X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Parens Kraków
Odpowiedz

Parens Kraków

Oceń ten wątek:
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 26 września 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No postep jest hihi. A ExtraSperm kupowal? Bo moj nie ma bata, ta nazwa miazdzy jednak.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 26 września 2018, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Mojego ja umawiałam do lekarza, ale okazało się, że dr tego dnia nie ma i już sam sobie zmienił termin :P o dziwo prosić się nie musiałam ;) Jakiś postęp jest :D
    Mój jest taki trochę życiowo nieogarnięty i czasem jakby na obcej planecie, taki zagubiony ;) więc go nie wyręczam i niech się wyrabia! Tak samo z naszym nowym kotem. Gania po nocach, ten narzeka a ja mówię, że przy dziecku jeszcze mniej pośpi ;)

    Selina lubi tę wiadomość

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 września 2018, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    No postep jest hihi. A ExtraSperm kupowal? Bo moj nie ma bata, ta nazwa miazdzy jednak.
    Raz ja zamówiłam przez neta a raz on ;)


    Amalia heh mój podobnie ;) Czasem niektórych rzeczy nie ogarnia. Momentami boję sie, że miałabym w domu 2 dzieci, ale zaraz sobie przypominam, że jednak on robi wszystko co trzeba a reszta to głupoty ;) Nie pomaga mi, tylko wspólnie razem dbamy o wszystko co mamy, opiekuje się mną i wtedy czuję, że będzie najlepszym ojcem pod słońcem

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kondziomama i jak tam? Zmieniliście lekarza? Coś się dzieje u Was? :)

    Ja wyczekuje piątku i chcę już mieć to za sobą. Zaczęłam się stresować, bo nie pamiętam jak długo są ważne badania krwi tzn.morfologia i sód, potas itp. Coś mi się majaczy, że 2 miesiące a ja mam z końca lipca :/ Na myśl że znów mam kasę wydać na te badania i się kłuć mi słabo echh

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 1 października 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Jestem po wizycie. Postanowione, że robimy pICSI. Jeśli zaleczyłam już infekcję, robimy drożność w połowie tego miesiąca i z listopadową miesiączką ruszam ze stymulacją! :D

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Hej dziewczyny. Jestem po wizycie. Postanowione, że robimy pICSI. Jeśli zaleczyłam już infekcję, robimy drożność w połowie tego miesiąca i z listopadową miesiączką ruszam ze stymulacją! :D
    Ale ja widzę, że jeszcze testowanie przed Tobą w tym tygodniu? :)
    Miałaś pobrane już wymazy, żeby sprawdzić czy infekcji już nie ma?

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 1 października 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Ale ja widzę, że jeszcze testowanie przed Tobą w tym tygodniu? :)
    Miałaś pobrane już wymazy, żeby sprawdzić czy infekcji już nie ma?
    Testowania zapomniałam zmienić. Nie będzie bankowo bo ostatnia owulacja z zabezpieczeniem. Wymaz miałam w sobotę. Profilaktycznie nadal biorę Lactovaginal raz dziennie. Niby infekcja dopiero się rozwijała gdy została wykryta, ale boję się nawrotów.. W sobotę będę miała wyniki. Oby było ok!

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    Testowania zapomniałam zmienić. Nie będzie bankowo bo ostatnia owulacja z zabezpieczeniem. Wymaz miałam w sobotę. Profilaktycznie nadal biorę Lactovaginal raz dziennie. Niby infekcja dopiero się rozwijała gdy została wykryta, ale boję się nawrotów.. W sobotę będę miała wyniki. Oby było ok!
    Tego życzę :)
    Na mnie dużo lepiej działał (i nadal stosuje zapobiegawczo) MultiGyn ActiGel, jest świetny przy każdej infekcji (do stosowania od środka i na zewnątrz). Jak coś to polecam na przyszłość

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 1 października 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amalia, czyli jednak zdecydowaliscie sie od razu na in vitro?

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 1 października 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Tego życzę :)
    Na mnie dużo lepiej działał (i nadal stosuje zapobiegawczo) MultiGyn ActiGel, jest świetny przy każdej infekcji (do stosowania od środka i na zewnątrz). Jak coś to polecam na przyszłość
    O! To może coś dla mnie! Bo w aptece farmaceutka dała mi znowu Lactovaginal jako profilaktykę (chwilę temu skończyłam brać przepisany przez lekarza).


    Anuśla, lekarz daje Nam 10% szans w inseminacji i 50% w in vitro. Mój chłop powiedział, że go 10% nie interesuje ;)
    No i za 2-3 lata chcielibyśmy próbować ponownie a jeśli uda się coś zamrozić, to już z górki.

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    amalia wrote:
    O! To może coś dla mnie! Bo w aptece farmaceutka dała mi znowu Lactovaginal jako profilaktykę (chwilę temu skończyłam brać przepisany przez lekarza).


    Anuśla, lekarz daje Nam 10% szans w inseminacji i 50% w in vitro. Mój chłop powiedział, że go 10% nie interesuje ;)
    No i za 2-3 lata chcielibyśmy próbować ponownie a jeśli uda się coś zamrozić, to już z górki.
    Lekarz nie może dać Wam 50% szans przy ivf... Ono nie ma takiej skuteczności, u nikogo. Wzięłabym przez pol to co dr mówi niestety :/

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 1 października 2018, 23:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przy IUI to każdy ma 10% szans, taka smutna prawda. Ale in vitro to jest naprawdę wyzwanie, to nie takie hop siup, moja przyjaciółka tak myślała, że raz dwa. A to tony lekow, 2 zastrzyki dziennie w brzuch, pobieranie krwi non stop. Nie chce Cie straszyć, ale to trudna sprawa, warto to przemyśleć, bo to jednak nie facet to znosi, tylko kobitka. Choć z drugiej strony sama nie wiem czy 3 nieudane IUI mnie psychicznie bardziej nie wykończyly niz jedno ivf.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2018, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    No przy IUI to każdy ma 10% szans, taka smutna prawda. Ale in vitro to jest naprawdę wyzwanie, to nie takie hop siup, moja przyjaciółka tak myślała, że raz dwa. A to tony lekow, 2 zastrzyki dziennie w brzuch, pobieranie krwi non stop. Nie chce Cie straszyć, ale to trudna sprawa, warto to przemyśleć, bo to jednak nie facet to znosi, tylko kobitka. Choć z drugiej strony sama nie wiem czy 3 nieudane IUI mnie psychicznie bardziej nie wykończyly niz jedno ivf.
    Kochana chciałam Cię pocieszyć, bo nie wiem czy wiesz, ale koleżanka Marilen która miała fragmentację praktycznie taka jak Ty (tzn jej mąż) zaszła podczas IUI :D Dziś wyszedł jej pozytywny test jakoś 12dp IUI :D Także uszy do góry, nie myśl, że tylko już ivf przed Wami :)

  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 2 października 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    No przy IUI to każdy ma 10% szans, taka smutna prawda. Ale in vitro to jest naprawdę wyzwanie, to nie takie hop siup, moja przyjaciółka tak myślała, że raz dwa. A to tony lekow, 2 zastrzyki dziennie w brzuch, pobieranie krwi non stop. Nie chce Cie straszyć, ale to trudna sprawa, warto to przemyśleć, bo to jednak nie facet to znosi, tylko kobitka. Choć z drugiej strony sama nie wiem czy 3 nieudane IUI mnie psychicznie bardziej nie wykończyly niz jedno ivf.
    Wiem, że to tona leków i zastrzyki. Nawet oglądałam już filmiki z podawaniem leków podskórnie. Po prostu boję się, że |U| da mi masę nadziei, więcej niż comiesięczne starania. I jeśli się nie powiedzie, nie wytrzymam tego.. A z wynikami partnera jest duża szansa, że się nie powiedzie.. Przy pICSI dużą nadzieję daje mi możliwość przebadania plemników pod kątem wiązania z hialuronem. Jakoś boję się tego sztucznego dojrzewania przy |U|, w dodatku plemniki mają słabą fragmentację i przeraża mnie brak możliwości sprawdzenia ich. pICSI daje nam taką możliwość. Mimo, że boję się jak cholera, okropnie się również cieszę i pierwszy raz odkąd się staramy, czuję spokój, nie mam nerwicowych problemów z żołądkiem.

    Anuśla lubi tę wiadomość

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 października 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Kochana chciałam Cię pocieszyć, bo nie wiem czy wiesz, ale koleżanka Marilen która miała fragmentację praktycznie taka jak Ty (tzn jej mąż) zaszła podczas IUI :D Dziś wyszedł jej pozytywny test jakoś 12dp IUI :D Także uszy do góry, nie myśl, że tylko już ivf przed Wami :)
    Widzialam ten watek, super że jej sie udało. Ja też w tym HBA nie upatruje problemu. Trudniej jest o zapłodnienie, ale po jakimś czasie powinno się udać. Ja czuje, że problem jest we mnie.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • amalia Autorytet
    Postów: 436 229

    Wysłany: 2 października 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Widzialam ten watek, super że jej sie udało. Ja też w tym HBA nie upatruje problemu. Trudniej jest o zapłodnienie, ale po jakimś czasie powinno się udać. Ja czuje, że problem jest we mnie.
    Ale myślisz o jakiejś przeszkodzie zdrowotnej czy za dużo chcenia?

    Ja: AMH 1,59
    On: teratozoospermia, HBA 50%, DFI 15,72%, HDS 20,58%
    01.11.18 początek stymulacji
    11.11.18 punkcja
    16.11 odwołany transfer - 0 zarodków
    26.12.18 dwie kreski naturalnie!!
    chłopiec!!
    0d1y3e3kjom2cep0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Widzialam ten watek, super że jej sie udało. Ja też w tym HBA nie upatruje problemu. Trudniej jest o zapłodnienie, ale po jakimś czasie powinno się udać. Ja czuje, że problem jest we mnie.
    Ja mam to samo, czuję że to u mnie problem. Liczę, że poznam go w piątek w szpitalu.
    U mnie od dawna jelita szwankują, doszły nietolerancje pokarmowe i muszę się naprawdę pilnować. Czuję, że to może mieć związek jedno z drugim, w końcu wszystko znajduje się k.siebid w jamie brzusznej a to też mięśnie gładkie z mogą na siebie wpływać

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 października 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina a badalas nietolerancje? Widziałam ze to koszty ok 1000 zl. Tez chciałabym zrobić, ale cena mnie zbija z nóg.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuśla wrote:
    Selina a badalas nietolerancje? Widziałam ze to koszty ok 1000 zl. Tez chciałabym zrobić, ale cena mnie zbija z nóg.
    Badałam 44 alergeny i zapłaciłam 390zl, więc powiedzmy że znośnie. Na stronie zdrowegeny.pl wykupuje się badanie i można zrealizować w Diagnostyce

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 2 października 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To faktycznie znośnie.

    Amalia, bo ja wiem... Nie wiem w czym tkwi problem, ale powiedziałam sobie, że zanim przystąpię do in vitro, zbadam wszystko. Na razie luzuję ze staraniami, chcę się tylko do immunologa umówić, może też nietolerancje zbadać. Zaczęłam też chodzić do psychologa.

    Selina lubi tę wiadomość

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ