X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    torbiele mialam i to niestety nie jedna....ale cos podejrzewam ze u ciebie to jest bol owulacyjny...czasem plyn ktory trafia do otrzewnej po peknieciu pecherzyka tak wlasnie oddzialywuje....moja najwieksza torbiel miala 7 i pol cm i ona byla usuwana kilkanascie lat temu..bol jest umiejscowiony tylko po jednej stronbie wtedy prrzy napieciu miesni rzy siku czuje sie kulke i wyraznie bojk jajnika...W tamtym miesiacu mialam mala torbielke ktora jakies 3dni przed okresem dawala sie mi otro we znaki ..Porblem byl z napieciem miesni przy siku lub wyproznieniu...Az pewnego poranka zrobilo mi sie niedobrze brrzuch stwardnial od skurczu i zemdlalam,,Torbiele sa niebezpieczne ale ich bol znacznie rozni sie od tego ktory ty odczuwasz..poza tym tak szybko sie torbielki nie odczuwa...ona sie tworzy po nieudanym owu najczesciej..

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza wrote:
    Nie miałam torbieli, ale powiem Ci, że już drugi cykl owulacyjny mam to samo, czyli bóle miesiączkowe zaraz po owulacji, ciągnie w brzuchu i kręgosłupie. U mnie o niczym złym to nie świadczy.:)

    A jeśli chodzi o śluzy, tempki, szyjki, bóle różnego rodzaju itd, to to wszystko są objawy subiektywne i nie można z nich wnioskować nic innego, jak to, że są. Jakbym się miała sugerować moimi objawami na ciążę to już pewnie bym z 15 dzieci urodziła. Śluz może ale nie musi świadczyć o przebytej owulacji, ale o ciąży, to raczej średnio. O ciąży świadczy pozytywna beta i zarodek w macicy. Przykro mi, ale tak jest…
    dlatego to sa objawy subiektywne , a nie pewne....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 12 marca 2014, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia gratulacje :) Trzymam mocno kciuki, żeby teraz się udało na dłużej. To TSH musisz mieć pod kontrolą, mi ginekolog-endokrynolog kazała od razu po teście + zrobić TSH, wynik powinien być poniżej 2, jak wyższy to trzeba zbijać, niekontrolowana niedoczynność może powodować poronienia i wady u płodu. Nie straszę, tylko idź do lepszego lekarza (gin-endo czy endo) i weź coś na to tsh i będzie dobrze :)

    Kapturnica, czy Tobie też już można gratulować? :) Trzymam kciuki za betę :)

    Chmureczka, sam śluz to za mało by coś powiedzieć. Dopóki nie ma dziwnego zapachu i innego koloru niż biały, to nie świadczy o infekcji. A taki gęsty biały jest i przed @ i w ciąży. Sam biały śluz w II fazie nie może potwierdzić owulacji - na owulację może wskazywać płodny śluz w dniach koło owu, ale często jest płodny śluz, a owu jednak nie ma. Wykres dużo może pokazać. Jak chcesz wiedzieć coś więcej, sprawdzaj tempkę.

    Dużo ciężarnych teraz na forum :) I coś czuję, że następne za progiem :D Weronika, Sebza, super wykresy :) i reszta dziewczyn, co się kryje z wykresami też pewnie zaraz zaskoczy;)

    Bardzo polecam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" Murkoff. Ja się wstrzymywałam z kupieniem jej do 5 miesiąca ciąży, a jest tam tyle przydatnych informacji, rozwiewających różne wątpliwości, żałuję że już na początku jej nie kupiłam, miałabym spokojniejszy 1. trymestr. Bardzo Wam ją polecam :)
    Jest tam też informacja o ciąży biochemicznej. (Że nawet do 70% zapłodnień to ciąże biochemiczne, że większość kobiet nie wie o nich. Że raczej jest to z medycznego punktu widzenia cykl bez ciąży niż poronienie. Jednak kobiety, które wcześnie robią test przeżywają to jak poronienie i muszą poradzić sobie ze stratą. Mimo wszystko, ciąża biochemiczna niesie pozytywną informacje: że para może bez problemu zajść w ciążę. A to że była biochemiczna nie świadczy o problemach, po prostu tak już jest, że tyle się traci. Więc pewnie lepiej nie robić za wcześnie testów, ale trudno opanować ciekawość, wiem po sobie).
    Życzę więcej szczęścia, żeby nie było już tych biochemicznych, tylko piękne spokojne 9 miesięcy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 19:20

    weronika86, Aga 2007 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja wrote:
    Idia gratulacje :) Trzymam mocno kciuki, żeby teraz się udało na dłużej. To TSH musisz mieć pod kontrolą, mi ginekolog-endokrynolog kazała od razu po teście + zrobić TSH, wynik powinien być poniżej 2, jak wyższy to trzeba zbijać, niekontrolowana niedoczynność może powodować poronienia i wady u płodu. Nie straszę, tylko idź do lepszego lekarza (gin-endo czy endo) i weź coś na to tsh i będzie dobrze :)

    Kapturnica, czy Tobie też już można gratulować? :) Trzymam kciuki za betę :)

    Chmureczka, sam śluz to za mało by coś powiedzieć. Dopóki nie ma dziwnego zapachu i innego koloru niż biały, to nie świadczy o infekcji. A taki gęsty biały jest i przed @ i w ciąży. Sam biały śluz w II fazie nie może potwierdzić owulacji - na owulację może wskazywać płodny śluz w dniach koło owu, ale często jest płodny śluz, a owu jednak nie ma. Wykres dużo może pokazać. Jak chcesz wiedzieć coś więcej, sprawdzaj tempkę.

    Dużo ciężarnych teraz na forum :) I coś czuję, że następne za progiem :D Weronika, Sebza, super wykresy :) i reszta dziewyn, co się kryje z wykresami też pewnie zaraz zaskoczy;)

    Bardzo polecam książkę "W oczekiwaniu na dziecko" Murkoff. Ja się wstrzymywałam z kupieniem jej do 5 miesiąca ciąży, a jest tam tyle przydatnych informacji, rozwiewających różne wątpliwości, żałuję że już na początku jej nie kupiłam, miałabym spokojniejszy 1. trymestr. Bardzo Wam ją polecam :)
    Jest tam też informacja o ciąży biochemicznej. (Że nawet do 70% zapłodnień to ciąże biochemiczne, że większość kobiet nie wie o nich. Że raczej jest to z medycznego punktu widzenia cykl bez ciąży niż poronienie. Jednak kobiety, które wcześnie robią test przeżywają to jak poronienie i muszą poradzić sobie ze stratą. Mimo wszystko, ciąża biochemiczna niesie pozytywną informacje: że para może bez problemu zajść w ciążę. A to że była biochemiczna nie świadczy o problemach, po prostu tak już jest, że tyle się traci. Więc pewnie lepiej nie robić za wcześnie testów, ale trudno opanować ciekawość, wiem po sobie).
    Życzę więcej szczęścia, żeby nie było już tych biochemicznych, tylko piękne spokojne 9 miesięcy :)

    Kassija wstrzymac fanfary,,,na razie ejstem na etapie oczekiwania..ale mam nadzieje ze final i jakis wynik w te lub w inna strone sie pojawi...
    tu sie z toba zgodze....dlatego nie robie bety...gdybym miala miec ciaze biochemiczna to wolalabym jednak o tym nie wiedziec...dlatego uzbrajam sie w cierpliwosc i czekam na rozwoj sytuacji...

    weronika86 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 12 marca 2014, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli tak jak przeczuwam w moim przypadku to jednak nie ciąża, to od następnego miesiąca skrupulatnie wszystko sprawdzam i notuję :) obiecuję :) tylko napiszcie jeszcze jak w moim przypadku sprawdzać tempkę, gdy jednego dnia wstaję o 2 w nocy, następny mam wolny, potem o 4, potem o 6... każdy dzień inaczej się budzę, taka praca...

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza wrote:
    Nie miałam torbieli, ale powiem Ci, że już drugi cykl owulacyjny mam to samo, czyli bóle miesiączkowe zaraz po owulacji, ciągnie w brzuchu i kręgosłupie. U mnie o niczym złym to nie świadczy.:)

    A jeśli chodzi o śluzy, tempki, szyjki, bóle różnego rodzaju itd, to to wszystko są objawy subiektywne i nie można z nich wnioskować nic innego, jak to, że są. Jakbym się miała sugerować moimi objawami na ciążę to już pewnie bym z 15 dzieci urodziła. Śluz może ale nie musi świadczyć o przebytej owulacji, ale o ciąży, to raczej średnio. O ciąży świadczy pozytywna beta i zarodek w macicy. Przykro mi, ale tak jest…
    Sebza ja nawet nie pomyslalam, ze to moze byc objaw ciazy :0 no co ty, przeciez to 2dpo :) tylko martwie sie, zawsze przy owulacji mialam bole owulacyjne, na dongu w czasie owulacji mam miesiaczkowe :) w ostatnim cyklu mialam takie bola po kilka razy dziennie 1 dzien przed O, w samo O ( tzn w czasie skoku tempki) i jeden dzien po teraz od 2 dni przed skokiem az do dzisiaj i jest to nieprzerwane..noc, dzien, noc, dzien...nie jest to bolesne ale muli w podbrzuszu i krzyzu...jesli by pecherzyk nie pekl to nie byloby skoku prawda? czy sie mysle?

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    jeśli tak jak przeczuwam w moim przypadku to jednak nie ciąża, to od następnego miesiąca skrupulatnie wszystko sprawdzam i notuję :) obiecuję :) tylko napiszcie jeszcze jak w moim przypadku sprawdzać tempkę, gdy jednego dnia wstaję o 2 w nocy, następny mam wolny, potem o 4, potem o 6... każdy dzień inaczej się budzę, taka praca...
    chmureczka z tego co pamietam, tempke powinnas mierzyc po minimum 3 godzinach snu...mozesz mierzyc od 5 do 8 rano, moga byc takie rozbieznosci jesli zmierzone zaraz po przebudzeniu sie. Jak mierze w tych godzinach to tempka zawsze jest miarodajna, ale jesli zmierze po 8.30 rano, nawet jesli zaraz po przebudzeniu to mam juz 0,2 wyzsza tempke i moze zaburzyc wykres. mysle ze wstajac o 2,4,6 rano ( wazne zeby nie po 8) i przesypiajac minimu 3hr spokojnie mozesz mierzyc.

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    jeśli tak jak przeczuwam w moim przypadku to jednak nie ciąża, to od następnego miesiąca skrupulatnie wszystko sprawdzam i notuję :) obiecuję :) tylko napiszcie jeszcze jak w moim przypadku sprawdzać tempkę, gdy jednego dnia wstaję o 2 w nocy, następny mam wolny, potem o 4, potem o 6... każdy dzień inaczej się budzę, taka praca...
    musisz miec 3godziny snu nieprzerywanego wiec mierz orientacyjnie wtedy kiedy uda ci sie ..zawsze to cos niz wogole nie miec wykresu....mierz o jednej stalej temoeraturze w te dni co mozesz...zreszta tu na owu poczytaj sobie co i jak....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 20:17

    weronika86 lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama była u gina do którego chodzę. Podetkałam jej obie bety. Ponoć się uśmiechnął, powiedział że ładny przyrost, ale nie ma się czym jeszcze ekscytować i mam być 24 marca u niego.

    TSH mi lekarka kazała zbadać za 2 tygodnie. Ja nie mam jeszcze tragicznie wysokiego.

    Spuchłam dziewczyny mocno. Nie udało mi się zapiąć sukienki, którą WCZORAJ miałam w pracy.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a sprawdzalas o co z ta opuchlizna chodzi...moze masz zatrzymywanie wody w org....ja nie mialam czegos takiego w ciazy nigdy....Samo tsh ci kazala badac czy ft3i ft4 rowniez???

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • weronika86 Autorytet
    Postów: 5828 6376

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idia ja bym trroszke mocniej ja przycisnela z tym tsh kochana, zrobisz jak uwazasz. Widzisz dla jednego nie jest tragiczne a drugi sie za glowe zlapie...ciezko cholera.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    5f81898964.png
    14ed59f4a5.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak trochę z innej beczki - nie jestem wierząca, ale znalazłam gdzieś taką stronę jak wspomagać się w naturalny sposób starając się o dzidzię, może komuś się przyda więc wrzucam linka do strony :) http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Idia ja bym trroszke mocniej ja przycisnela z tym tsh kochana, zrobisz jak uwazasz. Widzisz dla jednego nie jest tragiczne a drugi sie za glowe zlapie...ciezko cholera.
    j mialam ponad 4 to endo krecil glowa ale za to dowlail mi szybko mocna dawke na zbicie tsh jak dowiedzial sie ze sie staram....Niestety z ta tarczyca to jest roznie...u jednego nie wplywa a u drugiego nie za duze podniesienie juz daje duze komplikacje w zyciu....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero wróciłam do domu, nie mam teraz sił sprawdzać czemu spuchłam. Padłam i leże.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    opuchlizna jest dosc grozna moze wskazywac na zatrucie ciazowe-...nie jestem pewna......ale tak mi sie ccos przypomnialo , z tym ze u ciebie to troche za wczesnie na to........moze jedna posprawdzaj sobie co to jest...Lepiej dmuchac na zimne..No chyba ze w pasie spuchlas to to nie jest nic groznego...cisnienie krwi sobie zmierz......

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 21:08

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba za szybko na zatrucie ciążowe. Jutro rano jak nie minie pójdę do lekarza.

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • Idia Autorytet
    Postów: 899 361

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    opuchlizna jest dosc grozna moze wskazywac na zatrucie ciazowe...nie jestem pewna......ale tak mi sie ccos przypomnialo , z tym ze u ciebie to troche za wczesnie na to........moze jedna posprawdzaj sobie co to jest...Lepiej dmuchac na zimne..No chyba ze w pasie spuchlas to to nie ejst nic groznego.....

    Brzuch, piersi, trochę twarz

    uwo9skjovnetfmk9.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 12 marca 2014, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no piersi to normalne w ciazy...pewnie zatrzymanie wody masz...pij duzo zeby pobudzic nerki do dzialania to pomag wbrew pozorom na jej zatrzymywanie w org

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 marca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weronika86 wrote:
    Sebza ja nawet nie pomyslalam, ze to moze byc objaw ciazy :0 no co ty, przeciez to 2dpo :) tylko martwie sie, zawsze przy owulacji mialam bole owulacyjne, na dongu w czasie owulacji mam miesiaczkowe :) w ostatnim cyklu mialam takie bola po kilka razy dziennie 1 dzien przed O, w samo O ( tzn w czasie skoku tempki) i jeden dzien po teraz od 2 dni przed skokiem az do dzisiaj i jest to nieprzerwane..noc, dzien, noc, dzien...nie jest to bolesne ale muli w podbrzuszu i krzyzu...jesli by pecherzyk nie pekl to nie byloby skoku prawda? czy sie mysle?


    Nie nie :) Drugi akapit nie był do Ciebie, tylko w nawiązaniu do poprzedniej strony :)
    kapturnica wrote:
    dlatego to sa objawy subiektywne , a nie pewne....

    Przecież dokładnie to napisałam :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 marca 2014, 22:13

    weronika86 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 12 marca 2014, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica mocno trzymam kciuki, mam nadzieję że się uda i beta to tylko formalność.

    Idia trzymam kciuki za kolejną wizytę.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ