X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM
Odpowiedz

STAN ZAPALNY ENDOMETRIUM

Oceń ten wątek:
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 moze za wczesnie pytam, ale jakie masz teraz plany ?? Bo mowilas cos o przerwie

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    wogole zaczynam sie martwic czy cykl sztuczny i w kolejnym miesiacu kolejny cykl sztuczny i transfer to dobry pomysl... ja tak ide wlasnie tez .

    Martwi mnie czy mikorpolipy powstaje z zapalanie czy moze wlasnie z zaburzenia rownowagi hormonalej i estogenow... bo niby po antykoncepji ich u mnie nie bylo, a wczeniej bralam antybiotyki i one byly..

    Zaczynam watpic w swoje teorie... i obawiam sie ze tym estrofemem rozwale sobie endo wlasnie

    No właśnie to był drugi miesiąc na estrofemie. Pierwszy do testu receptywności i nst. transfer. Ogolnie to mój drugi transfer na cyklu sztucznym i z betą 0. Jak robiłam świeże czy naturalne to beta zawsze ruszała, ledwie co ale zawsze coś drgnęło.

    Mamy jeszcze zarodki i nie wiem co dalej. Badanie zarodków to 10tys. Ten test recyptywności tez tu namieszał albo w ogole mija się z celem. Lekarz jeszcze chiał robić emme i alice, ale chyba nie zdecyduje się na to. Napisałam, że chcę antybiotyk na zaś. To było moje ostatnie podejscie z Accofilem ;(

    Będę probować na cyklach naturalnych jak coś. Zobaczę co mi lekarz odpisze. Na pewno zrobię miesiąc przerwy, żeby zobaczyć czy ten mini polip znikł.

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 faktycznie jesli na naturalnym lapie to bym przy nim zostala i ja uwazam ze antybiotyk nie zaszkodzi przed nast transferem.

    Badania zarodkow to dobry pomysl ale jak sie robi to badanie zaraz po punkcji na swiezych zarodkach. W Twoim przypadku trzeba by odmrazac zarodki zeby pobrac material a to juz troche gorzej. Niby sie da... ale nie wiem czy warto.


    Masz jeszcze troche zarodkow , musi sie udac w koncu :) wiesz jakies sa jakosc ??

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    mt30 faktycznie jesli na naturalnym lapie to bym przy nim zostala i ja uwazam ze antybiotyk nie zaszkodzi przed nast transferem.

    Badania zarodkow to dobry pomysl ale jak sie robi to badanie zaraz po punkcji na swiezych zarodkach. W Twoim przypadku trzeba by odmrazac zarodki zeby pobrac material a to juz troche gorzej. Niby sie da... ale nie wiem czy warto.


    Masz jeszcze troche zarodkow , musi sie udac w koncu :) wiesz jakies sa jakosc ??

    Ja tylko się naczytałam amerykańskich raportów, że jak jest ekspandująca to nie bój żaby musi ruszyć a tu zong. Jeszcze mi embriolog powiedział, że to dobrze rokuje. Nst. dnia czułam skurcze a później przez dwa dni delikatne grzebanie jak podczas biopsji. Także chyba ten zarodek był ze mną.

    No dziwne pomysły chodzą mi po głowie: 5 procedura i odrazu badanie zarodków. Teraz choćby dwa odmrozić pobrać i wysłać. Chociaż lekarz twierdzi, że na tyle zarodków to nie ma bata, żeby były wadliwe, że musi ruszyć. Raczej jest przeciwny badaniu. Zastanawiam się skad mimo mniejszych dawek proga mam dziś wynik 25. To estrofem go podwyższa? Bo na naturalnych jadłam z 1200mg i miałam max 16-20.

    Moj mąż wczoraj rozebrał test, także już przetrawiłam porażkę. Tzn. bardzo jeszcze przed berady bałam się cyklu sztucznego bo na x transferów z betą i 1 transferem sztucznym z betą 0 stworzyło mi w głowie jakąś teorię nie do pokonania.

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frozen-warmed blastocyst transfer after 6 or 7 days of progesterone administration: impact on live birth rate in hormone replacement therapy cycles

    https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/32553469/

    Tutaj jest art o tym jak podawali blastki w 6 i 7 dniu brania proga... i wyniki implantacji byly podobne.

    W innych art czytalam ze 80% dziewczyny ma receptywne edno okolo 120 h po podaniu proga. Wiec chyba nawet lepiej podac pare h pozniej niz wczesniej.

    U Ciebie by bylo akurat...

    Masz podobne doswiadczenia do moich ja tez mialam taki bol okresowy przy pierwszym transferz (2dpt), leciutkie i to wlasnie znak ze zarodek sie wgryza...
    Pozniej jak mialam biopsje na zywca to podobny bol ale o wiele slniejszy.

    Wiadomo ze skurcze za mocne nie sa wskazene, ale delikatne cos swiadcza... wiec chyba byla jakas walka ??

    Badanie proga jest ok, ale moze byc zachwianie , od wrazliwosci na leki i czasu badania ostatniej dawki itp.
    Im wiekszy prog w dniu transeru i po tym mniej skurczy podobno


    U mnie na sztucznym co prawda ruszylo, dlatego sie zdecydowalam na niego... ale mocno bralam pod uwage naturalny...

    Na udany transfer musi sie duzo rzeczy nakladac niestety...


    Z Tymi zarodkami do badania moze i jest to jakis pomysl.
    Mozesz tez przebadac np 3 i dwa zamroazic a 3 podac odrazu , tylko ze wynik przyjdzie juz po transferze... wiesz rozne kombinacje.

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Ja tylko się naczytałam amerykańskich raportów, że jak jest ekspandująca to nie bój żaby musi ruszyć a tu zong. Jeszcze mi embriolog powiedział, że to dobrze rokuje. Nst. dnia czułam skurcze a później przez dwa dni delikatne grzebanie jak podczas biopsji. Także chyba ten zarodek był ze mną.

    No dziwne pomysły chodzą mi po głowie: 5 procedura i odrazu badanie zarodków. Teraz choćby dwa odmrozić pobrać i wysłać. Chociaż lekarz twierdzi, że na tyle zarodków to nie ma bata, żeby były wadliwe, że musi ruszyć. Raczej jest przeciwny badaniu. Zastanawiam się skad mimo mniejszych dawek proga mam dziś wynik 25. To estrofem go podwyższa? Bo na naturalnych jadłam z 1200mg i miałam max 16-20.

    Moj mąż wczoraj rozebrał test, także już przetrawiłam porażkę. Tzn. bardzo jeszcze przed berady bałam się cyklu sztucznego bo na x transferów z betą i 1 transferem sztucznym z betą 0 stworzyło mi w głowie jakąś teorię nie do pokonania.
    Hej Dziewczyny 🙂 przepraszam, ze tak z doskoku, ale czytam Wasze posty zza krzaka i rzuciło mi się w oczy z tymi skurczami u Ciebie Mt30. Ja miałam identycznie przy 3 transferze, nawet w nocy mnie skurcze obudziły. Blastka 4.1.1 , przebadana i dupa. Wtedy nie mialam na tyle świadomości, teraz mi sie wydaje, ze to przez skurcze mogło nie pójść (oczywiście u mnie milion czynników moglo być...) Mialas podany atosiban do transferu albo potem zaleconą nospe/relanium?

    mt30 lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Hej Dziewczyny 🙂 przepraszam, ze tak z doskoku, ale czytam Wasze posty zza krzaka i rzuciło mi się w oczy z tymi skurczami u Ciebie Mt30. Ja miałam identycznie przy 3 transferze, nawet w nocy mnie skurcze obudziły. Blastka 4.1.1 , przebadana i dupa. Wtedy nie mialam na tyle świadomości, teraz mi sie wydaje, ze to przez skurcze mogło nie pójść (oczywiście u mnie milion czynników moglo być...) Mialas podany atosiban do transferu albo potem zaleconą nospe/relanium?
    brałam nospę 2 razy dziennie, atosibanu nie miałam. No właśnie te badanie zarodków kontrowersyjne, bo wychodzą powiedzmy ok, a transfer dalej się nie udaje.

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Hej Dziewczyny 🙂 przepraszam, ze tak z doskoku ... Mialas podany atosiban do transferu albo potem zaleconą nospe/relanium?

    Stokrotka zawsze jestes tu mile widzana 😘😘

    Z tym astosibanem to moze dobry pomysl, ja mialam przy pierwszym transferze i teraz tez bede chciala zeby mi podali...

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    brałam nospę 2 razy dziennie, atosibanu nie miałam. No właśnie te badanie zarodków kontrowersyjne, bo wychodzą powiedzmy ok, a transfer dalej się nie udaje.
    Chcialam zacytować, a polubiłam 🙂
    Dla mnie nie są kontrowersyjne, no może przypadku kiedy jest szansa, że mógłby ulec samonaprawie i finansowo, ale z drugiej strony wiesz na czym stoisz i nie narażasz się na dodatkową przyczynę niepowodzenia. A jeszcze w tym chorym kraju teraz... 🤦‍♀️
    Tak jak u mnie, gdzie endo potrafiło zepsuć się w czasie jednego cyklu... Potem doszła immunologia, także jakbym miała mieć przed każdym transferem histero, potem różne wlewy i leki i jeszcze mieć opcje,że zarodek jest nieprawidłowy to wszystko na marne.... U mnie neistety endo podejrzewam o ukrtego sprawce, te skurcze też od jego nieprawidłowości.

    Tak zarzucam pomysł, bo ja wtedy miałam podobne odczucia i za następnym razem byłam już mądrzejsza i brałam nospę na potęgę i kilka razy relanium. Wierzę w Was Dziewczyny ✊❤🍀
    Dzięki Aassiiaa 😍

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Chcialam zacytować, a polubiłam 🙂
    Dla mnie nie są kontrowersyjne, no może przypadku kiedy jest szansa, że mógłby ulec samonaprawie i finansowo, ale z drugiej strony wiesz na czym stoisz i nie narażasz się na dodatkową przyczynę niepowodzenia. A jeszcze w tym chorym kraju teraz... 🤦‍♀️
    Tak jak u mnie, gdzie endo potrafiło zepsuć się w czasie jednego cyklu... Potem doszła immunologia, także jakbym miała mieć przed każdym transferem histero, potem różne wlewy i leki i jeszcze mieć opcje,że zarodek jest nieprawidłowy to wszystko na marne.... U mnie neistety endo podejrzewam o ukrtego sprawce, te skurcze też od jego nieprawidłowości.

    Tak zarzucam pomysł, bo ja wtedy miałam podobne odczucia i za następnym razem byłam już mądrzejsza i brałam nospę na potęgę i kilka razy relanium. Wierzę w Was Dziewczyny ✊❤🍀
    Dzięki Aassiiaa 😍
    Czyli byś badała czy masę leków przeciwskurczowych?

    Sto_krotka lubi tę wiadomość

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    brałam nospę 2 razy dziennie, atosibanu nie miałam. No właśnie te badanie zarodków kontrowersyjne, bo wychodzą powiedzmy ok, a transfer dalej się nie udaje.


    Na udany transfer skada sie wiele rzeczy .
    Ale glowne to wiadomo

    - zarodek
    - endometrium

    pozniej dochodzi immu .

    Stokrotka ma racje ze czasami cena badania zarodow, zwraca sie w kosztach transferu. Bo transfery sa dosc drogie finansowo i obciazajaco zdrowotnie.


    Spotklaysmy sie na forum z roznymi opniami ze zarodki sie naprawiaja itp. Oczywiscie jest to mozliwe w przypadku mozaiek, ale w wyniku 0:1 gdzie jest brak albo za duzo chromosomu to raczej jest to niemozliwe.

    Z otoczki zarodka pobiera sie pare kom i sie je bada. Jesli wyjdzie ze np 3 probki sa ok a 1 jest zla to jest to mozaika 25% i wtedy mozna ja podac.
    Jesli jednak w 4 probkach bedzie ten sam wynik np brak chromosomu to jest to jednoznaczne z poronieniem lub innymi wadami w zaleznosci do chromosomu.

    Duzo ludzi wypowadajacych sie w tym temacie nie ma wiedzy, bo sie nigdy nie interesowalo tylko gdzies cos uslyszeli... wiedze nabywasz jak juz Cie to dotyczy.

    Wiadomo ze podstawowe badania zarodkow tez nie wnosi duzej wiedzy o chorobach bo jest tylko postawowe ale jako diagnostyka uwazam ze warto .
    Z dzisiejsza wiedza nawet bez naszego problemu z genetyka , chcialabym przebadac zarodki.

    Widzisz u mnie tez nie wyszlo mimo przebadanego zarodka i Stokrotki rowniez nie wszystkie transfery byly ok. Na to ma wiele rzeczy wplyw.

    U Ciebie nie mozliwoscia jest zeby zarodki wszystkie byly zle, wiec szukalabym problemu gdzies indziej.

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Na udany transfer skada sie wiele rzeczy .
    Ale glowne to wiadomo

    - zarodek
    - endometrium

    pozniej dochodzi immu .

    Stokrotka ma racje ze czasami cena badania zarodow, zwraca sie w kosztach transferu. Bo transfery sa dosc drogie finansowo i obciazajaco zdrowotnie.


    Spotklaysmy sie na forum z roznymi opniami ze zarodki sie naprawiaja itp. Oczywiscie jest to mozliwe w przypadku mozaiek, ale w wyniku 0:1 gdzie jest brak albo za duzo chromosomu to raczej jest to niemozliwe.

    Z otoczki zarodka pobiera sie pare kom i sie je bada. Jesli wyjdzie ze np 3 probki sa ok a 1 jest zla to jest to mozaika 25% i wtedy mozna ja podac.
    Jesli jednak w 4 probkach bedzie ten sam wynik np brak chromosomu to jest to jednoznaczne z poronieniem lub innymi wadami w zaleznosci do chromosomu.

    Duzo ludzi wypowadajacych sie w tym temacie nie ma wiedzy, bo sie nigdy nie interesowalo tylko gdzies cos uslyszeli... wiedze nabywasz jak juz Cie to dotyczy.

    Wiadomo ze podstawowe badania zarodkow tez nie wnosi duzej wiedzy o chorobach bo jest tylko postawowe ale jako diagnostyka uwazam ze warto .
    Z dzisiejsza wiedza nawet bez naszego problemu z genetyka , chcialabym przebadac zarodki.

    Widzisz u mnie tez nie wyszlo mimo przebadanego zarodka i Stokrotki rowniez nie wszystkie transfery byly ok. Na to ma wiele rzeczy wplyw.

    U Ciebie nie mozliwoscia jest zeby zarodki wszystkie byly zle, wiec szukalabym problemu gdzies indziej.
    Dziękuje dziewczyny za wsparcie. Podumamy co dalej ale mój mąż chce składać papiery do OA bo zanim kursy itd to już będę po 40:(

  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mt30 wrote:
    Czyli byś badała czy masę leków przeciwskurczowych?
    Znowu kliknęłam 🙈
    Badała zarodki? od razu byłam ukierunkowana na badanie, jesteśmy bardziej biedni po tym, ale następny raz też bym badała niezależnie od podawania leków, wlewów, bo to dwie różne sprawy. W pierwszym podejściu, w wieku 32 lat nie uzyskaliśmy ani jednego prawidłowego zarodka 😐
    Skoro czułaś skurcze, spróbowałabym z atosibanem, a napewno Mg, nospa i relanium. Może w ciemno trochę, ale warto próbować coś zmienić?

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • Sto_krotka Autorytet
    Postów: 1655 1771

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dr uważa, że czynnik maciczny jest meeeega ważny i im dalej jestem, tym bardziej uważam, że tak jest. Tak jak Asia napisała, zarodek i macica. Ile tam w tym endo musi się zgrać rzeczy i ile może być ukrytych stanów zapalnych i innych pierników.
    OA jeśli jesteście gotowi psychicznie to piękna sprawa ❤ ale chyba nie wyklucza równoległego starania np. o własne blastki i potem podejść? 🙂 czy jak to jest?

    Bardzo wierzę, że się uda, ale też wiem jak to jest jak po drodze są porażki, straty i czekanie...
    tym razem podeszlam bez nadziei już, mając w głowie następną procedurę i nawet przez myśli przechodzily mi surogatki... Udało się i powiem Wam, że dopiero widzę jak mi beret przeryło i jaki bagaż psychiczny. Nawet nie potrafisz się prawdziwie cieszyć 🤔
    Muszę nad sobą popracować 😜

    No u mnie 3 przebadane, w klasie 1.1. poszły się paść... ten był 1.2

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 kwietnia 2021, 14:11

    aassiiaa lubi tę wiadomość

    2021 (4FET)💙
    2022 naturals 💔
    2023 (5FET)ostatni 💝 ❄ 3.1.2 🙏🍀
    3-7dpt II, 7dpt bhcg 83,32| 9dpt 267,7| 11dpt 626,6 🙏 | 17dpt 6006,0

    preg.png
  • mt30 Autorytet
    Postów: 2408 770

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sto_krotka wrote:
    Znowu kliknęłam 🙈
    Badała zarodki? od razu byłam ukierunkowana na badanie, jesteśmy bardziej biedni po tym, ale następny raz też bym badała niezależnie od podawania leków, wlewów, bo to dwie różne sprawy. W pierwszym podejściu, w wieku 32 lat nie uzyskaliśmy ani jednego prawidłowego zarodka 😐
    Skoro czułaś skurcze, spróbowałabym z atosibanem, a napewno Mg, nospa i relanium. Może w ciemno trochę, ale warto próbować coś zmienić?
    Wiesz przy 9 transferach to było zawsze mg i nosa wcześnie zastrzyki. Lekarz pewnie będzie chciał robić test Alice. Twoje zarodki po badaniu były prawidłowe? Ja bym bardziej zbadała pod kątem jeżeli są wadliwe to bym powiedziała stop.

  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 18 kwietnia 2021, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny zostawie to tu jak by ktos chcial poczytac maly research o endometrium i viagrze.

    Wiem ze dlugi :) :)

    https://www.ijournalhs.org/article.asp?issn=2542-6214;year=2016;volume=9;issue=2;spage=131;epage=136;aulast=Benni

    Grubość endometrium (EM) jest jednym z najsilniejszych czynników prognostycznych wskaźnika implantacji i współczynnika powodzenia trwającej ciąży.
    Wzrost endometrium zależy od przepływu krwi w macicy i angiogenezy.
    Niedawno w niektórych raportach omówiono możliwy korzystny wpływ cytrynianu sildenafilu na EM.

    Cytrynian sildenafilu prowadzi do rozluźnienia mięśni gładkich i rozszerzenia naczyń krwionośnych.
    Ze względu na te właściwości biologiczne jest potencjalnym kandydatem na niepłodność kobiet, zwłaszcza w leczeniu cienkiego endometrium, co prowadzi do niskiego wskaźnika zagnieżdżenia i ciąż.

    Zaktualizowane wyszukiwanie elektroniczne przeprowadzono za pośrednictwem PUBMED, MEDLINE i COCHRANE i skoncentrowano się na recenzowanych, randomizowanych badaniach z grupą kontrolną oraz obserwacyjnych badaniach kohortowych lub kliniczno-kontrolnych dotyczących roli syldenafilu w cienkim endometrium.
    Systematyczne przeszukiwanie wszystkich badań klinicznych przyniosło korzystne wyniki.
    Udokumentowali korzystną rolę cytrynianu sildenafilu w leczeniu cienkiego endometrium w nieudanych cyklach zapłodnienia in vitro i transferu zarodków, wspomaganych cyklach inseminacji wewnątrzmacicznej lub opornym endometrium, w którym zwiększa on chłonność macicy.




    Udana ciąża wymaga odpowiedniego wzrostu endometrium, aby wspierać implantację komórki jajowej podczas cyklu miesiączkowego. Grubość endometrium (EM) jest jednym z najsilniejszych predyktorów implantacji.
    Wskaźniki ciąż są wyższe, gdy grubość endometrium wynosi> 9 mm, a wyściółka endometrium <7 mm miała niski wskaźnik ciąż z powodu słabego wsparcia dla implantacji.

    Endometrium to specjalna nabłonkowa wyściółka jamy macicy powyżej poziomu wewnętrznego oskrzela.
    Ma dwie warstwy: powierzchowną warstwę funkcjonalną i głębszą warstwę podstawową.

    Wzrost endometrium zależy od przepływu krwi w macicy i angiogenezy.
    Przepływ krwi w macicy jest ściśle związany z naczyniowym rozwojem endometrium. Podstawowa jedna trzecia warstwy jest zaopatrywana przez małe, proste i krótkie tętnice, a powierzchowne dwie trzecie endometrium jest zaopatrywane przez zwinięte tętnice, odgałęzienie tętnicy macicznej.
    Średnia EM w fazie wydzielniczej wynosi około 8–10 mm. Angiogeneza odgrywa znaczącą rolę w rozwoju dominującego pęcherzyka, tworzeniu się ciałka żółtego i wzroście endometrium. Angiogeneza jest niezbędna do wspomagania wzrostu endometrium po menstruacji i do zapewnienia unaczynionego, receptywnego endometrium do implantacji.

    Wzrost endometrium jest regulowany przez hormony (estrogen i progesteron) oraz czynniki wzrostu, takie jak czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego (VEGF).
    Niektóre z tych czynników są wytwarzane lokalnie i działają poprzez mechanizmy parakrynne; inne muszą zostać przeniesione do endometrium. Aby czynniki te dotarły do ​​endometrium, a zwłaszcza do jego warstwy funkcjonalnej, wymagane jest wystarczające ukrwienie macicy.
    Proliferacja endometrium wywołana estrogenami po menstruacji jest głównie zależna od przepływu krwi do podstawnej endometrium.
    Estrogen reguluje fazę proliferacji, a endometrium stymulowane estrogenem wytwarza receptory progesteronu, które są niezbędne do fazy wydzielniczej wzrostu endometrium regulowanego przez progesteron.


    Cienkie endometrium może być spowodowane różnymi przyczynami, głównie
    - zabiegami chirurgicznymi, takimi jak rozszerzenie szyjki macicy i łyżeczkowanie ktore prowadzi do zrostów wewnątrzmacicznych (IUA),; zespół Ashermana to ciężki stopień IUA
    - radioterapia, może prowadzić do przerwania unaczynienia krwi w macicy i zmniejszenia rozmiaru macicy
    - nawracające infekcje, przewlekłe zapalenie błony śluzowej macicy zmniejszało chłonność endometrium i zmienioną kurczliwość macicy prowadzącą do bezpłodności.
    - wrodzone wady Müllera
    - stosowanie cytrynianu klomifenu; stosowany do indukcji owulacji może prowadzić do cienkiego endometrium z powodu defektu fazy lutealnej

    Poprzednie badanie wykazało, że cienkie endometrium charakteryzuje się wysoką impedancją przepływu krwi w tętnicy promieniowej macicy, słabym wzrostem nabłonka, zmniejszoną ekspresją VEGF i słabym rozwojem naczyń. [2]

    W związku z tym sugeruje się, że leki uzupełniające powodujące rozszerzenie naczyń krwionośnych są korzystne u kobiet z cienkim endometrium.

    Kilka grup oceniało kilka środków, takich jak leki przeciwzakrzepowe, aspiryna i heparyna.
    Stwierdzono, że heparyna poprawia wskaźniki ciąż wśród kobiet z trombofilią i nawracającymi poronieniami.

    Inne obejmowały L-argininę, witaminę E, azotany, syldenafil, estrogen, pentoksyfilinę, tokoferol i wewnątrzmaciczną infuzję czynnika wzrostu, takiego jak czynnik stymulujący tworzenie kolonii granulocytów.

    Sildenafil, inhibitor fosfodiesterazy 5 (PDE-5), jest obecnie jednym ze standardowych sposobów leczenia zaburzeń erekcji (ED) od dziesięcioleci. Poza zakresem urologicznym, badane są nowe zastosowania terapeutyczne ze względu na jego właściwości rozszerzające naczynia krwionośne. Stąd próba przeglądu wpływu syldenafilu na EM, który zwiększa wynik ciąży, czyli jego użyteczność w leczeniu niepłodności kobiecej.




    Historia

    Sildenafil (związek UK-92,480) został zsyntetyzowany przez naukowców firmy Pfizer, Andrew Bella, Davida Browna i Nicholasa Terretta. Początkowo badano go pod kątem stosowania w nadciśnieniu i dusznicy bolesnej. Badania kliniczne fazy I przeprowadzone w Morriston Hospital w Swansea sugerowały, że lek miał niewielki wpływ na dusznicę bolesną, ale może wywoływać wyraźne erekcje prącia.
    W związku z tym firma Pfizer zdecydowała się sprzedawać go na ED, a nie na dusznicę bolesną. Lek został opatentowany w 1996 roku; 27 marca 1998 r. Food and Drug Administration zatwierdziła cytrynian sildenafilu do leczenia zaburzeń erekcji. Cytrynian sildenafilu (sprzedawany jako Viagra) jest produkowany przez firmę Pfizer Pharmaceuticals w stanie Nowy Jork i stał się pierwszym doustnym lekiem dostępnym na zaburzenia erekcji.

    Struktura

    Nazwa IUPAC: 1- [4-etoksy-3- (6,7-dihydro-1-metylo-7-okso-3-propylo-1H-pirazolo [4,3-d] pirymidyn-5-ylo) fenylosulfonylo] - Cytrynian 4-metylopiperazyny. [18]

    Wzór chemiczny - C 22 H 30 N 6 O 4 S.

    Tlenek azotu powoduje rozluźnienie mięśni gładkich poprzez wytwarzanie wewnątrzkomórkowego cyklicznego monofosforanu guanozyny (cGMP) poprzez stymulację enzymu cyklazy guanylanowej. cGMP sprzyja defosforylacji kinazy lekkiego łańcucha miozyny, tym samym zakłócając interakcję miozyny z aktyną, prowadząc do rozluźnienia mięśni gładkich i zwiększenia przepływu krwi.
    Sildenafil będący selektywnym inhibitorem izoenzymu PDE5 wzmacnia działanie tlenku azotu poprzez hamowanie PDE5, odpowiedzialnego za degradację cGMP [Rysunek 1].

    Izoformy syntazy tlenku azotu zidentyfikowano w mięśniach naczyniowych zarówno ludzkiego endometrium, jak i myometrium.
    Po zastosowaniu syldenafilu cGMP pozostaje podwyższony, co prowadzi do zwiotczenia naczyń i zwiększonego przepływu krwi do endometrium.

    Rysunek 1: Schematyczny diagram ilustrujący mechanizm działania cytrynianu sildenafilu

    Badania kliniczne wykazały, że syldenafil nie jest przydatny w dusznicy bolesnej ze względu na wiele działań niepożądanych leku.
    Działania niepożądane syldenafilu są głównie związane z rozszerzeniem naczyń krwionośnych spowodowanym hamowaniem enzymu PDE-5.
    Powoduje ból głowy, przekrwienie błony śluzowej nosa, zawroty głowy, zaczerwienienie twarzy, niedociśnienie i luźne ruchy. Z powodu zwiotczenia dolnego zwieracza przełyku może wystąpić zapalenie błony śluzowej żołądka i niestrawność. Odnotowano kilka przypadków nagłej utraty wzroku z powodu niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego.
    Syldenafil nasila wazodylatacyjne działanie azotanów, powodując spadek ciśnienia tętniczego i zawał mięśnia sercowego. Dlatego jest przeciwwskazany u pacjentów z chorobą niedokrwienną serca i zaleca się ostrożność w przypadku chorób wątroby lub nerek, wrzodu trawiennego i zaburzeń krzepnięcia. Może predysponować do priapizmu u pacjentów z białaczką, anemią sierpowatą i szpiczakiem. [22]


    Rola sildenafilu w grubości endometrium

    Wyszukiwanie przeprowadzono za pomocą bazy danych PUBMED, SCOPUS i COCHRANE i skupiono się na recenzowanych, randomizowanych badaniach kontrolowanych i badaniach obserwacyjnych przy użyciu słów kluczowych: „Sildenafil”, „endometrium”, „grubość endometrium”, „implantacja” i „In zapłodnienie pozaustrojowe ”[przedstawione na [Rysunek 2].

    Skupiliśmy się głównie na wpływie sildenafilu na EM. Wszystkie odniesienia zostały zeskanowane ze zidentyfikowanych artykułów w celu uzyskania dodatkowych istotnych informacji. Po wyodrębnieniu wszystkich danych skonstruowano tabelę z uwzględnieniem pierwszego autora, projektu badania, ustawień pacjenta, grup badanych, wyników i wniosków [Tabela 1].

    https://www.ijournalhs.org/viewimage.asp?img=indianjhealthsci_2016_9_2_131_191247_t3.jpg



    Dyskusja

    W jednym badaniu obserwacyjnym podawanie dopochwowego syldenafilu przez 5 tygodni poprawiało EM u kobiet z nawracającymi poronieniami w wywiadzie. Wiele grup obserwacyjnych stwierdziło również, że podawanie dopochwowego syldenafilu do 10 dni poprawiało EM u 70% kobiet z co najmniej dwoma kolejnymi niepowodzeniami poprzedzającymi zapłodnienie in vitro (IVF) przypisywanymi nieprawidłowemu rozwojowi endometrium. Wśród nich wskaźniki implantacji i trwających ciąż wyniosły odpowiednio 29% i 45%.

    W innym badaniu syldenafil dopochwowy, a także doustny estrogen podawano tylko w fazie lutealnej do 11 dni. Sildenafil podawany dopochwowo w dawce 25 mg raz dziennie wykazał korzystny wpływ na chłonność macicy. Sher i Fisch oceniali wpływ czopka dopochwowego syldenafilu na rozwój endometrium u 4 kobiet, które miały w wywiadzie 3 nieudane cykle sztucznej reprodukcji z dobrą stymulacją jajników i cienkim endometrium (<8 mm). Badania dopplerowskie wykazały zmniejszenie wskaźnika pulsacji po zastosowaniu syldenafilu, a u 3 z 4 kobiet po dodaniu syldenafilu uzyskano znacznie grubsze endometrium. Wszystkie trzy kobiety poczęły.

    W niedawnym prospektywnym badaniu porównawczym porównali wpływ dopochwowego cytrynianu syldenafilu i walerianianu estradiolu na EM, przepływ krwi i wskaźniki ciąż u kobiet z pierwotną lub wtórną niepłodnością poddawanych inseminacji domacicznej (IUI). Pacjentki oceniano za pomocą ultrasonografii przezpochwowej w 13. dniu cyklu pod kątem EM i wzoru z liczbą i wielkością pęcherzyka Graafa. Syldenafil znacząco zwiększał przepływ krwi przez endometrium w porównaniu z walerianianem estradiolu. EM i trójwarstwowy wzór endometrium były porównywalne w obu grupach. Syldenafil nieznacznie poprawił wynik ciąży u pacjentek poddawanych IUI.



    Mechanizm działania sildenafilu na endometrium


    Syldenafil działa jako swoisty inhibitor PDE-5, dzięki czemu nasila wazodylatacyjne działanie tlenku azotu, zapobiegając degradacji cGMP, prowadzi do kontroli krwi w macicy i grubszego endometrium.
    Alternatywnie, inne badanie sugerujące, że syldenafil może mieć wpływ na wazoaktywne cytokiny, które regulują rozwój lub implantację endometrium.
    Że syldenafil zwiększa chłonność macicy poprzez rozwój tętnic spiralnych i odkryć pulę krwi w macicy. Zalecili rutynowe stosowanie doustnego cytrynianu sildenafilu u pacjentów z wcześniejszymi niepowodzeniem cykli technologii wspomaganego rozrodu z powodu słabej EM.

    Dwa małe badania kohortowe, że stosowanie dopochwowego syldenafilu poprawiło przepływ krwi w tętnicy macicy i ultrasonograficzny wygląd endometrium. Donoszono, że syldenafil zwiększa początkowy i indukowany estrogenem przepływ krwi w macicy w modelu chirurgicznym u owiec po menopauzie.
    Inny efekt syldenafilu kobiet z nawracającymi poronieniami; wykazano, że poza efektem ułatwiającym wzrost endometrium lagodzi naturalnych komórek zabójców uNK.
    VEGF, wytwarzany przez komórki nabłonka, przyczynia się do angiogenezy i zwiększonej przepuszczalności naczyń w środkowo-wydzielonej, która jest niezbędna do udanej implantacji, ekspresja VEGF jest szczytsza w obszarze środkowej wydzielania . Badanie wykazało, że ekspresja prawna VEGF analizowana metodą Western blot znacznie niższa w grupie z grupy z cienkim endometrium w grupie z endometrium o normalnej grubości.
    Dlatego niski poziom VEGF w cienkim endometrium z powodu upośledzonej zawartości nabłonka prowadzi do niepowodzenia implantacji i słabej receptywności endometrium. Cytrynińska sildenafilu stymulował stymulację angiogenną VEGF.

    W ocenie nie wykazano korzystnego wpływu syldenafilu na cienkie endometrium, odnotowano u leczonych estrogenem i cytrynianem syldenafilu. EM porównano między grupami. Ani estrogen dopochwowy, ani syldenafil nie poprawiły istotnie EM ani reguł krwi w skróconym cyklu mrożonego zarodka (ET).
    Dlatego nie można wyciągnąć, że stosowanie syldenafilu pomoże wszystkim pacjentkom z cienką wyściółką endometrium. Kobiety z trudnym do ulepszenia podstawnej błony śluzowej macicy mogą rzadziej reagować na zwiększony przepływ krwi w macicy. Odpowiedź na syldenafil jest również uzależniona od odpowiedniego poziomu estrogenu w surowicy.

    Działania polubowne doustnego cytrynianu syldenafilu zgłoszone w ankiety łagodne do umiarkowanych i zależne od oceny, obejmowały ból głowy, uderzenia gorąca, nieostre widzenie, nudności i niestrawność. Niewielu pacjentek zgłosiło podrażnienie pochwy.

    Inne badanie wykazało, że czopki dopochwowe z syldenafilem są wolne od skutków ubocznych z doustnym syldenafilem. Twierdzono, że na podstawie ich trwającego 3 lat doświadczenia, korekta dopochwowego syldenafilu było łącze wolne od skutków ubocznych.


    Wniosek

    Lutealną suplementację cytrynianu sildenafilu (doustnie lub dopochwowo) i doustnym walerianianem estradiolu można stosować w celu poprawy EM, dlatego może być stosowana jako terapia uzupełniająca u pacjentek z cienkim endometrium.
    Syldenafil w porównaniu z walerianianem estradiolu daje lepsze wyniki pod względem chłonności macicy, unaczynienia endometrium i nieznacznie zwiększonego wyniku ciąży u pacjentek poddawanych IUI lub IVF-ET. Ponadto uczestniczki dobrze tolerowały syldenafil dopochwowy, przy minimalnych skutkach ubocznych. Potrzebne są przyszłe badania oceniające wpływ syldenafilu na wyniki płodu u kobiet w ciąży oraz badania kliniczne na dużej liczebności.



    edit: w jednym badaniu doczytalam jeszcze ze

    Ponadto, ponieważ syldenafil jest szybko i całkowicie usuwany z organizmu w ciągu 24–48 godzin od zaprzestania jego podawania (zawsze przerywamy leczenie ≥5 dni przed transferem zarodka), zarodek jest całkowicie chroniony przed jakąkolwiek niepożądaną ekspozycją na środek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2021, 15:25

    MyŚliwa lubi tę wiadomość

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Dużo się tu dzieje nadal, super. Ja miałam teraz strasznie intensywny czas w pracy, a przez tego covida moja wydajność jednak spadła :/ Do tego Zoladex uaktywnił skutki uboczne, ciągle mam uderzenia gorąca i mam wrażenie, że woda mi się zatrzymuje w organizmie, albo to jakaś opuchlizna, bo spodni zapiąć nie mogę :/ Do tego 7 dzień krwawię - gdzie standardowo okresy były 5 dniowe w tym 2 ost. dni bardzo skąpe.

    Mt30 trzymam mocno kciuki za dalsze Twoje działania. Mając zarodki w końcu się uda i tego się trzymaj. Gdybym miała chociaż dwa, to może umiałabym wyluzować trochę przed tym transferem, ale aktualnie moje stany psychiczne to sinusoida - raz udaje mi się pozytywnie myśleć i wierzyć, ze się uda, a za chwilę euforia opada i pojawia się myśl, że chyba się załamię jak nie wyjdzie :/

    Asia jak u Ciebie samopoczucie? W którym dniu cyklu jesteś?

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • Lisiunia Autorytet
    Postów: 515 338

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aassiiaa wrote:
    Ja tez jakos kawy nie pjie od 2 -3 tyg ale to dlatego ze biore sterydy na czczo i nie chce juz meczyc zoladka mojego biednego kawa, ktora tez pilam na czczo, wiec zrezygnowalam wogole

    Od dzisiaj biore viagre dopochwowo i powiem wam ze bzykac mi sie chce 😂😂 czuje ze mi cisnienie skoczylo .
    Mam brac niby 4 x dzinnie po 1/4 tab ale chyba zostane przy 2/3 razy dziennie bo nie usne w nocy.
    Pjie duzo wody.

    Asiu nawet mi nie mów... ja przy Zoladexie zero chuci :D A może to kolejny skutek covida jeszcze nie odkryty? :P Przy Gynalginach i tak nic z tego, ale w końcu w tym tygodniu kończe leczenie. Chyba zapodam sobie tą wiagrę doraźnie ;) W piątek mam biopsje kontrolną...

    03.2017 początek starań
    09.2017 laparoskopia, endometrioza IV st.; lewy jajowód niedrożny
    11.2017-03.2018 stymulacja owulacji
    05.2018 podejrzenie wodniaka jajowodu lewego
    03.2019 IVF: 6 komórek, 4 zapłodnione, jedna nierokująca morula w 5 dobie - transfer nieudany.
    10.2019 IVF: 8 komórek, 2 zapłodnione prawidłowo (reszta niedojrzała), w 5 dobie została jedna ❄💗
    11.2019 laparoskopowe usunięcie wodniaka z jajowodem
    07.2020 - 09.2021 leczenie stanu zapalnego endometrium (3histero, 2 biopsje)
    04.2021-01.2022 Reseligo (menopauza)
    09.2021 odroczenie transferu - podostre zapalenie tarczycy 🤦‍♀️
    17.02.2022 wybudzanie do transferu (estrofem)
    08.03.2022 transfer
    Zostań z nami Cudaczku 💗💗💗
    7 dpt bHcg 41,17
    9 dpt bHcg 80,68
    13 dpt bHcg 340,61
    17 dpt bHcg 1530,00
    22 dpt mamy serduszko <3
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 19 kwietnia 2021, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisiunia Super ze Zoladex dziala :)
    Wydaje mi sie ze obralas bardzo dobra droge przed transferem i jestem dobrej mysli :) Sama bym chetnie skorzystala z tego zastrzytku... ale jest za pozno.

    Ja mysle ze ta viaga nie zaszkodzi a moze pomoc, zapytaj sie lekarza o to zebys byla spokojniejsza.
    Ja swojego pytalam i on mi dal recepte i troche mam spokojniejsza glowe ze on wie mimo wszystko.

    Ja mam dzisiaj 9 dc (8 dzien na estrofemie) , 22.04 wizyta o 9:00 bedzie to 12dc (11 na estrofemie) i zobaczymy jak wyglada endo tego sie obawiam troche.

    Dostalam dzisiaj wynik z histero w krawowie

    CD138 - ujemny
    uNK - do 70 na mm 2 (uNK jest po 3 tyg brania sterydu i doklanie w 7 dniu brania proga)


    W styczniu jak mialam biopsje na slepo w drugiej fazie cyklu to bylo

    CD138 - ujemny
    uNK - ponad 100 silnie dodatnie.

    A po 2 tyg mialam histero tez w styczniu w pierwszej fazie cyklu i wynik by

    CD138 - 8 kom w calym matriale
    uNK - 70/80 kom na mm2


    Ciekawe tylko dlaczego pojawily sie na ostatniej histero 2/3 mikropolipy ale juz bez cd138; obawiam sie ze gospodarka hormonalna i dwa cykle sztuczne pod rzad to tez nie jest dobra droga...

    Moze wlasnie te antki wtedy przegonily te mikropolipy ?? ehhhh


    Mam mega stresa Lisiunia tez bo to moj ostatni zarodek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 kwietnia 2021, 23:24

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
  • aassiiaa Autorytet
    Postów: 2430 1608

    Wysłany: 21 kwietnia 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziewczyny dramat jestem zalamana

    Jutro mam wizyte z doktorkiem, i raczej transfer odwolany, mam dosc.

    Zobilam biocenoze przed transferem i wyszla slabo ale najgorsze ze zrobilam infekcyjne i wyszla mi swieza infekcja cmv... jestem zalamana.

    Start starań-09.18 Ja 84r L; Amh 1 -1.8
    07.07.20 *1 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny), CD138 : 64/25mm2 * Brak leczenia , lekarz uznal wynik za poprawny 😳
    12.08 transfer 5.1.1 - cb
    09.09.20 - start leczenie - summamed 500 na 6 dni
    04.01.21 Biopsja rysowa (slepa) druga faza cyklu CD138 : BRAK ; uNK ponad 100 silnie dodatnie / mm2
    15.01.21 *2 Histero - Mikropolipy (cykl naturalny) CD138 : 8 kom , uNK - 70/80 mm2 - „metronidazol + tarivit „ 10 dni
    18.03.21 *3 Histero - brak mikropolipow (cykl na antkach) CD138 BRAK
    07.04.21 *4 Minihistero w drugiej fazie cyklu - 2/3 mikropolipy -usniete . CD138 BRAK ; uNK - do 70 na mm2

    Immu - Il10: 151 Il2: 113 nk 22% uNk -100
    19.08 - drugi transfer - beta 0

    03.20 icsi ,, 2 zarodki - oba ok ( pgs) - transfery nieudane
    09.21 imsi 2 zarodki - oba nieprawidlowe (pgs) - brak transferu
    11.21 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - 🙏
    01.22 imsi 2 zarodki - 1 prawidlowy ❤️ - nieudany
‹‹ 18 19 20 21 22 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ