X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Salve Medica Łódź
Odpowiedz

Salve Medica Łódź

Oceń ten wątek:
  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Zastanawiam się nad wizytą u dr Kłosińskiego. Czy możecie polecić?

    ewe90, TylkoLepiej lubią tę wiadomość

  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam, że mam problemy hormonalne, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemie, niepekajace pęcherzyki co cykl nawet ovitrelle nie działa. Podejrzenie niedroznego jajowodu. Obecny lekarz już widze, że nie ma za bardzo na mnie pomyslu. Zalecił HSG, ale nie wiem czy w moim przypadku nie lepiej byloby zrobic laparoskopii. Dodam, że nie mysle jeszcze o IVF.
    Czy warto się do niego wybrać?

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Cześć dziewczyny. Zastanawiam się nad wizytą u dr Kłosińskiego. Czy możecie polecić?

    Tak, większość z nas do niego chodzi :) Młody, sympatyczny. Przygotuj się, że wizyta trwa tylko 10 minut, na początku jest seria pytań jak z karabinu maszynowego :)

    Pretty123 lubi tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Yamo Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka85 wrote:
    Nie ma jednej konkretnej przyczyny. Mam skopane cytokiny: IL 2 blisko 200, a IL 10 ok 500, czyli całkowity brak ochrony zarodka. Do tego nk 22%, ANA 3 dodatnie i w Kirach brak 4 DS. Pewnie każda z tych nieprawidłowości robi swoje. Pierwsza ciąża była zaskoczeniem więc brałam tylko duphaston. Przy drugiej był encorton i neoparin od pozytywnego testu. Maluchy były zdrowe. Teraz nadzieja w szczepieniach limfocytami. Oby podziałały, bo strasznie boli i piecze to dziadostwo.
    Kochana czy mogłabyś powiedzieć u jakiego immunologa byłaś?i ile mniej więcej wyniosły Cię badania?

  • Yamo Znajoma
    Postów: 16 3

    Wysłany: 26 sierpnia 2021, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    Od dnia punkcji wszystkie leki czy coś zmieniali? Prolutex tylko 1 dziennie? Estrofem dopochwowo czy normalnie?
    prolutex i fraxiparine tylko raz dziennie, a estrofem normalnie 3x1

  • Fanta88 Ekspertka
    Postów: 139 188

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy poronienie u was było poprzedzone wykonaniem dopplera ze słuchaniem tętna zarodka 6-8 tydzień ciąży tak jak u mnie? Bo rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego tego zabraniają. Badania na zarodkach zwierzęcych wykazało, że powoduje apoptoze zarodków już po 15 sekundach użycia dopplera pulsacyjnego na zarodkach i że po 2 dniach obserwowano martwice i uszkodzenie wątroby w zarodkach zwierzęcych. Ostatnio rok temu ktoś słuchał tętna u p. Iwony Węgrowskiej na jej dziecku. Wiadomo jak się ciąża zakończyła.


    Jestem w szoku jak to przeczytałam. Ja słyszałam bicie już na pierwszym serduszkowym 6t2d (Stefanowicz). U mnie akurat wszystko rozwija się prawidłowo ale nawet nie wiedziałam, że nie powinno się tego robić tak wcześnie :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fanta88 wrote:
    Jestem w szoku jak to przeczytałam. Ja słyszałam bicie już na pierwszym serduszkowym 6t2d (Stefanowicz). U mnie akurat wszystko rozwija się prawidłowo ale nawet nie wiedziałam, że nie powinno się tego robić tak wcześnie :(

    U mnie po zdjęciach ponad 40 sekund. W publikacji anglojęzycznej pisze że 15 sekund powoduje apoptozę. U mnie po 2 dniach obumarł.
    Byłam na wizycie u dr Golańskiej i dowiedziałam się że nie mają obstawy lekarzy w Warszawie i przez wrzesień i może październik nie będà mogli wykonywać in vitro. Nie skomentuję tego. Szkoda mi tylko kasy na wizytę.

  • martuska09 Autorytet
    Postów: 1015 289

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 00:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Cześć dziewczyny. Zastanawiam się nad wizytą u dr Kłosińskiego. Czy możecie polecić?

    Ja akurat od niego się przeniosłam do stefki. Stracil juz chyba pomysł na mnie, przez 5 lat w salve nikt nie zauważył endometriozy a i te blyskawiczne wizyty zaczęły mnie irytować bo wszystko na biegu
    Gdyby nie dwa zamrożone zarodki raczej by mnie i moich pieniedzy juz w tej klinice noe zobaczyli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2021, 00:48

    Dorin123, Śnieżka, podczytuje lubią tę wiadomość

    33lat
    niedoczynność tarczycy,hashimoto,hiperprolaktynemia, io, endometrioza do kompletu🥴
    01.2021-laparoskopia
    10.2021 laparotomia z wycięciem jajowodów
    10transferów za nami ..
    1 poronienie w 8tc
    1cp
    W końcu Zmiana kliniki!
    Cdn...
    „Nie da się przyśpieszyć biegu rzeki lub wschodu słońca ani sprawić, aby drzewa rosły szybciej niż rosną. Wszystko wydarza się wtedy, gdy jest na to gotowe.”
  • Asiuleeeek Przyjaciółka
    Postów: 78 160

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie i jestem niezadowolona... Po słowie niepekajace pęcherzyki od razu in vitro. Tasmowka, nawet nie zapytał czy posiadam już dane badania tylko od razu skierował mnie do laboratorium. Nic mu nie powiedziałam, na badania tylko rzucił okiem które mu wcislam w rękę. Może się zna i ma rację, ale nie wzbudził we mnie zaufania.
    Nie wiem już gdzie szukać pomocy i załamałam się

  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiuleeeek wrote:
    Jestem po wizycie i jestem niezadowolona... Po słowie niepekajace pęcherzyki od razu in vitro. Tasmowka, nawet nie zapytał czy posiadam już dane badania tylko od razu skierował mnie do laboratorium. Nic mu nie powiedziałam, na badania tylko rzucił okiem które mu wcislam w rękę. Może się zna i ma rację, ale nie wzbudził we mnie zaufania.
    Nie wiem już gdzie szukać pomocy i załamałam się
    Spróbuj u doktor Stefanowicz. Kolejka pod gabinetem jest i w większości zawsze są opóźnienia ale na wizycie nie ma pośpiechu. Napewno poświęcić Ci czas i wszystko na spokojnie obejrzy.

  • podczytuje Ekspertka
    Postów: 278 58

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyta7 wrote:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy poronienie u was było poprzedzone wykonaniem dopplera ze słuchaniem tętna zarodka 6-8 tydzień ciąży tak jak u mnie? Bo rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego tego zabraniają. Badania na zarodkach zwierzęcych wykazało, że powoduje apoptoze zarodków już po 15 sekundach użycia dopplera pulsacyjnego na zarodkach i że po 2 dniach obserwowano martwice i uszkodzenie wątroby w zarodkach zwierzęcych. Ostatnio rok temu ktoś słuchał tętna u p. Iwony Węgrowskiej na jej dziecku. Wiadomo jak się ciąża zakończyła.

    Też słyszałam bicie serca nawet 2 razy do 8 tc, i wszystko w porządku. Bobo już na świecie cały i zdrowy 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2021, 13:56

  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martuska09 wrote:
    Ja akurat od niego się przeniosłam do stefki. Stracil juz chyba pomysł na mnie, przez 5 lat w salve nikt nie zauważył endometriozy a i te blyskawiczne wizyty zaczęły mnie irytować bo wszystko na biegu
    Gdyby nie dwa zamrożone zarodki raczej by mnie i moich pieniedzy juz w tej klinice noe zobaczyli

    Mi akurat szybkie wizyty nie przeszkadzają, ale bardziej to, że nawet nie przeczyta dokładnie w komputerze kto wchodzi i z jakim problemem. Np. jak byłam na wizycie położniczej, to pierwsze pytanie było: ciąża naturalna czy z in vitro!! Nosz K... tyle się tam chodzi a takiej rzeczy sobie nie sprawdzi!
    Jeśli będę musiała podchodzić do kolejnej stymulacji to na pewno zmienię klinikę. Tutaj ceny rosną, do tego te głupie wymazy, których inne kliniki nie robią, brak kontaktu z lekarzem (tylko e-mail i to nie zawsze odpisze).

    TylkoLepiej lubi tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 657 613

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 20:03

    jaina_proudmoore, kamisia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorin123 wrote:
    Ja zmieniłam klinikę - po teorii : słabej jakości mojej komórki, ratuje nas tylko AZ i problem z niskim progesteronem.
    Nie miałam zaufania do embriologów.
    Klinika zmieniona. Inne leki.
    Mam 3 zarodki z moich komórek.
    Podany jeden. Przyrosty bety ponad 100-200%.
    Czekam na wizytę serduszkową.

    A z Salve dr Stefanowicz polecam z całego serca.

    Przepraszam, że chyba drugi raz pytam z jakiej kliniki na jaką zmieniłaś? I miałaś ładne zarodki z własnych komórek.

  • Dorin123 Autorytet
    Postów: 657 613

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2021, 20:03

    Edyta7 lubi tę wiadomość

  • Milka85 Autorytet
    Postów: 1110 2436

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yamo wrote:
    Kochana czy mogłabyś powiedzieć u jakiego immunologa byłaś?i ile mniej więcej wyniosły Cię badania?
    Leczę się u dr Paśnika w Łodzi. Kosztów badań dokładnie nie pamiętam ale tak ok 2,5 do 3 tys zł. Z tym, że robiłam ich sporo i część na własną rękę, bez wskazania lekarza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2021, 10:17

    Pierwsza procedura IVF Salve Medica
    02.07.2021 - start stymulacji:
    12.07.2021 - punkcja, hiperstymulacja
    Uzyskaliśmy 4 ❄️ 2x4AA, 2x4BB
    03.08, 24.08, 14.09.2021 - szczepienia limfocytami
    06.10.2021 - allo mlr 58,9%
    🍍 transfer 20.12 2021, blastka 4AA - ciąża poroniona 😢
    17.01.2022 - doszczepienie w APC
    07.04.2022 - histero- stan zapalny
    🍍 transfer 16.05.2022, blastka 4AA - nieudany 😢
    01.06.2022 - allo mlr 46,8%
    🍍 transfer 18.06.2022, blastka 4BB - nieudany 😢
    🍍 transfer 07.12.2022, blastka 4BB - nieudany 😢

    Druga procedura IVF

    01.2022 💔 8 tc 😢
    04.2021 💔 💔 5 tc, 8 tc 😢
    09.2020 💔 9 tc 😢

    01.2018 rozpoczęcie starań
    Mutacja genu anxa 5 haplotyp M2, Kir bx - brak 5 implantacyjnych, cytokiny: wysokie il2, niskie il10 (odrzucanie zarodka), komórki NK 22%, nk maciczne wielokrotnie przekroczone normy, mutacja PAI-1, mthfr a1298c, wysoka homocysteina, PCOS - brak owulacji, zespół LUF, zapalenie endometrium, problemy ze wzrostem endometrium.
  • ewe90 Autorytet
    Postów: 326 265

    Wysłany: 3 września 2021, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wszystko jest dobrze? Coś mi się kojarzy, że powinnaś być już po pierwszych prenatalnych...? Daj znać, bo bardzo się martwimy...
    <3

    jaina_proudmoore lubi tę wiadomość

    4AA - 03.2021 - 05.2021 [*] 9 tc.
    3AB -10.2021 - 06.2022 Córeczka ❤
    3AB - 01.2024 beta HCG <0,2
    2BB - 02.2024
  • Lupo Przyjaciółka
    Postów: 86 20

    Wysłany: 4 września 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, chciałabym zawieźć do Salve nasienie partnera do zbadania. Czy wcześniej muszę się umówić? Muszę kupić specjalny pojemniczek? Materiał do badania zostawiam na recepcji?
    Nie mogę się dodzwonić do Salve

  • jaina_proudmoore Autorytet
    Postów: 4196 7887

    Wysłany: 8 września 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lupo wrote:
    Cześć Dziewczyny, chciałabym zawieźć do Salve nasienie partnera do zbadania. Czy wcześniej muszę się umówić? Muszę kupić specjalny pojemniczek? Materiał do badania zostawiam na recepcji?
    Nie mogę się dodzwonić do Salve

    Mąż przyjeżdżał zawsze z pojemniczkiem na dany termin.
    Pojemnik sterylny kupisz w aptece.
    A materiał oddaje się do pana Jacka bezpośrednio - czyli do embriologów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2021, 09:29

    zDmVp2.png
  • Edward1 Autorytet
    Postów: 869 638

    Wysłany: 8 września 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaina_proudmoore wrote:
    Mąż przyjeżdżał zawsze z pojemniczkiem na dany termin.
    Pojemnik sterylny kupisz w aptece.
    A materiał oddaje się do pana Jacka bezpośrednio - czyli do embriologów.
    Jania jak sue czujesz? Co u ciebie? Już 17tc! Wow ale ten czas leci a brzusio rośnie ❤

    n59ykrhmt0n17fpk.png

    8/2/2021 urodziła się nasza mała królewna Pola 3720g I 51cm

    2010 - urodził się Franciszek 4180g I 55 cm

    XII.2012- 5tc [*]

    Starania o kolejne dzieciątko od 2013.
    5 VI 2020 - II kreski na teście 😁
‹‹ 904 905 906 907 908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ