X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Poradnia leczenia niepłodności - UCK Katowice
Odpowiedz

Poradnia leczenia niepłodności - UCK Katowice

Oceń ten wątek:
  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 116 118

    Wysłany: 13 marca 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Ja myślę, że może pieniądze mają ale nikt nie chciał przyjść za taką cenę pracować lub te pieniądze z projektu są tak zagospodarowane, że w jednym miejscu mogą więcej zrobić, a w drugim mniej ze wzgledu na dostepność lekarzy i sprzętu. Wiecie to zawsze jest wszystko grubymi nićmi szyte.

    Ja też dużo więcej wyczytałam z forum i różnych grup, w pamiętniku wypisałam wszystkie badania, które zrobiłam we własnym zakresie stopniowo. Także warto szukać i nie dać sobie wmówić. My do kliniki jak już to chcielibyśmy iść ostatecznie za rok, bo teraz mamy inny większy wydatek, więc coś za coś. Zobaczymy bo czasem to się zmienia z dnia na dzień.

    Dokładnie masz rację, ja też oczekiwań żadnych w sumie nie mam. Skorzystam z tego co mogę i tyle, a jeśli chodzi o IUI to może uda mi się gdzieś indziej na NFZ zrobić. Tylko muszę podzwonić i wypytać. Daj znać jak wyszły badania hormonalne.
    Tak lekarz coś mówił,że NFZ płaci jak im się podoba, więc myślę,że to też kwestia polityczna..nie wierzę, że nie mają możliwości, to część kliniki..

    Ja planuję jeszcze w tym półroczu zahaczyć o klinikę, jak się do tego czasu nie uda..

    Trzymam za was kciuki 🤞

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów
    początek IO

    Euthyrox 50
    Metformina 1000

    3cykle stymulowane ❌

    👦'86
    morfo 2% -> 4%
    słaby czas upłynnienia

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 14 marca 2023, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Tak lekarz coś mówił,że NFZ płaci jak im się podoba, więc myślę,że to też kwestia polityczna..nie wierzę, że nie mają możliwości, to część kliniki..

    Ja planuję jeszcze w tym półroczu zahaczyć o klinikę, jak się do tego czasu nie uda..

    Trzymam za was kciuki 🤞

    No też mi się tak wydaje, niestety. Państwo niby daje wsparcie ale wiadomo jak to wygląda w praktyce. Dziękuję, ja też trzymam za Was!

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 14 marca 2023, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    @MalaMiMi mnie też zadziwiło,że nie mają tam immunologa i genetyka, bo założenia programu są inne, ale widocznie hajsu nie mają,żeby im płacić 🤷ja się dowiedziałam o programie tutaj z forum, poczytałam i na rządowej stronie są wypisane założenia, które mało pokrywają się z praktyką 🙈przyjmował mnie dr Blukacz... Tak propo ginekologów ja też mam wrażenie, że są wszyscy fajni jak nie ma się problemów,a gdy zaczynają się schody to albo odkładają wszystko na następną wizytę albo nic nie robią ani nie sugerują.. ja z forum i internetu mam już zaplanowane kolejne badania, ale kto mi to zinterpretuje i pomoże z tego wyjść.. na prywatną klinikę i badania póki co nas nie stać, bo to są dla mnie na prawdę duże kwoty do wydania właściwie na raz wraz z badaniami i dobija mnie to, że prędzej czy później nie będziemy mieli innego wyjścia... co do drożności to myślę,że prędzej czy później mi się przyda, bo coraz częściej robią mi się torbiele jajników i jutro idę na USG endometriozy, bo wkrętka weszła 🤣

    @#Aleksandra lekarz obejrzał może dwa moje badania z całej teczki, bo stwierdził,że tego jest za dużo na pierwszą wizytę. Nie winie go za to, bo przyniosłam dokumentację z 1,5 roku tak jak zaszłam w pierwszą ciążę,a trochę badań zrobiłam... A co do USG tarczycy nie wiem, mam robioną regularnie, ale może chce sam rzucić na to okiem. Ja już mam zrobiony pakiet na trombofilie prywatnie, a wykorzystać trochę NFZ też się przyda, bo to nie są tanie badania. Nie mam prawie żadnych wymagań co do tych klinik, przychodni itd. bo ja też idę tam tylko po badania. Mam nadzieję, że jutrzejsze wyniki hormonalne dostanę bez problemu na maila..

    No właśnie dr Blukacz ma doświadczenie z niepłodnością i w ogóle chyba nawet z in vitro, ale mam wrażenie, że on ucieka od immunologii. Nie wierzy w nią do końca i to trochę wydłuża czas.
    Jak masz możliwość to może zapiszcie się do programu w opolu. Może wystarczy tam zadzownić i zapytać jakie są wymagania i czy trzeba być zameldowanym czy tylko mieszkać w województwie. Bo jeśli mieszkac to wystarczy podać adres - a tam macie na miejscu badania genetyczne.
    Mi badania hormonów wyszły ok. potem poszliśmy do kliniki leczenia niepłodności i nie żałuję. Plusem było to, że mieliśmy część świeżych badań, więc szybciej poszlo. W takiej klinice nie trzeba od razu robić in vitro. Bardzo często kierują Cię na histeroskopię albo laparoskopie na nfz, więc znowu klika miesięcy czekania.

  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 116 118

    Wysłany: 14 marca 2023, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje,że oddałam krew na hormony, prolaktynę wzięli mi na czczo na szczęście 😅 wyników na maila nie dostanę, jedynie na wizycie, która jest zaplanowana na 27.03 🙄 powiedziała,że mam dzwonić o wcześniejszą wizytę, bo może ktoś zrezygnuje, a o wyniki mam spróbować do działu Statystyki 🤦‍♂️
    @MalaMiMi jeśli w Opolu przyjmują tylko do południa to nam odpada, bo ja już zwalniam się z pracy i gonie się,żeby zdążyć w miarę szybko wrócić, a jesteśmy z Bytomia i do UCK w dobrych wiatrach mam 45 minut, a do pracy 20 min więc auto ma solidnie przeczyszczone rury 🤣🤣

    #Aleksandra lubi tę wiadomość

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów
    początek IO

    Euthyrox 50
    Metformina 1000

    3cykle stymulowane ❌

    👦'86
    morfo 2% -> 4%
    słaby czas upłynnienia

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 14 marca 2023, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Melduje,że oddałam krew na hormony, prolaktynę wzięli mi na czczo na szczęście 😅 wyników na maila nie dostanę, jedynie na wizycie, która jest zaplanowana na 27.03 🙄 powiedziała,że mam dzwonić o wcześniejszą wizytę, bo może ktoś zrezygnuje, a o wyniki mam spróbować do działu Statystyki 🤦‍♂️
    @MalaMiMi jeśli w Opolu przyjmują tylko do południa to nam odpada, bo ja już zwalniam się z pracy i gonie się,żeby zdążyć w miarę szybko wrócić, a jesteśmy z Bytomia i do UCK w dobrych wiatrach mam 45 minut, a do pracy 20 min więc auto ma solidnie przeczyszczone rury 🤣🤣

    To jeszcze tylko RŚ i będziesz miała większość badań. Tak, oni tam nie dają wyników :/ Trzeba iść do działu statystyki, wypełnić podanie!!! i wysyłają na maila.
    Z opolem nie wiem jak jest i w jakich godzinach przyjmują. Wiem tylko, że tam mają genetyka i immunologa. Dlatego nei rozumiem dlaczego Katowice nie ma :/
    A jak w ogóle wrażenia po kontakcie z dr Blukaczem?

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    No właśnie dr Blukacz ma doświadczenie z niepłodnością i w ogóle chyba nawet z in vitro, ale mam wrażenie, że on ucieka od immunologii. Nie wierzy w nią do końca i to trochę wydłuża czas.
    Jak masz możliwość to może zapiszcie się do programu w opolu. Może wystarczy tam zadzownić i zapytać jakie są wymagania i czy trzeba być zameldowanym czy tylko mieszkać w województwie. Bo jeśli mieszkac to wystarczy podać adres - a tam macie na miejscu badania genetyczne.
    Mi badania hormonów wyszły ok. potem poszliśmy do kliniki leczenia niepłodności i nie żałuję. Plusem było to, że mieliśmy część świeżych badań, więc szybciej poszlo. W takiej klinice nie trzeba od razu robić in vitro. Bardzo często kierują Cię na histeroskopię albo laparoskopie na nfz, więc znowu klika miesięcy czekania.

    Wiesz co może ucieka, bo immunologia to nie temat jego zainteresowań? Nie każdy ginekolog kształci się szerzej z własnej woli. Dlatego tak mało dobrych immunologów jest. Właśnie o to chodzi żeby iść do kliniki i mieć już w zanadrzu trochę badań zrobionych. Zależy pewnie od problemów z jakimi para się zmaga:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 marca 2023, 19:20

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Melduje,że oddałam krew na hormony, prolaktynę wzięli mi na czczo na szczęście 😅 wyników na maila nie dostanę, jedynie na wizycie, która jest zaplanowana na 27.03 🙄 powiedziała,że mam dzwonić o wcześniejszą wizytę, bo może ktoś zrezygnuje, a o wyniki mam spróbować do działu Statystyki 🤦‍♂️
    @MalaMiMi jeśli w Opolu przyjmują tylko do południa to nam odpada, bo ja już zwalniam się z pracy i gonie się,żeby zdążyć w miarę szybko wrócić, a jesteśmy z Bytomia i do UCK w dobrych wiatrach mam 45 minut, a do pracy 20 min więc auto ma solidnie przeczyszczone rury 🤣🤣

    Tak, z tego co czytałam można uzyskać wyniki ale trzeba wniosek pisać. Daj znać jak to będzie żebym wiedziała jak ja pójdę na badania. Haha, no trochę jeżdżenia jest ale do czerwca ten czas przecież szybko zleci:-)

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 116 118

    Wysłany: 14 marca 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    To jeszcze tylko RŚ i będziesz miała większość badań. Tak, oni tam nie dają wyników :/ Trzeba iść do działu statystyki, wypełnić podanie!!! i wysyłają na maila.
    Z opolem nie wiem jak jest i w jakich godzinach przyjmują. Wiem tylko, że tam mają genetyka i immunologa. Dlatego nei rozumiem dlaczego Katowice nie ma :/
    A jak w ogóle wrażenia po kontakcie z dr Blukaczem?

    Chore , zadzwonię tam jutro i się dowiem co i jak.. w najgorszym przypadku będę musiała znowu tam jechać żeby złożyć wniosek 🤦‍♂️
    Doktor ogólnie zrobił dobre wrażenie, nie owijał w bawełnę i konkretnie nam powiedział co i jak, Po tej chwili rozmowy ciężko tak stwierdzić czy zaufać czy nie.

    Ja dziś jestem po USG endomendy i prawdopodobnie mam polipa w macicy i lewy jajnik jej się nie podobał, za tydzień do kontroli, bo dziś jeszcze@ i nie była pewna czy to nie krew.. jako kolejny krok zasugerowała histeroskopie wraz z drożnością. Ja się zastanawiam co zrobić czy iść prywatnie czy w tym UCK walczyć o zabieg...

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów
    początek IO

    Euthyrox 50
    Metformina 1000

    3cykle stymulowane ❌

    👦'86
    morfo 2% -> 4%
    słaby czas upłynnienia

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 15 marca 2023, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Chore , zadzwonię tam jutro i się dowiem co i jak.. w najgorszym przypadku będę musiała znowu tam jechać żeby złożyć wniosek 🤦‍♂️
    Doktor ogólnie zrobił dobre wrażenie, nie owijał w bawełnę i konkretnie nam powiedział co i jak, Po tej chwili rozmowy ciężko tak stwierdzić czy zaufać czy nie.

    Ja dziś jestem po USG endomendy i prawdopodobnie mam polipa w macicy i lewy jajnik jej się nie podobał, za tydzień do kontroli, bo dziś jeszcze@ i nie była pewna czy to nie krew.. jako kolejny krok zasugerowała histeroskopie wraz z drożnością. Ja się zastanawiam co zrobić czy iść prywatnie czy w tym UCK walczyć o zabieg...
    W uck nie będziesz musiała walczyć o zabieg. Oni Ci go zrobią bez problemu. Najpierw zrobią wymaz z pochwy, a na następny spotkaniu zrobią drożność. Skorzystaj, bo to jednak dość duża kwota.

    Domi94 lubi tę wiadomość

  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 116 118

    Wysłany: 15 marca 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    W uck nie będziesz musiała walczyć o zabieg. Oni Ci go zrobią bez problemu. Najpierw zrobią wymaz z pochwy, a na następny spotkaniu zrobią drożność. Skorzystaj, bo to jednak dość duża kwota.
    To trochę kamień z serca 😅 nie miałam dziś czasu dzwonić, bo nie dość, że młyn w pracy to jeszcze trochę mnie mini załamka trzyma po wczoraj, ale będę cisnąć, żeby mnie umówili wcześniej 🤞

    A korzystałaś z ich usług?

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów
    początek IO

    Euthyrox 50
    Metformina 1000

    3cykle stymulowane ❌

    👦'86
    morfo 2% -> 4%
    słaby czas upłynnienia

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 15 marca 2023, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    To trochę kamień z serca 😅 nie miałam dziś czasu dzwonić, bo nie dość, że młyn w pracy to jeszcze trochę mnie mini załamka trzyma po wczoraj, ale będę cisnąć, żeby mnie umówili wcześniej 🤞

    A korzystałaś z ich usług?
    Tak, ja tam robiłam hormony, maz nasienie, wymazy i drożność. Trochę to trwało, bo wymazy wychodziły na początku źle i musiałam brać antybiotyki, potem znowu okres, kolejny wymaz. I tak minęło 5 miesięcy.

    Domi94 lubi tę wiadomość

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 16 marca 2023, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie nie z tego programu prokreacyjnego ale też robiłam drożność na NFZ. Warto tak zrobić i zaoszczędzić trochę $ :)

    MałaMiMi lubi tę wiadomość

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1442 1933

    Wysłany: 16 marca 2023, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Ja ogólnie nie z tego programu prokreacyjnego ale też robiłam drożność na NFZ. Warto tak zrobić i zaoszczędzić trochę $ :)
    Hej. Gdzie robiłaś drożność i co trzeba napisać na skierowaniu?
    Ja mam problemy immunologiczne i drożności mi nie robią, bo w ciąży już byłam. Jednak wolę to mieć odfajkowane, żeby potem nie było że muszę na cito robić i to najlepiej prywatnie.
    🙃

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • Domi94 Przyjaciółka
    Postów: 116 118

    Wysłany: 16 marca 2023, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMiMi wrote:
    Tak, ja tam robiłam hormony, maz nasienie, wymazy i drożność. Trochę to trwało, bo wymazy wychodziły na początku źle i musiałam brać antybiotyki, potem znowu okres, kolejny wymaz. I tak minęło 5 miesięcy.
    Spoko, sam zaproponował ci drożność czy coś wyszło na USG? Dla mnie te wszystkie badania jak histero, drożność, laparo to czarna magia, jak już te z krwi i genetyczne w miarę ogarnęłam to teraz kolejny poziom wtajemniczenia przede mną 🤣🤣

    Dzwoniłam tam dziś i wyniki mogę dostać podobno w dziale statystyki po wizycie, wcześniej nie, więc jeszcze ich będę maltretować telefonami czy coś się nie zwolniło🤷

    👱‍♀️'94
    MTHFR hetero
    PAI homo
    zespół antyfosfolipidowy - wykluczony
    KIR AA, brak DS-ów
    początek IO

    Euthyrox 50
    Metformina 1000

    3cykle stymulowane ❌

    👦'86
    morfo 2% -> 4%
    słaby czas upłynnienia

    Starania
    09.2021 - 9tc 💔
    Starania rozpoczęte 03.2022
    05.22-bc
    10.22-bc
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 17 marca 2023, 06:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi94 wrote:
    Spoko, sam zaproponował ci drożność czy coś wyszło na USG? Dla mnie te wszystkie badania jak histero, drożność, laparo to czarna magia, jak już te z krwi i genetyczne w miarę ogarnęłam to teraz kolejny poziom wtajemniczenia przede mną 🤣🤣

    Dzwoniłam tam dziś i wyniki mogę dostać podobno w dziale statystyki po wizycie, wcześniej nie, więc jeszcze ich będę maltretować telefonami czy coś się nie zwolniło🤷
    Sam mi zaproponował.
    Wkurza mnie takie podejście nfz-tu do wyników - dopiero po wizycie. To są Twoje wyniki i mozesz je odebrać kiedy chcesz (potwierdzone w NFZ). Oni się tłumacza, że to dla dobra pacjenta, że po wizycie, że lekarz musi to omówić, a to nieprawda. W każdym razie też czasem gryzę się w język, bo to nie ma sensu. Próbuj dzwonić. Może się coś zwolni. Doktor mam chyba takie procedury, że dopiero po wynikach proponuje te drożność.

    Domi94 lubi tę wiadomość

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 17 marca 2023, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Hej. Gdzie robiłaś drożność i co trzeba napisać na skierowaniu?
    Ja mam problemy immunologiczne i drożności mi nie robią, bo w ciąży już byłam. Jednak wolę to mieć odfajkowane, żeby potem nie było że muszę na cito robić i to najlepiej prywatnie.
    🙃

    Hej, dodaj mnie do przyjaciółek i wyślij wiadomość prywatną to Ci odpowiem, bo nie chce na forum. Ja miałam wpisane na skierowaniu, że niepłodność idiopatyczna. Ja też byłam w ciąży ale jednak lekarz powiedział, że dla formalności mam zrobić bo coś mu się w budowie macicy nie podobało i przynajmniej podczas HSG mógł ocenić, czy wszystko ok.

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 17 marca 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i jeszcze jedno - problem z odbiorem jest tylko tych pierwszych badań. Bo potem wymazy robią w diagnostyce, więc jeśli masz tam konto to sam możesz ściągnąć swój wynik. Dokumentację z działu statystyki polecam wziąć na samym końcu. Żebyś miała dokumenty, z którymi możesz potem pojąć do innych lekarzy jeśli będziesz chciala, a nie tak latać co chwilę po ksero. I w ogóle wydaje mi się, że morfologię nasienia męża dali mi do domu. Może ona jest w 2 kopiach.

  • Miphuhiz Autorytet
    Postów: 1442 1933

    Wysłany: 17 marca 2023, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Hej, dodaj mnie do przyjaciółek i wyślij wiadomość prywatną to Ci odpowiem, bo nie chce na forum. Ja miałam wpisane na skierowaniu, że niepłodność idiopatyczna. Ja też byłam w ciąży ale jednak lekarz powiedział, że dla formalności mam zrobić bo coś mu się w budowie macicy nie podobało i przynajmniej podczas HSG mógł ocenić, czy wszystko ok.
    Wysłane :)

    U mnie jest problem z kirem AA i na tym się póki co wszyscy skupiają. Nie chcę zeby za pół roku się znowu okazało, że coś tam jest z drożnością. Z drugiej strony na badania immunologiczne już wydaliśmy tyle kasy, że jak mogę coś zrobić na NFZ to chce to zrobić :)

    👩‍🦱84 - niewydolnosc przysadki (wtórna niewydolność tarczycy, nadnerczy, gonad)
    👨‍🦱85 wyniki siusiakowe OK. HLAC ❌

    AMH -1,01 ->1,59
    Mutacja MTHFR 677C-T i PAI-1 4G ❌
    Kir AA ❌, białko S - 58% ❌
    Kariotypy OK, brak stanu zapalnego endometrium.

    12.2021 cb 😭
    08.2023 start ivf
    30.08 transfer 3BB 💔😭

    11.2023 II podejście do ivf
    ❄️❄️❄️ na zimowisku

    05.02 transfer 4AA (accofil, intralipid, encorton, prograf, bryophyllum, acard, heparyna)
    5dpt - beta 24; 7dpt - beta 93; 9dpt - beta 214; 11 dpt - beta 600 22dpt mamy ♥️
    8tc - 1,72 cm 🐣
    preg.png
  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 664 309

    Wysłany: 17 marca 2023, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Wysłane :)

    U mnie jest problem z kirem AA i na tym się póki co wszyscy skupiają. Nie chcę zeby za pół roku się znowu okazało, że coś tam jest z drożnością. Z drugiej strony na badania immunologiczne już wydaliśmy tyle kasy, że jak mogę coś zrobić na NFZ to chce to zrobić :)

    Oj tak, oczywiście warto chociaż trochę zaoszczędzić jeśli się da.

    29.04.2024r - start 💉
    06.05.2024r - podgląd 🥚
  • MałaMiMi Przyjaciółka
    Postów: 314 49

    Wysłany: 17 marca 2023, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miphuhiz wrote:
    Wysłane :)

    U mnie jest problem z kirem AA i na tym się póki co wszyscy skupiają. Nie chcę zeby za pół roku się znowu okazało, że coś tam jest z drożnością. Z drugiej strony na badania immunologiczne już wydaliśmy tyle kasy, że jak mogę coś zrobić na NFZ to chce to zrobić :)
    Rozumiem, że jak masz kir AA to bierzesz od razu accofil jak dowiadujesz się, że jesteś w ciąży ? Czy są jakieś inne rozwiązania ?

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ