X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną PCO - zespół policystycznych jajników
Odpowiedz

PCO - zespół policystycznych jajników

Oceń ten wątek:
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 13 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że warto wypróbować wszystko, lekarz jak przyjdzie czas sam to zaproponuje ja miałam na wstępie powiedziane ze jak nie pomoże to stymulacja plus inseminacja.

    27a73b5519.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 14 listopada 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, owu nadal nie było. Pęcherzyki mają 25, 19 , 19 i 15 mm. Mam szlaban na seks niby do jutra i jutro znowu przyjść na monitoring. Już mam tego wszystkiego dość. LEkarz dał ten szlaban bo niby boi się że 4 pękną naraz a mi się wydaje, że pewnie żąden nie pęknie, skoro ten duży ma już 25 i nic... Zdołowałam się wczoraj strasznie, nie wiem już co robić.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Dziewczyny, owu nadal nie było. Pęcherzyki mają 25, 19 , 19 i 15 mm. Mam szlaban na seks niby do jutra i jutro znowu przyjść na monitoring. Już mam tego wszystkiego dość. LEkarz dał ten szlaban bo niby boi się że 4 pękną naraz a mi się wydaje, że pewnie żąden nie pęknie, skoro ten duży ma już 25 i nic... Zdołowałam się wczoraj strasznie, nie wiem już co robić.
    Głowa do gory! Moze posłuchaj lekarza, wstrzymaj sie do jutra a zobaczysz co powie lekarz co dalej. U mnie skutki uboczne po clo i tez ochota wszystkim rzucić w ****

  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka jak u Ciebie z tym skokiem temperatury coś się rusza?
    Frida skok temperatury może być również po owulacji? Myślałam, że max 1 dobę, ale nie znam się aż tak :)
    Frida ja bym pewnie i tak zrobiła po swojemu ... Małe prawdopodobieństwo, że będą czworaczki, ale wybór zawsze leży po twojej i partnera stronie.
    Madzia nie mam zielonego pojęcia jak jest przy PCOS, ale wydaje mi się że nie ma to wpływu inseminacja w końcu jest przeprowadzana, gdy jest owulacja, a tą można stymulować. PCOS to tylko lub aż problemy z pękaniem jajeczka, a więc właśnie z owulką, a skoro lekarze ją zainicjują to chyba nie będzie aż takiego problemu... Smutnamiss ty do spzitala idziesz w grudniu? To w sumie już za niedługo, byle by nie na okres świąteczny, chyba że dla Ciebie nie ma to znaczenia. Ja właśnie z tego powodu dostałam skierowanie na styczeń, żeby nie leżeć na Święta i Sylwestra, bo i lekarzy wtedy mniej na dyżurach :/

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • anka1987 Autorytet
    Postów: 821 475

    Wysłany: 14 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak dziś temperatura poszła w górę 36.9 i wyznaczyło mi owulację. Powiem Ci, że zawsze jak mierzyłam temperaturę to z 36,6 stopni tempka szybowała mi do 36,9 -37 stopni. a po ovitrelle jakoś powoli idzie w górę :/

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny szpital w styczniu bo nie ma miejsc. Chudne ladnie czuje sie bosko wiec poczekam. Miałam cytologie teraz się boje i czekam na wynik. Jak bd ok to mam zielone swiatlo na starania plus w grudniu stymulacja ehhh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 12:17

    27a73b5519.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi serce mówi, żeby zaryzykować i spróbować. Lekarzowi się nie przyznam jakby co hehe :P No już sama nie wiem, masakra to jest z tym seksem na gwizdek i tymi monitoringami... Ale czuję, że szansa mi ucieknie jak nie spróbuję :/

    Karola no ja tak czytałam, że do 3 dni po owu może być skok temperatury.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czasami warto posłuchać intuicji

    27a73b5519.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss ja już nie wiem czy to intuicja czy desperacja po prostu...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skup sie na tym ze cos drgneło. Masz pęcherzyki to juz duzy postęp. Teraz medycyna ma duze możliwości. Jak miałam zmianę w macicy czytałam przypadki w internecie. Kobieta urodziła dziecko przy raku macicy. Trzeba wierzyć i walczyć Ty jestes na dobrej drodze. Ja nie mam owulacji w tym miesiącu też nic nie widać.. Myśl pozytywnie

    Frida91 lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na razie owulacji tez nie mam. Ale dzięki.zobaczę co jutro wyjdzie na monitoringu.

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 14 listopada 2018, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anka no to już coś, ja mam podobne temperatury w pierwszej fazie ok 35,5 (max do 36,4) teraz drugi cykl temperatura skoczyła do ok 37 :) i to pierwszy cykl gdzie wciąż się utrzymuje na "stałym" poziomie już od 9 dni :) Głupia zrobiłam dziś test bo cycki mi znów napuchły i sutki mnie palą (tak jak w ostatniej ciąży) ale wiadomo, że za wcześnie :)
    Frida z tym sexem to właśnie mam podobnie, choć nie chodzę na razie na monitoring, ale facet się denerwuje że on nie może czuć presji :) Choć to on mnie wiele lat namawiał na dziecko. Właśnie dlatego pytałam o tą owulacje i skoki temperatury. Raczej zbliżenia mamy co 2/3 dzień, czasami codziennie, bo mam duże potrzeby :) heheh. Więc jeśli ma silne nasienie to w jakąś owulacje możemy trafić bez monitoringu :)
    Co do twojej sytuacji, to ja wiem co ja bym pewnie zrobiła, ale ty oczywiście musisz sama podjąć decyzję. Bliźniaki fajna sprawa :)
    Smutnamiss ja też idę w styczniu to będziemy we dwie :)

    Frida91 lubi tę wiadomość

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam brac od 17 dnia cyku duphaston przez 10 dni dwa razy dziennie wiecie moze na co ten lek i co ma mi to dać?

    27a73b5519.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss to jest progesteron. Pewnie na uregulowanie okresu. Jak odstawisz to dostaniesz okres. Nie pytałaś lekarza co to i na co?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 15:30

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie spytalam 2 miesiace temu robilam progesteron w 23dc i wyszedł niski 0.92 moze dlatego mi kazała brać wtedy nie dostałam okresu i mialam wywolywany w tamtym miesiacu dostałam ładnie sama okres czy jak bede brac ten duphaston to moze mi sie cos rozregulować?

    27a73b5519.png
  • Karolina_Karola Ekspertka
    Postów: 246 55

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutnamiss raczej się właśnie ureguluje. Duphaston to jak już napisała Frida progesteron. Pomaga w fazie lutealnej, aczkolwiek ja dostałam na podtrzymanie ciąży. Dają go ginekolodzy również na problemy z drugą fazą cyklu oraz na wywołanie okresu. Także spokojnie :)

    31lat
    1. poronienie - 8 tc
    2. poronienie - 9 tc

    # zespół antyfosfolipidowy, toczeń układowy:
    - ANA 1:1280 - przeciwciała przeciwmitochondrialne
    - dsDNA 1:160
    - antykoagulant toczniowy ++
    # PCOS

    Leki na:
    -toczeń/zespół antyfosfolipidowy:
    Encorton 25 mg, Plaquenil 200 mg, Acard 75 mg
    w ew. ciąży Clexane 40 mg
    -PCOS:
    Duphaston 2*1
    -dodatkowe:
    wit. D3, Omega 3-6, magnez + B6, Femibion 0(1)
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pekly 2 pecherzyki :) Jest szansa :)

    Ag1988, anka1987 lubią tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Aneczka2014 Przyjaciółka
    Postów: 258 44

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina_Karola wrote:
    Smutnamiss raczej się właśnie ureguluje. Duphaston to jak już napisała Frida progesteron. Pomaga w fazie lutealnej, aczkolwiek ja dostałam na podtrzymanie ciąży. Dają go ginekolodzy również na problemy z drugą fazą cyklu oraz na wywołanie okresu. Także spokojnie :)
    Ja często biorę duphaston i z tego co mi lekarz tłumaczył w moim przypadku pomaga wchlonac się torbiela (które często mi się robią i są z nimi problemy bo jest duży ból i okres się przesuwa) a w razie ewentualnej ciąży pomaga

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Dziewczyny pekly 2 pecherzyki :) Jest szansa :)

    I tutaj Ci pogratuluje! Ekstra jest postęp! Oby chociaż jeden zaskoczył ;)

    Frida91 lubi tę wiadomość

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Dziewczyny pekly 2 pecherzyki :) Jest szansa :)
    Brawo działaj musi się udać!

    Frida91 lubi tę wiadomość

    27a73b5519.png
‹‹ 283 284 285 286 287 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ