X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

prolaktyna

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    U mnie w przeciągu dwóch tygodni z 35,07 ng/ml do 7,49 ng/ml:)
    Pięknie:) u mnie było coś ponad 50 więc duuużo, mam nadzieje że mi też ładnie opadnie ;P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 13:50

    AgnieszkaH lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kukułka92 wrote:
    Pięknie:) u mnie było coś ponad 50 więc duuużo, mam nadzieje że mi też ładnie opadnie ;P

    A jaką masz dawkę, bo od niej przede wszystkim zależy efekt i szybkość spadku tej paskudnej prolaktyny. Ja mam dwa razy dziennie połówkę:)

  • Mariczka Koleżanka
    Postów: 46 7

    Wysłany: 5 listopada 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak kiedyś brałam bromergon to mi lekarz powiedział, że jeśli dawka leku jest dobrze dobrana to już po dwóch tygodniach jest efekt. Lek ten jest skuteczny, tylko potem trzeba brać dawkę podtrzymującą - bo po odstawieniu - prolaktyna może szybko wzrosnąć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2014, 22:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 listopada 2014, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgnieszkaH wrote:
    A jaką masz dawkę, bo od niej przede wszystkim zależy efekt i szybkość spadku tej paskudnej prolaktyny. Ja mam dwa razy dziennie połówkę:)
    Ja mam 1x1 :)

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 7 listopada 2014, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie odebrałam wyniki prolaktyny: 530uIU/ml przy normie 102-496. 15 listopada mam wizytę u ginekologa, powinnam zapisać się też do endokrynologa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio byłam na wizycie i ginekolog po obejrzeniu wyniku również zmniejszył dawkę do 1/2 tabletki na noc codziennie, czyli pewnie to ta dawka podtrzymująca, bo ostatnim razem, kiedy właśnie zmniejszył dawkę na jedną tabletkę, co tydzień, to prolaktyna podskoczyła.

    Luzia myślę, że ginekolog poradzi sobie z za wysoką prolaktyną u Ciebie, ale jeżeli będziesz spokojniejsza, to można też zapisać się do endokrynologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,
    jestem nowa ale chetnie dołączę się do wątku.
    Mój wynik prolaktyny był blisko 39 przy normie 24. Po zażywaniu Dostinex raz w tygodniu ( czyli po 3 tabletkach ) prolaktyna spadła mi poniżej normy- 3,5 przy normie 5. Przez kolejne trzy tyg. brałam pół tabl. raz w tygodniu i teraz jest już w normie. Dodam że jestem po trzech poronieniach i mam wielką nadzieję że to właśnie podwyższona prolaktyna była przyczyną...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika 9966 - Z pewnością prolaktyna mogła tu być główną przyczyną.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2014, 17:34

    monika9966 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz jestem na pregnylu i w tym tygodniu pierwsza IUI...

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, ja mam podwyższoną prolaktynę,ale mam brać tylko castagnus lub mastodynon. swoją drogą jestem ciekawa jakie objawy u was daje podwyższona prl? czy to może być przyczyną skąpych miesiączek, lub opóźniania się okresu? :) szkoda że po odstawieniu tabletek jej poziom szybko wzrasta. trudny przeciwnik z tej prl... ;)

    monika9966 lubi tę wiadomość

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam żadnych objawów podwyższonej prolaktyny. Gdyby nie powtarzające się poronienia, pewnie długo nie wiedziałabym że jest podwyższona.

  • Luzia Autorytet
    Postów: 333 131

    Wysłany: 9 listopada 2014, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asioczek86 wrote:
    hej dziewczyny, ja mam podwyższoną prolaktynę,ale mam brać tylko castagnus lub mastodynon. swoją drogą jestem ciekawa jakie objawy u was daje podwyższona prl? czy to może być przyczyną skąpych miesiączek, lub opóźniania się okresu? :) szkoda że po odstawieniu tabletek jej poziom szybko wzrasta. trudny przeciwnik z tej prl... ;)

    Skąpe okresy, cykle po około 50 dni, ostatnio 91... no i 1,5 roku starań.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:37

    monika9966 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazdroszczę że spadek prolaktyny wpłynął Nona na Ciebie tak anielsko :) Ja prócz wyników aż takich zmian siebie nie widzę :(

  • asioczek86 Autorytet
    Postów: 998 655

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczyny za odpowiedzi ! :) od kiedy zaczęliśmy się starać to mam dosłownie tak samo. organizm odmówił posłuszeństwa. mam nadzieję, że damy wszystkie radę i rozliczymy się tą prolaktyną ! ;)

    8.03.2015- mama Aniołka (8/9tc)
    28.04.2016 IGA <3 3400g i 57 cm szczęścia :)
    17.12.2018 ADAM <3

    atdci09ken4tz24o.png

    o148zbmhik1ekq2b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Dostinex- 1 tabletka, raz w tygodniu. Prolaktyna spadła znacznie , badanie robiłam po 3 tabltce.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 listopada 2014, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:37

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 12:37

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 10 listopada 2014, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi gin mówił, że do ciąży brać

    Nona lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • juwelka Autorytet
    Postów: 1439 1023

    Wysłany: 10 listopada 2014, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    m

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2015, 22:21

    atdce6ydcmj5jyyx.png

    oar843r8a3hzoi3d.png
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ