X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Obawy przed oddaniem zarodków do adopcji
Odpowiedz

Obawy przed oddaniem zarodków do adopcji

Oceń ten wątek:
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10540 7265

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    W papierach z invicty jest napisane ze

    - w wypadku smierci kobiety lub obojga partnerow , zarodki zostaja przekazane do adopcji

    - w przypadku smierci faceta, kobieta moze zabrac zarodek 😳

    Takie to troche niesprawiedliwe 🤷‍♀️
    To niezgodne z ustawą.
    Ale z drugiej strony to nic dziwnego, że kliniki działają poza ustawą np. niby taka błaha sprawa z badaniami do procedury: ustawa mówi o 180dniach ważności a np. w Novum badanie czystości pochwy ma 1msc ważności (inaczej nie zrobią punkcji/transferu) a w Salve Łódź cała wirusówka to 3msce🤷‍♀️

    Edit: PRZEPRASZAM! Racja, oboje partnerów musi umrzeć lub biorczyni jeśli zarodek powstał z jej komórek i dawcy nasienia a nie męża/partnera.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 22:23

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    To niezgodne z ustawą.
    Ale z drugiej strony to nic dziwnego, że kliniki działają poza ustawą np. niby taka błaha sprawa z badaniami do procedury: ustawa mówi o 180dniach ważności a np. w Novum badanie czystości pochwy ma 1msc ważności (inaczej nie zrobią punkcji/transferu) a w Salve Łódź cała wirusówka to 3msce🤷‍♀️

    Edit: PRZEPRASZAM! Racja, oboje partnerów musi umrzeć lub biorczyni jeśli zarodek powstał z jej komórek i dawcy nasienia a nie męża/partnera.

    Chodzilo mi wlasnie o zarodek z gamet kobiety i jej partnera (nie dawcy)

    Zwrocilam na to uwage czytajac papiery bo to nie sprawiedliwe dla faceta.

    W ustawie chyba nie ma wlasnie dokadnie okreslonego tego punktu .
    Mimo wszystko napisane jest ze mozna przechowywac 20 lat wiec mysle ze temat moze wrocic na starosc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2021, 22:36

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • MyŚliwa Autorytet
    Postów: 1196 2035

    Wysłany: 8 sierpnia 2021, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś jeszcze wspominał (nie pamiętam w którym temacie), że można zastrzec rejon oddawania zarodków (np. dla par spoza jakiegoś określonego województwa). Dobre rozwiązanie, jak się boisz spotkać na ulicy znajomą twarz, a nie zamierzasz się poza Śląsk ruszać :-P.

    Krakowska lubi tę wiadomość

  • Sierściucha Autorytet
    Postów: 821 885

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izabel_ka wrote:
    Tak, jestem przekonana o tym, że moglibyśmy kogoś uszczęśliwić i dać możliwość bycia rodzicem i to jest argument, który do mnie przemawia i słyszę go od męża. Jest to chyba największy dylemat, jaki przyszło mi do tej pory analizować. I najgorsze jest to, że nie ma tutaj wyjścia którego będę pewna w 100 procentach. Ktoś powie, że mogłam myśleć wcześniej. Tak, mogłam. Ale nie przeszło mi nawet przez myśl, że możemy uzyskać 6 zarodków w tej ostatniej procedurze gdzie w dwóch wcześniejszych straciliśmy wszystkie zarodki przed transferem. Mam dwie cudowne córeczki i napewno nie chcę już powiększać rodziny, pierwsza córka była już spełnieniem marzeń, a druga to już totalny cud. Jesteśmy spełnieni jako Rodzice. I z drugiej strony wiem, że dzięki nam ktoś może czuć się podobnie... Ale te obawy pozostają kurcze :(

    I co zrobiliście??
    My mamy 3kę dzieci, 1 naturals, 2 i 3 bliźniaki jednojajowe z 6dniowej blastki 😅😂😂🙈
    Obecnie opłacamy mrożenie, ale im dłużej o tym myślę tym bardziej jestem zdecydowana na nieoddawanie zarodków, bo to są w 100% nasze dziedzi pod względem genetycznym. Gdyby chodziło o same komórki czy samo nasienie to nie mielibyśmy takich dylematów...

    0ba2188e07.png
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 27 marca 2022, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Bardzo proszę o Twoją pomoc w tym badaniu.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ