X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulek jak będę w domu to napiszę co z tymi wynikami. Zależy iui też od koncentracji a u nas jest teraz tylko 5 reszty nie pamiętam ale wklepie 3 wyniki dla porównania. A i mój chce do androloga niech sprawdzi co i jak

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 20 marca 2015, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakondo a Ty masz stymulowane cykle? Jesli tak to ile takich mialas? U mnie jeszcze 3,5 tyg i de na wizyte. Moze w nastepnym tyg zrobie te bad watrobowe. Ten tydzien co bedzie minie mi szybko bo pensje i nadrobienie zaległości. POzniej tydz przed swiąteczny wiec tez raczej szybko:)

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 marca 2015, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszcelkoa tak mam stymulowane teraz ostatnie 3 cykle co miałam IUI to miałam 2x1 CLO i gonal 5 ampułek . Ja dowiem się w kwietniu bo i tak kwiecień odpuszczamy bo muszę sił nazbierać bo te hormony mnie wykończą.
    Asiulek to wyniki mojego małża 1z 22.o1 2) z 19.02 i 3z 19.03
    upłynnienie 20/20/25
    Objętość 3,5/3,5/4
    lepkość 1/0/0
    ph 8,2/8,1/7,9
    koncentracja 8/7/5
    ruch postępowy 29/30/25
    ruch całkowity 50/52/55
    brak ruchu 50/48/45
    całk liczba w ejakulacie 28/24,5/17
    wbc 0/0/0
    morfologia 2/2/2
    żywe plemniki 64/61/62
    aglutynacja 0/0/0
    komórki okrągłe 2/2/0
    barwa szara/szara/szara
    Tak wiec widać ze jest coraz gorzej

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 20 marca 2015, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    6 cykli stymulowanych niezakończonych ciążą daje rawo do kwalifikacji. Ale u Was może być czynnik plemnikowy

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 marca 2015, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelka wiem u nas jest niestety tak że ja nie mam owulacji bez leków a mąż złe nasienie . O kwalifikację już sie nie martwie bo mój lekarz powiedział że jak trzeba będzie to zakwalifikuje . Chociaż budżet domowy podratuje teraz bo ja miałam leki nierefundowane więc oszczędności prawie wszystkie poszły. To trzymam kciuki za poprawę wyników i obyście w maju ruszyli ze stymulacja .Ja to bym chciała tak w czerwcu lipcu a jak wyjdzie zobaczymy .
    Asiulek to nie moja ginka mi powiedziała ze z takimi wynikami to IUI bez sensu . Poprostu przypadkowy lekarz robił mi IUI teraz bo mój lekarz był na konferencji za granicą i dlatego ona mi robiła i jak popatrzyła na wyniki to powiedziała że IUI mająca sens robi się przy koncentracji 10-15 mln a od 5-10 IVF a poniżej 5 ICSI . Ja ufam mojemu ginkowi wiem że chce żebym zaszła w ciąże i robi wszystko co może . Nie każdy decyduje się na IVF wiec on też nie narzuca zdania ani nie skazuje każdego poważnego przypadku tylko do IVF ( a wiem ze co po niektórzy tak robią ). Wiem że wykorzystaliśmy wszystkie możliwe sposoby by się udało naturalnie niestety nie wyszło i nie mam nic sobie ani ginkowi do zarzucenia .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 20 marca 2015, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakondo podchodziłam tak samo jak i Ty IVF miało byc ostatnią bramką. Z Olkiem udało sie bez IVF teraz stymulacja idzie duuzo duużo ciężej,Ja zeby miec owu brałam 2 clo ( pozniej juz 3) i ok 13 zastrzyków Gonal/fostimon.DOstała po dupie wątroba i ogólnie czuje ze te hormony niźle mi nawywijały. A sznsa na ckl nie za duża. Sta ecyzja o ivf.

  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 20 marca 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakonda, dziękuję za szczegółowe rozpisanie. Faktycznie Profertil mało skuteczny, a cena z kosmosu... u nas też nie pomógł a poszły 3 opakowania. My mamy problem głównie z morfologią... koncentracja teraz 15,5, na początku grudnia była 39 a w 2011r. 26,47. Po kuracji profertilem bardzo spadła.

    Pszczelka, jak ten czas szybko leci :) teraz 3,5 tyg to już górki.

    ganns65gxgno0ohk.png
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 21 marca 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiulek dlatego to co ma skończy i w ruch androvit pójdzie . zresztą w przyszłym tygodniu idzie na badanie hormonów FSH LH TSH prolaktyna i testosteron a potem androlog . Może da jakieś hormony nie wiem jeszcze USG jąder będzie robił dopóki zmobilozował się to będziemy próbować leczyć co nie zmienia faktu że do iVF podchodzimy

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 marca 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zapisałam swojego na powtórne badanie i do androloga na 27 kwietnia. Strasznie odległe terminy. No ale gdyby to było u nas w mieście to pewnie byśmy na dwa dni rozłożyli, a tak (75 km od nas) to chcemy wszystko jednego dnia.
    Myślę, że u nas na pewno bez usg jąder się nie obejdzie przez to wnętrostwo jego. Pewnie też jakieś hormonki będzie musiał zrobić. No, a po skończonym clo mnie będzie czekać hsg. Ale będzie co ma być. Może nie będziemy mieć wspólnego dziecka.
    Dziś zaczęliśmy 9 cs. Już nawet dzisiaj rano test zrobiłam, bo po 17 dniach od pregnylu i 7 od dupka dostałam okres. gdzie zawsze okres dostaję po dupku na 2-3 po ostatniej tabletce.

    M&M
  • Asiulek Autorytet
    Postów: 513 191

    Wysłany: 21 marca 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anakondo, usg jąder, bardzo ważne badanie. Może dużo pokazać . Dobrze, że mąż Twój nie marudzi tylko grzecznie bada wszystko, co trzeba i słucha mądrej żony :) . Znam małżeństwo, bezdzietne również, długo się starające gdzie facet nawet nie chce słyszeć że coś u niego może być nie halo , a samo badanie nasienia nawet nie wchodzi w grę bo by się ze wstydu spalił... już nie mówiąc o innych rzeczach i badaniach...to dopiero problem. Ja mam to szczęście, że mój też nie marudzi, ufff...
    A w temacie jąder akurat mój M jest na 5+ jak powiedział mu lekarz który usg robił. A nigdy nie badał hormonów i w zasadzie mój lekarz gin-endo-androlog , u którego M również był nawet nie kazał. Tylko podstawowe badanie nasienia i usg jąder.

    Mała Mi, jak usg????????????? pisz tu szybko bo specjalnie po to tu wlazłam !!!!!!!!! dwa zdania wystarczą :) kciuki mocno trzymałam!!!


    ganns65gxgno0ohk.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 21 marca 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak więc u mnie są jakieś 3 malutkie pęcherzyki i dostałam menopur 3 ampułki. W poniedzialek usg i dowiem się kiedy IUI :)

    fryzjerka, Betty Boop lubią tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 21 marca 2015, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ale u mnie wahania nastroju hormony buzują :/ ostatnio ciągle jestem przybita smutna i płaczliwa aż mój zauważył a ja musiałam wsiąść jakas meliske na uspokojenie żeby znów nie płakać żeby jego nie dołować żeby nie widział, że znów rycze :( :( :(.Sama się dziwie ze dawno taka niebylam nie wiem cóż się ze mną dzieje :( choć dziś troszkę lepiej.
    Jeszcze do tego tak sie dluzy dziś dopiero 4dpo :(

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 21 marca 2015, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mala mi gratuluje oby tak dalej :)

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • Chihuahua Znajoma
    Postów: 24 31

    Wysłany: 24 marca 2015, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześc dziewczyny :)
    myslalam, że nie dozyje tej wizyty ale juz po. Jest moje malusie serdusio :D
    Fasolek ma 0,66 cm moj olbrzymek hihi, pan doktor mowi że to ciałko żółte ma odpowiednia wielkośc co dobrze wróży :D
    od poniedzialku idę na zwolnienie narazie jeszcze mam urlop - nie bedę wracac do pracy nie chce ryzykowac.
    Przesyłam wiruski ciążowe :*

    Martoszka, fryzjerka, kotkapc, Karolcia88, Mała_Mi79, tulipanna, Asiulek, czekolada lubią tę wiadomość

  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 24 marca 2015, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chihuahua super łapiemy wiruski :)

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 24 marca 2015, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka co wy wszystkie na urlop pojechałyście? :P od kilku dni taka tu cisza :/ a ja tak lubię was czytać :/ a tu pusto :(.

    u mnie chyba dobrze ovu pokazuje mi ze jestem 5 dpo ale ja sądzę, że jakieś 7dpo (ponieważ zastrzyk dostałam 16.03 owulka miała być w ciągu 36h więc powinnam mieć najpóźniej we wtorek wieczorem a w pon wieczorkiem już mnie jajnik bolał) wczoraj i dziś pobolewa mnie brzuch a dokładnie podbrzusze takie jakby zakłucie czy nie wiem dokładnie jak to opisać. I w ogóle jestem jakaś wrażliwa szybko się denerwuje wczoraj znów posprzeczałam się z małżonkiem :(. czasami myślę ,że powinnam wsiąść na luz ale jakoś nie mogę kiedyś lepiej znosiłam jakąś krytykę czy zwrócenie uwagi a teraz :(.
    Jeszcze wczoraj dowiedziałam się , że kolejna kumpela zaciążyła :( a ja oczywiście NIE gdzie tu sprawiedliwość!!!!!! nie chce być taka że zazdroszczę każdy ma swój czas aby zostać rodzicem ale kurde wkurza mnie to i dołuje ze zachodzą albo wpadają a my musimy się tak męczyć .
    Wczoraj miałam jeszcze ciężki dzień rano krew potem dużo pracy a popołudniu wiadomość o tej ciąży chwaląc się brzuchem na fb.

    Wiem wiem wiem jestem zazdrosna nie potrawie inaczej choć staram się tak nie myśleć.



    jedynie chihuahua napisała z czego jej (Ci) serdecznie gratuluje :):):) chociaż jedna dobra wiadomość :)

    Martoszka, Nikita2 lubią tę wiadomość

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • fryzjerka Autorytet
    Postów: 339 151

    Wysłany: 24 marca 2015, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a żem się rozpisała :P

    km5sdf9hiqbwpg2x.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w kwietniu idę na wesele z wpadką 19latków. I jak tu być uśmiechniętym i w ogóle. Jak wszyscy tam będą się pytać kiedy my?
    Nie wiem czy wytrzymam psychicznie. Teraz zrobiłam się taka pyskata, więc możliwe, że coś powiem za dużo. No ale trudno. Wstydzić się nie zamierzam!

    M&M
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 24 marca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    fryzjerka ja nie mam co pisać jestem po IUI czekam do do @ i robię badania . A 11 kwietnia mam wstępną wizytę w sprawie IVF
    Martoszka heh ja też zaraz się złoszczę i krzyczę ale co zganiam na hormony . Szczególnie wkurza mnie jak gadają sobie w rodzinie ze mało dzieci co po niektórzy by mogli już mieć albo jaki ten maluszek tej czy tamtej napatrz sie . Nosz ciśnienie mi strasznie to podnosi dlatego unikam spotkań rodzinnych kuzynek z maluchami odseparowałam sie na maxa po poronieniu dla mnie to było trudne bo miałam termin na sierpnia a 2 kuzynki na wrzesien i pażdziernik no one mają a ja :(((( Ale walczymy dalej oby w czerwcu doszło do stymulacji .
    Pszczelko powiedz jakie badania Ci klinika zleciła przed IVF . Orientujesz się ile ważny jest wynik AMH bo dość dawno robiłam i pewnie trzeba by powtórzyć a troszkę sie na wyniki czeka .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 24 marca 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chihuahua ... super :) To musiało być niesamowite uczucie zobaczyć i usłyszeć serduszko Waszego "Olbrzyma" :)
    Cudnie :)
    I niech tak będzie do rozwiązania :) Rośnijcie zdrowo :)
    A ja kradnę wiruski :)

    Fryzjerka - hormony i tylko hormony - to jest wytłumaczenie na Twój stan :)
    I masz prawo złościć się, że to nie Ty jesteś (jeszcze) w ciąży ale liczymy na to, że Ty jak i my wszystkie dołączymy bardzo szybko do Karolci, Betty boop czy Chihuahua :)
    Zwal to na hormony, życz koleżance zdrowej ciąży i ukradnij jej wiruski ciążowe ;)
    Kciukam za najbliższe dni :)

    U mnie niestety odpuszczony cykl...mój organizm nie zareagował na Menopur w ogóle... pęcherzyki nawet nie drgnęły :(
    W nowym cyklu dostanę Lamettę. Nie znam leku i muszę jeszcze o nim poczytać...ale na pewno działa podobnie do Clostilbegytu bo mam brać tak samo (od 2 do 5 dc).
    Tak więc ja odpoczywam przez najbliższe 2-3 tygodnie :) Ale Was będę podglądać i jak będę miała chwilę to wyklikam co nieco :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
‹‹ 148 149 150 151 152 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ