X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ida ja się nie znam czy ciąża czy nie...ale moim zdaniem weź wszystkie wyniki, swoje wykresy, wyniki męża i maszeruj do innego gina!!!!!!!!!!!!!! po to choćby poznać zdanie innego lekarza...!!!!!!!!!!!!!!!!
    Jeśli to ciąża, jak piszą kobietki to GRATULACJE...:-)

    Doris-83 lubi tę wiadomość

  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Które normy kap? Dla progesteronu? Podałam. Dla 1 trymestru od 4 do 147 a ja mam 59.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ok, ale Twoja beta jest ciążowa! Widzi betę ciążową i mówi, że to na pewno nie ciąża??

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moge go okreslic jednym zdaniem JPRDL jaki złomek...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 19:52

    weronika86 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Które normy kap? Dla progesteronu? Podałam. Dla 1 trymestru od 4 do 147 a ja mam 59.
    to nie sa zle ....zrob kolejna bete jutro i do innego gina lec po lutke albo dupka...

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jutro zrobię betę.... Z progesteronem czy bez?

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe co by Gosia powiedziała. Ona miała podobnie z badaniem.

    sebza lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 10 marca 2014, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niee progesteronu nie rob tylko bete...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia wrote:
    Ciekawe co by Gosia powiedziała. Ona miała podobnie z badaniem.

    Nie chciałam polubić, tylko zacytować. Nikt z forum nie da Ci 100% pewności, poza tym kluczowe są jednostki. Pytałam a nie, ale nie odpowiedziałaś, nie wiesz, czy Gosia albo inna dziewczyna miała w tych samych jednostkach, więc takie porównywanie nie ma sensu.
    Poza tym tu beta jest kluczowa...

    Chanela, gosia81 lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze raz ten progesteron ;) 4 do 147 mIU/ml ja mam 59.

    Nie odpowiedziałam bo nie zauważyłam. Jutro zrobię betę i rozeznam się w temacie ginekologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2014, 20:06

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie pomogę, bo ja dla progesteronu to znam jednoski nmol/l albo ng/ml..
    Trudno mi powiedzieć, jaki progesteron powinien być w ciazy przy tej jednostce, no ale wynika jasno, że jest w normie, co tylko potwierdza ciążę.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu trzymajcie kciuki za drugą betę jutro. Rano zrobię. Wynik dostanę wieczorem. Będę znać rokowania.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie dzięki wam lepiej się czuję. Gin mnie przestraszył dziś tym hmmm dziwnym podejściem.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem tu u Was nowa. Tak w skrócie o sobie: mam PCOS, HIPERINSULINIZM, PROBLEMY Z CUKREM I TAKIE TAM. Całe lata byłam leczona przez gina-idiotę, co oczywiście nic nie dało. Pod koniec ubiegłego roku trafiłam w końcu do odpowiedniej kliniki na panią ginekolog, która kazała mi zgubić kilka kilo do marca, zrobić serię badań itd. W międzyczasie okazało się, że mam ureaplasmę, dostaliśmy z mężem zakaz współżycia na 20 dni i antybiotyki, a ja dodatkowo globulki. Pozostałe badania, poza wymienionym wyżej cukrem i wysokim AMH, KTÓREGO NALEŻAŁO SIĘ SPODZIEWAĆ (8,7) były w normie. Biorę METFORMAX500, lUTEINĘ, BY REGULOWAĆ CYKLE i taki preparat co nazywa się INOFOLIC. Waga mi dość ładnie spadła (5kg w 2 m-ce). W czasie wstrzemięźliwości jaki zalecił nam lekarz pojawiła się miesiączka. Było to 10.02. Czas, w którym mogliśmy na nowo spółkować:), dokładnie pokrył się z terminem ovu, który wskazały testy. Fakt, że w ogóle ovu wystąpiła był dla mnie szokiem. Wspóżyliśmy w okresie płodnym 3 razy :) Moja gin zaleciła zrezygnować z luteiny w tym cyklu, bo @ powinna się pojawić skoro była ovu, a jak nie to wiadomo. Dziś 29 dc, zrobiłam jak ta wariatka 2 testy, a tu klapa. Czy to możliwe, że ovu jednak nie było? Że wyniki testu były fałszywe? Dlaczego nie mam miesiączki? Gin kazała czekać do końca tyg i zrobić betę, ale może któraś z Was tak miała...?

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 10 marca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czytałyście to:

    http://wiki.28dni.pl/normy_laboratoryjne_dla_kobiet_oraz_interpretacja_wynikow_badan_hormonalnych

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 11 marca 2014, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia, ja w 10 dpo miałam betę 34, więc bardzo podobnie do Ciebie. Na spokojnie zrób drugą betę po 48h i przyrost będzie tu kluczowy. Jeśli chcesz zrobić progesteron to zrób - dla własnego spokoju. Ja przy becie już progesteronu nie robiłam, ale też od kiedy zobaczyłam pozytywny test ciążowy suplementuję progesteron na wszelki wypadek (tfu tfu).

    Ja w ogóle na twoim miejscu spuściłabym wodę po lekarzu idiocie, który nie przejmuje się takim wysokim TSH a olewa wynik bety - oczywiście, może to być ciąża biochemiczna - jeśli beta zacznie spadać, to sprawa się wyjaśni, więc tak czy inaczej idź na tą betę. Idia - trzeba mieć odwagę odciąć się od złych lekarzy - są toksyczni dla naszej psychiki i szkodzą naszemu zdrowiu. Ja taki krok uczyniłam w czerwcu zeszłego roku po zmarnowaniu trzech lat u gina-bęcwała, który wpierw nie leczył mnie w ogóle obiecując gruszki na wierzbie, wywoływał mi sztucznie @ żebym się "nie martwiła", a potem gdy zażądałam działania obraził się, że byłam u endokrynologa i bez diagnostyki chciał mi walić podwójną dawką CLO. Między innymi dzięki zmianie lekarza doszłam do tej zielonej kropki na wykresie...
    I dodam jeszcze, że mnie tu dziewczyny na forum uświadomiły z jakim bucem miałam styczność, więc skorzystaj z ich rad.

    Przy czym uprzedzam - wysokie TSH to mogą być pewne kłopoty w ciąży, więc zamiast do gina konowała idź do endokrynologa, nawet na płatną wizytę jeśli beta się podniesie. Choć na pociechę powiem Ci, że mam koleżankę, która z dramatycznie wysokim TSH (bo prawie nie ma już tarczycy) urodziła zdrowe dziecko, ale była pod ścisłą opieką i kontrolą gin-endo w Krakowie.

    Trzymam kciuki i powodzenia!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2014, 06:13

    kapturnica, Idia, Doris-83, weronika86 lubią tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 11 marca 2014, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Gosia :) już do Endo mnie dziewczyny wysłały i to one mi o TSH powiedziały i o powadze sytuacji. Leki juz dostałam. Dziś zrobię drugie betaHCG. Trzymajcie kciuki.

    gosia81 lubi tę wiadomość

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 11 marca 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa - nie połapałam się w końcu kiedy była ta owulacja i który dzień po owulacji jest teraz. Jeśli zazwyczaj masz stabilną fazę lutealną, to możesz faktycznie iść na betę, ale jeśli było to u Ciebie zmienne - to trzeba poczekać do dnia @ (wyznaczonego według najdłuższej fazy lutealnej). Miesiączki przy PCOS to efemerydy, więc spóźnienie terminu, nawet przy domniemanej owulacji, to nic dziwnego. Owulacja w PCOS też bywa trudna sprawą do ustalenia - ja np. nawet według monitoringu miałam jej nie mieć, a była. Mierzysz temperaturę? Może ona Ci podpowie, czy warto iść na betę.
    Powodzenia i cierpliwości życzę.

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 11 marca 2014, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia masz racje z tym pcos...wszystko jest poprdolone z pochrzanionym :-/
    u mnie zamiast zaczac spadac koncem cyklu to rosnie , zeby bylo smieszniej...zrobilam drugi z kolei test tym razem 10tke i wyszedl jak sie spodziewalam ujemny..a tempka podniosla sie,,,

    chmurreczka musimy czekac na @ tak jak i ty mam dzis 29dzien cyklu...ovu monitorowane oko9lo16dnia cyklu bylo....testy wyszly ujemne, a temp rosnie.... i nic nam nie zostaje tylko czekac dalej co bedzie...ja na bete pojde jesli w sobote @ sie nie pojawi.....

    Doris-83, weronika86 lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 11 marca 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica!
    Zaciska kciuki, dupę i Kegla!
    Może kolejny cud PCOS?
    Mnie też już raz się udało :-)Tylko Tobie życzę szczęśliwego finału :-)

    Idia, weronika86 lubią tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
‹‹ 184 185 186 187 188 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ