X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście chciałam tylko raz spróbować IUI, bo później mam już wizytę pod szczepienia limfocytami i to IUI traktuję jako taką deskę ratunkową przed.

    Poza tym ja nigdy nie miałam stymulowanego cyklu, więc może jednak u mnie coś takie rozwiązanie zadziała, aczkolwiek liczę się z niepowodzeniem.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1674 1536

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po transferze 😍 dostałam pół niebieskiej i żółta tabletkę i na fotelu też coś domacicznie Ale nie mam pojęcia co zapytam jak wyjdę ale wydaje mi się że to raczej coś przeciw skurczą

    jaina_proudmoore, SylwiaB, I am waiting for a miracle, Śnieżka, podczytuje, Karola1987, Tosiek lubią tę wiadomość

    8969aff1d1.png
    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
  • SylwiaB Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    No to pasuje mi, bo pójdę teraz w poniedziałek zrobić sobie badania hormonów, więc to będą wyniki na cykl przed IUI. U siebie w Diagnostyce mam zniżkę, więc wyjdzie mi korzystniej cenowo.

    A ta wirusówka to oboje?


    Tak wirusowka oboje.

    jaina_proudmoore, Kitka_87 lubią tę wiadomość

  • SylwiaB Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja już po transferze 😍 dostałam pół niebieskiej i żółta tabletkę i na fotelu też coś domacicznie Ale nie mam pojęcia co zapytam jak wyjdę ale wydaje mi się że to raczej coś przeciw skurczą


    No to pewnie to jest to o czym mówiłam. I lekarz odczekal pewnie z 10minut.

    Trzymam kciuki kochana ;)))

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6009 7678

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja już po transferze 😍 dostałam pół niebieskiej i żółta tabletkę i na fotelu też coś domacicznie Ale nie mam pojęcia co zapytam jak wyjdę ale wydaje mi się że to raczej coś przeciw skurczą
    Trzymam mocno kciuki za Was <3

    jaina_proudmoore, Marta93 lubią tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    32dpt
    8,7mm miłości <3
    43dpt
    2,07cm miłości <3
    7,4cm miłości <3
    19w6d 320g miłości
    21w 390g miłości
    29w4d 1550g miłości
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo <3
    V IVF
    3AA❄️ 3AA ❄️ 5BB ❄️ 3BB❄️ 5AB❄️
  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Może pytania wydadzą się banalne, ale jednak zapytam 😊
    1. Jakie badania są wymagane przed IUI?

    2. Jeśli kolejny cykl zacznę 18 lutego i umówiłam się (przez znanylekarz) do dr K na 13 lutego i mając potrzebne badania mogą wprost powiedzieć, że chcę od kolejnego cyklu (czyli od tego 18 lutego) podejść do IUI?

    3. Widzę, że cena IUI to 900zł - czy to sam "zabieg"? Za wizyty podglądowe w trakcie stymulacji płacę osobno?

    Dla mnie IUI też było stratą pieniędzy i czasu, a u nas tylko słaba morfologia. Najlepiej jak umówisz się na wizytę i da Ci wszystko co pozwoli lekarzowi na pełny obraz Waszej sytuacji. Bo tak w ciemno i szybko to bez sensu. Pamiętam, tak jak napisała koleżanka wcześniej że, ja miałam podobne zlecone wszystkie badanie tak jak do IVF, tj, LH, FSH, estradiol, PRL (miedzy 3-5 dniem cyklu), ACA, AMH, Wit D, ATA, Helicobacter, insulina i glukoza na czczo. Potem oceniał te badania i proponował czy jest sens inseminacja czy nie. Potem była wymagana wirusówka, obojga partnerów. Dopiero potem ewentualnie przepisywał leki do stymulacji jajników. miałam Clostibegyt albo Aromek, pare wizyt USG jak to wszystko rośnie ( oczywiście to jest zależne od tego jaki masz cykl i jak rosną, bo trzeba być średnio co 2 dni) potem ustala kiedy wziąć Otrivelle na pęknięcie i za około dwa dni przychodzisz na inseminację. Partner przychodzi rano, oddaje, płaci 900 zł, Ty przychodzisz, nasienie obrobione, wszystko trwa na fotelu z 10-15 min i do domu. Plus chyba dawał jeszcze luteinę albo utrogestan. Osobiście po luteinie źle się czułam, wolałam wydać więcej i brać Utrogestan. Potem robisz betę, nie pamiętał za ile dni i tyle.... Ja nie polecam IUI zdecydowanie...

    A na te badania które zleca czeka się około 2 tyg z tego co pamietam.. więc musisz sobie to wszystko przekalkulować w czasie..


    Edit: zapomniałam dodać ze jeszcze badania nasienia partnera, najlepiej jaknajświeższe, chociaż parametry zmieniają się nieobliczalnie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 12:11

    jaina_proudmoore, Kitka_87 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaB wrote:
    Tak wirusowka oboje.

    A nie masz gdzieś przypadkiem, które konkretnie?

    HIV, HCV, HBs...?

    W sumie te badania chyba też są ważne te 3 miesiące przed, prawda?

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta powodzenia dla Was :) Za USG i za transfery.... :) Potrzebuje pozytywów w tym wszystkim, więc się chwalcie :)

    Ja zbieram siły na kolejną próbę...

    jaina_proudmoore, Krakowska, Marta93 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka, dzięki za podpowiedź.

    Ja jeszcze rozważam "zwykłą" stymulację cykli, jeśli u mojego męża wyniki nadal będą bardzo dobre.

    Czy dr K jest na TAK co do stymulacji po prostu?

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ATA to antyTG i antyTPO - mam ujemne z tamtego roku, trzeba to powtarzać?

    ACA to w kierunku zespołu antyfosfolipidowego?

    Ja mam MTHFR i PAI-1 i mam acard od owulacji i heparynę na czas ciąży od docenta Paśnika, więc chyba u mnie mijałoby się to badanie z celem, bo kierunek leczenia ten sam.

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akurat wyciągnęłam te kartki, więc napiszę: grupa krwi, HIV, HCV, HSBAg, AntyHbc, WR, Toxoplazmoza, różyczka to kobieta, a facet : grupa krwi, HIV, HCV, HSBAg, AntyHbc, WR

    Ważne 3 miesiące

    Jeszcze się zastanawiam czy nie trzeba robić TSH, FT3, FT4... nie pamietam czy było potrzebne, bo mam hashimoto, więc badam na bieżąco ( i prawdopodobnie tego nie robiłam wtedy)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia 2021, 12:18

    Kitka_87, jaina_proudmoore, SylwiaB lubią tę wiadomość

  • Śnieżka Ekspertka
    Postów: 187 184

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    ATA to antyTG i antyTPO - mam ujemne z tamtego roku, trzeba to powtarzać?

    ACA to w kierunku zespołu antyfosfolipidowego?

    Ja mam MTHFR i PAI-1 i mam acard od owulacji i heparynę na czas ciąży od docenta Paśnika, więc chyba u mnie mijałoby się to badanie z celem, bo kierunek leczenia ten sam.

    ACA tak to ten zespół, a co do reszty Ci nie podpowiem dokładnie..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    Akurat wyciągnęłam te kartki, więc napiszę: grupa krwi, HIV, HCV, HSBAg, AntyHbc, WR, Toxoplazmoza, różyczka to kobieta, a facet : grupa krwi, HIV, HCV, HSBAg, AntyHbc, WR

    Ważne 3 miesiące

    Jeszcze się zastanawiam czy nie trzeba robić TSH, FT3, FT4... nie pamietam czy było potrzebne, bo mam hashimoto, więc badam na bieżąco ( i prawdopodobnie tego nie robiłam wtedy)

    Bardzo Ci dziękuję 😘

    Zrobiłam sobie screena.

    TSH, ft3 i ft4 sobie zrobię tak czy tak, bo jestem już dłuższy czas profilaktycznie na euthyroxie więc zobaczę, jak się sprawy mają.

    To może się wstrzymam z tą wirusówką, jak tak nie polecacie IUI... Może porozmawiam z dr na temat samych stymulacji cykli.

    Śnieżka lubi tę wiadomość

  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja już po transferze 😍 dostałam pół niebieskiej i żółta tabletkę i na fotelu też coś domacicznie Ale nie mam pojęcia co zapytam jak wyjdę ale wydaje mi się że to raczej coś przeciw skurczą

    Mnie informowali przy transferach, że to tzw dezynfekcja przed wprowadzeniem tego cewnika i jeżeli o tym samym myślimy to przy każdym transferze miałam taki wlew a zaczynałam w 2016.

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieżka wrote:
    ACA tak to ten zespół, a co do reszty Ci nie podpowiem dokładnie..

    To nie będę tego robić, bo u mnie mija się to z celem jak mam i tak zleconą heparynę.

  • Maaaa Autorytet
    Postów: 622 799

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które prowadziły lub prowadzą aktualnie ciaze u dr K. Jak z ważeniem maluszka? Bo mam cukrzyce i powinnam mieć monitorowana wagę, a wiem ze dr nie wazy 🤔

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    👩Maaa 32
    I IVF
    👣 24.01 👶♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam jeszcze pytanie - jeśli ma się cykle stymulowane to potem dr K sam umawia na wizyty na podgląd?

    Czy on pracuje tylko od rana (jak to wynika z godzin na znanym lekarzu) czy ma też monitoringi południami?

    Pytam, bo nie jestem z Łodzi i mam kawałek drogi...

    SylwiaB lubi tę wiadomość

  • SylwiaB Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    A nie masz gdzieś przypadkiem, które konkretnie?

    HIV, HCV, HBs...?

    W sumie te badania chyba też są ważne te 3 miesiące przed, prawda?


    Jak wrócę do domu to sprawdze napewno gdzies to mam :)
    Insulina i glukoza na czczo

    Kitka_87 lubi tę wiadomość

  • SylwiaB Ekspertka
    Postów: 214 179

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kitka_87 wrote:
    Mam jeszcze pytanie - jeśli ma się cykle stymulowane to potem dr K sam umawia na wizyty na podgląd?

    Czy on pracuje tylko od rana (jak to wynika z godzin na znanym lekarzu) czy ma też monitoringi południami?

    Pytam, bo nie jestem z Łodzi i mam kawałek drogi...



    W czwartki na pewno jest popołudniami.
    On umawia na kolejny podglad

    Kitka_87, jaina_proudmoore lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo Wam dziękuję dziewczyny 😘

    Ja już po prostu nie wiem co mam z sobą robić - moja ginekolog mówi, że ja się blokuję, że za bardzo chcę. A naprawdę dużo luźniej podchodzę do sprawy niż na początku starań, a w zasadzie w ich środku, bo to był najgorszy dla mnie czas i serio nie wiem co jest nie tak, że nie wychodzi 🤷‍♀️

‹‹ 800 801 802 803 804 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ