X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Esperanza Mia Autorytet
    Postów: 6076 4460

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie.mam znajomych z Łodzi ehhh. Ale nie wiem czy do ivf podejdę NK cały czas w górze. Leki nie działają na mnie.

    age.png
    age.png
    "Cokolwiek zasiejesz, po jakimś czasie zbierzesz ! Twoje myśli to ziarno i od nich będą zależeć żniwa ".
    21.03.2022 transfer 2AA
    5 dpt 21,4 7 dpt 61,2 10 dpt 205,9 14 dpt 955 23 dpt 💗
    7.06.22 prenetralne, synek
    18.07.22 pierwsze ruchy 19+5
    22.07.2020 20+2 waga 329g połówkowe
    30.09.22 3 genetyczne 30+2 1445g
    12.12.2022 40+5 56 cm, 3550 g, g.15.55 😍
    02.01.2020 *IVF *ICSI MACS
    15.01.2020 punkcja ❄❄ ❄
    15.02.2020 transfer 3AA
    6 dpt 49,5 9 dpt 181,5 11 dpt 286 13 dpt 446 16 dpt 1446 19 dpt 3893
    26 dpt ❤️ 12.03.2020
    18.06.2020 20+3 połówkowe- waga 385 g szczęścia 💕 będzie synek
    19.06.2020 pierwsze ruchy💗
    21.07.2020 25+1 waga 776 g
    21.08.2020 29+5 gene 1502g
    09.09.2020 waga 1944g
    34+2 waga 2200, 35+2 waga 2600
    09.10.2020 36+4 - 54 cm, 2620g godz 23.21 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za leki płaciłam kartą w aptece przy Salve :-) scratching też miałam robiony z zaskoczenia... fakt, mało przyjemne to było...
    Hehe, mam to co Ty- obawa, że @ przyjdzie w sobotę a w ndz laboratoria nieczynne... oby się tak nie stało :-)
    W kwestii dofinansowania- to nie zameldowanie, a miejsce zamieszkania się liczy! Możecie być zameldowani poza Łodzią, ale przy składaniu wniosku liczy się miejsce pobytu. Przy czym miasto to dokładnie sprawdza - praca, rodzina itp. Byliśmy na spotkaniu z p. Wójt przed uzyskaniem odp o kwalifikacji i zapytaliśmy, z jakich powodów niektórzy dostają odmowę. Pani Małgosia właśnie tak odpowiedziała- że ludzie nie mieszkają w Łodzi, a podają adres znajomych czy rodziny i to wychodzi podczas weryfikacji wniosku...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 22:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia.de wrote:
    Za leki płaciłam kartą w aptece przy Salve :-) scratching też miałam robiony z zaskoczenia... fakt, mało przyjemne to było...
    Hehe, mam to co Ty- obawa, że @ przyjdzie w sobotę a w ndz laboratoria nieczynne... oby się tak nie stało :-)
    W kwestii dofinansowania- to nie zameldowanie, a miejsce zamieszkania się liczy! Możecie być zameldowani poza Łodzią, ale przy składaniu wniosku liczy się miejsce pobytu. Przy czym miasto to dokładnie sprawdza - praca, rodzina itp. Byliśmy na spotkaniu z p. Wójt przed uzyskaniem odp o kwalifikacji i zapytaliśmy, z jakich powodów niektórzy dostają odmowę. Pani Małgosia właśnie tak odpowiedziała- że ludzie nie mieszkają w Łodzi, a podają adres znajomych czy rodziny i to wychodzi podczas weryfikacji wniosku...
    Olcia, widzę, że sporo rzeczy nas łączy ;-) A co do dofinansowania, to nie miałam pojęcia, że aż tak bardzo sprawdzają. Miałam nadzieję, że dziewczynom uda się "obejść system" bo cena całej procedury jest kosmiczna :-(
    Esperanza Mia a lekarz namawia Cię teraz na in vitro czy raczej proponuje poczekać?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia, szukam w necie gdzie można zrobić badania także w nd i znalazłam Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego, mają info na stronie, że laboratorium pracuje całodobowo - https://bonifratrzy.pl/szpital-lodz/badanie/laboratorium/ i ceny mają niższe niż w salve ;-)

    olcia.de lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2018, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuska09 wrote:
    No u nas jest czynnik męski dlatego też nie możemy skorzystać z dofinansowania... Bo mieszkamy w Łodzi, pracujemy i p Małgosia mówiła że z tym niea problemu ale u nas była biopsja i nie chcieliśmy czekać tak długo z tym wszystkim bo w połowie tamtego roku wszystko zaczelismy
    Martuśka przykro mi :-( Mam nadzieję, że teraz już się uda, trzymam kciuki!!! I mam nadzieję, że doczekamy się czasów, w tym kraju, że ludzi z niepłodnością nie zostawia się samym sobie jak to jest teraz :-( Płacimy podatki, a jak nas spotka taka tragedia, musimy płacić za leczenie ogromne pieniądze :-(

  • annna83 Autorytet
    Postów: 278 100

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokladnie, nawet nasi sasiedzi (Czesi) maja jakies bardziej ludzkie podejscie- ponoc 3 proby inseminacji sa finansowane w ramach ubezpieczenia!
    Olcia.de - dzieki za info! nie wiedzialam co moze znaczyc "drogi" czy to rzad kiluset czy kilku tysiecy zl.
    Wyprzedzasz mnie troszke z dzialaniami wiec dawaj znaka jak idzie:)
    a u kogo sie leczysz? Ja u Kokoszko obecnie, wczesniej bylam u Klosia. Moim najwiejszym strachem (w tej chwili) jest chyba to ze o ile uda sie uzyskac odp urzedu do 19/04 to wtedy punkcja wypada jakos w ten majowkowy tydzien i czy beda lekarze :-|
    Szczerze mowiac, gdyby nie to dofinansowanie, in vitro byloby poza moim zasiegiem :(
    Trzymam za nas kciuki Kochane, kazda z nas zasluguje na szczescie!!

    Starania od kwietnia 2015
    Hashimoto, niedoczynność tarczycy
    04/2017 --> HSG
    02/2018 --> IUI :(
    05/2018 --> IVF start:
    12.05 punkcja --> 4 blasty

    16ud90bvukqyezkg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za Gonal z refundacją płaciłam 398,73 zł, koszt bez refundacji to 1364,54 zl :o MASAKRAAA...
    Ja tez jestem u Kokoszko :-)

    Olciaaa, dobrze by było z tym labo Bonifratrów... Ja na str widzę tylko info, że odbierać można w ndz, ale czy wykonać też? Chyba tam zadzwonię dla pewnosci...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie jest napisane, że osoby zainteresowane odpłatnymi badaniami laboratoryjnymi prosimy o zgłaszanie się do rejestracji POZ (wejście od ul. Łazowskiego) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-10.00 lub na Izbę Przyjęć poza tymi godzinami. Laboratorium pracuje całodobowo. Ale masz rację, że lepiej zadzwonić :-) W kazdym razie mam nadzieję, że w całej łodzi jest chociaż jakieś 1 miejsce gdzie można zrobić badania w nd ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą tam dzwoniłam, można robić badania w nd :-)

    olcia.de lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Przed chwilą tam dzwoniłam, można robić badania w nd :-)

    Super! <3 <3 <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a jak to jest ze scratchingiem - czy w Salve jest wykonywany przed każdą próbą in vitro?

  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia.de wrote:
    Dziewczyny, a jak to jest ze scratchingiem - czy w Salve jest wykonywany przed każdą próbą in vitro?


    Niestety. Ja po każdej nieudanej próbie mam cykl z pipellą i dopiero kolejny z transferem.

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
  • Fantasmagoria Autorytet
    Postów: 379 562

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny :)

    Chciałabym prosić Was o pomoc. Mianowicie jesteśmy na etapie wyboru kliniki, w której podejdziemy do in vitro. Najprawdopodobniej będzie to jedna z łódzkich klinik. Stąd moje pytanie czym kierowałyście się przy wyborze kliniki? Dziewczyny z endomendą możecie napisać jaki lekarz Was prowadzi?

    Moja smutna historia w telegraficznym skrócie w stopce :)

    Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!!!

    Niespełnione marzenia oddam za darmo w dobre ręce...
    AMH 0,2/brak lewego jajowodu oraz lewej nerki/morfologia nasienia 1% ---> poprawa na 3%
    I IVF, długi protokół, stymulacja przerwana - słaba reakcja
    II IVF krótki protokół - punkcja, 0 komórek pobranych :(
    III IMSI 06.2019 kd - 17.06. transfer, 28.06. beta 1,2 brak mrozaków
    AZ - transfer 02.12. ☹️
    Koniec walki o macierzyństwo, początek walki o przetrwanie...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lutego 2019, 11:30

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K' wrote:
    Niestety. Ja po każdej nieudanej próbie mam cykl z pipellą i dopiero kolejny z transferem.

    Cześć dziewczyny. Mam pytanie odnośnie scratchingu. Czy wykonuje się go w jakimś konkretnym dniu cyklu?

    MoniaS lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Fantasmagoria. Wybralam salve z uwagi na łatwość połączenia/dojazdu.

    A ja dostałam @... dzwoniłam do Bonifratrów i owszem, krew pobiorą, ale wynik będzie dopiero w poniedziałek, a najpewniej we wtorek... Od razu zadzwoniłam do p. Małgosi i powiedziała, że spokojnie hormony mogę zbadac w poniedziałek, czyli 3dc... ufff :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2018, 16:48

    Fantasmagoria lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie odnośnie scratchingu. Czy wykonuje się go w jakimś konkretnym dniu cyklu?

    Wykonuje się go w drugiej połowie cyklu

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olcia.de wrote:
    Hej Fantasmagoria. Wybralam salve z uwagi na łatwość połączenia/dojazdu.

    A ja dostałam @... dzwoniłam do Bonifratrów i owszem, krew pobiorą, ale wynik będzie dopiero w poniedziałek, a najpewniej we wtorek... Od razu zadzwoniłam do p. Małgosi i powiedziała, że spokojnie hormony mogę zbadac w poniedziałek, czyli 3dc... ufff :-)
    No tak ja już nie pomyślałam, żeby zapytać kiedy będą wyniki, bo jak robię w salve to są tego samego dnia :P Całe szczęście, że możesz je zrobić 3 dnia :-) i jak będą ok <nie ma opcji muszą być :D> zaczynasz zastrzyki? Ja myślę, że za jakiś tydzień dołączę do Ciebie ;-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jeśli wyniki będą ok i p. Małgosia da zielone światło- startujemy zw stymulacją. Powiem szczerze, że po tych ponad dziesięciu dniach plamień szykuję się na różne opcje... No ale zobaczymy w poniedziałek :-) jestem mimo wszystko dobrej myśli:-)

  • K' Ekspertka
    Postów: 219 85

    Wysłany: 7 kwietnia 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    Cześć dziewczyny. Mam pytanie odnośnie scratchingu. Czy wykonuje się go w jakimś konkretnym dniu cyklu?

    Jeżeli dobrze pamiętam to jakoś 19/20sty dc. Ale to też może zależeć od długości cykli.

    Kinga

    * 01.10.2018 - IVF - nieudane
    * 31.03.2018 - IVF - nieudane
    * 26.01.2018 - IVF - nieudane
    * wdrożone leczenie: Equoral, Azatiopryna, Encorton, Intralipid
    * Wykryty problem immunologiczny: podwyższone NK i p/przeciwjądrowe
    * 2 nieudane IVF
    * 3 nieudane inseminacje
‹‹ 116 117 118 119 120 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ