X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 maja 2014, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobieki:)

    Ja dziś po usg, moje maleństwo ma 1,2cm, tętno prawidłowe, wzrost prawidłowy do ostatniej @...:) są jakieś małe ?krwiaczki? gin nie wie co to...ale mam nadzieję, że sobie z nimi poradzimy...

    pozdrawiamy ciepło:)

    3mam mocno kciuki za resztę pco-wiczek:)

    sebza jak tam samopoczucie mamusiu??
    doris przepraszam, że pytam a gdzie masz tego krwiaka?? bo u mnie jakiś płyn obok kropeczki i pod nią jest...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2014, 21:29

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 28 maja 2014, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    dziewczyny ile starałyście się, że wam się udało?
    Ja po zaniku @ poszłam do gin żeby wywołać później decyzja, że staramy się o maleństwo więc jechałam z CLO i tak u tej kobiety brałam clo 6x. Zrobiła mi HSG i jajowody mam drożne. Ale wiecie co? Wkurzyłam się zmieniłam gin i nowy powiedział, że mam pco dał metformax 3x1 i od marca biorę. ALe nie schudłam po nim nic tylko zmniejszył mi się apetyt i waga nie idzie do góry. Teraz u nowego gin jestem w trakcie drugiego cyklu z clo. Jak tym razem się nie uda to już nie będę brała clo. Już nie weim co mam robić czy rzucić te leki w cholerę żeby się udało, po głowie chodzi mi też żeby zrobić IUI, ale strasznie bym chciała naturalnie zajść :(
    męża nasienie też okej

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 28 maja 2014, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeszcze dodam, że przez rok niewiedzy o pco przytyłam trzymając dietę 12kg :(

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 28 maja 2014, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis, jak tyjesz trzymając dietę, to może to przez tarczycę? badałaś tsh? cała nasza historia na tym forum, starałyśmy się różnie, chyba od kilku cykli do 3 lat. Udawało się na clo, choć chyba częściej bez leków albo w przewrwie po nich :) Pocztaj stare posty, tu jest dużo info. Powodzenia :)

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 28 maja 2014, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja, waga szła do góry bez metformaxu, dopiero jak dostalam to staneła w miejscu ale mam nadzieje ze cos ruszy bo czuje sie lepiej.
    tsh mialam robione jeszcze w lutym wyszo mi 1,45 ale tylko samo tsh. więc sama nie wiem z tego wyniku nic(nie pokazwalam gin) bo nowy gin nic nie zlecal tylko prl, lh i fsh.
    własnie czytam forum, dużo ciekawych rzeczy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 maja 2014, 23:28

  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 28 maja 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, te objawy to każda ma inne. Typowe objawy ciążowe to się zresztą zaczynają dopero koło 8 tygodnia. Możesz czuć ciągnięcie, bo macica się rozszerza. Coś co nazywasz bólem jajnika to moą być więzadła macicy, nie ma sensu porównywać objawów, ani wyszukiwać w necie potwierdzenia swoich obaw. Masz ok. 75% szans, że wszystko będzie ok, to dużo (mniej więcej taki procent szans ma każda ciąża). Trzeba się trzymać tego, że będzie ok, na resztę nie ma się wpływu. Jak w takim cyklu się udało, to myślę, że masz mocarza lub mocarkę co ze wszystkim da sobie radę :)
    Ja doszukiwałam się złych objawów, choć wiedziałam, że to głupie, a przestałam, gdy zaczęłam krwawić w 1. trymestrze, a się okazywało na usg, że ok i mam prawie 50% szans na utrzymanie ciąży i jakoś się trzeba wziąć w garść, dać radę i co będzie to będzie, ale spodziewać się dobrego. Teraz też mam różne strachy, boję się czasem, że urodzę przedwcześnie,że musze leżeć, bałam się krwawień, plamień itd, ale w sumie to najgorsza panika to był pierwszy tydzień, kiedy starałam się być spokojna, nic się nie działo obiektywnie, a panikowałam i nie mogłam uwierzyć, Potem już było i jest dużo lepiej, mimo problemów u mnie. Więc Sebza, początek to najgorsza panika (przy długich staraniach, w nieoczekiwanym cyklu) potem jest lepiej! A od drugiego trymestru dużo lepiej. Buziaki :)

    gosia81, Doris-83 lubią tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 28 maja 2014, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja, wiem… co ma być to i tak będzie… Staram się ogarnąć jakoś, wrócić do żywych, myśleć pozytywnie… W życiu nie przypuszczałam, że to będzie takie trudne… Mimo wszystko wielkie dzięki za sprowadzanie na ziemię :)


    Malenq, czuję się nijak.. coś boli, coś zakuje… Chciałabym, żeby już był poniedziałek i żebym chociaż zobaczyła pęcherzyk prawidłowo zagnieżdżony w macicy, bo prześladuje mnie myśl o ciąży pozamacicznej..

    Kis, ogranicz węglowodany do minimum, to po pierwsze, a w międzyczasie poczytaj forum od początku, tak jak napisała Kasjja, znajdziesz tam odpowiedzi pewnie na wszystkie swoje pytania. Też przechodziłam przez zanik @ i stymulację clo i gonalem. Nic nie udane… Ja osobiście polecam dietę i ćwiczenia. U mnie zadziałało. Powodzenia!

    Doris-83 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • HANA Autorytet
    Postów: 533 807

    Wysłany: 29 maja 2014, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis ja byłam na clo które srednio działalo, słabe endometrium bardzo, dopiero ruszyło na poaczatku tego roku, przy diecie najbardziej, przez poł roku zastrzyki z gonadotropin, miałam 3 IUI i szykowalismy sie na kwiecien/maj na in vitro (udało sie bez) Parametry nasienia dobre. Leczyłam sie w kilinice, drożność również miałam sprawdzana. 7 miesiecy w klinice pomogło najbardziej, czas u ginów uwazam za stracony. Zrezygnowałam z bardzo dobrej pracy, zeby moc jezdzic do kliniki, bo nie szlo mi pogodzic nauki z praca i robieniem dzidzi. Czas na zarabianie pieniadzy przyjdzie jeszcze kiedys ;) Powodzenia

  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 29 maja 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny :)
    ja musze ograniczyć węglę bo troszkę jem więcej.
    a ile tam mniej więcej kalorii stosowałyście?

  • Chanela Autorytet
    Postów: 1946 1498

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kis tu nie chodzi o kalorie. Musisz patrzeć na indeks glikemiczny. To naprawdę bardzo pomaga :) ja tyłam strasznie, potem okazało się że to przez rzut hashi, ale właśnie zaczęłam stosować się do niskiego IG i to naprawdę mi pomogło, żadne kalorie.

    201501275365.png
    p19uk0s3zyd2g4e9.png
  • Miu95 Autorytet
    Postów: 533 227

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasjja - dzięki za dietę! Bardzo szukałam czegoś takiego :)). A mam i PCOS, nadwagę i alergię więc cudo dla mnie! :)))

    BYNZp1.png 7Hgfp2.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis ja na diecie o niskim ig schudłam 12 kg. Ćwiczyłam dwa razy w tygodniu i codzienne spacery z psem takie po godzince bo mam labradora i musi się wybiegać. Idź do dietetyka ale nie takiego co ci jakieś herbatki i saszetki za kupę kasy wciśnie i każe przychodzić raz w tygodniu. Poszukaj w necie dietetyka z dobrymi opiniami i idź. Sama wiem,że taki przysłowiowy kat nad duszą dużo daje. Jak schudłam 6 kg to miesiączki powróciły regulrne! A po 12 kg lekarz zmienił mi leki z 2 razy po 1000 metforminy na infolic. I po dwóch miesiącach zaszłam w ciążę:-)

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 maja 2014, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malenq mój gin nazwał to "wynaczynieniem" i jest umiejscowione obok maleństwa. Mam teraz lekko zabarwiony śluz taki kolor kawy z mlekiem i ponoć to oznacza,że to się oczyszcza. Jakby pijawiła się żywa krew to do szpitala.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 29 maja 2014, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mam pytanie. Jak to jest z PCOS? Ginekolog podejrzewa że jajniki mogą być wielotorbielowate. Ale oprócz tego co miesiąc mam regularne cykle i owulki (jeszcze nigdy nie zdarzył mi się cykl bezowulacyjny) wszystko potwierdzane na monitoringach i testach owu. Czy przy PCOS te owulki są jakieś gorsze że się nie udaje? Dodam że najprawdopodobniej mam jeszcze inne problemy. Ale czy w moim przypadku mimo że mam PCOS i comiesięczne owulacje może się nie udawać zajść w ciąże?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2014, 12:45

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 maja 2014, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy PCOS testy ovu nie są miarodajne przez podwyższony poziom lh.
    Niestety często bywa tak,że pęcherzyk nie pęka i niestety pomimo symptomów do owulacji nie dochodzi. Wtedy taki nie pęknięty pęcherzyk tworzy torbiel w jajniku.

    mrth666 lubi tę wiadomość

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • mrth666 Autorytet
    Postów: 338 353

    Wysłany: 29 maja 2014, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris-83 wrote:
    Przy PCOS testy ovu nie są miarodajne przez podwyższony poziom lh.
    Niestety często bywa tak,że pęcherzyk nie pęka i niestety pomimo symptomów do owulacji nie dochodzi. Wtedy taki nie pęknięty pęcherzyk tworzy torbiel w jajniku.
    Dzięki Doris za odpowiedź :)
    A powiedz mi jeśli ginek potwierdzał mi to że owulka była, że jest płyn w zatoce douglasa. To chyba jednak znaczy że dobrze owuluje? Czy mogą te owulki jakieś gorsze być?

    w57vkrntb2ql331t.png[/link]1usa15nmbx89ymoj.png
    20120421560114.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 29 maja 2014, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rozumiem, ja ogólnie nie jem słodyczy, nie słodzę w ogóle, jako słodkie i to rzadko to jem tylko pasek gorzkiej czekolady do owsianki, jem owoce, warzyw staram się więcej, piję dużo wody, jem ciemne pieczywo i makarony, nie używam białej mąki. Do obiadu też jak jem makaron to tak żeby była po ugotowaniu szklanka.
    Bo ja wcześniej się odchudzałam tylko mało jadłam około 1000kcal i schudłam 24kg ale dlatego zanikła mi @, tylko że pół kilogramów wróciło

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marth jeżeli lekarz potwierdz,że ovu była to tak jest:-)
    Ale jeżeli masz pdejrzenie PCOS to jest tak jak pisałam. Nie za każdy razem pęcherzyk pęka i zmienia się w torbiel.

    Kis dieta 1000 kalori w naszym przypadku nie działa. Ja chudłam wolno i dlatego nie mam efektu jojo. Jak poszłam do mojej dietetyk to jej powiedziałam,że moim główny celem jest regulacja cyklu i ciąża. Jem tłuste ryby gdzie inne diety je wykluczają.

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
  • kis Autorytet
    Postów: 735 186

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem byłam głupia :( teraz jem zdrowo i racjonalnie więc może coś poleci, no i ćwiczę staram się minimum 3x w tyg

  • Doris-83 Autorytet
    Postów: 906 757

    Wysłany: 29 maja 2014, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kis dasz radę:-) Ale oolecam Ci wizytę u dietetyka. Motywuje:-)

    PCOS
    W szczęśliwym cyklu pomógł: DONG, tampony borowinowe, inofolic.
    5b09wn15vuf2f1fu.png
‹‹ 222 223 224 225 226 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ