X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza no to wdech wydech....ja 3dni po teście dopiero poszłam na betę, jak mi się przestały ręcę trząść jak u alkoholika hehehehe..
    spokój....

    sebza lubi tę wiadomość

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Równiutko 3 lata starań (mąż chciał dziecko z lutego, bo sam się w lutym urodził), chwilę ponad rok z metforminą, za mną 6 cykli z clo, 2 z gonalem i jeden cykl na wakacjach.
    Myślę jedna, że to o dietę i kg najbardziej chodzi. Aktualnie zbliżam się do 15 kg na minusie a przy 13 pojawił się normalny cykl. Nie wiem czy owulacyjny, ale zakończony w miarę w terminie bez żadnych leków.

    Teraz w tym cyklu czułam owulację, ale nie byłam pewna, że to ona. Serduchy w 14 i 15 dc i później libido walnęło na łeb i szyję i to tyle serduch w okresie okołoowulacyjnym.

    Libido czuję mocno od kilku dni, a wczoraj mój orgazm był nieziemski i tak sobie pomyślałam, że coś tu nie gra… Dziś rano test i wielki szok...

    Malenq, natt, gosia81, kasjja, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • gosia81 Autorytet
    Postów: 655 785

    Wysłany: 27 maja 2014, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i superowo! Ja też rozkminiałam długo, co właściwie u mnie zadziałało - no bo raczej nie CLO, ale może HSG w cyklu poprzedzającym?
    A i tak po cichu obstawiam schudnięcie, dietę i metforminę razem wzięte. Pamiętasz - jak zaczęłam chudnąć to i te cholerne @ się pojawiły. A gdy pilnowałam ostro diety to nawet były w miarę regularnie. Więc coś tu jest na rzeczy. Z resztą nie ważne jak, ale ważne że się udało!

    I patrz owulację miałaś książkową - no takiej to ja się w życiu nie dorobiłam, nawet jako młoda dziewczyna :) Gratki i za to!

    sebza lubi tę wiadomość

    f2wl3e5epdkwr2t5.png
    5b09anliajytu9pv.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, moim zdaniem na 100% dieta i schudnięcie. Czyli w momencie kiedy zostały wyeliminowane "pożywki" pcos to organizm zaczął sam wracać do siebie. No miałam idealnie owulację, z tego by wynikało… Czułam, że coś tam siedzi w jajniku,szczególnie podczas współżycia, momentami było nawet bardzo silne odczucie, a później minęło, więc miałam nadzieję, że to była owu,chociaż nie miałam pewności.

    Szok szok szok..
    Wiedziałam, że możliwe jest zajście w ciążę przy pcos w cyklu naturalnym, bo Wam się udało, ale że mi????? No bez jaj. Ktoś na górze zrobił sobie niezły joke :)

    BTW: na żywo ta kreska z pierwszego sikania jest naprawdę mocna, więc jak ją zobaczyłam sekundę po nasikaniu, to myślałam,że zwariuję..

    No a teraz to oby do przodu.. Na nic się nie nastawiam, bo się wszystko może wydarzyć, ale światełko w tunelu jest. Nadzieja się tli :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 12:58

    gosia81, natt, kasjja, HANA lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza - nadszedł nareszcie Twój czas :) Tak bardzo się cieszę. Zasłużyłaś na to, by wreszcie przejść na fioletową stronę ;) Gratulacje ;)
    Wiele z dziewczyn pewnie mnie tu nie pamięta, no ale pochwalę się. Mój synuś Jakub Karol 23.05 skończył miesiąc. To też jeden z tych cudów, który nigdy miał się nie wydarzyć. Jeden z tych, który według wielu lekarzy nie miał żadnych szans pojawić się na świecie z powodu rzekomego PCO, gruczolaka przysadki, licznych i pękających torbieli oraz infekcji bakteryjnych. A jednak pojawiło się to szczęście pomimo pewnych problemów w ciąży. Pamiętajcie więc, że tylko Pan Bóg wie, co nas czeka, lekarze tej wiedzy nie posiadają. Jestem pewna, że gdzieś tam dla każdej jest zapisane szczęście wynikające z macierzyństwa i tego należy się trzymać ;)
    A oto Kubuś 3 tyg. temu:
    2d7iuqh.jpg
    Obecne zdjęcie:
    do6peo.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 16:14

    sebza, Malenq, kasjja, kapturnica, Anna255, gosia81, natt, HANA, aja lubią tę wiadomość

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalinka, no prawdziwy piękniś! Cudny jest :) Mam nadzieję, że będzie mi dane w lutym spotkać się z sebziątkiem...

    atdci09k89ytpjkc.png
  • natalinka Autorytet
    Postów: 1873 1190

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza - nie ma innej możliwości - życzę Ci spokojnej i baaardzo nudnej ciąży, bez problemów, bez incydentów. Niech to będzie tylko czas radości i powiększania rozmiaru brzuszka, a i odpoczywaj, bo później dość ciężko. Gdyby tak dało się wyspać na zapas... ;)

    201404234670.png

    cfc61914ad.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :) Dzięki :)

    Mam nadzieję, że radość przyjdzie w poniedziałek po wizycie u gin. Na razie umiarkowany sceptycyzm i niedowierzanie :) Długa droga przede mną jeszcze…ale jesteście dla mnie dobrym przykładem, jak patrzę na zdjęcia Waszych cudnych dzieci :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2014, 16:28

    kapturnica lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kasjja Autorytet
    Postów: 561 593

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cudnie Sebza :) No to już prawie wszystkie jesteśmy w ciąży :) albo z dziećmi już :) Te pół roku, kiedy byłyśmy razem i żadnej z nas się nie udawało.. Wydawało się, że te staranie beznadziejne.. a teraz :) Super :) Bardzo się cieszę!

    HANA lubi tę wiadomość

    l22nzbmhsqrq54a6.png
    mhsv15nmkhg23r51.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kasjja.. no mam nadzieję, że się to wszystko szczęśliwie zakończy w lutym. Czas pokaże. No ale da się, nawet ja zobaczyłam plus :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza gratuluję z całego serca! Życzę powodzenia!

    Przepraszam, że się nie udzielam, ale psychicznie podupadłam bardzo. Minęło 1,5 miesiąca, a jest chyba gorzej niż było. Zwyczajnie nie mam o czym pisać

  • ANDI87 Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoNa_2603 dzięki za lekarza :) zapisze sobie:)

  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe, smutno mi i przykro kochana, że tak trudno jest sobie poradzić ze stratą. Chciałabym umieć napisać coś, co da Ci nadzieję na lepsze, ale wiem, że Ty musisz sama sobie z tym poradzić. Czas żałoby jest trudny, ale potrzebny, żeby ruszyć do przodu. Ruszysz niebawem… wiem to.
    Sama też jestem ostrożna, mając w pamięci głównie Twoją sytuację.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza gratulacje!
    Czy możecie podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć informacje o diecie przy pcos?

    relganli06k8eu81.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg wrote:
    sebza gratulacje!
    Czy możecie podpowiedzieć gdzie mogę znaleźć informacje o diecie przy pcos?

    to już kiedyś wrzucałam, tam powinno trochę być:
    http://www.tlustezycie.pl/2014/02/pcos-czyli-zespo-policystycznych.html

    a ogólnie skarbie to dieta niskowęglowodanowa i niskim IG np. Montignac ;)

  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki!

    relganli06k8eu81.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Ingebjorg. Dokładnie tak, jak Malenq napisała.
    Ja dodatkowo starałam się jeść głównie surowe rzeczy, chociaż mój organizm nie umie funkcjonować bez mięsa, więc jadłam gotowane albo pieczone, ale nie za często. Na pewno nie codziennie.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Ingebjorg Ekspertka
    Postów: 244 102

    Wysłany: 27 maja 2014, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli powinnam zrezygnować ze słodyczy, coli, białego pieczywa, makaronu, wędlin, kiełbas, nabiału.... co tu jeść oprócz warzyw? Dodam, że nie mam nadwagi (58 kg przy 176 cm) ale mam pco i straszny, ogromny wręcz problem z cerą i pryszczami nawet na brzuchu :(

    relganli06k8eu81.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 27 maja 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasjja chyba miała podobną wagę, a też trzymała dietę i zaszła w ciążę. Jej dieta była na mailu, ale ja znów nie pamiętam adresu, więc może się Kasjja wypowie :D

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 27 maja 2014, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ingebjorg wszystko w granicach rozsadku mysle..Nie masz nadwagi ani otylosci wiec nie sadze by dieta byla ci az tak restrykcyjna wskazana

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ