X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 8 lutego 2015, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zacząć zastrzyki od 5ego dnia cyklu dopiero (czyli jutro), a 7dc mam pierwszą wizytę. U mnie jest wysokie ryzyko hiperstymulacji, ze względu na AMH>20. Ciekawe czy uda mi się wogóle podejść do punkcji w tym cyklu. Aga dzięki za odpowiedź:)

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • mihito Koleżanka
    Postów: 60 30

    Wysłany: 9 lutego 2015, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniesiack wrote:
    Hej Dziewczyny!

    Dołączam do wątku:)

    My z mężem zakwalifkowaliśmy się do programu rządowego ivf w nOvum w Warszawie na początku grudnia. Niestety przedłużyła mi się cała stymulacja przez polipa na macicy, którego trzeba było wyciąć poprzez histeroskopię.
    Jutro zaczynam zastrzyki Gonalem F. W środę wizyta stymulacyjna.
    Protokół łagodny.

    My z mężem mamy prawie 200km do Warszawy, więc może któraś z Was wie czy konieczne jest przyjeżdzanie do kliniki co drugi dzień podczas stymulacji? Dodam, że moja szefowa nic nie wie gdzie i po co jeżdżę, a biorąc tak często urlop zacznie coś knuć...

    Biorąc pod uwagę to co napisała Aga ja bym brała od razu cały tydzień wolnego lub prosiła lekarza o zwolnienie lekarskie. Bo branie takich pojedynczych dni faktycznie wzbudza podejrzenia jeśli do tej pory nie miało to miejsca z taką intensywnością. Zapytaj najlepiej na wizycie jak to mniej więcej może wyglądać od momentu rozpoczęcia stymulacji, ile wizyt jest przewidzianych z jaką częstotliwością... może wytłumacz lekarzowi że masz taką a nie inną sytuację.
    PS. Swoją drogą mam dokładnie taką samą sytuację, też prawie 200km + kwestia pracy - u mnie nikt nie może się dowiedzieć, bo grozi to zwolnieniem + plotkami. Ja będę kombinować albo u rodzinnego albo innego specjalisty(bo zwolnienie od ginekologa też dziwnie wręczyć szefowi :/).

  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 9 lutego 2015, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mihito, kochana dziękuje za podsunięcie dobrego pomysłu:)

    Zapytam w środę jak to będzie wyglądać, bo rzeczywiście bez sensu co chwile pytać się szefowej czy mogę wziąć urlop... U mnie koleżanki wiedzą po co jeżdżę do Warszawy, bo nie raz mi pomogły i zamieniały się ze mną w grafiku, żebym mogła pojechać na wizytę.

    A z innej beczki- pierwszy zastrzyk mamy za sobą:) Mój mąż mnie zaskoczył, bo tak się wzbraniał, że on mi igły nie wbije, a poszło mu bardzo profesjonalnie :)
    Oby te zastrzyki coś dały...

    Miłego dnia! :)

    mihito lubi tę wiadomość

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • Aga_502 Autorytet
    Postów: 484 1017

    Wysłany: 9 lutego 2015, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chyba częstotliwość wizyt zależ od tego jak reaguje się na leki i jak rosną pęcherzyki. Moje dosyć szybko - chyba rosły bo punkcja była w 10dc. Transfer mam w środę w 15dc.

    Kacper <3 :) :) :) 20.03.2017 - 1080g - 27tc
    dqpranliysvka661.png
    Gabrysia <3 :):):) 25.09.2015 -2470g - 35t2d
    relgdf9him4y17cs.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 9 lutego 2015, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie do Was. Leczę się ogólnie w Inviccie i jestem po drugim nieudany in vitro. Z racji tego, ze kiedyś leczylam się w Novum zapisałam sie tam na konsultację. Mam umówioną wizytę do dr Wojewódzkiego. Co myślicie o tym lekarzu? Warto jest sie do niego wybrać?

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • Aga_502 Autorytet
    Postów: 484 1017

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaa ja jestem z niego bardzo zadowolona, co prawda po pierwszej wizycie chciałam zmienić, ale dałam mu szanse i nie żałuje.

    Kacper <3 :) :) :) 20.03.2017 - 1080g - 27tc
    dqpranliysvka661.png
    Gabrysia <3 :):):) 25.09.2015 -2470g - 35t2d
    relgdf9him4y17cs.png
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 9 lutego 2015, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga w jaki miałaś protokół? Bardzo szybko to wszystko to u Ciebie idzie :) trzymam kciuki! Ja 11ego mam wizytę więc się pewnie gdzieś miniemy :)

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • Aga_502 Autorytet
    Postów: 484 1017

    Wysłany: 9 lutego 2015, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama jestem zdziwiona, że to tak szybko idzie. Lekarz wpisał w dokumentacji adnotacje o protokole A - więc chyba krótki ;)Zastrzyki przyjmowałam od 2dc, wizyta w 6dc, podglądanie w 8dc i punkcja w 10dc. Teraz niecierpliwie czekam na transfer :):):)

    Kacper <3 :) :) :) 20.03.2017 - 1080g - 27tc
    dqpranliysvka661.png
    Gabrysia <3 :):):) 25.09.2015 -2470g - 35t2d
    relgdf9him4y17cs.png
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 9 lutego 2015, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaczęłam zastrzyki dopiero w 5dc. U mnir nie wiadomo czy transfer bedzie w tym cyklu ze względu na bardzo wysokie amh. Któraś z was spotkała sie z hiperstymulacja? Ufam klinice nOvum i wierzę, że obejdzie się bez skutków ubocznych ststymulacji...

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • Betty Boop Autorytet
    Postów: 954 1018

    Wysłany: 10 lutego 2015, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rowniez do Wojewódzkiego chodzę.lekarz jest moze troszke specyficzny ale to kwestia przyzwyczajenia sie ;) uważam go za bardzo dobrego fachowca. Dwóje moich znajomych tez do niego chodziła i sa zadowolone (no i maja dzieciaczki;)

    My równiez mamy ponad 200km. Co prawda ja najpierw zahaczę o jedna inseminacje (mam nadzieje ze w lutym) a potem podchodzimy do ivf. Co do wizyt to lekarz powiedzial, zebym pierwsze usg po stymulacjo około 8 dnia cyklu zrobila u siebie w miescie i zadzwonila z wynikiem. I wtedy powie co dalej. Ale moze przy ivf trzeba jezdzic do nich.

    <3 MARCELINA <3
    3i49krhmqkw026mb.png
    11.02. 2015 IUI (10t * )
    3.12.2015 IUI :)
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 10 lutego 2015, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak bo mi powiedzieli, że muszą też zzrobić badania krwi i usg. Skoro wszystko mamy refundowane to i tak wole pojechac do nich, bo u mnie w mieście to lekarze olewaja pacjentów i robią wszystko "na odwal się"

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sysiaaaaa wrote:
    Mam pytanie do Was. Leczę się ogólnie w Inviccie i jestem po drugim nieudany in vitro. Z racji tego, ze kiedyś leczylam się w Novum zapisałam sie tam na konsultację. Mam umówioną wizytę do dr Wojewódzkiego. Co myślicie o tym lekarzu? Warto jest sie do niego wybrać?
    A czemu przestałaś się leczyć w Novum? Jeśli mogę spytać:)

  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a czy miałyście do czynienia na swojej drodze z dr Anną Lewicką? Co o niej myślicie?

  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 10 lutego 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paola87 wrote:
    A czemu przestałaś się leczyć w Novum? Jeśli mogę spytać:)
    Leczylam sie u dr Szulca, ale przestał leczyć w Novum. Trafiłam do dr Obuchowskskiej i bardzo się zrazilam

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • paola87 Autorytet
    Postów: 1705 1672

    Wysłany: 10 lutego 2015, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Ci w niej nie odpowiadało? Pytam, bo jakbym kiedyś miała na nią przypadkiem trafić to wolę wiedzieć;)

  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 10 lutego 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy ktoś miał do czynienia z dr Starosławską?

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • Sysiaaaaa Autorytet
    Postów: 3551 2128

    Wysłany: 10 lutego 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie była bardzo wyniosła. Nie chciała mnie w sumie zbadać, bo byłam wtedy podczas stymulacji CLO u normalnego gina. Uznała, że jak sie leczę u niego, to niepotrzebnie jej głowę zwróciłam. Mam tylko 157 i ze względu na niski wzrost mam małe narządy wewnętrzne, macice tez, a ona zaczęła mnie straszyć, ze tp jest powód niepłodności :/

    Anuśla lubi tę wiadomość

    Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą !!!!

    10.02.2019 1 wizyta w OA
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy!

    Jutro mam pierwszą wizytę stymulacyjną i nie pamiętam czy do badań krwii trzeba być na czczo? Wiem, że zastrzyk muszę zrobić 4h przed pobraniem krwii.

    Spanikowałam :P

    f2w3rjjg9i651cla.png
  • Kropek Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba być na czczo do tych badań
    aniesiack wrote:
    Dziewczyny pomocy!

    Jutro mam pierwszą wizytę stymulacyjną i nie pamiętam czy do badań krwii trzeba być na czczo? Wiem, że zastrzyk muszę zrobić 4h przed pobraniem krwii.

    Spanikowałam :P

    10.02.15 - 1 ICSI - blastocysta 4AA
  • aniesiack Ekspertka
    Postów: 242 433

    Wysłany: 10 lutego 2015, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropek wrote:
    Nie trzeba być na czczo do tych badań


    Ok bardzo dziękuję :) już mi się wszystko miesza...

    f2w3rjjg9i651cla.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ