X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    Hej
    fryzjerka ja nie mam co pisać jestem po IUI czekam do do @ i robię badania . A 11 kwietnia mam wstępną wizytę w sprawie IVF
    Martoszka heh ja też zaraz się złoszczę i krzyczę ale co zganiam na hormony . Szczególnie wkurza mnie jak gadają sobie w rodzinie ze mało dzieci co po niektórzy by mogli już mieć albo jaki ten maluszek tej czy tamtej napatrz sie . Nosz ciśnienie mi strasznie to podnosi dlatego unikam spotkań rodzinnych kuzynek z maluchami odseparowałam sie na maxa po poronieniu dla mnie to było trudne bo miałam termin na sierpnia a 2 kuzynki na wrzesien i pażdziernik no one mają a ja :(((( Ale walczymy dalej oby w czerwcu doszło do stymulacji .
    Pszczelko powiedz jakie badania Ci klinika zleciła przed IVF . Orientujesz się ile ważny jest wynik AMH bo dość dawno robiłam i pewnie trzeba by powtórzyć a troszkę sie na wyniki czeka .
    Tez bym chciala unikac,ale to siostrzeniec mojego meza, z ktorym mieszkal w domu rodzinnym. No, a ze jest zzyty z sistrą to często ją odwiedzamy i tak o to ostatnio w ciągu tygodnia dwa razy padło pytanie czy juz jestem lub czy dzialamy.

    M&M
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 24 marca 2015, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej morisek28
    Ja zastrzyk z pregnylu robiłam sobie sama w brzuch więc nic nie czekałam i nic nie płaciłam...jedynie zakup leku a to było ok 22 zł (miałam podwójną dawkę czyli 10000j).

    Pierwszy raz robiła mi pielęgniarka (domięśniowo) w przychodni ale wtedy nic nie płaciłam bo miałam skierowanie od ginekologa o zrobienie zastrzyku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2015, 20:42

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 24 marca 2015, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek, to czy nie ma żadnych alergii to nie wiem :)
    Ja nie miałam, chociaż jak przejrzysz wątek to zobaczysz, że niektóre dziewczyny miały objawy wczesnociążowe...jak to przy dawce hcg :)
    Ale da się przeżyć :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam zastrzyk od pielęgniarki, i też robiłam go sama, żadnych alergii, a objawy powoduje pregnyl nie sam sposób podania go. Mój lekarz mówi że pregnyl to jeden z najprostszych zastrzykow, więc nie ma się czego bać:).
    Fryzjerka ja też jestem zazdrosna:) uważam to za normalne ludzkie odczucie, chory zazdrości zdrowemu, biedny bogatemu itd. A jeszcze jak ktoś się bardzo stara przez długi czas to tym bardziej. Martoszka a ja Tobie zazdroszczę wieku, i też wcale się tego nie wstydzę, zawsze możesz powiedzieć że czujesz się za młoda na dzieci. Nie wiem jak można się czepiać tak młodej dziewczyny o dzieci...

  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 marca 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dwa lata po ślubie jestem. Więc myślę, że to to. Z resztą dużo osób myślało,że nasz ślub jest spowodowany wpadką.

    M&M
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 25 marca 2015, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi na mnie też menopur nie działa . Miałam lamette przez 2 cykle i nigdy więcej . Strasznie podupadły mi włosy paznokcie a i tak rewelacji ten lek nie robił . Mam jeszcze 10 szt tabletek jak chcesz mogę wysłać bo i tak u mnie leżą a ja ich nie będe brała Jeśli nie miałaś Gonalu to spróbuj Gonal na mnie działa i endo mam po nim ładne W poniedziałek miałam 14 .
    A ja nigdy nie podawałam sama pregnylu i gin nie kazał samemu robić ale to on mi robił albo sąsiadka (pielęgniarka )

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 25 marca 2015, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakondo w Novum wymagaja dośc dużo badań więc nie wiem czy to dobry przykład.
    Koleżanka robiła w Opolu musiala miec AMH (chyba tez FSH),cytologie i badania nasienia męża.
    Jak dzwonili do mnie z Invimed to tez musialam mieć AMH i FSH, cytologie i badanie nasienia
    W Novum to jakies cyrki robią. AMH,FSH, cytologia, posiew z kanały szyjki i pochwy, badania nasienia, posiew nasienia. MIalam miec jeszcze usg piersi, jonogram i coś tam jeszcze - w większości kliniki robia ta juz po kwalifikacji.
    AMH chyba ostatnie pół roku ( ale nie jestem pewna- jak jest inaczej to rok lub 2 lata)

  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 25 marca 2015, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisku ja byłam w Novum i niemialam zadnego badania z ich laoratorium i nie było zadnego problemu.ALe badan trza wiecej niz w Invimedzie.

  • tulipanna Autorytet
    Postów: 4719 2091

    Wysłany: 26 marca 2015, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morisek28 wrote:
    Dziewczyny co do Novum to jest megaaa dużo badań i wiem ze mojej koleżance odrzucili badania laboratoryjne,które nie byly wykonane u nich w klinicznym laboratorium.

    ja do invimedu będę próbować,chociaz tez niezbyt pochlebne opinie maja.
    mam jednak nadzieje ze mój 66 cykl starań a pierwszy z zastrzykiem będzie owocny. Czego Wam tez zycze
    Morisku, pisze jako alergik niemal na wszystko :) Mnie po zastrzyku nic nie jest. Skoro to 66 cykl starań to czemu zastrzyk dopiero teraz? Ja zwykle u gina płaciłam 20 zł za podanie a ostatnio pojechalam na NOL w sobote i inic nie płaciłam :)

    wnid9vvjl1hs5kx5.png
    419005497f.png
  • ladyw Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 29 marca 2015, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zostało mi kilka opakowań utrogestanu, jakby ktoś był zainteresowany odsprzedam.

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 30 marca 2015, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Słoneczka :)
    Jak tam u Was sytuacja??
    Która testuje w najbliższym czasie...taka posucha się tutaj zrobiła, że hoho ... :)

    Zaraz tutaj proszę mi się stawić do raportu :)

    Anakonda - kiedy Twoje testowanie? chyba w tym tygodniu już??
    Chihuahua, Betty..jak się czujecie?? :)
    Karolcia?? Czekamy na wiruski :)

    U mnie też taka posucha jak tutaj ;) Czekam aż @ szybko przyjdzie (a dopiero 18 dc) żeby rozpocząć cykl z Lamettą.
    Nota bene byłam w aptece i byłam pewna, że zapłacę ok 70 zł za Lamettę a mój rachunek opiewał na 0,00 zł :) Miłe zaskoczenie :) Pierwszy raz w życiu "zapłaciłam" 0,00 zł :)
    Oby tylko to "zero" zadziałało na mnie :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 30 marca 2015, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała Mi życzę ci aby ten cykl był króciutki, abyś mogła wypróbować Lamette :) która na pewno pięknie na Ciebie podziała.
    No i miła niespodzinka w aptece ;)

    Ja dziś byłam na USG, owulacja powterdzona a ja jestem cała happy. Bo oczywiście już była panika, że pęcherzyk nie pęknie. Późną miałam owulkę jak na moje możliwości, więc łudzę się, że pęcherzyk po prostu potrzebowała wiecej czasu aby dojrzeć.
    Dziś wylatujemy na urlop, trzymajcie kciuki za powrót we 3 :)

    No dziewczyny, co tam u Was?

    Martoszka, Mała_Mi79, czekolada lubią tę wiadomość

    ug378ribe4qdpu6z.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 30 marca 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    India...no pięknie :)
    Kciukam z całych sił, żebyście wrócili w trójkę :)
    Wypocznijcie sobie na urlopie i cieszcie się sobą ... a fasolek niech się zawiązuje :)
    Daj znać jak już wrócisz :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 30 marca 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Mała tak powinnam testować środa / czwartek ale to i tak bez sensu bo jestem pewna że sie nie udało . Po drugie to mam ósemkę chirurgicznie do usunięcia i umówiłam się za tydzień na czwartek ( chciałam mieć 100% pewnosci że nie jestem w ciązy ) Pozałatwiam wszystkie sprawy do kwalifikacji i czas na IVF
    India kciuki za powrót we trójkę

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 31 marca 2015, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i ten cykl tez do dupy,co prawda @ jeszcze nie dostałam ale wczoraj czułam się osłabiona zmęczona tj 2-3 dni przed @ i dziś zmierzyłam temp :( 36.4 ale zaraz drugi raz zmierzyłam to już miałam 36,7 i nie wiem czy za pierwszym razem źle zmierzyłam czy tak po prostu miało być. no i robiłam test (miałam czekać do końca tyg ale dziś idę na fizjoterapie na kręgosłup i tam powiedzieli ze jak dowiem się ze jestem w ciąży to mam od razu im zgłosić bo trochę uciskają mnie na kręgosłup). Jak podejrzewałam nawet cienia niebyło :(:(:( tylko marna 1 kreska.

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile kosztuje zastrzyk z pregnylu?jest refundowany?

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 marca 2015, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie wiem czy Pregnyl jest refundowany. Ja miałam na 100% i płaciłam nieco powyżej 20 złotych (podwójna dawka 2x5000j), a sam zastrzyk robiłam sobie sama albo pielęgniarka w klinice. Jak lekarz napisze Ci zlecenie wykonania zastrzyku to w każdej przychodni powinni Ci zrobić za darmo.

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pregnyl chyba jest refundowany ale to też zależy od lekarza. Poprzedni wypisywał Odpłatność 100 % a obecny tylko 30%. Więc za 2 ampułki zapłacę tylko co za jedną ;-)

    Idnia cieszę się że owu była super wieści to teraz zbytnio nie szalej i uważaj na siebie :-)

    Anakonda, współczuje jeśli chodzi o usunięcie ale lepiej teraz niż później byś miała męczyć się z tym zębem.

    Fryzjerka a tak myślałam że Tobie się uda...:-( wspieram <3

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej
    I tak jak przypuszczałam zrobiłam test i 1 krecha . Tak więc trochę odpoczynku i czas zgubić to co się przybrało przez ten rok starań a przytyłam aż 6 kg więc jest co robić . Od jutra treningi i załatwianie badań do ivf i usunięcie tego zęba nieszczęsnego .
    Trzymam mocno kciuki za was i dam znać raz na jakiś czas co tam u mnie i podejrzeć co tam u was . Mamy tylko nadzieję ze w czerwcu wystartujemy z programem .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 1 kwietnia 2015, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda :( Ech... a tak liczyłam na Ciebie ... tak kciukałam :(
    Przytulam i kciukam za pomyślność z IVF.
    Rób badania, trenuj (nota bene mi też tyle przybyło i będę Ci towarzyszyć w ćwiczeniach ... jak zmuszę moje cztery litery do ruchu ;)) ... i ruszajcie z programem :)
    A tak przy okazji pytam...czemu dopiero w czerwcu?? Nie da się np. w kwietniu/maju??
    Czy jest jakiś czas, który trzeba odczekać? Pytam bom "lajkonik" w temacie :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
‹‹ 149 150 151 152 153 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ