X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną progesteron po owulacji
Odpowiedz

progesteron po owulacji

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lutego 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam progesteron w 22dc. Tak mi zlecił doktorek, ale tylko po to żeby sprawdzić czy owulacja była. Wynik był 18.60
    Poza tym progesteron ma to do siebie że jest uwalniany pulsacyjnie i o różnych porach dnia oraz cyklu może mieć różne wartości.
    Zrób kochana betę i bedzie wszystko jasne :)
    Życzę fasolinki :*

  • Artemisia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 1 marca 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, dzisiaj zbadałam progesteron, jest 7 dpo wynik 9,1 w normie do 27 w fazie lutealnej, prolaktyna 360w normie do 460, tsh 2,5. Jest szansa na ciążę? Chyba bardzo malutka, prawda? 4 lata temu podczas poronienia miałam progesteron 11. Potem nie sprawdzałam, ale w drugiej od razu ginka włączyła mi duphaston.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2016, 19:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrzucam pytanie tutaj, żeby nie powielac watków, bo troche jest to zwiazane z progesteronem też ;)
    ZApytalam na bocianie, ale tam odpowiedzi sa co kilka dni ;)

    Taka sytuacja: owulacja raz jest z jednego, raz z drugiego jajnika- czy jest mozliwe, ze jesli owulacja jest, powiedzmy, z prawego, to pecherzyk peka przy wielkosci 23mm, a z lewego jajnika 26mm?
    Czy pęcherzyki zawsze pekają przy tej samej wielkości ? Czy nie jest to regułą, że jesli teraz pekł przy wielkosci 23mm to przy kolejnej owulacji peknie pecherzyk tych samych rozmiarow?

    I jeszcze pytanie, czy badanie progesteronu w 7dpo - 14ng/ml świadczy o przebytej owulacji?
    Czy brak podwyższonej temperatury 8dpo / wyższa niz najniższe, ale na poziomie 36.7/ świadczy, ze nic się nie zadziało? ( pytam o kwestie zapłodnienia). Jest to dla mnie wyznacznik, poniewaz przy pierwszej ciazy juz od 7-8dpo miałam temperature powyzej 37 stopni.

    Help!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    Co sądzicie o moim progesteronie 43.77 wynik 7dpo. czy może to być ciąża☺

    Moja droga, bierzesz tyle suplementacji ze wartosc progesteronu nie powinna byc w ogóle badana. Tak naprawde musiałabys zrobic bete, bo biorac luteine i dupka nie tylko podwyższasz sobie temperature, ale tez wydłużasz cykl. Nie mniej jednak życzę aby była to ciąża ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    Tak progesteron może świadczyć o ciąży ale najlepiej zrobić bete lub test ciążowy ☺ Jaki masz wynik progesteronu?

    progesteron, dokładnie jak wszystko inne, moze świadczyc, ale nie musi o ciąży. Znam przypadki progesteronu na poziomie 35-40 i ciazy nie było i takie na poziomie 10 gdzie ciaza była. Pamiętajmy, ze każdy organizm jest inny. Poza tym zadaniem progesteronu jest przygotowanie odpowiedniej grubosci śluzówki. Progesteron bada sie po to, zeby sprawdzic czy owulacja sie odbyła, a nie czy jest ciąża. I to najlepiej ze dwa razy, bo potrafi bardzo się wahać, nawet w ciagu doby.

  • kasiula88 Koleżanka
    Postów: 31 35

    Wysłany: 17 marca 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czwarty dzień po owulacji- wynik 12,41... Dziewczyny, co o tym myślicie?

  • karolkak21 Debiutantka
    Postów: 9 1

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :) Wczoraj bayłam na badaniu Progesteronu, tak sama dla siebie. W zeszłym miesiącu to lekarz zlecił mi badanie ale progesteron wyszedł 4,71 ng/ml przy wartościach :
    f.pęcherzykowa 0,2-1,5
    f.owulacyjna 0,8-3,0
    f.lutealna 1,7-27
    po przekwitaniu 0,1-0,8B.
    Stwierdził że owulacji nie było.
    Wczorajsze badanie było robione w 23 dc - 7 dpo
    Wynik :33,41 ng/ml przy normach :
    f.pęcherzykowa 0,2-1,5
    f.owulacyjna 0,8-3,0
    f.lutealna 1,7-27
    po przekwitaniu 0,1-0,8B
    Co myślicie o moim wyniku ? Jest trochę ponad normę . :)
    Podrawiam wszystkie Staraczki :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2016, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam krótkie pytanie. Owulacje mam, chodze na monitoring i widziałam, jednak w tym cyklu nie udalo mi sie pojsc na usg w terminie owu, wiec zbadalam progesteron. Jakies 7-8dpo na poziomie 8.7 (1,7 - 27). O czym swiadczy moj wynik?
    (pytanie moze i glupie ale...) mozna miec owulacje i zarazem niedomoge lutealna?
    Jestem po poronieniu..
    Dziekuje za opowiedzi.

  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie wynik progesteronu 8.63 7dpo. Zastanawiam się czy nie za niski :(

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • cookiemonster Autorytet
    Postów: 1517 746

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    U mnie wynik progesteronu 8.63 7dpo. Zastanawiam się czy nie za niski :(
    Hej Skorpionku, a bierzesz jakieś dopalacze typu luteina, duphaston? I czy jesteś pewna, że to był 7dpo? Wynik faktycznie nie jest za wysoki, ja bym zrobiła pełny monitoring.

    3cb, 24 cykle starań o Młodą
    3i49uay3wi97o5xz.png
    nqtktv731lxj1cxm.png
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 24 czerwca 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cookiemonster wrote:
    Hej Skorpionku, a bierzesz jakieś dopalacze typu luteina, duphaston? I czy jesteś pewna, że to był 7dpo? Wynik faktycznie nie jest za wysoki, ja bym zrobiła pełny monitoring.
    Tak jestem pewna że to jest 6-7 dpo a nie biorę ani luteiny ani duphastonu. Co do pełnego monitoringu to nie chce ponieważ to męża strasznie spina i efekt jest zupełnie inny.

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • weroniczek Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 lipca 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny lekarz na badaniu 12 lipca potwierdził ze owulacja będzie tego samego dnia w nocy. 20 lipca zrobiłam progesteron wyszedł 5,15

    Weroniczek
  • Kwiatecek Znajoma
    Postów: 19 0

    Wysłany: 26 lipca 2016, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj to owu nie bylo , moze tylko jajniki szykowaly sie do owulacji?
    O przebytej owu swiadczy progesteron powyzej 16, tak mowi moj lekarz.

    Ja tez z pytaniem czy to normale,ze biorac luteine strasznie bola mnie piersi?
    To nie taka typowa ociezalosc jak przed @ tylko wrecz uczucie ucisku, klucia, nie da sie spac na brzuchu..?

    Nadzieja umiera ostatnia!
  • weroniczek Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 26 lipca 2016, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie gin. na podstawie wielkości pęcherzyka powiedziała, że pęknie najpóźniej w nocy. Była pewna.. 4.08 idę na kolejną wizytę to się dowiem... Ale rozczarowana jestem wynikiem :(

    Weroniczek
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 26 lipca 2016, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 8 dpo progesteron 5.58

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • weroniczek Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 27 lipca 2016, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skorpionek82 wrote:
    U mnie 8 dpo progesteron 5.58

    Jest możliwość, że przy takim wyniku owulacja jednak była?

    Weroniczek
  • skorpionek82 Autorytet
    Postów: 823 137

    Wysłany: 27 lipca 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    weroniczek wrote:
    Jest możliwość, że przy takim wyniku owulacja jednak była?
    Tak była owulacja mam potwierdzone przez monitoring.

    be2286637619c012de883c2f8744cba8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 8 dpo prog 18,60

    niby dobry, a cyklu nie trzymał- plamiłam w 2 fazie
    dostałam na wyrównanie dupka

  • Justi8611 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 29 lipca 2016, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie progesteron badany w 22dc wynosił 25,56 gdzie norma dla tego laboratorium dla fazy lutealnej wynosi do 20 i teraz jestem ciekawa czy odbyła się owulacja czy nie.Gdy byłam na monitoringu w 14 dc to lekarz stwierdził,że w tym cyklu raczej owulacji nie będzie podczas gdy ja po 14 dniu cyklu mam podwyższone tempki i wyraźnie odczuwałam ból w podbrzuszu w dzień domniemanej owulacji(13 lub 14 dc).Cykle mam zawsze regularne 28-29 dni i faze lutealną w granicach 14 lub 13 dni.Więc tym bardziej jest to dla mnie dziwne.Prolaktynę też mam w normie.Może jednak lekarz się pomylił co do usg?

    Justi8611
  • Justynka1416 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 2 października 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam progesteron w 22 dniu cyklu i mialam wynik 20.35 to chyba dobrze?

    Justynka1416
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ