X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 4 kwietnia 2019, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    Powiedzcie mi jakie macie TSH przed transferem? I czy duże i jakie znaczenie mają ft3 i ft4?
    Moja dr twierdzi że Tsh powinno być około 1.

    Zgadza się bo moja endokrynolog powiedziała że starając się o dziecko powinnam zejść poniżej 1 (moje ostatnie TSH ze stycznia to wynik 0,938 )

  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna_83 wrote:
    Zgadza się bo moja endokrynolog powiedziała że starając się o dziecko powinnam zejść poniżej 1 (moje ostatnie TSH ze stycznia to wynik 0,938 )

    TSH samo o niczym nie świadczy. Tsh i ft4 zawsze robi się razem :) przynajmniej powinno. U mnie tsh jest ok, a ft4 na przykład za nisko dlatego trzeba zmniejszyć dawkę leku. Ja zaczynałam od euthyrox 50, później 0,5 tabletki 88 wiec 44, ostatnio znów było bardzo nisko i zmiana dawki 0,5 tabletki 75 czyli 37,5. Dwa dni temu robiłam znów badania wiec już po nich widzę, ze dalej za wysoka dawka i trzeba będzie zmniejszyć. Bardzo duże wahania są ostatnio u mnie. Po czasie zauważyłam, ze jak zmniejszamy dawkę leku to lepiej się czuje wiec już się cieszę 😜 zadaje sobie tylko pytanie czy skoro zmniejszamy dawki leku to tarczyca zaczyna „ więcej” sama pracować tzn. „ pobudziła „ się do pracy?

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    serwetka wrote:
    TSH samo o niczym nie świadczy. Tsh i ft4 zawsze robi się razem :) przynajmniej powinno. U mnie tsh jest ok, a ft4 na przykład za nisko dlatego trzeba zmniejszyć dawkę leku. Ja zaczynałam od euthyrox 50, później 0,5 tabletki 88 wiec 44, ostatnio znów było bardzo nisko i zmiana dawki 0,5 tabletki 75 czyli 37,5. Dwa dni temu robiłam znów badania wiec już po nich widzę, ze dalej za wysoka dawka i trzeba będzie zmniejszyć. Bardzo duże wahania są ostatnio u mnie. Po czasie zauważyłam, ze jak zmniejszamy dawkę leku to lepiej się czuje wiec już się cieszę 😜 zadaje sobie tylko pytanie czy skoro zmniejszamy dawki leku to tarczyca zaczyna „ więcej” sama pracować tzn. „ pobudziła „ się do pracy?
    A to można dzielić tabletki euthyrox? Mi lekarka powiedziała, że nie można bo pół tabletki wcale nie oznacza pół dawki leku. Nawet czytałam o tym w necie, że tabletki, które nie mają podziałki nie powinny być dzielone.

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    A to można dzielić tabletki euthyrox? Mi lekarka powiedziała, że nie można bo pół tabletki wcale nie oznacza pół dawki leku. Nawet czytałam o tym w necie, że tabletki, które nie mają podziałki nie powinny być dzielone.

    Anulka na moim leku Euthyrox N25 jest podziałka

    Serwetka jak widać moje TSH i FT4 też się wacha. Jak często sprawdzasza?

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Anulka na moim leku Euthyrox N25 jest podziałka

    Serwetka jak widać moje TSH i FT4 też się wacha. Jak często sprawdzasza?

    Raz na jakiś czas. Ostatnio 6 tygodni temu nawet dwa razy bo dr Kokoszko nie chciała uwierzyć w takie wyniki i robiłam dodatkowo u nich w Salve. Wypisała mi na wszelki wypadek receptę na niższa dawkę. Na drugi dzień do mnie zadzwoniła bo sprawdziła mi wyniki i była zmiana dawki wiec od razu skorzystałam z wcześniej wypisanej recepty. Dopiero po zmianie poczułam się lepiej czego wcześniej nie doświadczyłam. Teraz po 6 tygodniach zrobiłam znów badanie razem z betą przy jednym pobraniu. Jutro mam wizytę i zobaczymy ☺️

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    A to można dzielić tabletki euthyrox? Mi lekarka powiedziała, że nie można bo pół tabletki wcale nie oznacza pół dawki leku. Nawet czytałam o tym w necie, że tabletki, które nie mają podziałki nie powinny być dzielone.

    Anulka wszystkie, które miałam były dzielone lek euthyrox. Czasem tez bierze się co drugi dzień cała lub kiedyś miałam jednego dnia cała, a kolejnego dnia połówkę. I tak naprzemiennie :)

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serwetka przykro mi. Niestety to jest loteria. Nie ma reguły komu się uda. Ale tak jak pisze Abi trzeba wierzyć, że kiedyś nam się wszystkim powiedzie.

    Glittergold super wynik :) Rozumiem Cię, że chciałabyś jechać po maluchy jak najszybciej. To najprzyjemniejszy etap :)

    Abi dobrze, że już masz jakąś diagnozę. Może właśnie to jest to. Głowa do góry.

    Abi2017, serwetka lubią tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wkleje Wam fragment wpisu Mamyginekolog, o tym co zalecają w Salve, a ja tak uparcie Wam odradzam:
    "Część z Was pewnie zupełnie nie wie o czym mówię (na szczęście!). Zestaw do vaginal douche, czyli po polsku zestaw do irygacji pochwy był przez dekady bardzo popularny w USA.

    Tak bardzo, jak specjalna golarka do okolic intymnych.

    Na szczęście od połowy lat dziewięćdziesiątych a potem po 2000 roku, lekarze i naukowcy zaczęli alarmować, że:

    Płukanie (irygacja) pochwy – zwiększa ryzyko:

    Bakteryjnych infekcji pochwy,
    Porodu przedwczesnego,
    Urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej,
    Zapalenia miednicy mniejszej,
    Chlamydiozy,
    Ciąży ektopowej,
    Zwiększonego ryzyka infekcji przenoszonych droga płciową w tym infekcji HIV.
    Oraz (!)

    zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12570177 (tu jedna z prac – ale jest ich naprawdę wiele)."

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wkleje Wam fragment wpisu Mamyginekolog, o tym co zalecają w Salve, a ja tak uparcie Wam odradzam:
    "Część z Was pewnie zupełnie nie wie o czym mówię (na szczęście!). Zestaw do vaginal douche, czyli po polsku zestaw do irygacji pochwy był przez dekady bardzo popularny w USA.

    Tak bardzo, jak specjalna golarka do okolic intymnych.

    Na szczęście od połowy lat dziewięćdziesiątych a potem po 2000 roku, lekarze i naukowcy zaczęli alarmować, że:

    Płukanie (irygacja) pochwy – zwiększa ryzyko:

    Bakteryjnych infekcji pochwy,
    Porodu przedwczesnego,
    Urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej,
    Zapalenia miednicy mniejszej,
    Chlamydiozy,
    Ciąży ektopowej,
    Zwiększonego ryzyka infekcji przenoszonych droga płciową w tym infekcji HIV.
    Oraz (!)

    zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12570177 (tu jedna z prac – ale jest ich naprawdę wiele)."


    MASAKRA 😡 ja się ograniczyłam do raz dziennie 🙄

  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wkleje Wam fragment wpisu Mamyginekolog, o tym co zalecają w Salve, a ja tak uparcie Wam odradzam:
    "Część z Was pewnie zupełnie nie wie o czym mówię (na szczęście!). Zestaw do vaginal douche, czyli po polsku zestaw do irygacji pochwy był przez dekady bardzo popularny w USA.

    Tak bardzo, jak specjalna golarka do okolic intymnych.

    Na szczęście od połowy lat dziewięćdziesiątych a potem po 2000 roku, lekarze i naukowcy zaczęli alarmować, że:

    Płukanie (irygacja) pochwy – zwiększa ryzyko:

    Bakteryjnych infekcji pochwy,
    Porodu przedwczesnego,
    Urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej,
    Zapalenia miednicy mniejszej,
    Chlamydiozy,
    Ciąży ektopowej,
    Zwiększonego ryzyka infekcji przenoszonych droga płciową w tym infekcji HIV.
    Oraz (!)

    zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12570177 (tu jedna z prac – ale jest ich naprawdę wiele)."
    No ja po punkcji wybrałam połowę, bo mnie to wnerwialo. Doszłam do wniosku, że pobrali tylko 4 komórki, więc jakieś wielkiej ingerencji nie było. Poza tym metronidazol tez się nie rozpuszczal...

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na temat dzielenia w artykule jest napisane:
    "Przede wszystkim musimy zapomnieć o dzieleniu tabletek zawierających bardzo małe, mikroskopijne wręcz ilości leku. Do takich specyfików należą chociażby preparaty zawierające w swoim składzie hormony płciowe – w tabletkach antykoncepcyjnych lub hormony tarczycy stosowane w niewydolności tego narządu – np. Euthyrox, Letrox). "

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • Julcia71@ Przyjaciółka
    Postów: 118 106

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny dawno mnie tu nie było odseparowalam się zapomniałam całkowicie tzn starałam się zapomnieć o niepowodzeniach i zaczynamy walczyć dalej ;) nie jestem w stanie przeczytać wszystkiego co pisalyscie bo tego jest za duzo wiec zapytam co u was ? Czy któraś z Was miala ostatnio może transfer ? Czy jest jakaś ciąża? Chcę jak najwięcej dobrych wiadomości :)

    29 lat
    4lata starań
    07.2018 rozpoczęcie przygody z salve
    Słabe nasienie
    AMH 5,05
    03.12.2018 I transfer 4AA :(
    05.02.2019 II transfer 4AA :(
    08.04.2019 III transfer 4BB :(
    11.05.2019 IV transfer 4AA :)...
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anulka-b5 wrote:
    Na temat dzielenia w artykule jest napisane:
    "Przede wszystkim musimy zapomnieć o dzieleniu tabletek zawierających bardzo małe, mikroskopijne wręcz ilości leku. Do takich specyfików należą chociażby preparaty zawierające w swoim składzie hormony płciowe – w tabletkach antykoncepcyjnych lub hormony tarczycy stosowane w niewydolności tego narządu – np. Euthyrox, Letrox). "
    Wszyscy lekarze, którzy zalecali mi euthyrox "jak jeden mąż" kazali mi brać 37,5 a inaczej niż dzieląc tabl. się nie da.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • glittergold Autorytet
    Postów: 594 440

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    No ja po punkcji wybrałam połowę, bo mnie to wnerwialo. Doszłam do wniosku, że pobrali tylko 4 komórki, więc jakieś wielkiej ingerencji nie było. Poza tym metronidazol tez się nie rozpuszczal...

    A ja nie dostałam takich zaleceń po punkcji. Chociaż nadal jestem tak obalała ze nawet bym nie podjęła próby przeprowadzenia irygacji.
    Miałam tylko w cyklu poprzedającym stymulację, ale jakoś nie robiłam tego regularnie. Metronidazol w ogole się nie rozpuszczał, po kilku godzinach wypadł w całości...

    dqpr9vvjyz29b92v.png
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wkleje Wam fragment wpisu Mamyginekolog, o tym co zalecają w Salve, a ja tak uparcie Wam odradzam:
    "Część z Was pewnie zupełnie nie wie o czym mówię (na szczęście!). Zestaw do vaginal douche, czyli po polsku zestaw do irygacji pochwy był przez dekady bardzo popularny w USA.

    Tak bardzo, jak specjalna golarka do okolic intymnych.

    Na szczęście od połowy lat dziewięćdziesiątych a potem po 2000 roku, lekarze i naukowcy zaczęli alarmować, że:

    Płukanie (irygacja) pochwy – zwiększa ryzyko:

    Bakteryjnych infekcji pochwy,
    Porodu przedwczesnego,
    Urodzenia dziecka o niskiej masie urodzeniowej,
    Zapalenia miednicy mniejszej,
    Chlamydiozy,
    Ciąży ektopowej,
    Zwiększonego ryzyka infekcji przenoszonych droga płciową w tym infekcji HIV.
    Oraz (!)

    zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy.
    https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12570177 (tu jedna z prac – ale jest ich naprawdę wiele)."

    Dobrze wiedziec - ja ostatnio wzielam tylko metronidazol nie mialam czasu robic irygacji

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Abi2017 Autorytet
    Postów: 632 248

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jednak transfer w polowie maja przeczekamy ten cykl ze wzgledu na wyjazd nie dalabym rady ani fizycznie ani psychicznie jeszcze meczyc sie z Accofilem. Mam nadzieje ze to dobra decyzja :)

    Maja25, Niusja lubią tę wiadomość

    Laparoskopia usunięcie torbieli 2015
    Starania od 2016
    Ciąża naturalna obumarła 21.06.2017 - Aniołek 10 tc brak akcji serduszka
    Start IVF - Punkcja wrzesień 2018
    Trzy transfery nieudane :(
    KIR Bx brak 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1
    Podwyższone lekko Anty-TPO
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Dziewczyny jednak transfer w polowie maja przeczekamy ten cykl ze wzgledu na wyjazd nie dalabym rady ani fizycznie ani psychicznie jeszcze meczyc sie z Accofilem. Mam nadzieje ze to dobra decyzja :)
    Myślę, że dobra.
    My po pierwszej punkcji mieliśmy 2cykle przerwy, jeden obowiązkowy na regenerację po punkcji, a drugi ze względu na wyjazd wakacyjny i się udalo (co prawda nie na długo, ale to inna historia).

    Abi2017 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • anulka-b5 Autorytet
    Postów: 826 245

    Wysłany: 5 kwietnia 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wszyscy lekarze, którzy zalecali mi euthyrox "jak jeden mąż" kazali mi brać 37,5 a inaczej niż dzieląc tabl. się nie da.
    A mój endokrynolog i ginekolog nie kazali dzielić. Widać co lekarz to inne zdanie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia 2019, 20:04

    anulka
    34 lata
    2017 AMH 3.5
    Słabe nasienie
    09.2017 Start ICSI w Salve
    03.2018 usunięcie torbieli
    05.2018 ICSI
    06.2018 I transfer 4AA udany 8tc:(
    11.2018 II Transfer 3AB
    04.12.2018 BETA HCG 260 6 tc:(
    03.06.2019 III Transfer 3AB z Accofilem Beta nie drgneła:(

    2019 AMH 2.42
    Sierpień 2019 drugie ICSI
    18 komorek - uzyskano 5 blastocyst (3AB, 2x4AA, 2x2BB)
    12 sierpień 2019 I transfer 3AB - beta nie drgnela:(

    Halotyp BX
    Brak ważnych KIR: 2DL5A, 2DS1, 2DS3, 2DS5, 3DS1, 3DP1
    NK 12%
  • Justyna_83 Ekspertka
    Postów: 212 80

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abi2017 wrote:
    Dziewczyny jednak transfer w polowie maja przeczekamy ten cykl ze wzgledu na wyjazd nie dalabym rady ani fizycznie ani psychicznie jeszcze meczyc sie z Accofilem. Mam nadzieje ze to dobra decyzja :)

    To jak wszystko dobrze pójdzie to będziemy miały zbliżone terminy 😉

    Abi2017 lubi tę wiadomość

  • serwetka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 6 kwietnia 2019, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    glittergold wrote:
    A ja nie dostałam takich zaleceń po punkcji. Chociaż nadal jestem tak obalała ze nawet bym nie podjęła próby przeprowadzenia irygacji.
    Miałam tylko w cyklu poprzedającym stymulację, ale jakoś nie robiłam tego regularnie. Metronidazol w ogole się nie rozpuszczał, po kilku godzinach wypadł w całości...

    Po punkcji tez nie miałam. Jedynie po scratchingu był metronidazol i irygator

    Ja 31 lat, hashimoto , amh 3,19
    M 34 lat słabe nasienie
    Brak dzieci, starania od czerwiec 2016
    Dwie nieudane IUI
    Marzec 2019 pierwsze podejście do in vitro ( 8 komórek, 4 dojrzałe , zapłodniły się 3, przetrwały 2), transfer blastki 3AA, blastka 4AB na zimowisku.
    Kwiecień 2019 podejście do crio transferu blastki 4AB
‹‹ 347 348 349 350 351 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ