X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikito ciesze sie ze jestes w dobrych rękach:) Mam nadzieje że szybko wyjdziesz juz bez plamień i ze zwolnieniem:)
    MOnik trzymam kciuki za dobre wyniki bety.
    Ja dzis ok 15 mam usg wczesniej estradiol.
    Kurcze powiem Wam że mam stracha że kolejne podejscie że nie uda sie uzyskac komórki a podobno tyle ich mam ;/ alb w druga str ze będzie hiper. Jajniki bolą okaże sie co tam. Zreszta dzisiejsze usg nie bedzie miarodajne co do tego czy cos bedzie czy nie bo to dopiero 6dc.

    Nikita2 lubi tę wiadomość

  • kotkapc Autorytet
    Postów: 341 148

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3maj się Nikita, oszczędzaj i koniecznie idź na L4. Też bym chciała usłyszeć serduszko, a już podwójne szczęście to nawet nie śmiem marzyć...
    Asiulku miałam laparo w 10dc, dziś 12, teoretycznie już powinnam biegać za mężem ale jest za wcześnie. Poczekamy do następnego cyklu, póki co to ciężko mi się ruszyć. Chciałabym mieć tyle wiary co Ty Mała_Mi.
    Pszczelka a co Ci zmienili w porównaniu do pierwszej stymulacji?Rozumiem Twój stres ale już nic nie zmienisz, musisz wierzyć ze tym razem będzie dobrze.

    Nikita2, Asiulek lubią tę wiadomość

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelka...nosz...a słyszałaś o tym, że w takich przypadkach (nawet w ciężkich przypadkach rakowych!) najważniejsze jest pozytywne nastawienie psychiczne.
    Więc kategorycznie zabraniam Ci myśleć,,,tak, jak teraz myślisz grrrrr.....
    A sio !!! Wywal ten pesymizm !!!
    Idź do łazienki, stań przed lustrem, uśmiechnij się, powiedz: jak ładnie dzisiaj wyglądam :) tak samo ładnie będzie na usg :)
    No bo nie ma podstaw, żeby było inaczej :)
    Przesyłam Ci fluidy optymizmu... ja tam nie wiem, ale jak widzę, jak ten nasz wątek zielenieje to aż mi się buzia sama uśmiecha do monitora :)
    Będzie pięknie - zobaczysz.... zostałyśmy zarażone pozytywnymi wirusami więc trzeba być dobrej myśli :)

    Kotkapc...daj sobie ze dwa dni odpoczynku...przecież po zabiegu jesteś...ale jeśli tylko dobrze się czujesz (żadnych krwawień, plamień etc..) to goń króliczka...tzn. męża :) hihi i do roboty :) bo jak to mówią: bez pracy nie ma kołaczy :)
    Chociaż tutaj bym jednak odesłała Cię do Asiulka czy Nikity, które wiedzą jak to zrobić by było zielono po laparoskopii :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikta, jaka ulga. Super, że wszystko ok. Kochana mnie lekarz od razu dał L4 jak powiedziałam gdzie pracuje i co muszę robić, więc przy ciąży mnogiej tym bardziej się oszczędzaj. Najważniejsze są teraz twoje dwa serduszka i Ty :-) a resztę mniej gdzieś ;-)

    Nikita2 lubi tę wiadomość

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikita2 wrote:
    Gin powiedział, że ciąża bliźniacza to ciąża podwyższonego ryzyka. Powinnam stać max. 4h, a ja w pracy stoję 7. Chyba dostanę L4.
    Młody fajny lekarz, cieszę się, że na niego trafiłam, a nie jakiś stary pierdziel...

    4h stania wynikają akurat z przepisów bhp i dotyczą każdej ciąży, nie tylko mnogiej. Podobnie jest z pracą przy kompie - też do 4h. Poczytajcie np tu o uprawnieniach pracownic w ciąży: https://parenting.pl/portal/dopuszczalny-czas-i-warunki-pracy

    Powodzenia :-D

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekoladko a u Ciebie / u Was już 15 tydzień :)
    Bajecznie :)

    czekolada lubi tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Nikito kamien z serca ! Musi byc dobrze

    Ja tylko na chwile - pojechalismy ale nie zostalam przyjeta na oddzial
    Dobrze ze pojechalismy bo nowy termin mam na pazdziernik :)))

    czekolada, Anatolka, Mała_Mi79, Nikita2, tulipanna, Asiulek lubią tę wiadomość

  • czekolada Autorytet
    Postów: 1442 470

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu to super :-)

    Tak już 15 tydzień :-)

    Jakub <3
    f2wli09klx6li47m.png
    f2w3rjjgfdv6rpfo.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu super wiadomość :) Teraz wykurujesz się i w październiku akcja-ewakuacja ... z różowych stron ovu na fioletową :)

    Nikita2 lubi tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • Pszczelka Autorytet
    Postów: 432 187

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stymulacja zazeła sie dzien wczesniej, wieksza dwka CLO i większa dawka Puregonu, i zmiana Menopuru na FOstimon ( na moja prosbe).Na ten moment bo rozpiska i leki mialam tylko na 5 dni, dziś cd

    Mała_Mi79, Asiulek, kotkapc lubią tę wiadomość

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowwwwwww, ależ macie rozbudowany ten wątek :-O Hm, troszkę ciężko się przez niego przekopać, a potrzebuję odpowiedzi na dręczące mnie pytanie (niestety, coś mi dziś nie hula z wyszukiwarką forumową i w kółko pokazuje, że nic nie znalazła nawet, jak wstukuję jedynie słowo "Pregnyl", echhh).
    Na pewno milion razy odpowiadałyście na to pytanie, ale naprawdę wyszukiwarka dziś ze mną nie współpracuje, a zniosę chyba niedługo jajko z ciekawości, dlatego z góry BAAAAARDZO dziękuję za odpowiedź :-*

    Jak to jest z tym testowaniem i robieniem bety? Wczoraj dziabnęłam sobie Pregnyl o 20:30. Test ovu wyszedł porządny, pozytywny, dziś o 12:30. Kiedy jest sens robić betę, a jeśli nie miałabym jak na nią podejść, to test ciążowy?

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Bratku :)
    Jeśli chcesz zobaczyć ładne tłuste dwie kreski na teście ciążowym to możesz sobie dzisiaj zrobić test lub jutro ;)
    Żarcik oczywiście...ale prawda jest taka, że niektóre dziewczyny po kilku dniach robią testy ciążowe żeby sprawdzić czy pregnyl się jeszcze utrzymuje.
    To niestety jest kwestia indywidualna. Zależy od dawki pregnylu, no i oczywiście od indywidualnych uwarunkowań wchłaniania.
    Niektórym dziewczynom (o ile dobrze pamiętam) po 7-8 dniach jeszcze wyskakiwała blada druga kreska po dawce 5 tys. jednostek a innym po takim samym czasie wyskakiwała jedna kreska mimo podwójnej dawki pregnylu.
    Najbardziej wiarygodny będzie test ciążowy 14 dni po owulacji albo po pregnylu. Ja może bym się nawet skusiła w 12 dpo zrobić jeśli temperatura byłaby obiecująca :) Wtedy nawet jak zobaczysz cień cienia to warto lecieć na betę...bo pewno coś już się dobrego dzieje :)
    Ja osobiście nie testowałam nigdy na "sikańcach" obecności pregnylu.
    Widzę, że mierzysz temperaturę, więc po niej najbardziej będziesz mogła zaobserwować kiedy ma sens testować czy iść na betę :)
    Mam nadzieję, że nieco pomogłam .... bo faktycznie rozrósł się nam wątek nieco ;)

    kotkapc, Bratek lubią tę wiadomość

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek- ja robiłam pregnyl w 11dc. Dziś w 17dc test wyszedł negatywny (ale nie z porannego moczu). Czyli teoretycznie nie mam już hcg w sobie na tyle, żeby test to wychwycił.
    Ale w innym cyklu też zrobiłam test kilka dni po zastrzyku i wyszedł pozytyw :)
    Przyjmuje się, że najbezpieczniej jest robić test ok 2 tyg po zastrzyku.

    Bratek lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test owu widzę robiłaś po pregnylu. Zastrzyk fałszuje test owu. Ostatnio robiłam doświadczenia z tymi testami i takie wnioski mam :)

  • Nikita2 Autorytet
    Postów: 306 183

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu - świetna wiadomość! Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło...

    Mała Mi jest wulkanem optymizmu! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 sierpnia 2015, 15:00

    3jgx43r822pbo9ro.png

    "Twoje marzenia nie mają daty ważności, więc weź głęboki wdech i spróbuj ponownie"
  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pszczelka czyli rozumiem, że wszystko przebiega pomyślnie ? ;)
    Kiedy następna wizyta?

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciesze sie ze pojechalam, zadowolona jestem z ich podejscia do tematu ! Powiedzialam w rejestracji ze chcialabym porozmawiac z anestezjologiem bo dostalam antybiotyk, biore od piatku... Pielegniarka zapytala sie z jakiego powodu - to powiedzialam... wiec stwierdzial ze i tak anestezjolog musi podjac decyzje... Przez chwile myslalam ze jednak mi zrobia zabieg... ale jednak nie. Anestezjolog mnie zaskoczyl - powiedzial ze konsultowal moj przypadek z moim lek. prowadzaca, i skoro nie jest to pilny zabieg to on sugeruje przelozenie. Owszem moze mi osluchac pluca itd., ale ryzyko jest takie ze dostane zapalenia pluc w pakiecie pooperacyjnym, bo dostana sie bakterie do pluc i ze skoro nie jest to pilne sugeruje zmiane terminu. Powiedzial, aby umowic sie za jakies 4 tygodnie !! bylam w szoku :) tym sposobem mam termin nowy na 21 pazdziernika :))) mam nadzieje, ze bede wtedy wyleczona ze wszystkiego i nic mnie nie zaskoczy :)

    Mała_Mi79, kotkapc, Nikita2, Asiulek, czekolada lubią tę wiadomość

  • Mała_Mi79 Autorytet
    Postów: 724 398

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Opu, fantastyczna wiadomość :)

    f2w33e3ks5gz12ky.png
    Jezu, Ty się tym zajmij !
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala mi Piekny masz wykres :) kiedy test :)?

  • india Autorytet
    Postów: 2226 2595

    Wysłany: 31 sierpnia 2015, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny no cudownie się tu zrobiło <3

    To naprawdę daje nadzieję :D

    Ja jestem ostatnio bardzo zabiegana, zresztą odpoczywam od starań i od wszystkiego co z tym związane. No ale chyba ściągnęłyście mnie myslami - Mała Mi ;)

    a Moinik też sie udało?? :)

    Trzymam kciuki za nas wszystkie

    ug378ribe4qdpu6z.png
‹‹ 258 259 260 261 262 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ