszt i bez wiedzy mojego prof. Nie wsponę o tym, że po tym jak mi odmówił napisałam do MZ i mam odpowiedź, że wszelkie metody wspomagające są pokrywane przez MZ. Pomijam fakt, że to będzie mój 5 transfer ( nieudany) więc wszelkie metody należą mi się jak psu kość :) Dlatego nie poddajemy się i bierzemy co swoje prawda ?
    U nas podobna sytuacja 4 nieudane transfery, zarodki piekne, lekarze ręce rozkladają, jesli dojdzie do crio w tym cyklu to zaproponowali jedynie frexiparine bo może jest problem ze skrzepami. Dzisiaj rozmawialam z dr L powiedziała ze można spróbować z tą biopsją na poczatku nastepnego cyklu, juz też nie bede szarpac się z nimi o ten scratching, mam dość... ale tak jak piszesz należy się jak psu buda...

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 26 marca 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    never give up wrote:
    Świadomość tego, że na nas zarabiają nie wkurza mnie tak jak fakt, że idziesz do guru od ivf po pomoc a otrzymujesz w zamian coś w stylu pomoc " z łaski na uciechę".

    P.s. Z racji tego, że uwielbiam bajkę Masza i niedźwiedź będę teraz przy moim ostatnim podejściu równie upierdliwa co ona. Zapamiętają mnie w tej klinice na dłuuuuugie lata ;) oj zapamiętają ;)
    Mnie to juz tam znają, dzisiaj babki w rejestracji jak mnie zobaczyły powiedziały Pani Aniu a Pani nawet dzisiaj... ;)

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 26 marca 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmirka wrote:
    Mnie to juz tam znają, dzisiaj babki w rejestracji jak mnie zobaczyły powiedziały Pani Aniu a Pani nawet dzisiaj... ;)

    Trzeba było zażartować, że z życzeniami ;)
    Ech... no niestety...

    Elmirka, u mnie w Invikcie też już zaczynają załamywać ręce. Lekarz stwierdził, że co dalej powie dopiero po kolejnym transferze (ostatnim już).
    Ale ja i tak zdecydowałam się na zmianę na Novum. Tu widzą niedociągnięcia z poprzedniej kliniki, więc póki co mam jeszcze nadzieję :)

    Wesołych Świąt wszystkim! A przede wszystkim spokojnych!

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Elmirka Autorytet
    Postów: 488 347

    Wysłany: 26 marca 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Kochane Wam również zdrowych spokojnych Świat spełnienia wszystkich najskrytszych marzeń! :)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    Endometrioza IV stopnia, Hashimoto, mutacja genu MTHFR C677T heterozygota, prolaktynemia czynnościowa
    02.2015 icsi - :(
    06.2015 icsi - :(
    07.2015 crio - :(
    02.2016 icsi - :(
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 26 marca 2016, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt kobitki!:)

    Asia_88 lubi tę wiadomość

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Marse Ekspertka
    Postów: 286 53

    Wysłany: 28 marca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych Świąt kochane

  • iga81 Koleżanka
    Postów: 71 13

    Wysłany: 28 marca 2016, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marse - masz już jakiś plan działania? Ja dochodzę do siebie, ale jeszcze trochę czasu to zajmie:(

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 marca 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wesołych świąt :)
    ja całe świeta i przed w begu :) wczoraj zostałam mama ... co prawda chrzestna :D ale mój chrześniak jest cudowny :D i juz wiem że jak nie bedziemy mieli dzieci to ten panicz będzie moim ulubiencem :D


    Iga jak sie czujesz ??

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ