X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rodzynka- przez 2 lata nie miałam owulacji i się starałam nie wiedząc o tym. Od maja/czerwca biorę pregnyl, i zawsze po nim mam owulke. Ok 5 cykli z pregnylem za mną. Ostatni cykl październikowy był bez pregnylu i owulacja wystąpiła, ale tak się zdarza, że organizm tak odreagowuje kilkumiesięczną "terapię" pregnylem. Wykresy zawsze miałam ładne, nawet te bez owulacji. Więc pozostaje mi czekać. Miewam przeważnie krótkie cykle, nawet 24dni więc nie wiem tak naprawdę kiedy mam się spodziewać okresu. Po prostu czekam na rozwój wydarzeń :)

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 20 listopada 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    klara_bella myślę, że mamy wiele wspólnego - my się staramy 15 miesięcy i od 3 ze zmianą lekarza i z monitoringiem, który wykrył, ze do owulacji nie dochodziło. Wiadomość przygnębiająca! Ech gdyby można było cofnąć czas... to byłoby się mądrzejszym i zrobiło serię badań na początku starań, wybrało lekarza z prawdziwego zdarzenia, ale z kolei kto z góry zakłada, że mu nie wyjdzie lub jest coś nie tak? Za to będziemy mądrzejsze przy staraniach o drugie :)!!
    W sumie teraz możesz dostrzegać plusy krótszych cykli - mniej czasu w niepewności :)

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już córkę 4 letnią i chciałam małą różnicę wieku ale nie ma tak że się ma to co się chce. ... ją też żałuję że zmarnowalam tyle czasu na konowalow. Żaden nie zlecił monitoringu bo przecież wszystkie badania mam ok. Ehhh czasu nie cofnie więc nie rozpamietuje tylko skupiam się na tym co teraz. A krótkie cykle są fajne bo jest mniej oczekiwania ale żeby nie była zbyt krótka faza lutealna. A ty rodzynka jaki masz powód braku owulacji?

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 21 listopada 2015, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    OOoo to super :) dokładnie tak jest, wymarzysz sobie małą różnicę wieku między rodzeństwem albo planujesz bobasa, bo i umowa w pracy na nieokreślony, i gniazdko z mężem już wspólne założone a tu taki los! W badaniach hormonalnych wyszło trochę za duże TSH I PROLAKTYNA (zbite już po miesiącu). Od tamtego czasu z lekiem na tarczycę się nie rozstaje. Poza tym wszystko ok, badania świetne, ale co z tego, jak pęcherzyki same nie pękają? Badania jedno,a "dół" drugie... nie wiem do końca, dlaczego nie ma owulacji, lekarz mi mówił o jakimś schorzeniu, ale nazwa była tak skomplikowana, że nie pamiętam. Najgorszy ten tydzień niepewności, czy pękną... mówił, że osoby, u których leki nie wywołują pęknięcia kwalifikują się do in vitro. Możesz też spojrzeć na mój wykres, coś mi temperatura nie pasuje po tym pregnylu ;/

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mierzysz o tej samej porze? Bo tylko wtedy można cokolwiek wnioskować. Po owulacji przez 3 dni może wzrastać więc powinna odbić jutro, zmierz też o godz 6 tak jak przez ostatnie dni i będzie wiadomo czy coś drgnęło :)

  • rodzynka66 Autorytet
    Postów: 364 191

    Wysłany: 21 listopada 2015, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Tak, dziś specjalnie wstałam na mierzenie, choć mam weekend wolny :)jutro też tak zrobię, mam nadzieję, że coś drgnie. A u Ciebie dlaczego nie dochodzi do samoistnej owulacji? Przed pierwszym dzieckiem też tak miałaś?

    f2w3s65g7dycpjza.png

    f2w38iiks0p48up5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 listopada 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nie wiadomo czemu nie dochodzi do owulacji, wszystko cacy a pęcherzyk nie pęka. Wszystkie wyniki mam w normie.
    W pierwszą ciążę zaszłam w 1 cs. Poroniłam a z córką udało się po 6 miesiącach od poronienia.
    Tak naprawdę o drugie dziecko staramy się pół roku dopiero bo wcześniej nie miało prawa się udać skoro nie miałam owulacji. Od pół roku owulację mam więc to dopiero są starania na 100%.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia7777 wrote:
    Na pewno beta pokaże dodatni po pregnylu, ale jeśli ja powtórzę za 48 g i będzie wyższa to..... :-) bo pregnyl się wyplukuje więc beta po dwóch dniach powinna być mniejsza lub taka sama, ale na pewno nie wyższa..
    basia7777 daj znac czy robilas bete i jak wynik! :)

  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 872

    Wysłany: 23 listopada 2015, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest wynik..teraz do środy będzie decydujący. Beta 33,00 więc pregnyl działa jeszcze.Brak ciąży do 2,0 ciąża od 50,0 więc ani tak ani tak wiedziałam że tak będzie. Zostało mi czekać ;-)

    Nikita2, Madzkk93 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    basia7777 wrote:
    Jest wynik..teraz do środy będzie decydujący. Beta 33,00 więc pregnyl działa jeszcze.Brak ciąży do 2,0 ciąża od 50,0 więc ani tak ani tak wiedziałam że tak będzie. Zostało mi czekać ;-)
    No to trzymam kciuki!!!!!!! Kiedy teraz idziesz robic bhcg?

    basia7777, Madzkk93 lubią tę wiadomość

  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 872

    Wysłany: 23 listopada 2015, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W środę....

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia 7777 ja tez moge juz testy od srody robic ale wstrzymam sie do soboty i z ranca zrobie test jak nie dostane wczesniej @ rzeczjasna ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2015, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basia daj znac w srode co i jak ! Trzymamy kciuki!!!!:*

  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 872

    Wysłany: 23 listopada 2015, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to cierpliwa jesteś :-)

    Mynah, Madzkk93 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyle razy robilam testy wczesniej z moczu wiec juz zrezygnowalam hehe ;) Zrezzta nie chce sie nakrecac przez ten Pregnyl. Gdyby nie pregnyl to moze i bym zrobila juz jutro rano ale bede twarda i wstrzymam sie jaokos do soboty rano!
    Jak bedzie ujemny to przynajmniej na impreze Andrzejkowa sie wybiore i wypije butelke winka Lambrusco <3 ;)Tak czy owak sa profity z testu NEG [-] jakby co ;)Dziewczyny glowa do gory ! Bedzie wszsytko OK!! :)

    Madzkk93, basia7777 lubią tę wiadomość

  • Madzkk93 Koleżanka
    Postów: 53 15

    Wysłany: 24 listopada 2015, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczęta:) i znowu mnie kilka dni nie było, widzę że u Was wszystko w jak najlepszym porządku, bo trzymam mocno kciuki za Was cały czas :) ją dziś mam troszkę pracy , robię kolację urodzinową i trochę znajomych będzie także biorę się do pracy!! Chociaż nie myślę o poniedzialkowym testowaniu :)
    Mynah a Ty w sobotę testujesz? Ja dopiero w poniedziałek, bo boje się że wcześniej może mi nie wyjść..
    Basia7777 czekam na wyniki środowe, myślę że będę bardzo pozytywne :)

    basia7777 lubi tę wiadomość

  • Rafaello Autorytet
    Postów: 630 130

    Wysłany: 24 listopada 2015, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jako mające trochę większe pojęcie dot. pregnylu mam do Was pytanko:) Na dniach zaczynam nowy cykl z clostilbegyt i jeżeli się uda wychwycić owulację to również z pregnylem. I moje pytanko brzmi ile musi mieć pęcherzyk żeby podać pregnyl? Czy w ten sam dzień podania pregnylu pęcherzyk pęka? I ile kosztuje pregnyl do samodzielnego podania? Czy dodatkowo czymś jeszcze się wspomagać?

    Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi i jakieś instrukcje:)

  • basia7777 Autorytet
    Postów: 1028 872

    Wysłany: 24 listopada 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za pregnyl 5000 place 8 zł...A wiem że dziewczyny i po 30 zł nie wiem dlaczego. Mi gin daje na refundację i apteka pod Lwem raczej daje :-) pęcherzyk jak pamiętam miał 1,9 cm lub 2 cm. Pregnyl pęka ok 48 g ale wiem ze lekarz kazał mi wspolzyc nawet przed pregnylem bo może czasami nagle sam peknac :-)

    https://www.maluchy.pl/li-72635.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzik ja w sobote28.11 bo tak mi gin kazała to będzie mój 30 dziec cyklu a u Ciebie który to będzie w poniedziałek ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2015, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, w tym cyklu przyjmuję zastrzyki z pregnylu na podtrzymanie czynności ciałka żółtego, cholerka jakie te zastrzyki są bolące.. ;/ w poprzednim cyklu miałam zastrzyki z choragonu który jest droższym zamiennikiem pregnylu i wtedy tak nie bolało
    czy w ogóle któraś z Was miała zastrzyki z pregnylu na podtrzymanie czynności ciałka żółtego czy wszystkie na pęknięcie pęcherzyka?

‹‹ 312 313 314 315 316 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ