X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Pregnyl: kto stosował?
Odpowiedz

Pregnyl: kto stosował?

Oceń ten wątek:
  • Mała-90 Koleżanka
    Postów: 48 27

    Wysłany: 4 listopada 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie robiłam żadnych badań bo byłam na urlopie i nie miałam jak :-\ akurat tak kiepsko wypadło :-(
    Właśnie jak zaczęłam czytać ten wątek to tez sie zdziwilam ze większość z Wam bierze luteine albo dupka, a ja nic :-\

    m3sx3e3kct2ziiqy.png
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 4 listopada 2016, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam torbiel 3cm. Dlatego tak bolał mnie brzuch. Od dziś dupek do 15.11 i 16.11 mam dopiero testować. Dziwnie, że tak długo. Płakać mi się chce bo myślę, że nic z tego nie będzie. Ehhh kolejny raz to samo...

    niby jest szansa bo 3 dominujące były, ale czuję, że nic z tego. Stresowałam się przed wizytą i jak widać słusznie, miałam obawy, że coś będzie nie tak.
    Spróbuję mimo wszystko zrobić test za tydzień i zobaczymy.

    Załamałam się troszkę....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2016, 11:03

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez nie wierze ze sie teraz uda a dziś to przechodzę sama siebie aż się nie poznaje. Dziś lepiej mnie ominąć szerokim łukiem.
    Aktualnie 8 dzień po pregnylu zastanawiam się czy on na mnie tak zadziałał!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja tez nie wierze ze sie teraz uda a dziś to przechodzę sama siebie aż się nie poznaje. Dziś lepiej mnie ominąć szerokim łukiem.
    Aktualnie 8 dzień po pregnylu zastanawiam się czy on na mnie tak zadziałał!

    myślę w takim razie, że będziemy razem testować :)

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 listopada 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia_ wrote:
    myślę w takim razie, że będziemy razem testować :)

    Trzymam kciuki !! Brzuch od wczoraj boli jak na @ I Raczej nici z tego testowanie to będzie formalność.

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 4 listopada 2016, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Trzymam kciuki !! Brzuch od wczoraj boli jak na @ I Raczej nici z tego testowanie to będzie formalność.

    mnie też brzuch ciągle boli :/ ale u mnie to przez tą torbiel chyba

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 4 listopada 2016, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia88 wrote:
    Alfica czyli jednak ovu dobrze zaznaczyl owulacje w 21dc
    ano tak by wyszło... i skubana daje czadu w tym m-cu ... nie dość, że zwiększony apetyt na wszystko (właśnie CAŁE wino obaliłam), to jeszcze ból masakryczny...
    Flowwer wrote:
    Oby to była ta ostatnia, @ mówimy NIE !!
    popieram i się podpisuję dwoma rękami :)
    Flowwer wrote:
    (...) Z jednej strony boje się wcześniej testować bete czy to nie ciąża biochemiczna ale z drugiej strony da to obraz na dalsze leczenie czy zmianie leków. Chyba pójdę za ciosem i sprawdzę
    rozsądek podpowiada: testuj, testuj, będziesz wiedzieć, będziesz mieć pewność... sercem i doświadczeniem w pełni Cię rozumiem - też kilka razy miałam wskazania do testowania, a wolałam nie wiedzieć... i pewnie teraz też bym wolała nie wiedzieć, więc ciężko osądzić niestety

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężkie dylematy staraczek :( My nie możemy się doczekać dwuch kresek a inne jeżdżą na aborcje do czech bo zaliczyły wpadkę. Ciąża dla mnie to narazie abstrakcja 10 długich lat czekam i nic.. lata uciekają :(

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Madzia_ Przyjaciółka
    Postów: 183 40

    Wysłany: 4 listopada 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ciężkie dylematy staraczek :( My nie możemy się doczekać dwuch kresek a inne jeżdżą na aborcje do czech bo zaliczyły wpadkę. Ciąża dla mnie to narazie abstrakcja 10 długich lat czekam i nic.. lata uciekają :(

    życie jest strasznie niesprawiedliwe :/ znam kilka dziewczyn które usunęły normalnie u gina lub w szpitalu :/ ile jest tych patologii co po 6 dzieci mają i się nimi nie interesuje lub wyrzucają dzieci lub oddają a my? staramy się, wydajemy nie małe pieniądze, wszystko robimy żeby się udało i nic....

    uwo93e3kvculwunu.png

    Hashimoto, niedoczynność, PCOS, problemy z immunologią
    Cykl starań.... wolę nie liczyć :/
    7 cykli CLO + pregnyl
    2 cykle CLO + Gonal + pregnyl
    -> Gonal + pregnyl
    styczeń-luty hiperstymulacja
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 listopada 2016, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja źle znoszę tą całą stymulację dziś jestem słaba jak przy grypie
    Ile kosztuje pregnyl ? Ja 15 zł wiec chyba dostałam tą najsłabsza dawkę. I się zastanawiam jak długo utrzymuje się w organizmie ? Chyba mam wszystkie jego uboczne skutki ból brzucha i klucze igły przez pochwie do macicy, zgaga ( w życiu nie miałam zgagi ), a nerwowa jestem że się bym z lustrem pokłuciła. A ja osoba mega opanowania i spokojna. Ale też dopiero druga owulacja moja w życiu. Dokładnie za tydz ma przyjść @

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 6 listopada 2016, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich. Ja po 3 latach starań jestem w trakcie 1-go cyklu stymulowanego aromek + pregnyl. Mam córkę 5 letnią i wtedy nie było problemu żadnego - udało się za 2 razem naturalnie. Teraz 9 dni po pregnylu i nie czuję nic poza sporadycznymi bólami jajników - czyli chyba @ się zbliża.

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 6 listopada 2016, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadia83 wrote:
    Witam wszystkich. Ja po 3 latach starań jestem w trakcie 1-go cyklu stymulowanego aromek + pregnyl. Mam córkę 5 letnią i wtedy nie było problemu żadnego - udało się za 2 razem naturalnie. Teraz 9 dni po pregnylu i nie czuję nic poza sporadycznymi bólami jajników - czyli chyba @ się zbliża.

    Ja aktualnie 10 dpp i źle się czuje też mam uczucie ze @ zbliża się małymi krokami.
    Jakie miałaś objawy w pierwszej ciąży ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2016, 21:36

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 6 listopada 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Troche mnie nie bylo, musialam ogarnąć się zaowodowo (wielkie decyzje, zmiana pracy) i trochę otrząsnąć z tego że pregnyl nic a nic nie działa na mnie. Teraz zabieram się na nowo do starań.
    Zrobiłam badania przyrastania LH i estradiolu w cyklu bez stymulacji i wyniki mam wzorowe, więc diagnoza raczej taka że to wredny LUF nie reagujący na nic, jakieś zaburzenie w komunikacji jajnika z resztą organizmu.
    Na szczescie w lewym jajniku wychodowalam sobie na inofolicu jeden pecherzyk do 23mm w 15dc.
    Dostałam - UWAGA - potrójną dawkę pregnylu (15 000). Dziś jest 5dzień po pregnylu a od wczoraj czuję trochę raz ten jajnik pęcherzykowy a raz czuję ten pusty.. niby pojawił mi się nagle jakiś większy śluz, którego zwykle nie ma, ale.. raczej obawiam się że znów atakują mnie cysty i znów nic z tego.
    Po nieudanej próbie albo dostanę 4 dawki pregnylu (-na co lekarka nie jest sklonna bo jak nie bedzie reakcji na 3 to i na 4 nie bedzie) albo przerzucenie się na ovitrelle (na co rowniez lekarka nie jest sklonna bo mowi to jedno i to samo co pregnyl tylko kwestia mocniejszej dawki ktora i tka juz dostaję) - albo wyśle mnie na invitro bo nie widzi innej opcji.

    Chyba najwyższa pora żeby zła passa sie przełamała i ktoś tu w końcu zaciążył ;)
    pozdrówki!

  • alfica Koleżanka
    Postów: 125 11

    Wysłany: 6 listopada 2016, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    /(...) Dokładnie za tydz ma przyjść @
    zrób sobie test, sprawdź czy pregnyl zniknął i będziesz wiedziała kiedy możesz testować... ja pamiętam, że po dawce pregnylu to nie dość, że wszystkie objawy ciąży miałam, to jeszcze w następnym cyklu (już bez) było to samo, więc jak coś szykuj się na kilkumiesięczną imprezę :D
    malgosiah wrote:
    /(...) Chyba najwyższa pora żeby zła passa sie przełamała i ktoś tu w końcu zaciążył
    doczytaj ominiętą część wątku, ktoś tu zaciążył :) kilka wyników hcg się pokazało u Dziewczyn :) więc nadzieja jeszcze nie umarła :)

  • malgosiah Koleżanka
    Postów: 45 4

    Wysłany: 6 listopada 2016, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oooo, serio? komuś po Karolci się udało? :) to swietne wiesci. czytałam pare ostatnich stron i nic nie wyczytałam. komu zlozyc gratulacje?

    w moim wypadku 10 000 jednostek pregnylu nie bylo wykrywalne przez testy 25mlU/ml już po 3-4 dniach od podania, a to i tak nie mowi kiedy testowac ;) wole poczekac do zakonczenia lutealnej zgodnie z planem. a z reszta i tak jutro mam usg i sie dowiem czy w ogole pękło. po poprzednich dawkach, w odróżnieniu od pierwszej, zupelnie nic nie czułam i nie miałam żadnych objawów, więc jak zwykle - co organizm to inna reakcja, jak i każda kolejna ciąża u tej samej kobiety inaczej mogłaby przebiegać. Raczej interpretuję znane mi bóle cystowe niż objawy ciążowe :)

    jesli teraz nie wypalilo to chwila oddechu, urlop, a potem pewnie in vitro.

  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flowwer wrote:
    Ja aktualnie 10 dpp i źle się czuje też mam uczucie ze @ zbliża się małymi krokami.
    Jakie miałaś objawy w pierwszej ciąży ?
    W pierwszej ciąży objawy poczułam dopiero w 5 tyg. - bój brzucha, tak na środku, nie jajników. Ok 7 tyg. ból piersi a później mdłości poranne. Teraz jestem 10 dni po pregnylu i już czuję trochę jajniki i piersi więc to chyba na @ bo t tym tyg to byłby 3 raczej nic nie powinnam czuć. Ale nie sugeruj się tak bardzo, każda ciąża jest inna :-). Oby nasze bóle były ciążowe :-)

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po podanie pregnylu/ovitrelle testy owulacyjne wychodzą pozytywnie, czy jeśli pęcherzyk pęknie powinny być negatywne? Czy jeśli test wychodzi cały czas pozytywnie to znaczy, że pęcherzyk jeszcze nie pękł/nie pęknie wcale cz zastrzyk fałszuje wyniki tego testu?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Nadia83 Ekspertka
    Postów: 288 62

    Wysłany: 7 listopada 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dziewczyny po podanie pregnylu/ovitrelle testy owulacyjne wychodzą pozytywnie, czy jeśli pęcherzyk pęknie powinny być negatywne? Czy jeśli test wychodzi cały czas pozytywnie to znaczy, że pęcherzyk jeszcze nie pękł/nie pęknie wcale cz zastrzyk fałszuje wyniki tego testu?
    Pozytywne mogą wyjęć do 14-16 dni po zastrzyku niezależnie od tego czy pęcherzyk pęknie czy nie

    uwo9csqvc1ok3msb.png
    relgj48aldbo20dr.png
    01.2017 - ciąża biochemiczna
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 7 listopada 2016, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Nadia bo już zgłupiałam, jutro mam monit to się dowiem czy pękł.

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 7 listopada 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MalaHD wrote:
    Dzięki Nadia bo już zgłupiałam, jutro mam monit to się dowiem czy pękł.
    Trzymam kciuki !

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
‹‹ 374 375 376 377 378 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ