X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 15 października 2020, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maja25 wrote:
    Esperanza Mia czytam pasek i GRATULUJĘ!!! 🙈Strasznie się cieszę, że masz swoje już szczescie przy sobie. Dużo zdrowka dla Was😘💝Pozdrawiam
    Czy wiadomo co u Joli??? 🤔
    Od czasu do czasu Was podczytuje i trzymam cały czas kciuki za Was wszystkie👊
    Jestem, jestem! Tak Esperanza urodziła już synka.
    Ja wyczekuje, byłam dziś chyba na ostatniej wizycie przed porodem u Kłosia. Przepuszczałam dziewczynę świeżo po transferze-serce podeszło mi do gardła, bo przypomniało mi się że też chwilę temu to przechodziłam, a z drugiej strony mam wrażenie że ta moja ciąża trwa wieczność.
    Życzę wszystkim staraczkom wiary i cierpliwości. Warto czekać! Życzę wam tych wszystkich mdłości, sennosci, boli pleców, kłucia w podbrzuszu, parcia na pęcherz, nie przespanych nocy itd itp😆 to wszystko będzie w najlepszym porządku 🙂

    Maju mam nadzieję że u ciebie wszystko jest ok.

    Karola1987, freta, Mimi87, Sunray, jaina_proudmoore, Madlen03, Maja25, I am waiting for a miracle, Esperanza Mia, Agunia83 lubią tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Kalka34 Przyjaciółka
    Postów: 76 76

    Wysłany: 15 października 2020, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Jaki jest koszt Covida ? Eh...
    Przed transferem też?
    Na szczęście 80 zł, test płytkowy z krwi, trwa 30 sec może. Przed transferem niestety tez. Pielęgniarka mówiła ze każda pacjentka przed zabiegiem powinna mieć zrobiony. Byłam przerażona, ponieważ jakby pokazał ze nam wirusa, to cała stymulacja na marne:/

    jaina_proudmoore, I am waiting for a miracle lubią tę wiadomość

  • Mimi87 Ekspertka
    Postów: 212 125

    Wysłany: 15 października 2020, 23:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Wiesz co, ja teraz dostałam w Gamecie inne leki na proga. Dostałam Duphaston i Cyclogest i jestem ciekawa jak mi będzie progesteron po nich rósł. Może u Ciebie też włączą dodatkowo Duphaston do Utrogestanu i Prolutexu. Co ciekawe, nie kazano mi sprawdzić jaki jest u mnie poziom proga przed transferem, więc sama sobie zalecę ;)
    Sunray, ale Duphaston podobno nie wychodzi w badaniach, więc oni celowo go nie zlecili. Nie zmieni wyniku, ale to nie znaczy, że nie działa. Może niepotrzebnie się tylko zestresujesz...

    0d1yqqmzn6wu2mud.png
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1435 858

    Wysłany: 16 października 2020, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi87 wrote:
    Sunray, ale Duphaston podobno nie wychodzi w badaniach, więc oni celowo go nie zlecili. Nie zmieni wyniku, ale to nie znaczy, że nie działa. Może niepotrzebnie się tylko zestresujesz...

    Kurcze, ale jak to nie wychodzi? Ehh, muszę o tym poczytać. Znając siebie nie wytrzymałabym, żeby go nie zrobić 🥴

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Sunray Autorytet
    Postów: 1435 858

    Wysłany: 16 października 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalka34 wrote:
    Na szczęście 80 zł, test płytkowy z krwi, trwa 30 sec może. Przed transferem niestety tez. Pielęgniarka mówiła ze każda pacjentka przed zabiegiem powinna mieć zrobiony. Byłam przerażona, ponieważ jakby pokazał ze nam wirusa, to cała stymulacja na marne:/

    Rozmawiałam o tych testach z akupunkturzystką. Mówiła mi właśnie, że jak ktoś robi test na przeciwciała na koronawirusa to to i tak niewiele mówi czy są to przeciwciała, które ktoś wytworzył wcześniej czy obecne zakażenie. Są też ponoć jakieś testy, które kosztują ok.600zł! Na wynik się czeka kilka dni i te są ponoć najbardziej wiarygodne. Mam transfer w czwartek i tak sobie myślę, że to taki zły czas na transfer przez tę epidemię 🥴 Strasznie mnie to stresuję 🥴

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odp w sprawie AMH 😘

    I am waiting for a miracle lubi tę wiadomość

  • Karola1987 Autorytet
    Postów: 335 109

    Wysłany: 16 października 2020, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalka34 wrote:
    Na szczęście 80 zł, test płytkowy z krwi, trwa 30 sec może. Przed transferem niestety tez. Pielęgniarka mówiła ze każda pacjentka przed zabiegiem powinna mieć zrobiony. Byłam przerażona, ponieważ jakby pokazał ze nam wirusa, to cała stymulacja na marne:/
    To nie źle już mnie to stresuje jeśli ten test coś by wykazał to tak jak mówisz wszystko na marne a ja już 3 raz podchodzę do transferu jak znów sie nie uda to się chyba wykoncze bo ile mozna :( ale to robią w tym samym dniu co jest transfer ?

    Karola1987
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 16 października 2020, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Kurcze, ale jak to nie wychodzi? Ehh, muszę o tym poczytać. Znając siebie nie wytrzymałabym, żeby go nie zrobić 🥴


    Ja miałam okres wywołany Duphastonem, a potem stymulacja i badanie prog. dr K mówił, że nie wyjdzie w badaniu bo się szybko wypłukuje z organizmu.


    ps.Esperanza Mia- moje gratulacje <3 zdrowia dla ciebie i maleństwa.

    Esperanza Mia lubi tę wiadomość

    zDmVp2.png
  • Kalka34 Przyjaciółka
    Postów: 76 76

    Wysłany: 16 października 2020, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola1987 wrote:
    To nie źle już mnie to stresuje jeśli ten test coś by wykazał to tak jak mówisz wszystko na marne a ja już 3 raz podchodzę do transferu jak znów sie nie uda to się chyba wykoncze bo ile mozna :( ale to robią w tym samym dniu co jest transfer ?
    Teraz miałam robiony w dniu punkcji, podejrzewam że tak samo wygląda i w dniu transferu. Będę podchodziła dopiero w następnym cyklu, wiec dam znać. A poza tym, to masakra co się dzieje, weź tu się nie stresuj, ale staram sie nie rozklejać, bo to nie pomoże.
    Na pewno się uda, nawet pielęgniarka się śmiała jak robiła te testy, wiec słabo się wierzy w ich wiarygodność , tak tylko dla formalności to wszystko.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1435 858

    Wysłany: 16 października 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Ja miałam okres wywołany Duphastonem, a potem stymulacja i badanie prog. dr K mówił, że nie wyjdzie w badaniu bo się szybko wypłukuje z organizmu.


    ps.Esperanza Mia- moje gratulacje <3 zdrowia dla ciebie i maleństwa.

    A jak brałaś ten Duphaston na wywołanie? Przez kilka dni po tabletce, przerwa z Duphastonem i okres i potem stymulacja? Bo tak sobie myślę, że progesteron ogólnie szybko spada. Ja po odstawieniu Utrogestanu i Prolutexu miałam okres po 4 dniach, więc to może nie kwestia Duphastonu, a wszystkich leków progesteronowych??? Bo jak teraz tak rozkminiam to myślę sobie, że niemożliwe, żeby poziom miał mi spaść jak przecież biorę 3x dziennie Duphaston plus dopochwowo Clo coś tam na proga. No chyba, że będę słabo przyswajać to to już inna historia... 😏 Nie dam rady muszę to sprawdzić przed transferem 😎

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • Madlen03 Przyjaciółka
    Postów: 68 64

    Wysłany: 16 października 2020, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Esperanza , wspaniale, gratulacje 😍
    Rozpoczęłaś forumowy sezon porodowy 😁
    Wszystko w porządku ? Gdzie rodzilas?

    Jolu, a Ty gdzie zamierzasz rodzić ?

    Jola17a, jaina_proudmoore, Esperanza Mia lubią tę wiadomość

    j0ywxxw.png
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 16 października 2020, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola17a wrote:
    Jestem, jestem! Tak Esperanza urodziła już synka.
    Ja wyczekuje, byłam dziś chyba na ostatniej wizycie przed porodem u Kłosia. Przepuszczałam dziewczynę świeżo po transferze-serce podeszło mi do gardła, bo przypomniało mi się że też chwilę temu to przechodziłam, a z drugiej strony mam wrażenie że ta moja ciąża trwa wieczność.
    Życzę wszystkim staraczkom wiary i cierpliwości. Warto czekać! Życzę wam tych wszystkich mdłości, sennosci, boli pleców, kłucia w podbrzuszu, parcia na pęcherz, nie przespanych nocy itd itp😆 to wszystko będzie w najlepszym porządku 🙂

    Maju mam nadzieję że u ciebie wszystko jest ok.
    U mnie jeszcze nie podjęliśmy decyzji co dalej.. Ostatnie czasy ciężkie.
    A w ostatnim cyklu miałam bete 63.34.... Coś się Chyba zadziało, ale po 48 h było 0,1... Kolejna też 0,1dziwna sytuacja. Kontaktowałam się z klosiem i stwierdził, że to aż niewiarygodne.cykl był dziwny.. Może jakbym w dniu miesiączki zrobiła test może by było i naczej, ale nie daje się zwariować i zrobiłam test po 5-7 dniach bo cykle mam 26 dniowe, poprzedni był 28 i pomyślałam, że szkoda że nic nie wyszło, w kolejnym bolały mnie piersi od połowy cyklu, więc stwierdziłam, że cykl stracony a tu takie coś..
    Może będzie powtórka, ale cieszy mnie, że coś się zadzialo.
    Iść do lekarza w tych czasach to u nas kolejny koszmar

    Jola17a, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 16 października 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlen zamierzam rodzic w Salve, kwalifikacja zrobiona skierowanie mam.
    A ty na kiedy masz termin porodu?

    Maja ale fajnie że cokolwiek się dzieje... To daje nadzieję.
    Chodzenie do lekarza w czasie covidowym jest trudne, a co dopiero porody. Dodatkowe zbędne negatywne emocje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2020, 15:16

    jaina_proudmoore, Maja25 lubią tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Madlen03 Przyjaciółka
    Postów: 68 64

    Wysłany: 16 października 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola17a wrote:
    Madlen zamierzam rodzic w Salve, kwalifikacja zrobiona skierowanie mam.
    A ty na kiedy masz termin porodu?

    Maja ale fajnie że cokolwiek się dzieje... To daje nadzieję.
    Chodzenie do lekarza w czasie covidowym jest trudne, a co dopiero porody. Dodatkowe zbędne negatywne emocje.

    Ja mam termin na 19 stycznia
    Też chce rodzić w salve , muszę podpytać lekarza na następnej wizycie o poród w salve
    Trzymam kciuki za szczęśliwe rozwiązanie💪 😘 imię wybrane ? 😊

    jaina_proudmoore, Maja25, Jola17a lubią tę wiadomość

    j0ywxxw.png
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 16 października 2020, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    A jak brałaś ten Duphaston na wywołanie? Przez kilka dni po tabletce, przerwa z Duphastonem i okres i potem stymulacja? Bo tak sobie myślę, że progesteron ogólnie szybko spada. Ja po odstawieniu Utrogestanu i Prolutexu miałam okres po 4 dniach, więc to może nie kwestia Duphastonu, a wszystkich leków progesteronowych??? Bo jak teraz tak rozkminiam to myślę sobie, że niemożliwe, żeby poziom miał mi spaść jak przecież biorę 3x dziennie Duphaston plus dopochwowo Clo coś tam na proga. No chyba, że będę słabo przyswajać to to już inna historia... 😏 Nie dam rady muszę to sprawdzić przed transferem 😎

    miałam zacząć stymulacje, ale nie było okresu. minął tydzień, Kłosiu dał duphaston, na USG było widać, że okres za rogiem. wyjadłam całe opakowanie, dopiero był okres ( bardziej skąpy niż zwykle) i zaczęła sie stymulacja. pewnie to wina stresu. Kazał nie martwić się poziomem progesteronu, w 1 badaniu do stymulacji wyszedł na poziomie 0.2
    Natomiast 7 dni po transferze miałam prog bodajże z 40, a 11 dni ( przy braniu wszystkich tych leków) - już spadł do 16.

    zDmVp2.png
  • Maja25 Autorytet
    Postów: 1429 707

    Wysłany: 16 października 2020, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jola17a wrote:
    Madlen zamierzam rodzic w Salve, kwalifikacja zrobiona skierowanie mam.
    A ty na kiedy masz termin porodu?

    Maja ale fajnie że cokolwiek się dzieje... To daje nadzieję.
    Chodzenie do lekarza w czasie covidowym jest trudne, a co dopiero porody. Dodatkowe zbędne negatywne emocje.
    Jolu trzymam za Ciebie i mała kciuki🤗👊👊nie mogę uwierzyć, że u Was finały... W salve na nzf rodzisz? Ogólnie zadowolona jesteś z opieki ciążowej?
    U mnie no coś się dzieje, w sumie ostatnio mniej stresu było i te moje cykle czasami dziwne bolące piersi i pryszcze po okresie...stąd te ostatnie wydarzenia mnie zaskoczyły. Dla mnie to d z iwne, że beta tak szybko spadła, ale z drugiej strony były pewne objawy, które w danym momencie nie zauważyłam, tylko z czasem po kojarzyłam. Jedyny objaw wyraźny to zaparcia i zgaga. Wypadałoby się przebadać czy znów jakąś torbiel się nie utworzyła, Jakieś badania trzeba by było zrobić, ale codziennie rano mijam kolejkę do laboratorium, więc się odechciewa....

    jaina_proudmoore, Jola17a lubią tę wiadomość

    Starania od 2016 - poronienie 04.2016,
    laparoskopia 12.2017
    Leczenie w Salve Medica Łódź
    10.2018 dr Kłosiński
    Niskie AMH
    (09.18 -0,12)
    (11.2018 -0,45)
    Ja r. 77(42 lata)zdrowa
    Mąż r.76(43 lata) zdrowy
    Czekamy na pierwsze in vitro na własnych komórkach...
    11.03 punkcja 2 komórki zamrozone
    2 stymulację przerwane
    Podchodzimy do tra sferu z 2 komorkami😐
    01.02.20 transfer jedynego zarodka 4a 😢 the end of Dreams on jour own cells...
  • Jola17a Autorytet
    Postów: 1473 1429

    Wysłany: 16 października 2020, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem zadowolona z opieki dr Kłosińskiego, z wizyt prenatalnych u dr Krzeszowskiego (choć to straszny spóźnialski) też.
    Wielki bukiet kwiatów zaniosę dr Stefanowicz za transfer 😉
    Poród w Salve jest na NFZ.
    A malutka ma mieć na imię Laura 🙂
    Zobaczymy jak przebiegnie opieka okołoporodowa.... Oby wszystko poszło z planem.

    Karola1987, Madlen03, Maja25 lubią tę wiadomość

    3i49df9hlhtx65e4.png
    40 lat, starania od V/2018 SALVE Łódź
    niedrożny prawy jajowód; histeroskopia w XII/18
    AMH 1,38; lewy jajnik torbiel endo.;
    1 punkcja 05.19 3 jajeczka ❄2 punkcja 06.19 1 jajeczko❄3 punkcja 07.19 5 jajeczek. Z 9 szt.
    7 zapłodnionych przestało się rozwijac. W 5 i 6 dobie brak blastek 😢
    A.K. X/19 4 blastki ❄️❄️❄️❄️
    ⚠️XII/19 polip. I/20 histero.
    7II/20 4AA podane. 🍀
    10dpt Beta 427
    13dpt Beta 2173
    14dpt USG jest kropek
    35dpt 13.03.❤️ 7t.6d.
    39dpt ❤️ ma 2cm
    Serce się raduje, dzidzia zdrowa. Dziewczynka 🎠💗 Spotkamy się w październiku 👨‍👩‍👧29.10.2020 Laurunia ❤️
    CC w Salve. Polecam!
    Nie bedzie staran z pomocą med.o rodzeństwo.
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 662 613

    Wysłany: 16 października 2020, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 19:51

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Sunray Autorytet
    Postów: 1435 858

    Wysłany: 17 października 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    miałam zacząć stymulacje, ale nie było okresu. minął tydzień, Kłosiu dał duphaston, na USG było widać, że okres za rogiem. wyjadłam całe opakowanie, dopiero był okres ( bardziej skąpy niż zwykle) i zaczęła sie stymulacja. pewnie to wina stresu. Kazał nie martwić się poziomem progesteronu, w 1 badaniu do stymulacji wyszedł na poziomie 0.2
    Natomiast 7 dni po transferze miałam prog bodajże z 40, a 11 dni ( przy braniu wszystkich tych leków) - już spadł do 16.

    Kurcze, myślałam, że jak bierzemy leki to prog nie może spaść 🤔 ciekawe. Może należałoby go właśnie sprawdzać po transferze, żeby na wypadek spadku zwiększać dawkę???

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    09.2016 poronienie zatrzymane naturalsika
    02.2019/10.2019 - nieudane IVF x2
    08.2020 - trzecie IVF ➡️10.2022 - 💕♂️
  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 17 października 2020, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sunray wrote:
    Kurcze, myślałam, że jak bierzemy leki to prog nie może spaść 🤔 ciekawe. Może należałoby go właśnie sprawdzać po transferze, żeby na wypadek spadku zwiększać dawkę???

    No możliwe, że masz racje :)

    nie miałam badania progesteronu przed transferem. dopiero przy 1 becie w 7 dniu, co mnie tak wcześnie podkusiło ;) myślę,że jeśli zarodek się implantuje to organizm już też czuwa nad dodatkowym wytworzeniem prog, ale mogę się mylić :(

    dziś prawie 10.000 na liczniku, już się boję, że Salve zawiesi albo utrudni procedury niebawem, albo jeszcze ceny podniesie. czy na chwile obecną coś się cenowo zmieniło?
    miłego dnia drogie panie <3

    zDmVp2.png
‹‹ 709 710 711 712 713 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ