X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną NOVUM Warszawa
Odpowiedz

NOVUM Warszawa

Oceń ten wątek:
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki ja mam jeszcze pytanie, może trochę głupie ale: musze powtórzyć posiewy przed kolejną stymulacją, czy wiecie może czy np. w Diagnostyce albo w innych laboratoriach jest możliwość zrobienia ich bez konieczności wizyty u ginekologa? w sensie czy jakieś położne mogłyby pobrać?? kurcze nie mam kiedy iść do gina a muszę je zrobić zanim dostanę okres...

    ma_pi lubi tę wiadomość

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niki007 wrote:
    Aniu z Dolnego Śląska. Nie chodzi o samą odległość w km, czy moje lenistwo. Broń Boże. Chodzi o problem z wolnym w pracy. Leczę się od półtorej roku. Stymulacja, wizyty, cztery transfery z rzędu, kolejna stymulacja...trochę musiałam wysępić wolnego, urlopu, czy L4. W pracy nie wiedzą o in vitro. Nie otrzymałabym zrozumienia więc kombinuję, jak mogę. I o ile wizyty w tym samym mieście nie są wielkim problemem, to na podróż do Wawy muszę już załatwić wolne. Dlatego liczę, że tych wizyt nie będzie zbyt dużo...Nigdy też nie szłam krótkim protokołem, dlatego wypytuję :)
    Co do leków, to w telefonie mam numer do apteki w której bez problemu zaopatrywałam się do tej pory, ale zgodnie z Waszymi radami najpierw udam się do apteki koło Novum, dopytam o ceny i dostępność, a potem skonsultuję to z tą "moją" apteką i wybiorę.


    NO ja też mam daleko do Warszawy, prawie 300 km dlatego pytam :) rozumię Cię doskonale, bo u mnie w pracy też nikt nie wie o in vitro i też ciągle kombinuję i wymyślam powody do urlopu czy L4. Na dodatek ja mam pracę zmianową i czasem ciężko o zastępstwo, więc trochę to uciążliwe, no ale trudno. Teraz dr T sama zasugerowała, żeby na monitoring w 8 dc poszła u siebie i zadzwoniła co i jak, żeby nie jechać nie potrzebnie tyle kilometrów.
    A co do leków to w aptece koło Novum 1 ampułka menopuru kosztuje niecałe 100 zł, no chyba że będziesz mieć leki refundowane?

    Niki007 lubi tę wiadomość

  • Karo85 Autorytet
    Postów: 542 523

    Wysłany: 19 maja 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za przyjęcie. Mieszkam w WARSZAWIE więc jeśli miałam wybrać klinikę na miejscu to wchodzilo w grę tylko Novum. Dziś byłam u internisty w Medicover załatwić zaświadczenie o braku przeciwwskazań do IN vitro. Dostałam od razu skierowanie na ekg, morfologie itp. Do tego wydebilam wit. D, HOMOCYSTEINE I b12 do sprawdzenia. Dostałam skierowanie do hematologa. Zrobię ile się da konsultacji aby sprawdzić czy coś nie jest jeszcze nie tak.

    06.2010- córeczka :)
    5.06.2014- Aniołek [8 tc]
    21.06.2015- córeczka[24 tc] :(
    niedrożny LJ., AMH 4,78 PCO, IO.Mutacja MTHFR CT i AC
    02.02- INV Bocian BS,krótki p. 6 komórek/3 zarodki
    16.02- transfer 2 x 8A. - :(
    CRIO 28.04.- :( 3 BA
    II pro. Novum- długi p.19.08-transfer 1x8A.
    4 sniezynki na zimowisku
  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 19 maja 2016, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaT wrote:
    Dziewczynki ja mam jeszcze pytanie, może trochę głupie ale: musze powtórzyć posiewy przed kolejną stymulacją, czy wiecie może czy np. w Diagnostyce albo w innych laboratoriach jest możliwość zrobienia ich bez konieczności wizyty u ginekologa? w sensie czy jakieś położne mogłyby pobrać?? kurcze nie mam kiedy iść do gina a muszę je zrobić zanim dostanę okres...

    Tak Aniu, możesz zrobić wymazy i posiewy ginekologiczne w Diagnostyce bez wcześniejszego umawiania się. Jest tylko tak, że nie każda placówka ma taką możliwość. U mnie w Krakowie około 30% placówek. Najlepiej sprawdzić na stronie Diagnostyki, albo zadzwonić/podpytać w konkretnej placówce.
    Na stronie diagnostyki, gdy wyszukasz konkretną placówkę, to przy jej adresie są takie pomarańczowe ikonki. Wymazy ginekologiczne można robić w tych, przy których jest ikonka kobiety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2016, 14:10

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 19 maja 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja w pracy rozwiązałam sprawę tak, że powiedziałam swojej kierowniczce, iż "jestem chora" i, że to nic zaraźliwego. Dodałam, że będę musiała czasem iść na badania, krótkie L4, będę czasem brać 1-2 dniowy urlop i wszystko to mówiłam ze smutkiem w oczach. Powiedziałam, że czasami jestem w stanie przewidzieć z małym wyprzedzeniem, kiedy będę miała l4 lub urlop i będę jej mówić, jak tylko będę wiedziała.
    Usłyszałam od niej, że zdrowie jest najważniejsze. Nigdy nie robi mi problemów, choć nawet nie do końca wie, o co chodzi. L4 zanoszę prosto do kadr, a moje kadry nawet nie roznoszą po firnie od kogo te l4.

  • Asia_88 Autorytet
    Postów: 2731 2605

    Wysłany: 19 maja 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2019, 16:03

    m2tKp2.png
    "Kiedy decydujesz się na dziecko, zgadzasz się, że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem."
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 maja 2016, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ma_pi wrote:
    Tak Aniu, możesz zrobić wymazy i posiewy ginekologiczne w Diagnostyce bez wcześniejszego umawiania się. Jest tylko tak, że nie każda placówka ma taką możliwość. U mnie w Krakowie około 30% placówek. Najlepiej sprawdzić na stronie Diagnostyki, albo zadzwonić/podpytać w konkretnej placówce.
    Na stronie diagnostyki, gdy wyszukasz konkretną placówkę, to przy jej adresie są takie pomarańczowe ikonki. Wymazy ginekologiczne można robić w tych, przy których jest ikonka kobiety.

    kurde to u mnie w Rzeszowie chyba w zadnej placówce Diagnostyki tego nie zrobię :(

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 19 maja 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu jest jeszcze taka możliwość żeby samemu sobie pobrac wymaz, z pochwy to nie problem, nawet ostatnio jak byłam w Diagnostyce to pani dala dziewczynie wymazówkę i kazała sobie pobrać w łazience. Ja ze względu na ciągłą obecność gronkowca z szyjki też sama sobie pobieram w domu, akurat nie mam problemu z ginekologiem ale chybabym oszalała jakbym ciągle musiała do niego chodzić. Tzn. mąż mi pobiera trzeba mieć tylko wziernik (ja kupuję jednorazowe), wymazówkę i dobra lampkę:). Raz w awaryjnej sytuacji jak nie było męża sama sobie pobrałam z pomocą lusterka powiększającego:) Nie namawiam ale na Zachodzie to częsta praktyka

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 19 maja 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anouk ja muszę zrobić posiew z szyjki macicy i z pochwy, chyba wstąpię jutro do Diagnostyki i popytam, bo nie chce mi się płacić za wizytę do gina 100 zł, a na nfz nie mam szans się teraz już dostać. Pamiętasz może ile płaciłaś?

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 19 maja 2016, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania posiew każdy z kartą to 28,50, z szyjki jeśli nie mają położnej ( u mnie w okolicy w żadnym laboratorium nie ma takiego luksusu) to nie pobierają wymazu i każą iść do ginekologa, dostaniesz wymazówkę, dlatego ja pobieram sama, nie ze względu na pieniądze bo tu mam możliwość za darmo ale logistycznych i nie chcę mojemu lekarzowi ciągle zawracać głowy bo i tak facet dużo dla mnie bezinteresownie robi.

    AniaT lubi tę wiadomość

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 20 maja 2016, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczynki! zapytam jeszcze w takim razie w LUXmedzie.

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 20 maja 2016, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w Diagnostyce posiewy po 45 zł minus rabat 5% jak ktoś ma kartę...
    A każdym innym miejscu po 50zł. Właśnie się dowiadywałam, bo sama muszę zrobić. Dopiero skończyłam plamić, więc pewnie na dniach się wybiorę.

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 20 maja 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam do Was pytanie. Chciałam jutro zrobić te posiwey, żeby mieć już wynik na wizytę za tydz. Ale coś tam mnie podszczypuje...Zastanawia łam się czy nie zaaplikować sobie dziś Gynalginu. Pytanie tylko, czy jedna dawka coś da? Pewnie nie..i czy jak włożę go dziś, a jutro zrobię posiew - nie zaburzę wyniku? Czy lepiej nic nie aplikować, a jak coś wyjdzie no to wtedy leczenie i powtórka badania. Co myślicie?

  • AniaT Autorytet
    Postów: 993 327

    Wysłany: 22 maja 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady pink powodzenia!! Trzymam kciuki!

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • Niki007 Przyjaciółka
    Postów: 74 45

    Wysłany: 23 maja 2016, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady pink powodzenia :)

    lady_pink lubi tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 25 maja 2016, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Dziewczyny z długim protokołem - czy była któraś z Was na długim protokole ale nie brała antykoncepcji? Albo chociaż orientujecie się w badaniu hormonów?

    Lady na forum jest taka zasada, że jak ktoś panikuje niepotrzebnie, albo za szybko robi betę, to dostaje batem po dupce ;)
    Kobieto nikt nie zgodziłby się na stymulację, gdybyś miała złe hormony. Nie sugeruj się innymi laskami, bo często w badaniach w różnych klinikach są inne jednostki.

    Tu masz przykład norm estriadiolu dla kobiety w fazie folikularnej (to sa jednostki dla kobiety, która nie przechodzi proceddury ivf oczywiście):
    Jednostki tradycyjne 84-970 pg/ml
    Jednostki układu SI 0,3-3,5 nmol/l

    Novum stosuje jednostki tradycyjne, czyli wartości wszystkich hormonów są dużo większe, niż w miejscach stosujących jednostki SI.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2016, 08:38

    lady_pink, Anatolka, Mimbla lubią tę wiadomość

  • ma_pi Autorytet
    Postów: 997 516

    Wysłany: 25 maja 2016, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_pink wrote:
    Ma_pi - gdyby te wyniki oglądała dr T, dr St czy dr L to bym się nawet nie zastanawiała :) Ale byłam u bardzo roztrzepanej dr Ł więc mam obawy :/ Mój estradiol wynosi 41 pmol/l a na forum dziewczyny mają malutkie wartości więc stąd mój niepokój :(

    Wiesz, ja zawsze robię tak, że jeśli mnie coś niepokoi, to umawiam się rano na konsultację telefoniczną z konkretną lekarką. Tak Tobie też doradzam. Może nawet jeszcze na dziś udałoby się umówić, ale musiałabyś zadzwonić na rejestrację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2016, 12:16

  • ka_tarzyna Autorytet
    Postów: 1324 616

    Wysłany: 25 maja 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, ale Ty ten estradiol masz podany w pikomolach na litr, jeżeli przeliczysz sobie na nanomole na litr to ci wyjdzie bardzo niski. Jednostki są ważne :-) A nie masz podanych norm przy wyniku badań?
    Wydaje mi się, że jednak nie masz się co obawiać, lekarka miała rację :-)
    lady_pink wrote:
    Dzięki :) Już wzięłam 4 dzień zastrzyki stymulujące więc niczego się nie zmieni już. Byłam spokojna dopóki nie przeczytałam na innym wątku, że inne laski mają estradiol <5 a ja mam 41. W sobotę mam wizytę to się wypytam mojej dr

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2016, 17:16

    lady_pink lubi tę wiadomość

    gg643e5ei3b53o9s.png
    bl9cgu1rq4wedujs.png

    07.2019 drugi naturalsik :-)
    10.2017 naturalsik :-)
    Mam 4❄️
    4 IUI, 2IVF, 2 transfery, 3 poronienia
    AMH 1,3, nasienie zmienne, fragmentacja 38%
  • Vellorita Debiutantka
    Postów: 7 5

    Wysłany: 27 maja 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Z mężem dopiero zaczynamy walkę o dzidziusia. Rozważaliśmy wiele możliwości, ale koniec końców zdecydowaliśmy się na Novum. Dzisiaj zapisaliśmy się na pierwszą wizytę do dr. Czerkwińskiego. Czy któraś z was miała jakieś doświadczenia z tym lekarzem, a może możecie polecić kogoś innego?

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    Vellorita
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 28 maja 2016, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vellorita wrote:
    Cześć dziewczyny,
    Z mężem dopiero zaczynamy walkę o dzidziusia. Rozważaliśmy wiele możliwości, ale koniec końców zdecydowaliśmy się na Novum. Dzisiaj zapisaliśmy się na pierwszą wizytę do dr. Czerkwińskiego. Czy któraś z was miała jakieś doświadczenia z tym lekarzem, a może możecie polecić kogoś innego?
    ja miałam u tego dr dwie wizyty jedna gdzy mielismy IUI i on nam robił IUI - w porównaniu z ta IUI ktora robiła nam teraz dr L to milej wspominam IUI u niego ;) ale to moze dlatego ze wtedy wszytsko bylo na spokojnie a btym razem na bega :)

    pozniej bylam u tego dr na wizycie raz i wtedy juz z mezem stwierdzilismy ze chyb amial zly humor :)

    z tego cokojarze Bizona miala chyba u niego 1 wizyte :) i chyba chodzi do niego

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
‹‹ 53 54 55 56 57 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ