X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 17 maja 2016, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Hej dziewczyny - przesunęła mi się @ a więc i wizyta stymulacyjna - czy któraś z Was może była u dr Starosławskiej? Jakieś opinie?

    To moja lekarka prowadząca. Miła, konkretna, choć trochę asekuracjna. Leci utarty, novum'owym schematem. Dostaniesz pewnie gonal 150j. na start. Ogólnie jest ok.

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Dzięki za informacje :) utarty schemat novum to gonal 150? A jakie masz amh? Ja mam na granicy chociaż moja dr T mówi że obraz usg i poziom inhininy wcale nie wskazuje na kończącą się rezerwę.

    Jakie ogólnie Wy leki dostajecie do stymulacji? Od którego dnia się je bierze?

    No ja mam amh w normie - 3,6. Skoro masz niższe, to może da ci większą dawkę.
    Jeśli chodzi o stymulację, to musisz powiedzieć, czy idziesz protokołem krótkim, czy długim. Albo powiedz w którym dniu cyklu będziesz miała teraz wizytę.

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 18 maja 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja chętnie się dowiem jakie leki stosujecie, od którego dnia cyklu i kiedy wypadają wizyty. Chodzi mi o krótki protokół
    :)

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Z tego co zrozumiałam, to gdybym dostała normalnie okres to wizyta miała być w ten piątek a następna w kolejny piątek czyli 27 maja. Ale okres mi się spóźnił i dopiero wczoraj dostałam więc wizytę musiałam przesunąć na sobotę bo dr T powiedziała, żeby to był najwcześniej 5dc. Ja mam amh 1,02
    Są trzy rodzaje zastrzyków - menopur, gonal i puregon. Czym one się różnią?

    Lady, a bierzesz już teraz gonapeptyl, czy nic na razie nie brałaś?

    1. W krótkim protokole jest tak, że pierwszą wizytę stymulacyjną ma się najczęściej w 2 dc (czasami w 1 lub 3 dc) i od tego dnia lub dzień później zaczyna się stymulację. W novum pierwszy podgląd robią w 7 dniu stymulacji, a kolejne co 2 dni. Ilość tych kolejnych trudno przewidzieć, bo zależy w jakim tempie pęcherzyki będą rosły. Ja np. miałam tylko dwie wizyty, bo stymulacja trwała 9 dni. Brałam leki stymulujące + gonapeptyl.
    Często zdarza się, że lekarz chce wykonać również kontrole usg zaraz przed okresem, aby wykluczyć torbiel... chyba, że ma się tabletki anty w cyklu przed stymulacją.

    2. W długim protokole pierwszą wizytę ma się między 18-21 dc poprzedzającego właściwą stymulację. Bada się hormony, robi usg czy nie ma torbieli i od 21-22 dc przyjmuje się zastrzyki gonapeptyl. W novum zasada jest taka, że trzeba zrobić minimum 14 zastrzyków, aby pojawić się na kolejnej wizycie. W miedzy czasie ma się okres. Ja np. byłam na wizycie po w dniu 16 zastrzyku, ponieważ 14 zastrzyk wypadł mi w sobotę. Ta wizyta jest takim "odpowiednikiem" wizyty z 2 dc. w protokole krótkim. Dalsze podglądania są takie, jak w krótkim również, czyli po 7 dniach, a potem co dwa dni.

    anouk11, Niki007, lady_pink, Asia_88 lubią tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o leki stymulujące, to menopur, gonal i puregon są najbardziej popularne, ale nie jedyne. Stosuje się je w różnych kombinacjach, czyli można solo, alby np, dwa na raz. Ja byłam już trzy razy stymulowana i miałam raz sam gonal 200j., za drugim razem puregon 225j., a za trzecim razem kombinację dwóch leków gonal 150j. z menopurem 75j. Absolutnie nie da sie przewidzieć, który lek będzie najlepszy dla danej osoby i w jakiej dawce. Dlatego często się mówi, że pierwsza stymulacja jest na poznanie organizmu.
    W drugiej i trzeciej stymulacji miałam podawane te same dawki leku tj. 225j. na dzień. Jednak leki były różne i różne efekty.

    Niki007, lady_pink lubią tę wiadomość

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 18 maja 2016, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma pi - dziękuję za odpowiedź :)
    Dalej natomiast nie wiem, jak to będzie u mnie, dowiem się pewnie dopiero w dniu wizyty, bo doktor wspomniała (telefonicznie) o krótkim protokole, ale ze względu na to, że miałam stymulację w kwietniu i podchodzę do kolejnej od razu (bez żadnej przerwy) kazała mi stosować antykoncepcję. I tak biorę Ovulastan od 2dc (7.05) i w ostatni week maja mam wizytę wstępną połączoną z pierwszą stymulacyjną. No i dalej nie wiem jak to u mnie będzie z wizytami. Bo niby protokół krótki, ale są antyki. A chciałam się tak mniej więcej zorientować kiedy, co wypadnie. No nic muszę chyba poczekać ;)

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki007 wrote:
    ma pi - dziękuję za odpowiedź :)
    Dalej natomiast nie wiem, jak to będzie u mnie, dowiem się pewnie dopiero w dniu wizyty, bo doktor wspomniała (telefonicznie) o krótkim protokole, ale ze względu na to, że miałam stymulację w kwietniu i podchodzę do kolejnej od razu (bez żadnej przerwy) kazała mi stosować antykoncepcję. I tak biorę Ovulastan od 2dc (7.05) i w ostatni week maja mam wizytę wstępną połączoną z pierwszą stymulacyjną. No i dalej nie wiem jak to u mnie będzie z wizytami. Bo niby protokół krótki, ale są antyki. A chciałam się tak mniej więcej zorientować kiedy, co wypadnie. No nic muszę chyba poczekać ;)

    Branie antykoncepcji nie ma żadnego związku z tym, jaki będziesz miała protokół. Nie jest prawdą, ze tabletki anty bierze się tylko przy protokole długim.
    Przy antykoncepcji jest tak, że jeśli ma się iść:
    a) protokołem krótkim, to bierzesz do końca antykoncepcję, a potem czekasz ma okres i wizyta stymulacyjna wypada 2-3 dc. Czasami jest robiona dodatkowa wizyta pod koniec brania tabletek, aby właśnie usg zrobić, coś tam ustalić itp.
    b) protokołem długim - wizytę robi się pomiędzy 18-20dc, czyli pod sam koniec branie tabletek antykoncepcyjnych. Robi się wtedy usg, bada hormony i od 21-22 dc startujesz z gonapeptylem. Dalej jest tak, jak opisałam wyżej.

    Niki007 lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki, skoro bierzesz tabletki od 7 maja, to skończysz 27 maja. Właśnie po to ta wizyta w ostatni weekend maja, taka zaraz po tabletkach.
    Jeśli będziesz miała krótki to po zakończeniu brania anty czekasz grzecznie na okres (2-4 dni po odstawieniu przeważnie jest) i z dużym prawdopodobieństwem wrócisz do novum w 2 dniu okresu po receptę na leki stymulujące.
    Są czasami kliniki, które nie chcą, aby pacjentka zgłaszała się na tą wizytę 2 dc, tylko wystarczy im ta wizyta pod koniec brania antyków. Nie wiem, jak jest w novum, bo tu szłam tylko długim.

    Niki007 lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Ja mam protokół długi ale bez antykoncepcji. Byłam na wizycie i usg w 19 dc i dostałam od 21 dc gonapeptyl. Biorę go od niedzieli 8 mają więc w sobotę będzie mój 14 dzień brania zastrzyku wypada s sobotę. Wstępnie byłam wpisana na piątek ale okres mi się spóźnił a dr T powiedziała żebym najwcześniej przyjechała w 5 dc więc musiałam przełożyć wizytę na sobotę

    Lady, czyli wszystko się zgadza :) Weźmiesz 14 gonapeptyli i startujesz ze stymulką. Potem podglądanie po tygodniu, a następne co 2 dni.

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 18 maja 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Niki, skoro bierzesz tabletki od 7 maja, to skończysz 27 maja. Właśnie po to ta wizyta w ostatni weekend maja, taka zaraz po tabletkach.
    Jeśli będziesz miała krótki to po zakończeniu brania anty czekasz grzecznie na okres (2-4 dni po odstawieniu przeważnie jest) i z dużym prawdopodobieństwem wrócisz do novum w 2 dniu okresu po receptę na leki stymulujące.
    Są czasami kliniki, które nie chcą, aby pacjentka zgłaszała się na tą wizytę 2 dc, tylko wystarczy im ta wizyta pod koniec brania antyków. Nie wiem, jak jest w novum, bo tu szłam tylko długim.
    Super. Bardzo Ci dziękuję! ja mam do Warszawy 350km więc liczę, że ta wizyta w 2dc rzeczywiście nie będzie potrzebna :) Nie mogę się doczekać, ale jednocześnie strasznie się boję...to moja ostatnia szansa.

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 18 maja 2016, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki007 wrote:
    Super. Bardzo Ci dziękuję! ja mam do Warszawy 350km więc liczę, że ta wizyta w 2dc rzeczywiście nie będzie potrzebna :) Nie mogę się doczekać, ale jednocześnie strasznie się boję...to moja ostatnia szansa.

    No więc, raczej kliniki robią tą wizytę, niż nie robią. Jak już wspomniałam, nie miałam w novum protokołu krótkiego, więc nie wiem. Może jakaś inna dziewczyna się wypowie. Ale raczej nastaw się na wizytę na przełomie maja/czerwca. To będzie wizyta jednodniowa, potem wracasz na podglądanie za tydzień dopiero, więc nie musisz zostawać w Warszawie.
    Ważna podpowiedź - jeśli nie masz pewności, że wykupisz leki stymulacyjne u siebie, to koniecznie wykup je w aptece koło novum. To nie są leki dostępne we wszystkich aptekach.

    Niki007 lubi tę wiadomość

  • Karo85 Autorytet
    Postów: 542 523

    Wysłany: 18 maja 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie moje drogie. Chciałam do Was dołączyć. Po nieudanej procedurze w Bocianie zdecydowaliśmy o zmianie kliniki na Novum. Nie mam zastrzeżeń do poprzedniej., miałam super lekarza ale do Białegostoku z Wawy daleko i do tego chciałam zmienić otoczenie. W pierwszej procedurze miałam 6 komorek z tego 5 dojrzałych. 3 zarodki. 2 podane w 3 dobie - hiperka i beta 0. Crio zrobione ostatnio też bez efektów.
    Udało mi się już odbyć wstępną wizytę u dr. Zamory. Zwolnilo się miejsce i z dnia na dzień miałam wizytę.
    Teraz mam zrobić histero w następnym cyklu i wszystkie badania od nowa bo poprzednie straciły ważność. Histero udało mi się umówić na NFZ na 14 czerwca w szpitalu Bielanskim. Oby wyszło ok.
    Mam PCO, IO, mutacje MTHFR, niedrożny jajowod. Ze strony M. Wszystko ok.
    Nie wiem czemu się nie udało... ale walczymy dalej. Tylko przerwa spowodowana uzbieraniem kasy. Zacznę na początku lipca jak coś.

    Mam pytanie do doświadczonych w Novum. Czy Zamora to dobry wybór?
    Pierwsza wizyta ok. Złapalismy chemię ale chciałam dopytać o opinię.
    Czy myślicie że wystawilby recepty na leki stymulowane w czerwcu aby załapać się na refundację skoro zacznę na początki lipca zastrzyki?

    06.2010- córeczka :)
    5.06.2014- Aniołek [8 tc]
    21.06.2015- córeczka[24 tc] :(
    niedrożny LJ., AMH 4,78 PCO, IO.Mutacja MTHFR CT i AC
    02.02- INV Bocian BS,krótki p. 6 komórek/3 zarodki
    16.02- transfer 2 x 8A. - :(
    CRIO 28.04.- :( 3 BA
    II pro. Novum- długi p.19.08-transfer 1x8A.
    4 sniezynki na zimowisku
  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 18 maja 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 16:03

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 18 maja 2016, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo85 wrote:
    Witajcie moje drogie. Chciałam do Was dołączyć. Po nieudanej procedurze w Bocianie zdecydowaliśmy o zmianie kliniki na Novum. Nie mam zastrzeżeń do poprzedniej., miałam super lekarza ale do Białegostoku z Wawy daleko i do tego chciałam zmienić otoczenie. W pierwszej procedurze miałam 6 komorek z tego 5 dojrzałych. 3 zarodki. 2 podane w 3 dobie - hiperka i beta 0. Crio zrobione ostatnio też bez efektów.
    Udało mi się już odbyć wstępną wizytę u dr. Zamory. Zwolnilo się miejsce i z dnia na dzień miałam wizytę.
    Teraz mam zrobić histero w następnym cyklu i wszystkie badania od nowa bo poprzednie straciły ważność. Histero udało mi się umówić na NFZ na 14 czerwca w szpitalu Bielanskim. Oby wyszło ok.
    Mam PCO, IO, mutacje MTHFR, niedrożny jajowod. Ze strony M. Wszystko ok.
    Nie wiem czemu się nie udało... ale walczymy dalej. Tylko przerwa spowodowana uzbieraniem kasy. Zacznę na początku lipca jak coś.

    Mam pytanie do doświadczonych w Novum. Czy Zamora to dobry wybór?
    Pierwsza wizyta ok. Złapalismy chemię ale chciałam dopytać o opinię.
    Czy myślicie że wystawilby recepty na leki stymulowane w czerwcu aby załapać się na refundację skoro zacznę na początki lipca zastrzyki?

    Na forum Nasz Bocian dr Zamora ma chyba najwyższe notowania z lekarzy w Novum, więc to dobry wybór:)

    Karo85 lubi tę wiadomość

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • emeska Ekspertka
    Postów: 218 179

    Wysłany: 18 maja 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo mysle ze jesli w czerwcu miałabyś wizytę startowa to wypisze Ci leki z refundacja tylko może nie na całość bo przeciez ciężko przewidzieć ile i jakie będą działać. Novum stosuje gonal menopur i cetrotide

    Niepłodność idiopatyczna, rocznik 77'

    Crio 4aa - 10.04.2016 - 25.11.2016 synek 💖
    Crio 4aa- 09.05.2020 - córeczka 11.01.2021 💞


    Jeśli szczęście jeszcze do ciebie nie przyszło to znaczy, że jest wielkie i idzie powoli.
  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma pi - dziekuję za wszystkie info. Na pewno mi się to przyda :)

    Karo 85 - witaj. Co do lekarza to się nie wypowiem, bo sama dopiero zaczyam przygodę z Novum. Powodzenia!

    Asia88 - u mnie tak samo. Antykoncepcja i krótki protokół a wizytę mam umówioną na 22dc. Kiedy u Ciebie start? Ta pierwsza wizyta?

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 18 maja 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 16:03

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 19 maja 2016, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia no to kciuki za pozytywne wyniki :)
    A u kogo w Novum masz wizytę?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki007 wrote:
    Super. Bardzo Ci dziękuję! ja mam do Warszawy 350km więc liczę, że ta wizyta w 2dc rzeczywiście nie będzie potrzebna :) Nie mogę się doczekać, ale jednocześnie strasznie się boję...to moja ostatnia szansa.

    Niki a skąd jesteś?

    no i tak jak ma_pi pisze, jeśli np. dostaniesz menopur to wykup w aptece koło Novum, bo ja mądra za drugim razem nie wykupiłam, bo stwierdziłam, że na pewno u mnie kupię w podobnej cenie a tu się okazało, że ceny menopuru u mnie w mieście w aptekach były 2 razy większe niż w Warszawie i na dodatek jeszcze był problem z dostępnością. Byłam strasznie wkurzona, ale potem znalazłam jedną jedyną aptekę która miała go w takiej samej cenie jak w warszawie. Okazało się, że problem był w tym skąd apteki zamawiają te leki, jeśli od przedstawiciela to taniej a jak z hurtowni to 2 razy drożej. Apteka koło Novum ma chyba jakieś zniżki od przedstawicieli i też pewnie dlatego lekarze zapisują praktycznie te same leki każdej pacjentce.

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 19 maja 2016, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu z Dolnego Śląska. Nie chodzi o samą odległość w km, czy moje lenistwo. Broń Boże. Chodzi o problem z wolnym w pracy. Leczę się od półtorej roku. Stymulacja, wizyty, cztery transfery z rzędu, kolejna stymulacja...trochę musiałam wysępić wolnego, urlopu, czy L4. W pracy nie wiedzą o in vitro. Nie otrzymałabym zrozumienia więc kombinuję, jak mogę. I o ile wizyty w tym samym mieście nie są wielkim problemem, to na podróż do Wawy muszę już załatwić wolne. Dlatego liczę, że tych wizyt nie będzie zbyt dużo...Nigdy też nie szłam krótkim protokołem, dlatego wypytuję :)
    Co do leków, to w telefonie mam numer do apteki w której bez problemu zaopatrywałam się do tej pory, ale zgodnie z Waszymi radami najpierw udam się do apteki koło Novum, dopytam o ceny i dostępność, a potem skonsultuję to z tą "moją" apteką i wybiorę.

‹‹ 52 53 54 55 56 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ