X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

PCOS

Oceń ten wątek:
  • Ewa Przyjaciółka
    Postów: 97 99

    Wysłany: 27 grudnia 2012, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy to duża przeszkoda w zajściu w ciąże ?
    Może też macie do czynienia z tym.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 grudnia 2012, 00:47

    Ewa
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Ewa prawdopodobnie mam ten sam problem.

    Słyszałaś może o ziolach o.Sroki jest taka mieszanka na PCOS. Może któraś z dziewczyn brała?

    nikitka
  • Ewa Przyjaciółka
    Postów: 97 99

    Wysłany: 11 stycznia 2013, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie nie słyszałam na ten temat, a leczysz się ?

    Ewa
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja niby mam pcos. gin 3 lata temu stwierdził, ze jak mam to niewielkie. ale dla mnie jest to śmieszne bo albo się to ma albo nie ma. miesiączki miałam regularne choc dwa razy zdarzył mi się cykl 55 dniowy przez torbiel czynnościową na lewym jajników .okres wywołany duphastonem. badania hormonów i testosteron dwukrotnie zawyżony reszta badań ok. więc zapisał tabsy aby wyciszyć jAjniki do momentu starania o dzidzie. na dzień dzisiejszy jest to mój 4 cykl staran po 3 latach brania tabletek, hormony w normie lecz problem ze śluzem. od 19 dnia cyklu przez tydzień duphaston na podtrzymanie ciąży w razie czego i na niewydolność ciałka żółtego. pozdr.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    następny cykl zaczynam pić te ziólka na allegro 20zł kosztują. zobaczymy napewno nie zaszkodzą

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie z tymi lekarzami to tak jest, mówią że prawdopodobnie PCOS i że trzeba sprawdzić. No więc ja także usłyszałam od mojego gina że PCOS, zrobiłam badania i powiedział, że w sumie wyniki w normie, ale jednak te nieregularne cykle o czymś świadczą, więc duphaston na wywołanie i propozycja na leczenie. Czyli cykl monitorowany na lekach a potem zastrzyk i do dzieła. Jeśli to nie poskutkuje to badanie drożności jajowodów i w zależności co wykaże badanie to kolejno jakieś zabiegi. Byłam u niego 23 grudnia i zapytał mnie czy się decyduję, powiedziałam, że muszę to przemyśleć i chyba popróbujemy z 2 m-ce bez leków, ale niestety duphaston musiałam zażyć, obecnie od dziś czekam na okres. Chyba liczę po cichu, że może w tym cyklu, jakimś cudem.... sama nie wiem. Cykle monitorowane pewnie też troszkę kosztują,nie orientuję się, ale tak myślę, że skoro wizyta z usg kosztuje 120 zł no to jakieś 3 wizyty + zastrzyk, leki....może koło 600 zł taka przyjemność? Poprawcie mnie jeśli się mylę.
    Znalazłam właśnie te ziółka na PCOS, ale czy to działa? Czytałam o MACY i wydaje się z opinii, że bardzo dobra, tylko czy po niej się nie tyje? Ja zażywam castangusa i folik. Zastanawiam się natomiast nad tą macą i ziółkami.

    nikitka
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też podejrzewają lekarze PCOS, ale nikt tak naprawdę nie postawił jak dotąd oczywistej diagnozy...i zamartwiaj się człowieku sam :( u mnie również z racji nieregularnych cykli i owulacji " w kratkę" chodzę na monitoring, mam 4 cykl stymulowany Clo i w środę dostałam zastrzyk Pregnylu na pęknięcie pęcherzyka, w poniedziałek kontrolne usg. Wiadomo, że koszty są spore, ja chodze prywatnie i koszt jednej wizyty i usg to 150 zl, ale, że trafiłam na ludzkiego gina, to skoro się u niego leczę, za usg nie bierze nic ode mnie, bo chodzę ok. 3-4 razy w miesiącu, sam tak postanowił, co jest bardzo miłe z jego strony. Bo wiadomo dochodzą jeszcze koszty leków itd, zobaczymy czy teraz sie udało:) jestem jakoś dobrej myśli

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do kosztów, to wiadomo, że są spore, ale czego się nie robi dla faktu, żeby zostać mamą...dla mnie póki co leczenie jest najważniejsze, w takim razie inne przyjemności idą w zapomnienie i jakoś daję radę( tzn dajemy: ja i mąż)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wiem ile kosztują, gdyż nie miałam cykli monitorowanych, ale pewnie od tej poniedziałkowej wizyty się zaczną. ja za wizyte płaciłam z usg dopochwowym zawsze 100. teraz to mnie trochę załamuje jak będe musiała iść 3-4 razy na monitoring i za każde 100. mam nadzieje ze mój gin. sam powie, że bedę mniej za to kaski dawała bo jak nie to sama się zapytam. bo jakby co 400 i pewnie leki może drugie tyle to trochę wychodzi.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie sporo kaski, a pewności się nie ma, istna ruletka. Jak trzeba będzie to tak jak Nina pisze, można oddać każde pieniądze by zostać upragnioną mamą. Dlatego nie wiem czy w przyszłym m-cu nie zdecyduje się na monitoring. W sumie obserwacje z mierzeniem temperatury zaczęłam dopiero pierwszy cykl i nasze starania były spontaniczne, bo jak tu upolować taką owulkę, która nie wiadomo kiedy jest i czy w ogóle jest. A na "krwawą merry" czekasz jak na spadek po pradziadkach. No jak mieć strzał w 10 dziewczyny?

    nikitka
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 12 stycznia 2013, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO ja raz miałam strzał w dziesiątkę i mimo dość nieregularnych cykli zaszłam w ciążę( straciłam ją w 6t)czyli szanse są zawsze, o ile tylko do owulacji dochodzi:)

    weronika86 lubi tę wiadomość

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nina ale dostałaś coś od lekarza na ewentualne utrzymanie ciąży? np duphaston

    nikitka
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczęłam plamić i nie było akcji serduszka...więc wszystko się samoistnie rozwiązało...( duphaston brałam zawsze na druga połowę cyklu)jednak w tej sytuacji nie pomógł

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam dziewczyny, że ja na poprawę nastroju oglądam w galerii wykresy tych które zaciążyły właśnie z PCOS :) na jakiś czas pomaga

    Nina, sebza, weronika86 lubią tę wiadomość

    nikitka
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikitka, prędzej czy później uda nam się!!! Byle prędzej:)

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj byle prędzej!Latka lecą. Nina zobacz, koleżanka zamieściła na facebooku http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ. I jak tu przestać o tym myśleć.

    nikitka
  • nikitka Koleżanka
    Postów: 49 34

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darijka, ale które ziólka te na PCOS? Daj znać jak się sprawdzają.

    nikitka
  • Nina Autorytet
    Postów: 3522 4056

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikitka wrote:
    oj byle prędzej!Latka lecą. Nina zobacz, koleżanka zamieściła na facebooku http://www.youtube.com/watch?v=OPSAgs-exfQ. I jak tu przestać o tym myśleć.

    Słodkie...aż się wzruszyłam...

    ijpbx1hp0l1f6pzg.png
    dqprj44jred240is.png
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co miesiąc jestem pełna optymizmu( około 10 dnia cyklu) , a 18 dnia już optymizm odpływa gdyż czuje, że i tak nic z tego. co miesiąc każdy cykl inny, inne objawy niż w poprzednich cyklach. dzisiaj mam 16 dzień cyklu test owu pozytywny tak samo jak 13 dnia cyklu więc już zgłupiałam. no nic jutro ide do gin. i napisze wam kobitki co tam mi powiedział. w ogóle od dwóch dni mam takie jakieś ukłucia (ciężko jest mi określić to uczucie) w macicy, na pewno nie są to jajnik bo te niby ukłucia są na środku. dziwne gdyż nigdy tak nie miałam. nikita i nina na pewno nam się uda wierze w to głeboko, że w końcu każda z nas będzie tuliła upragnionego dzidziusia.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
  • darijka Autorytet
    Postów: 721 538

    Wysłany: 13 stycznia 2013, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przesłodziutki ten bobas, też chcę takiego. nikitka na pewno dam znać.

    ]iv09mg7yqro6ly4p.png[/url
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ